Sinteza meskalina z nitrometanom. Lestvica za 1000 g.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Pozdravljeni, ali v zvezi z LAH obstaja kaj drugega, kar je lažje dobiti in uporabiti namesto njega, ali obstaja kakšen način, da bi me poučili, kako od nekod kupiti hidrid z minimalnimi težavami? Poskusil sem v Indiji, a niso imeli nič od tega! Sedež imam v Združenem kraljestvu
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ali drugi del te sinteze deluje lepo pomanjšan na recimo 5 g začetne količine nitrostirena? Ali pa se topila razlikujejo? To bom poskusil...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh, še ena stvar, ali lahko na enak način reduciram ustrezni nitropropen za TMA? Zdi se mi v redu, vendar bi me tolažilo, če bi vedel, da je nekdo to storil!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
To me moti - ravnokar nameravam izvesti vašo reakcijo in sem vse pomanjšal, vendar se še vedno sprašujem o tem ...

Zakaj pravite, da je treba b-3,4,5-TMONS dodajati v obrokih kot prah, namesto da bi ga raztopili in dodajali po kapljicah?

Ali je to stvar obsega, ki mi manjka, ker še nikoli nisem delal na takšnem obsegu?
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Nitrostiren vlijte približno po 3 velike žlice naenkrat pod zdrobljenim ledom s soljo, ki jo hladite z vodo. Natrijev borohidrid/IPA/h20 mora biti ohlajen na približno 5-8 stopinj Celzija, ko začnete dodajati nitrostiren, saj se ob dodajanju večje količine nitrostirena nekoliko segreje.

Če vse zlijete naenkrat, bo vulkan pobegnil, noro dogajanje, prevelika toplota.

Naj bo temperatura manjša od 26-28 C. Odvisno od količine nitrostirena lahko dodajanje traja več kot eno uro. Če bo trajalo dlje časa in boste delali recimo s 100 g ledu, boste morali dodati več ledu.

Če je vaša količina majhna, boste morda lahko vse vlili naenkrat, ne da bi temperatura preveč narasla.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ja, trenutno dobesedno samo testiram na 5g lestvici.

Iv se je učil in zaradi dejstva, da je takšna razlika v dodani količini, domnevam, da nisem dovolj dolgo refluksiral.

Mislim, da sem pričakoval, da bo reakcija veliko bolj eksotermna, kot je bila, zaradi dejstva, da sem naredil tako majhno reakcijo, zato je bila ob dodajanju precej hladnejša, kot je dejal sintet. Mislim, da nisem pustil dovolj dolgo reagirati pri približno 75 °C.

Če sem iskren, sem presenečen nad vašimi temperaturami, vendar mislim, da se, kot pravite, razlikujejo glede na to, kateri stiren uporabljate? Ne vem... čudno je, da ni bilo videti, da bi organsko topilo karkoli izločilo iz vodne faze.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Da, zdelo se je, da 2,5-DMNS oddaja manj toplote in ne reagira tako burno kot 3,4,5-TMNS pri enakih količinah. DMNS sem lahko dodal hitreje in se je popolnoma raztopil, kar pomeni, da ni ostala oranžna/rumena barva. Medtem ko pri 3,4,5-TMNS nisem mogel doseči, da bi reakcijska zmes postala popolnoma mlečno bela, vedno je ostal odtenek rumene barve.

Drugje sem prebral, da se med dodajanjem temperatura ne sme spreminjati pod 30 C. Nekdo je napisal, da to poveča izkoristek ali kaj podobnega. Mislim, da je to veljalo za 2,5-DMNS, zato to počnem tudi za 3,4,5-TMNS. Vse skupaj hranim pod ledom.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ahhh okej, razumem vas.
Vse to je smiselno...

Če sem iskren, sem v prvi reakciji uporabil svoj prvi lot 3,4,5-NS in iz njega nisem dobil ničesar (lestvica 5 g). Ne vem točno, kje sem naredil napako, vendar zagotovo ni bilo prevroče, prav tako pa nisem pustil, da bi reakcija trajala zelo dolgo....Vem samo, da ko sem šel ekstrahirat vodno plast z DCM, v njej ni bilo skoraj ničesar...

