Syntéza meskalínu pomocou nitrometánu. Stupnica 1000 g.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Dobrý deň, pokiaľ ide o LAH, existuje niečo iné, čo je jednoduchšie získať a použiť namiesto neho, alebo existuje nejaký spôsob, ako by som mohol byť poučený o tom, ako si hydrid niekde kúpiť s minimálnymi problémami? Skúsil som miesto v Indii a oni nemali nič z toho, ak! Mám sídlo v Spojenom kráľovstve
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Funguje druhý kúsok tejto syntézy pekne zmenšený na povedzme 5 g východiskového množstva nitrostyrénu? Alebo sa rozpúšťadlá škálujú inak? Chystám sa to vyskúšať...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
A ešte jedna vec, môžem rovnakým spôsobom redukovať zodpovedajúci nitropropén pre TMA? Zdá sa to byť v poriadku, ale potešilo by ma, keby som vedel, že to niekto urobil!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Toto ma trápi - chystám sa vykonať vašu reakciu a všetko som zmenšila, ale stále sa pristihujem pri tom, že sa čudujem...

Prečo uvádzate, že sa má b-3,4,5-TMONS pridávať po častiach ako prášok, a nie rozpúšťať ho a pridávať po kvapkách?

Je to vec váhy, ktorá mi uniká, pretože som nikdy nepracoval na váhe, ktorá by sa tomu aspoň približovala?
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Vsypte do nitrostyrénu asi 3 veľké lyžice naraz pod drveným ľadom - soľou - kúsok chladiacej vody. Borohydrid sodný/IPA/h20 by mal byť pri začatí pridávania nitrostyrénu ochladený na približne 5 - 8 stupňov Celzia, pretože pri pridávaní väčšieho množstva nitrostyrénu sa trochu zahreje.

Ak všetko nalejete naraz, bude to rozbehnutá sopka, šialená akcia, príliš veľa tepla.

Udržujte teplotu pod 26 - 28 C. V závislosti od množstva nitrostyrénu môže pridávanie trvať aj viac ako hodinu. Ak to trvá dlho a pracujete povedzme so 100 g, budete musieť pridať viac ľadu.

Ak je vaše množstvo malé, možno budete môcť všetko vložiť naraz bez toho, aby teplota príliš stúpla.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Áno, momentálne doslova testujem len na 5g stupnici.

Iv sa učil a vzhľadom na to, že je taký rozdiel v pridávanom množstve, predpokladám, že som to refluxoval nedostatočne dlho.

Myslím, že som očakával, že to bude oveľa exotermickejšie, ako to bolo, vzhľadom na to, že som urobil takú malú reakciu, a preto to bolo o dosť chladnejšie, ako hovoril synth pri pridávaní. Myslím, že som to nenechal reagovať dostatočne dlho pri teplote okolo 75 °C.

Úprimne povedané, prekvapili ma vaše teploty, ale hádam sa to líši podľa toho, aký styrén používate. Neviem... je zvláštne, že to nevyzeralo, že by organické rozpúšťadlo niečo extrahovalo z vodnej fázy.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Áno, zdá sa, že 2,5-DMNS vydáva menej tepla a nereaguje tak intenzívne ako 3,4,5-TMNS v rovnakých množstvách. DMNS sa mi podarilo pridať rýchlejšie a úplne sa rozpustil, t. j. nezostala žiadna oranžová/žltá farba. Zatiaľ čo pri 3,4,5-TMNS sa mi nepodarilo dosiahnuť, aby reakčná zmes bola úplne mliečne biela, vždy zostal žltý nádych.

Inde som sa dočítal, že počas pridávania sa teplota udržiava pod 30 C. Niekto písal, že to zvyšuje výťažok alebo niečo podobné. Myslím, že to bolo pre 2,5-DMNS, takže to robím aj pre 3,4,5-TMNS. Udržujte to všetko pod ľadom.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ahhh dobre, chápem vás.
To všetko dáva zmysel...

Úprimne povedané, použil som svoju prvú dávku 3,4,5-NS v prvej reakcii a nedostal som z nej ani squat (5g stupnica). Nie som si úplne istý, kde som urobil chybu, ale určite to nebolo príliš horúce, ale tiež som to nenechal reagovať veľmi dlho.... len viem, že keď som išiel extrahovať vodnú vrstvu pomocou DCM, nebolo v nej takmer nič...

