Sinteza P2P din acid glicidic BMK (sare de sodiu) - versiune modificată

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Voi răspunde la toate într-o singură postare.
Acizii sunt utilizați foarte mult pentru inerția temperaturii atunci când se adaugă picătură cu picătură o soluție apoasă de glicidat, reacția a avut loc imediat și cetona liberă a fost distilată imediat cu abur. Adică, temperatura inițială a reacției este de aproximativ 110 grade, atunci când se adaugă o soluție apoasă de glicidat picătură cu picătură, aceasta scade la 108 grade.
De asemenea, un exces de acid face amestecul omogen; într-un astfel de amestec, hidroliza are loc instantaneu.
Acidul poate fi optimizat pe baza faptului că trebuie să dizolvăm fosfații de sodiu, să facem amestecul omogen și suficient de rezistent la căldură.
Pentru distilarea cu abur a p2p sunt necesari 12 ml de apă pe gram de glicidat, cercetările mele au dat că sunt necesari 10-11 ml de apă pentru a distila 1 ml de p2p, adică am prevăzut o anumită marjă pentru izolarea completă a cetonei din masa de reacție.

Pentru această hidroliză, este mai bine să se utilizeze glicidat decât sare de sodiu, caz în care se poate utiliza mult mai puțin acid și, de asemenea, nu există consum de acid pentru formarea fosfatului de sodiu.

Această tehnică oferă randamentul maxim și, în plus, toată cetona este distilată cu abur și poate fi utilizată fără purificare.
Se reglează picurarea la o viteză astfel încât temperatura amestecului să nu scadă sub 105 grade, adică totul merge aproape automat, cu cât este mai mult acid și cu cât este mai puternică încălzirea, cu atât este mai mare viteza de picurare. Am o tehnică pentru scalare, dar este pur comercială (conversie de la 5 la 500 kg de glicidat pe reacție), deci nu va fi publicată.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 25, 2024
Messages
63
Reaction score
5
Points
8
Bună dimineața, domnule.
Nu știu nimic despre chimie.
Am o întrebare. Se distilează imediat după adăugare. Dehidroxilarea a fost finalizată într-o perioadă atât de scurtă de timp?
Când folosesc acid fosforic pentru refluxul 5449, când adaug acid fosforic la soluția de 5449, aceasta se separă imediat într-un strat de ulei. Dar nu a terminat și a trebuit să refuze mai mult de 4 ore.
Este produsul final care utilizează abordarea dvs. P2P?
Care este rata de profit pentru acest P2P pentru a transforma borohidrida de sodiu în metamfetamină?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Am distilarea cu vapori de apă P2P din amestecul clocotit de glicidat \ acid fosforic \ apă, sau prin iradiere cu microunde până la oprirea excreției de dioxid de carbon și apoi distilarea cu abur. Dacă aveți o separare, atunci puteți folosi mai mult acid / apă, am avut acest lucru din cauza pierderii fosfaților de sodiu, dar de obicei am lucrat cu glicidat liber. Recolta lui Amin este de peste 70 % din teorie (poate fi mai mare dacă respecți condițiile și obții randamentul maxim al intermediarului Imin), cu aminare de recuperare în borhidrid de sodiu, din p2P.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Bună ziua, aș dori să vă întreb despre ceea ce ați spus cu privire la utilizarea sării de glicidil în loc de sare de sodiu. Cum puteți face diferența între aceste două săruri? CAS este același?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Metoda furnizată în această amenințare (thumbs up pentru @Heisenblack și @w2x3f5) a fost testată la scară medie cu 500 g pulbere BMK (sare de sodiu) CAS 5449-12-7).
Singura diferență față de metoda descrisă a fost utilizarea unui reactor de sticlă cu cămașă.

1000 ml de acid fosforic 85% (puritate p.a.) au fost adăugate în reactor, încălzite și agitate. Între timp, 500 g pulbere BMK au fost dizolvate în 6 litri H2Od. în fierbere/foarte fierbinte.

Pe măsură ce acidul fosforic a atins 110 C, soluția de pulbere BMK a fost adăugată lent printr-o pâlnie cu picurare, cu presiune constantă. Temperatura a fost menținută într-un interval îngust de la 108C la 112 C, prin ajustarea vitezei de picurare a soluției de pulbere BMK. Acest proces de adăugare a durat aproximativ 5 ore.

După colectarea a aproximativ 3200 ml de distilat, produsul a fost extras cu 2x500 ml DCM. Extractele combinate au fost uscate pe sulfat de sodiu, iar solventul a fost eliminat prin rotovap.

Până aici, totul a fost bine. Dar randamentul de 168 ml a fost destul de dezamăgitor. Ce a mers prost? Deocamdată nu am nicio idee despre ce este vorba sau ce să schimb în procedură.
 
View previous replies…

qwe111

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 25, 2024
Messages
63
Reaction score
5
Points
8
Hei, frate.
Timpul de reacție în acest mod este prea scurt. Produsul obținut este p2p? Cum rămâne cu beneficiile conversiei în metil?
Am de gând să încep acest experiment, dar nu prea înțeleg!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Nu voi adăuga vapori de apă, aceasta va fi rezolvată în apă clocotită ca procesul original și va fi adăugată în porții la rotavap în vid scăzut evitând evaporarea instantanee a apei în timpul adăugării, odată adăugată, întoarceți din nou vidul normal.
Procesul pe care îl descrieți este distilarea cu abur standard pentru amfetamine freebase ;-)
 

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
După adăugarea acidului, pH-ul este mai mic de 3, iar culoarea RM devine verde. Foarte ciudat, mă întreb dacă am făcut-o corect?
oxne70mbtv-jpg.25161
 

Attachments

  • oXne70MBTv.jpg
    oXne70MBTv.jpg
    4.5 MB · Views: 297

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
puteți face un videoclip pentru acest domn
 

dipndive

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sunt doar un începător, dar am urmat instrucțiunile și am recuperat uleiul p2p. scalarea este posibilă? 250g de exemplu va fi bmk/fosforic/apă x5?
Bmk 250g/fosforic 500ml/apă 3L? nicio schimbare la DCM? mulțumesc tuturor
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
4
Points
3
de asemenea, sărurile de pe fundul balonului nu ajută la ciocnirea cu care vă confruntați, acestea trebuie îndepărtate înainte de adăugarea pietrelor de fierbere
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 25, 2024
Messages
63
Reaction score
5
Points
8
Bună dimineața, domnule.
Nu știu nimic despre chimie.
Am o întrebare. Se distilează imediat după adăugare. Dehidroxilarea a fost finalizată într-o perioadă atât de scurtă de timp?
Când folosesc acid fosforic pentru refluxul 5449, când adaug acid fosforic la soluția de 5449, aceasta se separă imediat într-un strat de ulei. Dar nu a terminat și a trebuit să refuze mai mult de 4 ore.
Este produsul final care utilizează abordarea dvs. P2P?
Care este rata de profit pentru acest P2P pentru a transforma borohidrida de sodiu în metamfetamină?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Sarea de sodiu BMK este acid glicidilic?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Este BMK glicină sare de sodiu acid glicidilic
 

primitivechemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 18, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1

Bună domnilor, există cineva care mă poate ajuta cu o metodă similară cu aceasta pe care o putem scala.

Acid glicidic BMK la P2P

Există o metodă prin care putem face mai multe kilograme pe 5-10 ore

Ajutorul ar fi foarte apreciat!

Vă mulțumesc în avans!
Regards
 
Top