No, pogosto se mi zgodi, da mi spodleti na prvi poskus... tako da bomo videli, vendar sem moral pridobiti tudi več nitrostirena, saj lahko dobim več NM, ker je NE dražji, in 2,5-aldehida imam manj, ker je dražji v primerjavi s 3,4,5.

Prav tako bom zapisal vse, kar bom naredil pri naslednjem zmanjšanju, lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Zanima me, kako po bazifikaciji pričakujete, da bo amin v vodni plasti?
Zagotovo ga želite najprej zakisati, da se preseli v vodni sloj, nato pa bazirati, kar povzroči deprotonacijo amina, ki se razbije, nato pa ga lahko ekstrahirate z nečim, kot je DCM?

Pravkar sem opazil, da je to zelo podobno napisano kot prispevek o znanstveni norosti, ki sem ga pravkar prebral, s spremenjeno stehiometrijo za velik obseg.

Priznam, da sem to poskusil, preden sem v celoti premislil.

Najbolj me je zmotilo to, da sem se odločil za direkten prehod na bazo in nato pričakoval, da bo amin v vodni plasti za ekstrakcijo. Ni bil in se ni ekstrahiral.

Prav tako mi je bilo rečeno, da naj pri majhnem obsegu ohranjam nizke temperature, zato ne morem komentirati povečanja reakcij, vem le, da to ni delovalo v majhnem obsegu, in predstavljam si, da je šlo naravnost v bazo, zakaj....ali celo ne to - jaz sem bil idiot, baziral sem in pričakoval, da bo amin v vodni plasti. Moral bi se tega zavedati 🙈

No, naredil sem še veliko nitrostirena, ko ga bom spet uporabljal!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Po redukciji bo večina aminov v IPA, lahko jih poskušate izločiti iz vode z IPA, očistite kombinirani IPA in in ga posušite. Nato vnesite, če imate dostop do 20 % H2SO4 v IPA. Do pH 7 ali 6,5, ne spomnim se podrobnosti. Ustvarili boste meskalinski hemisulfat, torej 2 molekuli meskalina na 1 žveplovo kislino. Ali 1/2 mola H2SO4 (izračunano za približno 80-odstotni izkoristek iz nitrostirena).

Navsezadnje vam ni treba bazificirati. Reakcije ni treba gasiti z NaOH. Bolje je na hitro filtrirati baker, 2x ekstrahirati vodno plast z IPA, dvakrat očistiti združeni IPA s 50 % raztopino K2CO3. Nato posušite z magnezijevim sulfatom in gravitacijsko filtrirajte magnezijev sulfat. Nato vlijte 20 % H2SO4 v IPA (pripravljeno iz 98 % čistega koncentriranega H2SO4).

Če nimate H2SO4, uporabite HCl, v tem primeru izparite ali destilirajte IPA, dokler ne ostanete s prostim meskalinskim oljem. Nato počasi kapljajte 80 % mol ekvivalenta HCl (groba ocena), razredčenega (groba ocena). Pri soljenju bodite previdni kot vedno. Pri HCl naj bo pH od 5 do 6. Vedno lahko naenkrat naredite samo polovico olja freebase, če bi prekoračili pH, lahko vedno vlijete nekaj mesc. freebase nazaj, da se pH stabilizira.

Zdaj imam izkušnje samo z mesc. hcl, na tej točki morate še enkrat izhlapeti vodo, da dobite to lepljivo grdo blato mesc. HCl, to bi bilo treba s KOH sprostiti do pH 10-11 in ponovno posoliti s HCl, da bi dobili čistejšo obliko. Ekstrakcija 3x z DCM, ko ste bazirali s KOH, ponovno izračunajte količino HCl in razredčite HCl. Kapljite HCl, pazite, da se pH zelo hitro zniža nad 7, včasih je dovolj ena ali dve kapljici več.

Nato destilirajte/izparite DCM in nato vodo. Imeli bi čistejši izdelek. Morda oranžno pasto.

Ko se ta večinoma posuši, jo očistite s hladnim etilacetatom in nato s hladnim acetonom. Veliko količino acetona.

Naslednjič bom najprej pripravil surovi mesc. hemisulfat. Ta bi moral biti veliko čistejši od začetnega HCl. Takrat bom poročal.

