Sinteza mea 3-CMC

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
Pentru a măsura pH-ul, utilizați benzi de măsurare a pH-ului sau un dispozitiv digital de măsurare a pH-ului?
Pentru filtrare, o faceți prin gravitație sau prin vid?
Pentru a separa două lichide de densitate diferită, utilizați o pâlnie de separare?
În timpul procesului de metilaminare, ați închis recipientul astfel încât să nu iasă vaporii sau l-ați lăsat deschis?
Pentru a obține cristale transparente, le-ați spălat sau ce tehnică ați folosit?
În câte zile s-au format cristalele și în ce recipient le-ați lăsat să se odihnească și ați închis respectivul recipient sau l-ați lăsat deschis pentru ca solventul să se poată evapora?
Cât ați plătit pentru precursor? și precursorul era deja gata sau a trebuit să cumpărați un pre-precursor și apoi să sintetizați singur precursorul?
Vă mulțumesc!!!
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Pentru a măsura pH-ul, utilizați benzi de măsurare a pH-ului sau un dispozitiv digital de măsurare a pH-ului?
Pe hârtie și după miros/culoare

Pentru filtrare, o faceți prin gravitație sau prin vid?
gravitație pe pânză musulmană/gauză

Pentru a separa două lichide de densitate diferită, utilizați o pâlnie de separare?
Decantați cât mai multă apă posibil, lăsând cel puțin câteva reziduuri

În timpul procesului de metilaminare, ați închis recipientul astfel încât să nu iasă vaporii sau l-ați lăsat deschis?
condensator fără apă curentă sigilat ușor cu o mănușă și o bandă de cauciuc

Pentru a obține cristale transparente, le-ați spălat sau ce tehnică ați folosit?
Precipitare -> Filtrare -> Recristalizare ulterioară în apă + acetonă/IPA

Câte zile a durat formarea cristalelor și în ce recipient le-ați lăsat să se odihnească și ați închis respectivul recipient sau l-ați lăsat deschis pentru ca solventul să se poată evapora?
În funcție de cât de mari și frumoase doriți să fie cristalele, puteți evapora o anumită cantitate de solvent în timpul reactivării, mai multă evaporare și răcire rapidă = cristale mici, dar fumabile, mai puțină evaporare și răcire ușoară = cristale mari Dacă majoritatea solventului este evaporat, cristalizarea poate dura mai puțin de o oră, deschideți recipientul de pirex

Cât ai plătit pentru precursor? și precursorul era deja gata sau a trebuit să cumperi un pre-precursor și apoi să sintetizezi singur precursorul?
Nu comentez
Mulțumesc!!!
cu plăcere
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Fiți atenți atunci când utilizați un dispozitiv digital de ph și DCM, dacă îl lăsați în rm în timpul monitorizării, acesta va topi dispozitivul.
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Mă întreb ce este cu 3-cmc de se pare că este preferabil să se lucreze în stratul apos în loc de stratul organic atunci când se face acidificarea. Am încercat și eu metoda dvs. @Jesse_Pinkman_ și am avut rezultate bune în stratul apos. Atunci când lucrez în stratul organic, nu obțin niciodată sare, doar nămol. Dar lucrez și cu cantități foarte mici de cetone, în jur de 15 grame. Încerc să îmi perfecționez tehnica de amator și nu vreau să irosesc cantități mari de precursori valoroși.
 

ELAIGIBBOR

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Mi-ar plăcea să încerc sinteza dvs., păstrați-l îmbunătățirea frate
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
De ce uleiul meu de 3 cmc devine negru în timpul acidificării? Îl obțin exact 5,5-6 și devine negru
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Poate că picurați acidul prea repede... mai bine răciți rm-ul și acidul. Acidificați stratul organic sau cu apă împreună?
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
doar stratul organic, da, bănuiesc că acidific prea repede.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Puneți aceeași cantitate dest.apă în rm, apoi acidificaction picătură cu picătură încet, apoi ia strat de apă să se evapore
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
obțineți straturi vizibile de apă și bază liberă după adăugarea acidului???
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Da, și după aceea, luați stratul superior, stratul inferior va fi eliminat.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Dacă se utilizează dcm, atunci când se utilizează acetat de etil se ia stratul inferior/apă
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Atunci cred că faceți ceva greșit... ați dori să descrieți etapele sintezei dumneavoastră?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Am efectuat metilaminare lăsând 2b3c dcm și metilamină timp de 12 ore fără căldură doar amestecând, am eliminat stratul superior, am spălat stratul inferior de 2 ori, am eliminat stratul superior, am adăugat acid până la 6, iar lichidul a devenit roșu foarte închis.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
procedura sună bine, picurați mai lent cu agitare bună
de asemenea, aveți răbdare doar cu DCM, uneori decide să se prăbușească în 2 minute, alteori are nevoie de o oră de agitare, acetona va ajuta aici, vă sfătuiesc să o utilizați (rece, dacă este posibil).
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Bine, știu că este o prostie, totuși, doar pentru a fi clar, deci după acidificare luați stratul superior sau stratul inferior pentru a usca folosind dcm? Sunt confuz
 
Top