Fenilaceton (P2P) szintézis benzaldehidből butanon segítségével

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Nagyon köszönjük a könnyű és részletes szintetikus leírást!
Mi a helyzet a hidrogén-peroxiddal, az helyettesíthető lenne? Ez manapság egy nagyon ellenőrzött vegyszer, és elég macerás szintetizálni magadnak. Főleg katalizátorként van ott a reakcióban a jégecetsav és a 3-metil-4-fenil-3-buten-2-on között, ugye? Mi lehet a jó helyettesítője?
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Érdemes különböző online áruházakban vagy normál utcai üzletekben keresgélni, amelyek H2O2-t árulnak a növények termesztéséhez.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Mindenki azt mondja, hogy ennek a módszernek vannak hibái. Kapott már valaki valóban jelentős hozamot ezzel a módszerrel?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
A P2P vízzel is desztillálható, de ez nagyon lassú. A metil-fenil-nutenont azonban vákuumban KELL desztillálni, mert jelentős mennyiségű szar van benne, és az MPB nem fog vízzel desztillálni.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Ez csak az én polimerizált P2P bullshitem volt! És nem tudtam desztillálni a P2P-met. Ezért nem működött az én Leuckartom egyik alkalommal sem, amikor megpróbáltam, és ó, fiam, megpróbáltam... :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Amikor a P2P-met etil-acetáttal extraháltam, kevés szárítószert tettem bele, és a hűtőszekrényembe tettem.
Megnéztem a folyadékot, és amikor kb. 3 órát volt a hűtőben, az alsó réteg tele volt tiszta olajjal.
Ez az én P2P-m? Tényleg kivonhatom ezzel a módszerrel?!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Én csak víz voltam az alján. De az én P2P-m az etil-acetátban volt.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
DE, az egész lement a vécén, mert NEM P2P volt. A P2P nem oldódik etil-acetátban. Szerintem valami más termék volt, mert rosszul csináltam az acetoxi hidrogénezését. Az acetoxi-fenil-propén szerintem oldódik etil-acetátban. Javítsatok ki, ha tévedek. Most már mindet xilolban oldom, mert mindkettő oldódik xilolban, így pénzt is spórolok.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
A P2P nagyon jól oldódik EtOAc - etil-acetátban. Oldódik továbbá benzolban, toluolban, xilolban, éterben, DCM-ben, de csak kevéssé oldódik naftában, más néven Shellsolban, más néven Wundbenzinben/Reinigungsbenzinben. Az etil-acetát és a naftának 50/50 arányú keveréke nagyszerűen működik.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Nemrég olvastam néhány "adatot", miszerint etil-acetátban csak gyengén oldódik. OKÉ. Köszönöm.
De most már jól vagyok. Köszönöm OrgUnikum a válaszodat a P2P hidrogénezésemre is. Most már nagyon jól ment, több oldat hozzáadásával a bázishoz, acetoxifenilpropén hidrogénezésben. Sárga, nagyon "mézes" szagú oldatot kaptam xilolban. Ez az első alkalom, hogy nem piros az oldat, mert követtem az utasításodat, hogy több oldatot tegyek. Köszönöm!
 

Ketaholiker

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Jul 28, 2024
Messages
10
Reaction score
0
Points
1

Hello ,

mehetek-e a 3-metil-4-fenil-3-buten-2-one-ból és csinálhatok-e elektrooxidációt.
Lehetséges?


Ez talán segít is


OTC lenne szuper :) remélem srácok tudtok segíteni elektro redukció/oxidáció annak nagyon király és nem szupekt xD