Ni potrebe po uporabi DCM, sprva je treba sloj IPA soliti neposredno. Večina aminov je tam!

Kar zadeva dejansko reakcijo, z njo nimam težav. Poskusite bakrov klorid spustiti naenkrat v sredino reakcijske mešanice. Reakcija je burna, zato če delate z večjimi količinami, ne pozabite prenesti v veliko posodo, v katero boste lahko v celoti spustili bakrov klorid. Morda v čašo s prostornino 5 L ali 20 L, nato pa vse prelijte nazaj v bučko z okroglim dnom in mešajte kot nori, malo segrevajte, da se segreje na 75 C. Ko ste vlili bakrov klorid, vrteli 1 uro do 1h30min.

Prav tako ne pustite vsega predolgo zunaj, mislim, da morate reakcijo z natrijevim borohidridom in takoj zatem z bakrom izvesti naenkrat.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
ahhhh okej. Da, to se mi zdi bolj smiselno.
Priznam, da sem nekajkrat poskusil in prvič nisem dobil ničesar, drugič sem dobil majhno količino V umazanega videza proste baze.

Končal sem s prehodom na zmanjšanje z uporabo cinka/hcl...

Iz tega sem dobil veliko več surovega proizvoda, vendar sem se potem tudi veliko bolj potrudil, da sem se dejansko prepričal, da je bil nitrostiren v raztopini pred postopkom....anyway bom poskusil soljiti amin iz proste baze, tako da bomo videli.
Dobro je vedeti, da je lažje uporabiti H2SO4 - imam tako conc Hcl kot H2SO4, tako da razen različnega odmerjanja zame ni razlike.

Zdaj sem ugotovil, da sem imel dejansko veliko netopnih kontaminijev iz začetne Henryjeve reakcije - zdaj sem to uredil in dobil veliko čistejše/čistejše kristale. Še vedno pa se zdi, da je za raztapljanje tega 3,4,5-TMONS-a v primerjavi z drugimi stireni, kot je 2,5-DMO, potrebno veliko topila.

Kakor koli že, trenutno sem zunaj, vendar bom podrobneje pregledal, kar ste povedali, ko se vrnem, in upam, da bo to omogočilo uporabo te metode.

Najlepša hvala za odgovor - domneval sem, da sem narobe prebral tisti korak, v katerem je navedeno, da je treba bazificirati in nato ekstrahirati vodni sloj. Tam sem se tako ali tako na začetku zmotil.
Ugotovil sem, da je bila reakcijska mešanica zelo neurejena in groznega videza, tako da je bilo težko opaziti, ali rumena barva bledi.
To je bilo do zdaj veliko lažje z metodo Zn/Hcl, vendar bomo videli!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Prekleto, pravkar sem to znova poskusil in popolnoma prekleto pozabil ohladiti.

To je nadležno, vedno, ko sem izvajal to reakcijo, je takoj po dodajanju katalizatorja začela rjaveti, nato pa črneti, in kot razumem, naj bi ob ločitvi faz črna Cu ostala v vodni plasti, jaz pa ugotavljam, da ostaja v organski fazi. 😯🙈💩

Ne bom lagal, na hlajenje sem pozabil zato, ker sem mislil, da sem zadnjič resno pokvaril, dokler nisem ugotovil, da preprosto nisem znal slediti navodilom glede obdelave različnih faz med pripravo.
Opustil sem to metodo in namesto tega poskusil z redukcijo Zn/HCl - ni treba posebej poudarjati, da mi tudi to ni uspelo!
Jutri bom poskusil še enkrat - pustil bom tudi današnji vzorec in videl, ali se bodo delci Cu "usedli".

Če sem iskren, nimam pojma, kaj delam narobe. Na papirju je to zelo enostaven postopek, v resnici pa ga vedno znova pokvarim!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
@Swirly

Hej, človek, ko si govoril o tem, da ti je z 2,5-DMONS uspelo doseči, da je postal popolnoma bel, s TMO pa je bil vedno rahlo rumen, torej misliš, preden si dodal katalizator?

Očitno je, da ko začnete dodajati katalizator, začne postajati vse temnejši, zato domnevam, da ste mislili pred tem.

To je res nadležno... sem prekleto odločen, da to ugotovim. Mislim, da bo za začetek treba delati na ledu.
 
Top