Fenilaceton (P2P) szintézis benzaldehidből butanon segítségével

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
11
Points
8
Ez a módszer félelmetesnek tűnik, otc olcsó vegyszerek.
Miért drága dcm, míg kloroform létezik. Ha szeretne egy hosszú ideig coock ll megérti, hogy a kloroform készítése a munka, amit meg kell tennie.
Az írás fel módszer megosztott itt tökéletes, azt mutatja, hogy írta egy profi . Kíváncsi leszek, hogy van-e bármilyen videó a bout ez a módszer. Tnx a megosztásért ezt a szép írja fel willi
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Igen, én is támogatom, ez az egész szintézis nagyon jól működik.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Nagyszerű, próbáljuk ki ezt.
1. lépés, folyamatban.
45g benzaldehid + 200ml M.E.K buborékos HCL-gáz 25ml H2SO4-ről 25ml sósav felett. Kb 30perc alatt élénkvörösre változott, most keverjük.
R83Rkq0cXl
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Elfelejtettem néhány lépést 😔 valószínűleg újra kell majd csinálnom, amint kapok egy jó vákuumszivattyút, és némi nátrium-hipokloritot a kloroformhoz. mivel DCM-et használtam, ami nem vagyok benne biztos, hogy működik-e vagy sem?
 

Labchef

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Byhyde, hogyan vizsgálja a semlegességet? A kivont vízmosást semlegesség szempontjából teszteli? Nem kapok ph-értéket, amikor a szerves réteget vizsgálom. Hogyan teszteljem az oldatot, hogy tudjam, mikor semleges.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Most, hogy több mint 100 gramm vízzel és savval/bázissal tisztított, de nedves MPB-vel rendelkezem (néhány reakcióból összegyűjtöttem),
A kristályos oldatot kristályokká fogom szárítani, amelyek szobahőmérsékleten nem olvadnak el. Erről tudok képet küldeni, és az acetoxifenilpropénről is tudok képet küldeni, a hozamokkal együtt.
 
View previous replies…

Labchef

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
TheNuts22, az MPB-olajat perecetsavval reagáltatta, anélkül, hogy desztillálta volna, vagy megkapta volna a kristályos MPB-sót.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Az 1. szakasz befejeződött.
YZ7bxW2vgY
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Ugye, te csináltad a buborékolást? :) A melegítést sósavval végezze el, és jobb eredményeket fog kapni.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Először a buborékos dolgot csináltam, majd újra a folyadékkal és a fűtési módszerrel, és összeadtam őket, és jó eredményt kaptam az MPB-ről.
Im most a 2. szakasz végén egy lombikot nézek, ami im sejtésem szerint 2-Acetoxi-1-fenil-1-propén aranysárga és kissé viszkózus.
Most a 3. fázisra nézek... az észter hidrolízis során történő felszabadulása...?
GpiWOvgLcB
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
A2-acetoxi-1-fenil-1-propén erős bázissal fenilaceton és ecetsav képződéséhez vezethet egy eliminációs mechanizmuson keresztül, amelyet egy átrendeződés követ. Ez az átalakulás rávilágít az acetoxi-csoport sokoldalúságára a ketonok kialakulásához vezető reakciók elősegítésében.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Most van ez a fenilaceton, etanol és DCM keveréke . Még 1 lépés, az etanol és a DCM desztillálása. Aztán talán vákuumdesztilláció a fenilaceton. 😃 ZauwQ2Ay3L
 

Labchef

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Handle, vákuummal desztilláltad az MPB olajat, ha nem, akkor mi volt a művelet a buborékolás vagy a hcl melegítés után.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
A 160 °C a kívánt hőmérséklet a reakcióban. A víz származhat víz hozzáadásával vízmentes formamidhoz, formamid és ammónium-formiát keverékével (Ingersoll-reagens) vagy 85%-os hangyasav hozzáadásával (16 tömeg% vizet tartalmaz).
160°C-on a reakció több vizet fog kilökni, mint amennyit el akarunk távolítani, ha nem használunk egy erős kondenzátort (Intensiv kondenzátor hűtőköpennyel és tekercs belsejével), amely nagyon hideg vízzel működik, vagy ha a reakciót némi nyomás alatt futtatjuk, ami megemeli a forráspontokat, és így a vizet megtartjuk.

