Synteza meskaliny z nitrometanem. Skala 1000g.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Cześć, jeśli chodzi o LAH, czy jest coś innego, co jest łatwiejsze do zdobycia i użycia zamiast niego, czy jest jakiś sposób, w jaki można by mnie poinstruować, jak kupić wodorek z jakiegoś miejsca przy minimalnym wysiłku? Próbowałem w Indiach i nic z tego! Mieszkam w Wielkiej Brytanii
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Czy druga część tej syntezy działa dobrze w skalowaniu w dół do, powiedzmy, 5 g początkowej ilości nitrostyrenu? A może rozpuszczalniki skalują się inaczej? Mam zamiar spróbować...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Jeszcze jedno, czy mogę zredukować odpowiedni nitropropen dla TMA w ten sam sposób? Wydaje się w porządku, ale chciałbym wiedzieć, że ktoś to zrobił!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
To mnie nurtuje - właśnie zamierzam przeprowadzić reakcję i już wszystko przeskalowałem, ale wciąż mnie to zastanawia...

Dlaczego mówisz, aby dodawać b-3,4,5-TMONS w porcjach jako proszek, w przeciwieństwie do rozpuszczania go i dodawania kroplami?

Czy jest to kwestia skali, której mi brakuje, ponieważ nigdy nie pracowałem w skali nawet zbliżonej do tej?
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Wrzuć do nitrostyrenu około 3 dużych łyżek na raz pod kruszonym lodem i solą z odrobiną wody chłodzącej. Borohydryd sodu/IPA/h20 powinien być schłodzony do około 5-8 stopni Celsjusza, gdy rozpoczynasz dodawanie nitrostyrenu, ponieważ gdy dodajesz większą ilość nitrostyrenu, trochę się nagrzewa.

Jeśli wlejesz wszystko na raz, będzie to uciekający wulkan, szalona akcja, za dużo ciepła.

Utrzymuj temperaturę poniżej 26-28°C. W zależności od nitrostyrenu i jego ilości, dodawanie może potrwać ponad godzinę. Będziesz musiał dodać więcej lodu, jeśli zajmuje to dużo czasu i pracujesz z powiedzmy 100 g.

Jeśli jest to niewielka ilość, można wrzucić wszystko na raz bez zbytniego wzrostu temperatury.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Tak, w tej chwili dosłownie testuję w skali 5g.

Uczę się i ze względu na fakt, że istnieje taka różnica w dodawanej ilości, zakładam, że nie refluksowałem go wystarczająco długo.

Myślę, że spodziewałem się, że będzie o wiele bardziej egzotermiczny niż był, ze względu na fakt, że przeprowadziłem reakcję na tak małą skalę i dlatego było o wiele chłodniej niż powiedział synth po dodaniu. Myślę, że nie pozwoliłem mu reagować wystarczająco długo w temperaturze około 75 ° C.

Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony twoimi temperaturami, ale myślę, że jak mówisz, różni się to w zależności od używanego styrenu? Nie wiem... to dziwne, że nie wyglądało na to, że rozpuszczalnik organiczny wyekstrahował cokolwiek z fazy wodnej.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Tak, 2,5-DMNS wydawał się wydzielać mniej ciepła i nie reagował tak energicznie jak 3,4,5-TMNS w tych samych ilościach. Udało mi się dodać DMNS szybciej i całkowicie się rozpuścił, tj. nie pozostał pomarańczowy/żółty kolor. Podczas gdy z 3,4,5-TMNS nie mogłem uzyskać w pełni mlecznobiałej mieszaniny reakcyjnej, zawsze pozostawała odrobina żółtego.

Czytałem gdzie indziej, że temperatury są utrzymywane poniżej 30 C podczas dodawania. Ktoś napisał, że zwiększa to wydajność. To było dla 2,5-DMNS, jak sądzę, więc robię to również dla 3,4,5-TMNS. Wszystko należy trzymać pod lodem.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Rozumiem.
To wszystko ma sens...

Szczerze mówiąc, użyłem mojej pierwszej partii 3,4,5-NS w pierwszej reakcji i nie otrzymałem z niej nic (skala 5g). Nie jestem do końca pewien, gdzie popełniłem błąd, ale na pewno nie było zbyt gorąco, ale też nie pozwoliłem mu reagować zbyt długo.... Wiem tylko, że kiedy poszedłem wyekstrahować warstwę wodną za pomocą DCM, nie było w niej prawie nic...