No dobre, často sa mi to podarí na prvý pokus... tak uvidíme, ale musel som aj viac naklepať nitrostyrénu, lebo môžem získať viac NM, kde ako NE je drahší a 2,5- aldehydu mám menej, lebo je drahší v porovnaní s 3,4,5.

Takisto si budem zapisovať všetko, čo urobím pri ďalšej redukcii lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Zaujímalo by ma, ako po bazifikácii očakávate, že amín bude vo vodnej vrstve?
Určite ho chcete najprv okysliť, aby migroval do vodnej vrstvy, a POTOM bazifikovať, čím sa amín deprotonuje, čím sa vylúči a POTOM ho môžete extrahovať niečím, ako je DCM?

Práve som si všimol, že je to veľmi podobne napísané ako príspevok v Science Madness, ktorý som práve čítal, so zmenenou stechiometriou pre veľký rozsah.

Priznám sa, že som to skúsil skôr, ako som si to úplne premyslel.

Miestom, ktoré ma zmiatlo, bol priamy prechod na bázu a potom očakávanie, že amín bude vo vodnej vrstve na extrakciu. Nebol tam a neextrahoval sa.

Takisto mi bolo povedané, že pri malom meradle mám len udržiavať nízke teploty, nemôžem sa vyjadriť k zväčšovaniu reakcií, viem len, že to nefungovalo v malom meradle a viem si predstaviť, že to, že som išiel rovno na bázu, je prečo....alebo ani to nie - ja som bol idiot, bazifikoval som to a čakal som, že amín bude vo vodnej vrstve. Mal som si to všimnúť 🙈

No dobre, vyrobil som si ešte veľa nitrostyrénu, keď to budem znova F!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Po redukcii bude väčšina amínu v IPA, môžete sa pokúsiť extrahovať z vody IPA, očistiť kombinovaný IPA a a vysušiť ho. Potom kvapnite, ak máte prístup k 20 % H2SO4 v IPA. Na pH 7 alebo 6,5 si nepamätám podrobnosti. Vytvoríte hemisulfát meskalínu, takže 2 molekuly mesk. na 1 kyselinu sírovú. Alebo 1/2 mol množstva H2SO4 (vypočítané pre zhruba 80 % výťažok z nitrostyrénu).

Nakoniec nemusíte bazifikovať. Nie je potrebné reakciu hasiť NaOH. Lepšie je rýchlo odfiltrovať meď, 2x extrahovať aq. vrstvu IPA, 2x vyčistiť spojenú IPA 50% roztokom K2CO3. Potom vysušiť síranom horečnatým, gravitačne odfiltrovať síran horečnatý. Potom nakvapkajte 20% H2SO4 v IPA (pripravený z 98% čistého koncentrovaného H2SO4).

Ak nemáte H2SO4, použite HCl, v tomto prípade odparujte alebo destilujte IPA, kým vám nezostane voľný mezkalínový olej. Potom pomaly pridajte 80 % mol eq. HCl (hrubý odhad), zriedený (hrubý odhad). Pri solení buďte ako vždy opatrní. Pri HCl sa možno zamerajte na pH 5 - 6. Vždy môžete naraz urobiť len polovicu freebase oleja, ak by ste prestrelili pH, hádam vždy môžete nasypať trochu mesc. freebase späť, aby ste stabilizovali pH.

Teraz mám skúsenosti len s mesc. hcl, v tomto bode musíte opäť odparovať vodu, aby ste získali ten lepkavý hnusný kal mesc. HCl, museli by ste to uvoľniť pomocou KOH na 10 - 11 pH a opäť nasoliť HCl, aby ste získali čistejšiu formu. Extrahujte 3x DCM po bazifikácii KOH, vypočítajte množstvo HCl a opäť zrieďte HCl. Kvapnite HCl, pozorne sledujte, po prekročení 7 pH veľmi rýchlo klesá, niekedy stačí jedna alebo dve kvapky navyše.

Potom oddestilujte/odparte DCM a potom vodu. Mali by ste mať čistejší produkt. Možno oranžovú pastu.

Teraz ju z väčšej časti vysušte a vo vákuu vyčistite studeným etylacetátom a potom studeným acetónom. Veľké množstvo acetónu.

Nabudúce si najprv pripravím surový hemisulfát mesc. Mal by byť oveľa čistejší ako pôvodná HCl. Takže potom podám správu.

Nie je potrebné použiť DCM, spočiatku by ste mali priamo nasoliť vrstvu IPA. Väčšina amínu je tam!