Nem kell követnie az utasításaimat, mivel a Leuckartra vonatkozóan nincsenek, csak javaslatok és figyelmeztetések olyan dolgokra, amelyekről ismert, hogy nem működnek.

Csatolnék néhány cikket, amit érdekesnek találok, de már nem lehet .pdf fájlokat csatolni, ami a minősített beszélgetéseket itt neigh lehetetlenné teszi.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Igen, 85%-os hangyasavam van, és az ammónium-formiátból jön a víz, amit el kell távolítani. A hangyasavból és az ammóniumformiátból származó vizet el kell távolítani. Ezért használok kézmeleg vizet 2-3 órán keresztül a kondenzátorban. Amikor azt veszem észre, hogy az olvadt formiát és a P2P és más reagensek vagy katalizátorok olvadék harmóniában vannak egymással, akkor a kondenzátort jéghideg vízzel cserélem ki, és apránként emelem a hőmérsékletet, végül ammónium-formiát használata esetén kb. 155-160 C-ra. Formamiddal gyorsabban, de egyenletesen emelem a hőfokot, kb. 165-170 C-ra. Az AlCl3 a legmegbízhatóbb katalizátor, legalábbis az irodalom szerint, és gyakran sikerült a terméket az n-formilszármazékig eljuttatnom. Szerintem minden rosszul sült el, amikor nem tudtam elgázosítani a terméket, de próbáltam vagy H2SO4 + 95%-os etanollal szulfatálni, vagy sósavval + acetonnal. Tényleg ennyire fontos a gázosítás? Még egyszer köszönöm a gyakorlatias választ OrgUnikum!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Senki gázok Amfetamin. A HCl-sója gyakorlatilag használhatatlan, mivel erősen higroszkópos, vizet szív a levegőből, tócsát képez és elfolyik.

Ami fontos, az a szűrés és a mosás, valamint az alapanyag (gőz)desztillációja. Az egész utóreakciós eljárást már kétszer is kiposztoltam ide azt hiszem, lehet jól egyik első hozzászólásom a fórumon.

Az egyetlen általam ismert drog, ami gázosításra alkalmas, az a d-Meth. Már a racém met sem jó rá, mivel akkor ultrafinom kristályokat képez, amiket még vákuummal sem lehet leszűrni, kellene egy szűrőprés vagy ilyesmi. Nagy macera. Inkább titráld és párologtasd el.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Meg tudná mondani, hogy a keverődarab rossz méretű volt, vagy miért pattogott, amikor megpróbáltam keverni? Új keverődarabot tettem az új 500ml-es rbf-be. Difenidint készítettem dezoxibenzoinból és piperidinből. Megpróbálom újra, mert ez egy nagyon egyszerű szintézis. Legalábbis papíron..hehh. Ez volt az első mágneses keverőm és elrontottam a beállításokat. Most kiverte a biztosítékot, úgyhogy most a kukában van. Egyébként tudnátok tanácsot adni, hogy milyen oldószert és katalizátort kellene, vagy kellene tulajdonképpen használni egy ilyen reakcióban? Ha jól emlékszem, alcl3-at használtam, és a teljes szintézist nem találtam sehol, de követtem néhány szabadalmat (különböző vegyületek deoxibenzoinból és ...). A szabadalom a difenidin különböző analógjaira (pirrolidin stb.) vonatkozott.

És köszönöm a Leuckart-reakcióra vonatkozó tanácsokat! Ki fogom próbálni, ha az új fűtőköpenyem az ajtómban lesz... hehh
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
OrgUnikum: Most nem értettem. Nagyon hideg vizet használjak, amit használok, vagy tegyek "nem annyira hideg" vizet a kondenzátorba?
És: Használjak: Azt a kondenzátort, amiben spirál van, vagy tört oszlopot (úgy csináltam, hogy van benne néhány szilánk), vagy
egyenes és szélesebb kondenzátort, vagy használjam a negyedik kondenzátoromat, ahol széles, keskeny, széles, keskeny? Bocsánat, most nincs nálam az asztalomon ezeknek a kondenzátoroknak a megfelelő neve. Mint mindenki észreveheti, nem vagyok túl tapasztalt főző, de elméletből sokat tudok, és csináltam már pár sikeres vegyületet. Azonban a metkatinon az én bravúrom. Sok éve készítem.
 