Szép napot kívánok :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
A 3-Methyl-4-phenyl-3-buten-2-one előállításához szükséges összes reagens OTC.
Nem fogok megnevezni semmilyen márkát, hogy megszerezzék azt a benzaldehidet, mert "ők" azonnal le fogják venni őket azokról a polcokról. Vagy, még ha tévedek is, jobb, ha kicsit óvatosabbak vagyunk ezekkel az értékes reagensekkel.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
DE, nézd meg a benz-hidet a mesterséges aromák polcairól a boltokban.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Nem, ezek különböző oxidációk. Szükséged van egy BV-re, egy Baier Villinger oxidációra.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Nagyszerű, próbáljuk ki ezt.
1. lépés, folyamatban.
45g benzaldehid + 200ml M.E.K buborékos HCL-gáz 25ml H2SO4-ről 25ml sósav felett. Kb 30perc alatt élénkvörösre változott, most keverjük.
R83Rkq0cXl
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Most, hogy több mint 100 gramm vízzel és savval/bázissal tisztított, de nedves MPB-vel rendelkezem (néhány reakcióból összegyűjtöttem),
A kristályos oldatot kristályokká fogom szárítani, amelyek szobahőmérsékleten nem olvadnak el. Erről tudok képet küldeni, és az acetoxifenilpropénről is tudok képet küldeni, a hozamokkal együtt.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Ez az az olaj (100 gramm) a per ecetsavammal 21:th órakor. Szobahőmérsékleten buborékos.XW7imVvhtZ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Nem tudom, miért ment oldalra ez a kép, de láthatod benne azokat a buborékokat, és
a hűvös színt, amit mindig a peracetikus oxidációs folyamat során kapok. Az oxidációs idő 24,5 óra volt.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Ebből a 100 gramm MPB-ből 100 gramm acetoxi-fenilpropént kaptam. Most már boldog vagyok!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Amikor a P2P oldatot xilolban a hűtőszekrénybe teszem, néhány részecske kijön. Ezek a részecskék a P2P-hez tartoznak, vagy ki tudom szűrni őket? Legutóbb kiszűrtem őket. Ez hiba volt, vagy érdemes újra kiszűrni őket? Az oldat még nyers, nem tisztított.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Egyértelművé kell tennem, hogy ezek nem olyanok, mint a kis részecskék (rozsdás angolom), hanem mint egy tömeg, amely a hűtőszekrényben lévő főzőpohár aljára fog esni. Szobahőmérsékleten ezek a darabkák már nem oldódnak fel szobahőmérsékleten. Valaki megmagyarázná, és útmutatást adna nekem, kérem? Nagyon örülnék neki, mert nem szeretnék hibázni, mert most annyi P2P van az oldatban.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Az oldatot ~ 12%-os HCL-oldattal x 4. alkalommal mostam, és szinte tiszta oldatot kaptam. Többször mostam vízzel is. MgSO4-mal szárítottam.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
A BV oxidáció terméke, a vinil-acetát keverhető a xilollal, a hidrolízis során képződő P2P szintén keverhető a xilollal, tehát bármi, ami kiesik, az csak szar. A szűrés elengedhetetlen, ha bármelyik köztes terméked vagy a végtermék az oldószerben nem tiszta, hanem zavaros vagy zavaros.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Még egyszer köszönjük. Sokat segítettél nekem ebben az egész szintézisben, és ugyanakkor ez egy hatalmas tanulási folyamat volt.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Ezt a kivonatot nem kell megalapoznia. A P2P nem szereti egyformán a vizet és a xilolt. Tehát csak mossa a P2P/Xilol kétszer sima vízzel, mondjuk adjon vizet a szeptikus tölcsérbe, rázza, rázza még sokkal jobban, várja meg az elválást, válassza szét és ismételje meg. Ha a xilol réteg zavaros marad - nem probléma, a víz rétegnek tisztának kell lennie, mielőtt szétválasztod. Ezután adjunk hozzá sós sót, telített NaCl-oldatot, ugyanannyit, mint xilol, majd rázzuk meg egyszer és várjunk. És Voila! Tiszta vízréteg ÉS tiszta felső réteg. A só kiszívta a vizet a xilolból.
Most folytasd, ahogy akarod, attól függ, hogy mit akarsz csinálni a P2P-vel és egyéb dolgokkal.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Nem, a hidrolízist, amit csináltam, sokkal hígabb KOH-oldatot csináltam.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Most már tökéletesen tiszta yeallow P2P olajos folyadékom van.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Elsősorban erre gondoltam: Miért vált szinte teljesen pépessé a P2P xilolos oldatban, amikor az egyetlen 20%-os KOH oldatot tettem bele? Sűrű pép volt, majdnem a fele. És minél többet öntöttem bele a hígított HCL oldatot (kb. 12%), az a tésztás csomó visszaolvadt abba az oldatba? Tehát szobahőmérsékleten történt. Összesen hatszor kellett hozzáadnom ezeket a hígított savoldatokat, mire valóban tiszta P2P oldatot kaptam xilolban. Természetesen sokszor mostam át ionmentesített vízzel. És azt vettem észre, hogy a szennyeződések egy kicsit oldódtak a vízben, de a szeparációs tölcsérben ezek a kis részecskék a vízfázisba kerültek, de az aljára estek. De ezekkel a savas/vizes mosásokkal most már teljesen tiszta, de ha beteszem a hűtőbe, akkor még mindig megjelenik néhány apró részecske az oldatban. Ilyet még nem tapasztaltam, és ha csak egy bázissal többet tettem volna az elején az egész oldat már nem lett volna oldat. Csak egy nagy csomó, pépes nagy torta vagy ilyesmi (angol nem az én nyelvem). Az AI-asszisztensem kémia szakon azt mondta, hogy a pép valószínűleg a P2P az, ami kicsapódik, de nem bízhatok az AI-asszisztensemben semmiben, de az ilyen matematikai dolgokat csinál.

P.S Bocsánat a hosszú hozzászólásért. Csak próbáltam megmagyarázni... és a P2P-m fele most gőzerőszakban van...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Tudom, hogy ez nehéz kérdés lehet, mert erre sehol sem találtam választ.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
De hol, vagy hogyan van némi vinil-acetát a BV oxidációs oldatomban melléktermékként?
Hogyan keletkezik? Én használtam: 30% H2O2 + GAA, és természetesen 0,1 mól H2SO4 + MPB.
És most elfelejtettem, hogy a hatodik savas mosás annyira egyértelművé tette, hogy a P2P oldatomban semmi sem lebeg, ha most a hűtőben van, bocsánat. Az én memóriám csődöt mond. Sok-sok alkalommal a napokban...
 
Top