Sinteza ketamina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Ne, pri tej reakciji ga ne potrebujete. Se opravičujem za prvo zavajanje.
 
Last edited:

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Da, gospod. v 9. delu bi rad vprašal, ali moram CCI4 po čiščenju z natrijevim bisulfitom segrevati? ali je treba na koncu dodati tudi sušilo, da se spremeni v prah? kot na koncu 8. dela.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Če je v koraku 10 nasičen z metilaminom, kakšna je njegova številka CAS?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
cas 74-89-5 ali CAS 593-51-1 in uporabite postopek iz koraka 10, da dobite plinski metilamin.
Kje ste prebrali o natrijevem bisulfitu v tem koraku? Ni vam treba uporabiti sušilnega sredstva.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Žal, ali je treba po spiranju z natrijevim bisulfitom po oranžni suspenziji, ki je nastala v koraku 2, segrevati?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Gospod, rad bi vprašal V prvem koraku, ko ciklopentilmagnezijev bromid in 2-klorobenzonitril mešamo 3 dni, kakšna bo reakcija, da bomo vedeli, da je korak končan? tudi kakšno je razmerje NH4CI do reaktanta? tudi kakšno je razmerje benzena do reaktanta?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Česa tam ne razumete oziroma kaj želite ogreti? Reakcijsko raztopino morate sprati z aq natrijevega bisulfita in nato izpariti organsko raztopino. To izpiranje zmanjša količino presežka broma.
Lahko nastavite časovnik za 72 ur ali uporabite TLC za preverjanje zaključka reakcije.
Že sem vam odgovoril.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Gospod, hvala za učenje!
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Gospod, na koncu dela 8 bi rad vprašal, kakšno je razmerje med benzenom in reaktantom. tudi v delu 2, kakšno je razmerje med natrijevim bisulfitom in reaktantom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
8. o-klorofenil ciklopentil keton.
Tako dobljenemu Grignardovemu raztopilu dodamo 48 g o-klorobenzonitrila in zmes mešamo 3 dni pri RT. Nato jo prelijemo v mešanico ledu/NH4Cl z dodatkom nekaj konc. aq. NH3 in pustimo pri sobni temperaturi, dokler se ves led ne stopi. Keton deloma plava, deloma gre na dno. Ekstrahiramo ga z benzenom (100 ml x2-krat). Donosi nihajo, vendar redko padejo pod 55 %.

Korak 2: alfa-bromo (o-klorofenil)-ciklopentil keton.
21,0 g zgornjega ketona dodamo 10,0 g broma v 80 ml ogljikovega tetraklorida po kapljicah pri 0 °C. Ko je dodan ves Br2, nastane oranžna suspenzija. To speremo z razredčeno vodno raztopino natrijevega bisulfita (~65 ml x2 10 % raztopine ) in izparevamo, da dobimo 1-bromociklopentil-(o-klorofenil)-keton, bp 111-114 °C (0,1 mm Hg). Izplen je ~66 %. Ta bromoketon je nestabilen in ga je treba takoj uporabiti. Tudi poskusi destilacije pri 0,1 mm Hg povzročijo razpad, zato ga je treba uporabiti brez nadaljnjega čiščenja.
 

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 24, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Spoštovani, kako začeti izdelovati o-klorofenil ciklopentil keton.
 
View previous replies…

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 24, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
kako reči
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Gospod, to vprašanje se zdi neumno, vendar bi za začetnika vseeno rad podrobno vprašal, med postopkom ekstrakcije, reaktant in benzen, kateri naj se obori in kateri naj plava?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Gospod, navedli ste 65 ml*2 za čiščenje. ali morate dodati natrijev bisulfit, da dvakrat ponovite izhlapevanje? ali ste mislili 130 ml za eno?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
benzen ima manjšo gostoto, zato bo na vrhu
Po reakciji ste dobili reakcijsko maso in v njej je presežek broma. Reakcijski masi dodate vodno raztopino natrijevega bisulfita, jo pretresete in razdelite plasti. Postopek ponovite. Po spiranju morate vodno plast (z natrijevim bisulfitom) zavreči. NaHSO3 po reakciji iz reakcijske zmesi izloči odvečni brom. Ali ste razumeli?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Torej bom še naprej eksperimentiral z dnom?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Ali moram postopek izpiranja in izparevanja ponoviti dvakrat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Ne, vaša ekstrakcija z benzenom pomeni, da bo vaš izdelek ekstrahiran (nahaja se v benzenu) z benzenom. Potem boste delali z ekstraktom (benzen+izdelek).
Ne, po obeh postopkih izpiranja morate izpariti benzen...
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Zahvaljujem se vam za podrobno razlago, razumem.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Ali želite reaktant 2-krat oprati, nato pa ga še 1-krat segreti in izpariti, da dobimo produkt?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Samo enkrat, nič več. Ali razumete postopek? Za boljše razumevanje preberite večkrat. Te informacije sem že napisal. Jasno je, da je na voljo podrobna razlaga.
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Gospod, poskušal bom to ugotoviti.
 
Top