Syntéza meskalinu pomocí nitrometanu. Měřítko 1000 g.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Dobrý den, pokud jde o LAH, existuje něco jiného, co je snadnější získat a použít místo něj, nebo existuje nějaký způsob, jak bych mohl být poučen o tom, jak hydrid odněkud koupit s minimálními potížemi? Zkoušel jsem to na jednom místě v Indii a neměli nic z toho! Sídlím ve Velké Británii.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Funguje druhý kousek této syntézy pěkně zmenšený na řekněme 5g výchozího množství nitrostylenu? Nebo se rozpouštědla škálují jinak? Chystám se to zkusit...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
A ještě jedna věc, lze stejným způsobem redukovat odpovídající nitropropen pro TMA? Zdá se to být v pořádku, ale potěšilo by mě, kdybych věděl, že to někdo udělal!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Tohle mi vrtá hlavou - chystám se provést vaši reakci a všechno jsem si zmenšil, ale stále mi vrtá hlavou tohle...

Proč říkáte, že se má b-3,4,5-TMONS přidávat po částech jako prášek, a ne že se má rozpustit a přidávat po kapkách?

Je to věc měřítka, které mi uniká, protože jsem nikdy nepracoval na měřítku ani zdaleka takovém?
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Vhoďte do nitrostyrénu asi 3 velké lžíce najednou pod drceným ledem-solí-bitovým chlazením vodou. Borohydrid sodný/IPA/h20 by měl být při zahájení přidávání nitrostyrenu ochlazen asi na 5-8 stupňů Celsia, protože při přidávání většího množství nitrostyrenu se poněkud zahřívá.

Pokud přilijete vše najednou, bude to rozjetá sopka, šílená akce, příliš mnoho tepla.

Udržujte teplotu pod 26-28 C. V závislosti na množství nitrostyrenu může přidávání trvat i více než hodinu. Pokud to trvá dlouho a pracujete řekněme se 100 g, budete muset přidat více ledu.

Pokud je vaše množství malé, možná budete moci vše nasypat najednou, aniž by teplota příliš stoupla.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ano, v současné době doslova testuji jen na 5g stupnici.

Iv se učil a vzhledem k tomu, že je takový rozdíl v přidávaném množství, předpokládám, že jsem to nerefluxoval dostatečně dlouho.

Myslím, že jsem očekával, že to bude mnohem exotermičtější, než to bylo, vzhledem k tomu, že jsem udělal tak malou reakci v měřítku, a proto to bylo o dost chladnější, než říkal synth při přidání. Myslím, že jsem to nenechal reagovat dostatečně dlouho při teplotě kolem 75c.

Upřímně řečeno mě překvapily vaše teploty, ale jak říkáte, asi se to liší podle toho, jaký styren používáte? Nevím... je zvláštní, že to nevypadalo, že by organické rozpouštědlo něco extrahovalo z vodné fáze.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Ano, zdálo se, že 2,5-DMNS vydává méně tepla a nereaguje tak bouřlivě jako 3,4,5-TMNS při stejném množství. DMNS se mi podařilo přidat rychleji a plně se rozpustil, tj. nezůstala po něm žádná oranžová/žlutá barva. Zatímco u 3,4,5-TMNS se mi nepodařilo dosáhnout toho, aby reakční směs byla zcela mléčně bílá, vždy zůstal nádech žluté.

Jinde jsem se dočetl, že se teplota během přidávání udržuje pod 30 C. Někdo psal, že to zvyšuje výtěžnost nebo tak něco. To bylo tuším pro 2,5-DMNS, takže to dělám i pro 3,4,5-TMNS. Všechno to držet pod ledem.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aha, dobře, už vás chápu.
To všechno dává smysl...

Upřímně řečeno, použil jsem svou první dávku 3,4,5-NS v první reakci a nedostal jsem z ní ani dřep (stupnice 5 g). Nejsem si úplně jistý, kde jsem udělal chybu, ale určitě to nebylo moc horké, ale taky jsem to nenechal reagovat moc dlouho....Jen vím, že když jsem šel extrahovat vodní vrstvu pomocí DCM, nebylo v ní skoro nic...

No jo, často to zkazím na první pokus...tak uvidíme, ale taky jsem musel nabouchat víc toho nitrostyrenu, protože můžu sehnat víc NM, kdežto NE je dražší a 2,5- aldehydu mám míň, protože je dražší oproti 3,4,5. To je taky dost, že jsem to musel zkusit.

Jo a taky si budu zapisovat všechno, co udělám při další redukci lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Zajímalo by mě, jak po bazifikaci očekáváte, že amin bude ve vodné vrstvě?
Jistě chcete nejprve okyselit, aby migroval do vodné vrstvy, a POTOM bazicidovat, což způsobí deprotonizaci aminu, který se vybourá, a POTOM můžete extrahovat něčím, jako je DCM?

Právě jsem si všiml, že je to velmi podobně napsané jako příspěvek v Science Madness, který jsem právě četl, se změněnou stechiometrií pro velké měřítko.

Přiznám se, že jsem to zkusil dřív, než jsem si to plně promyslel.

Místo, které mě zmátlo, byl přímý přechod na bázi a pak očekávání, že amin bude ve vodné vrstvě, aby se extrahoval. Nebyl tam a neextrahoval se.