No cóż, często się mylę za pierwszym razem... więc zobaczymy, ale musiałem też wybić więcej nitrostyrenu, ponieważ mogę uzyskać więcej NM, gdzie NE jest droższy, a 2,5 aldehydu mam mniej, ponieważ jest droższy w porównaniu do 3,4,5.

Zamierzam też zapisywać wszystko, co robię w następnej redukcji lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ciekawi mnie, w jaki sposób po zasadowaniu spodziewasz się, że amina znajdzie się w warstwie wodnej?
Z pewnością chcesz najpierw ją zakwasić, aby migrowała do warstwy wodnej, a następnie zasadować, powodując deprotonację aminy, powodując jej rozbicie, a następnie ekstrakcję czymś takim jak DCM?

Właśnie zauważyłem, że jest to bardzo podobnie napisane do postu science madness, który właśnie przeczytałem, ze zmienioną stechiometrią na dużą skalę.

Przyznam, że spróbowałem tego przed pełnym przemyśleniem.

Miejsce, które mnie rzuciło, to prosta do bazy, a następnie oczekiwanie, że amina będzie w warstwie wodnej do ekstrakcji. Nie było i nie było lol

Ponadto powiedziano mi, aby po prostu utrzymywać niskie temperatury, gdy robię to na małą skalę, nie mogę tak naprawdę komentować skalowania reakcji, wiem tylko, że to nie zadziałało na małą skalę i wyobrażam sobie, że przejście bezpośrednio do bazy jest dlaczego....lub nawet nie to - ja jestem idiotą, bazując na tym i oczekując, że amina będzie w warstwie wodnej. Powinienem był na to wpaść 🙈

No cóż, zrobiłem dużo więcej nitrostyrenu na wypadek, gdyby znowu się udało!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Po redukcji, większość aminy będzie w IPA, można spróbować wyekstrahować z wody za pomocą IPA, oczyścić połączony IPA i wysuszyć go. Następnie można dodać 20% H2SO4 w IPA. Do pH 7 lub 6,5, nie pamiętam szczegółów. Stworzysz półsiarczan meskaliny, więc 2 cząsteczki mesc. na 1 kwas siarkowy. Lub 1/2 molowa ilość H2SO4 (obliczona dla przybliżonej 80% wydajności z nitrostyrenu).

W końcu nie trzeba zasadować. Nie ma potrzeby wygaszania reakcji za pomocą NaOH. Lepiej szybko odfiltrować miedź, wyekstrahować 2x warstwę aq. za pomocą IPA, oczyścić połączony IPA 50% roztworem K2CO3 dwa razy. Następnie osuszyć siarczanem magnezu, odfiltrować grawitacyjnie siarczan magnezu. Następnie dodaj 20% H2SO4 w IPA (przygotowany z 98% czystego stężonego H2SO4).

Jeśli nie masz H2SO4, użyj HCl, w tym przypadku odparuj lub oddestyluj IPA, aż pozostanie wolny olej meskalinowy. Następnie powoli wlej 80% mol eq. HCl (przybliżony szacunek), rozcieńczony (przybliżony szacunek). Zachowaj ostrożność jak zawsze podczas solenia. W przypadku HCl można dążyć do pH 5-6. Zawsze możesz zrobić tylko połowę oleju freebase na raz, jeśli przekroczysz pH, myślę, że zawsze możesz wlać trochę mesc. freebase z powrotem, aby ustabilizować pH.

Teraz mam tylko doświadczenie z mesc. hcl, w tym momencie musisz ponownie odparować wodę, aby uzyskać lepki, paskudny szlam Mesc. HCl, należałoby to uwolnić za pomocą KOH do 10-11 pH i ponownie zasolić HCl, aby uzyskać czystszą formę. Wyekstrahować 3x DCM, po uprzednim zalkalizowaniu KOH, ponownie obliczyć ilość HCl i rozcieńczyć HCl. Wrzuć HCl, obserwuj uważnie, po przekroczeniu 7 pH spada bardzo szybko, czasami wystarczy jedna lub dwie krople więcej.

Następnie oddestyluj/odparuj DCM, a następnie wodę. Powinieneś otrzymać czystszy produkt. Może to być pomarańczowa pasta.

Teraz, po całkowitym wyschnięciu, wyczyść go pod próżnią zimnym octanem etylu, a następnie zimnym acetonem. Dużą ilością acetonu.

Następnym razem najpierw przygotuję surowy półsiarczan mesc. Powinien być znacznie czystszy niż początkowy HCl. Więc wtedy zdam raport.

Nie ma potrzeby używania DCM, początkowo powinieneś zasolić bezpośrednio warstwę IPA. Większość aminy jest tam!