wael gph

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 30, 2024
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
A kondenzátor célja, hogy a gőzt gáz halmazállapotból folyékony állapotba kondenzálja. Ez a feladata
A nagyon hideg víz javítja a kondenzátor hatékonyságát
A csavarkondenzátor jól működik, hosszabb térrel rendelkezik, és csavaros fojtással is rendelkezik
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Hű, ezt nem is tudtam! :) Igen, ez a cél a kondenzátorokon. Azért kérdeztem, hogy a különböző kondenzátoroknál milyen nyomások vannak, mert sehol nem olvastam különböző nyomásokról, de most már igen, szerintem 160 C-on kicsit nagyobb nyomás van a spirál kondenzátorral, mint az egyenes, széles kondenzátorral.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
wael: Tudja, miért használják a DCM-et szinte minden "amin" extrakcióban, annak ellenére, hogy fennáll a veszélye annak, hogy az amintartalmú terméket a diklórmetánban lévő klór elrontja? Az oldószer kétpólusúságáról van szó? Ha igen, akkor miért nem inkább etil-acetát? Hidrogénezésekhez rossz, de aminok kivonására jó.

Olvastam a DCM-re vonatkozó állítást, és arra gondoltam, hogy bázisoldatok keverésekor mindig fennáll a bomlás veszélye az etil-acetát esetében is. A kloroform valószínűleg jobb lenne, de az olyan munkaigényes és drága, hogy még a szükséges mennyiséget is magadnak kelljen előállítani.

A DCM elég drága ott, ahol én lakom.
 

wael gph

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 30, 2024
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
nem ismeri az igazságot
De hadd mondjam el, hogy alacsony hőmérsékleten biztonságos. Azért kedvelik, mert alacsony a forráspontja, és nem gyullad meg.
Talán a kloroform is közel áll hozzá
A legjobb a dietil-éter, de bánj vele szakértelemmel és kerüld, mert gyulladást okoz, ha gőze nyílt lánggal érintkezik.
Vannak biztonságos alternatívák a toluol, a benzin, a hexán...
 

wael gph

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 30, 2024
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Jól értesz a kémiához, ne hagyd, hogy a Dcm vagy a kloroform elbizonytalanítson!
Legyen erős, és próbálkozzon az országában rendelkezésre álló oldószerekkel
Vagy szorozza meg az etanolt kénsavval, és készítsen csodálatos oldószert. Ha hozod ezt a két reagens, a kénsav és az etanol, akkor most emeld fel a zászlót és készíts dietil-étert.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Most már csak ezt kell elmondanom. Nem akarok előadást arról, hogyan működnek a dolgok papíron. Tudni akarom, hogyan működnek a való életben, a valódi, tényleges szintézisben. Tudom, hogyan kell Leuckartot csinálni, és már vagy 10-15 alkalommal megcsináltam. És elbuktam, mert a "P2P". Most már csak nem akarom elbaszni a dolgokat. Hogy a kondenzátor hogyan működik, elég bosszantó válasz. Szintén ha a bonyolult, de egyszerűen megcsinálható Leuckart reakciót kérdezem, nem akarok semmilyen kioktatást, hogy mi a hőmérséklet, vagy hogyan kell megszabadulni a víztől, tudom. De ha nem tudjátok a választ, kérem a saját tiszteletetekre mindannyian, csak mondjátok, hogy nem tudom. Vagy ez túl kínos? Jesszusom...
 

Dj.Tizo

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Nem tudnék jobban egyetérteni......az elmúlt években ezreket pazaroltam el, a bs tanácsok követésére......és az Eph be van tiltva az országomban.
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy valami olyan füstölhetőt csináljak, mint a met...
.vagy akár csak egy amfetamin......
A laborfelszerelésről nem is beszélve....
Szóval nem tudnék jobban egyetérteni......
Azért jöttem ilyen oldalakra, hogy tanuljak, mert nem vagyok kémia szakos.....
 

Attachments

  • 1sy0CRfDrI.jpg
    1sy0CRfDrI.jpg
    2.7 MB · Views: 12

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Most az új fűtőelemmel/keverővel minden sokkal kevesebb gonddal megy.
Köszönöm mindenkinek... hamarosan visszatérek...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Használhatok vízmentes réz-szulfátot a pamut szárítócsőben?
 
Top