Pokiaľ ide o samotnú reakciu, nemám s ňou problémy. Skúste kvapnúť chlorid meďnatý naraz do stredu vašej reakčnej zmesi. Je to prudká reakcia, takže ak pracujete s väčším množstvom, nezabudnite preniesť do veľkej nádoby JEN na celú kvapku chloridu meďnatého. Možno 5 l alebo 20 l kadičku, potom všetko nalejte späť do banky s okrúhlym dnom a miešajte ako blázon, trochu zahrejte, aby sa zahriala na 75 C. Po nakvapkaní chloridu meďnatého točte 1 hodinu - 1 h30 min.

Tiež nenechávajte všetko príliš dlho vonku, myslím, že musíte spustiť reakciu s borohydridom sodným a hneď potom s meďou naraz.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aha, dobre. Áno, toto mi dáva väčší zmysel.
Priznám sa, že som to skúsil niekoľkokrát a prvýkrát som nedostal nič, druhýkrát som dostal malé množstvo V špinavo vyzerajúcej voľnej bázy.

Nakoniec som prešiel k pokusu o redukciu pomocou zinku/hcl...

Def som z toho dostal oveľa viac surového produktu, ale potom som si dal aj oveľa viac námahy, aby som sa skutočne uistil, že nitrostyrén je v roztoku pred pokračovaním....tak isto sa chystám vyskúšať solenie amínu freebase, tak uvidíme.
Je dobré vedieť, že je jednoduchšie použiť H2SO4 - mám conc Hcl aj H2SO4, takže okrem iného dávkovania to pre mňa nie je rozdiel.

Teraz som si uvedomil, že som mal vlastne veľa nerozpustných kontaminantov z počiatočnej Henryho reakcie - teraz som to vyriešil a získal som z toho oveľa čistejšie/čistejšie vyzerajúce kryštály. Stále sa však zdá, že na rozpustenie tohto 3,4,5-TMONS-u je potrebné množstvo rozpúšťadla v porovnaní s inými styrénmi, ako je 2,5-DMO.

Každopádne som teraz mimo, ale keď sa vrátim, podrobnejšie si pozriem, čo ste povedali, a dúfam, že to bude možné pomocou tejto metódy.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď - predpokladal som, že som si to zle prečítal s tým krokom, kde sa hovorí o bazifikácii a následnej extrakcii vodnej vrstvy. Tam som sa aj tak pôvodne pomýlil.
Iv len zistil, že je to naozaj chaotická hrozne vyzerajúca reakčná zmes, až bolo ťažké viditeľne zistiť, či žltá farba vybledla.
S metódou Zn/Hcl to bolo zatiaľ oveľa jednoduchšie, ale uvidíme!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Sakra, práve som to skúsil znova a úplne som sakra zabudol vychladnúť.

Je to nepríjemné, vždy, keď som robil túto reakciu, hneď po pridaní katalyzátora to začalo hnednúť, potom černieť a ako som pochopil, keď dôjde k oddeleniu fáz, čierna Cu má zostať vo vodnej vrstve, ale ja som zistil, že zostáva v organickej fáze 😯🙈💩

. Nebudem klamať, dôvod, prečo som zabudol chladiť, je ten, že som si myslel, že som to minule vážne pokazil, kým som si neuvedomil, že jednoducho nedokážem dodržiavať pokyny týkajúce sa zaobchádzania s rôznymi fázami počas prípravy.
Upustil som od tejto metódy a namiesto toho som skúsil redukciu Zn/HCl - nemusím hovoriť, že ani to som nezvládol!
Zajtra to skúsim znova - tiež nechám dnešnú zmes odstáť a uvidím, či sa častice Cu "usadia".

Úprimne povedané, netuším, čo robím zle. Na papieri je to naozaj jednoduchý proces, ale v skutočnosti ho stále kazím!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
@Swirly

Človeče, keď si hovoril o tom, že s 2,5-DMONS sa ti podarilo dosiahnuť, aby to bolo úplne biele, a s TMO to bolo vždy mierne žlté, tak myslíš pred pridaním katalyzátora?

Samozrejme, keď začneš pridávať katalyzátor, začne to byť tmavšie a tmavšie, takže predpokladám, že si myslel pred.

Je to naozaj nepríjemné... som sakra odhodlaný na to prísť. Hádam sa dá začať tým, že to budem robiť na ľade.
 
Top