Jeśli chodzi o samą reakcję, nie mam z nią problemów. Spróbuj wrzucić chlorek miedzi na raz do środka mieszaniny reakcyjnej. Jest to gwałtowna reakcja, więc jeśli pracujesz z większymi ilościami, pamiętaj o przeniesieniu do dużego pojemnika TYLKO na całą kroplę chlorku miedzi. Może to być zlewka o pojemności 5 l lub 20 l, a następnie wlej wszystko z powrotem do kolby okrągłodennej i mieszaj jak szalony, podgrzej trochę, aby ogrzać do 75 ° C. Po wrzuceniu chlorku miedzi wiruj przez 1 godzinę - 1h30min.

Nie zostawiaj też wszystkiego na zbyt długo, myślę, że musisz przeprowadzić reakcję z borohydrykiem sodu i bezpośrednio po niej z miedzią.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ok. Tak, to ma dla mnie więcej sensu.
Przyznam, że próbowałem tego kilka razy i za pierwszym razem nic nie dostałem, a za drugim razem dostałem niewielką ilość V brudno wyglądającej freebase.

Skończyło się na przejściu do redukcji przy użyciu cynku/hcl...

Uzyskałem o wiele bardziej surowy produkt, ale włożyłem też o wiele więcej wysiłku w upewnienie się, że nitrostyren był w roztworze przed przystąpieniem do....anyway Mam zamiar spróbować solenia wolnej zasady aminowej, więc zobaczymy.
Dobrze wiedzieć, że łatwiej jest używać H2SO4 - mam zarówno conc Hcl, jak i H2SO4, więc poza tym, że dawkowanie jest inne, nie robi mi to różnicy.

Teraz zdałem sobie sprawę, że faktycznie miałem ładunek nierozpuszczalnych zanieczyszczeń z początkowej reakcji Henry'ego - teraz uporządkowałem to i uzyskałem z tego znacznie czystsze / czystsze kryształy. Nadal jednak wydaje się, że rozpuszczenie tego 3,4,5-TMONS wymaga dużej ilości rozpuszczalnika w porównaniu z innymi styrenami, takimi jak 2,5-DMO.

W każdym razie jestem poza domem, ale przyjrzę się temu, co powiedziałeś bardziej szczegółowo, kiedy wrócę i mam nadzieję, że dzięki tej metodzie będzie to możliwe.

Wielkie dzięki za odpowiedź - założyłem, że czytam to źle z tym krokiem, w którym mówi ci, abyś bazował, a następnie wyodrębnił warstwę wodną. To właśnie tam początkowo się pomyliłem.
Iv po prostu stwierdził, że jest to naprawdę niechlujna, okropnie wyglądająca mieszanina reakcyjna, do tego stopnia, że trudno było wyraźnie zobaczyć, czy żółty blaknie.
Do tej pory było to znacznie łatwiejsze z metodą Zn/Hcl, ale zobaczymy!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Cholera, właśnie spróbowałem ponownie i kompletnie zapomniałem o chłodzeniu.

To denerwujące, ilekroć przeprowadzałem tę reakcję, zaraz po dodaniu katalizatora zaczyna brązowieć, a następnie czernieć i jak rozumiem, kiedy dochodzi do separacji faz, czarna Cu ma pozostać w warstwie wodnej, ale okazuje się, że pozostaje w fazie organicznej 😯🙈💩

Nie będę kłamał, że zapomniałem go schłodzić, ponieważ myślałem, że ostatnim razem poważnie go zepsułem, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że po prostu nie mogłem postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi traktowania różnych faz podczas pracy.
Porzuciłem tę metodę, aby zamiast tego spróbować redukcji Zn/HCl - nie muszę dodawać, że z tym również nie mogłem sobie poradzić!
Spróbuję ponownie jutro - pozwolę też dzisiejszemu usiąść i zobaczę, czy cząsteczki Cu się "osadzą".

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co robię źle. Na papierze to naprawdę łatwy proces, a jednak w rzeczywistości ciągle go spieprzam!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
@Swirly

Hej stary, kiedy mówiłeś o tym, że z 2,5-DMONS byłeś w stanie uzyskać w pełni biały kolor, a z TMO zawsze był lekko żółty, to masz na myśli przed dodaniem katalizatora?

Oczywiście, kiedy zaczynasz dodawać katalizator, zaczyna ciemnieć i ciemnieć, więc zakładam, że miałeś na myśli wcześniej.

To naprawdę irytujące... Jestem cholernie zdeterminowany, aby to rozgryźć. Myślę, że zrobienie tego na lodzie będzie początkiem.
 
Top