Taky mi bylo řečeno, že při malém měřítku mám prostě udržovat nízké teploty, nemůžu se vyjadřovat ke zvětšování reakcí, vím jen, že to v malém měřítku nefungovalo, a dovedu si představit, že ten přechod rovnou na bázi je proč....nebo ani to ne - byl jsem idiot, bazíroval jsem a čekal, že amin bude ve vodní vrstvě. Měl jsem si toho všimnout 🙈

No dobře, udělal jsem si spoustu dalšího nitrostyrenu, až to zase budu Fovat!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Po redukci bude většina aminu v IPA, můžete se pokusit extrahovat z vody IPA, očistit kombinovanou IPA a a vysušit ji. Poté kápněte, pokud máte přístup k 20% H2SO4 v IPA. Na pH 7 nebo 6,5 si nepamatuju podrobnosti. Vytvoříte meskalinový hemisulfát, takže 2 molekuly mesc. na 1 molekulu kyseliny sírové. Nebo 1/2 mol množství H2SO4 (počítáno pro zhruba 80% výtěžek z nitrostyrenu).

Nakonec nemusíte bazifikovat. Není třeba reakci hasit NaOH. Lepší je rychle odfiltrovat měď, 2x extrahovat aq. vrstvu IPA, 2x vyčistit kombinovanou IPA 50% roztokem K2CO3. Pak vysušit síranem hořečnatým, gravitačně odfiltrovat síran hořečnatý. Poté kápněte 20% H2SO4 v IPA (připravený z 98% čistého koncentrovaného H2SO4).

Pokud nemáte H2SO4, použijte HCl, v tomto případě odpařujte nebo destilujte IPA, dokud vám nezůstane volný meskalinový olej. Pak pomalu vkapejte 80% mol eq. HCl (hrubý odhad), zředěný (hrubý odhad). Při solení buďte jako vždy opatrní. U HCl se možná zaměřte na pH 5 - 6. Vždy můžete udělat jen polovinu freebase oleje najednou, pokud byste pH přestřelili, myslím, že vždy můžete nalít trochu mesc. freebase zpět, aby se pH stabilizovalo.

Nyní mám zkušenost pouze s mesc. hcl, v tomto bodě musíte opět odpařit vodu, abyste získali ten lepkavý hnusný kal z mesc. HCl, bylo by potřeba to frebazovat KOH na 10 - 11 pH a znovu osolit HCl, abyste získali čistší formu. Po bazifikaci KOH extrahujte 3x DCM, znovu vypočítejte množství HCl a HCl zřeďte. Nakapejte HCl, pozorně sledujte, po překročení 7 pH velmi rychle klesá, někdy stačí jedna nebo dvě kapky navíc.

Pak vydestilujte/odpařte DCM a pak vodu. Měli byste mít čistší produkt. Možná oranžová pasta.

Teď ji vezměte, jakmile je z větší části suchá, a pod vakuem ji vyčistěte studeným ethylacetátem, pak studeným acetonem. Velké množství acetonu.

Příště nejprve připravím surový hemisulfát mesc. Měl by být mnohem čistší než původní HCl. Takže pak podám zprávu.

Není třeba používat DCM, zpočátku by se měla solit přímo vrstva IPA. Většina aminu je tam!

Pokud jde o vlastní reakci, nemám s ní problémy. Zkuste nakapat chlorid měďnatý najednou do středu vaší reakční směsi. Je to prudká reakce, takže pokud pracujete s větším množstvím, nezapomeňte přenést do velké nádoby JEN pro celou kapku chloridu měďnatého. Třeba do kádinky o objemu 5 l nebo 20 l, pak vše přelijte zpět do baňky s kulatým dnem a míchejte jako blázen, trochu zahřejte, aby se zahřála na 75 C. Poté, co jste nakapali chlorid měďnatý, točte 1 hodinu - 1h30min.

Také nenechávejte vše příliš dlouho venku, myslím, že je třeba spustit reakci s borohydridem sodným a hned poté s mědí najednou.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aha, dobře. Ano, tohle mi dává větší smysl.
Přiznám se, že jsem to párkrát zkusil a poprvé jsem nedostal nic, podruhé jsem dostal malé množství V špinavě vypadající volné báze.

Nakonec jsem přešel k pokusu o redukci pomocí zinku/hcl...

Def jsem z toho dostal mnohem víc surového produktu, ale pak jsem taky vynaložil mnohem víc úsilí na to, abych se skutečně ujistil, že nitrostyren je v roztoku před pokračováním....taky se chystám zkusit solit amin volné báze, tak uvidíme.
Je dobré vědět, že je jednodušší použít H2SO4 - mám jak conc Hcl, tak H2SO4, takže kromě rozdílného dávkování to pro mě není rozdíl.

Teď jsem si uvědomil, že jsem vlastně měl spoustu nerozpustných kontaminantů z počáteční Henryho reakce - teď jsem to vyřešil a získal jsem mnohem čistší/čistší krystaly. Přesto se zdá, že k rozpuštění 3,4,5-TMONS je potřeba spousta rozpouštědla ve srovnání s jinými styreny, jako je 2,5-DMO.

Každopádně jsem teď pryč, ale až se vrátím, podívám se na to, co jsi říkal, podrobněji a doufám, že to s tou metodou půjde.

Moc děkuji za odpověď - předpokládal jsem, že jsem to špatně četl s tím krokem, kde se říká, že se má bazifikovat a pak extrahovat vodní vrstvu. Tam jsem se stejně původně spletl.
Iv prostě zjistil, že je to opravdu nepřehledná příšerně vypadající reakční směs do té míry, že bylo těžké viditelně zjistit, jestli žlutá barva bledne.
S metodou Zn/Hcl to bylo zatím mnohem jednodušší, ale uvidíme!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Sakra, právě jsem to zkusil znovu a úplně jsem sakra zapomněl vychladnout.

Je to nepříjemné, kdykoli jsem tuhle reakci dělal, hned po přidání katalyzátoru to začalo hnědnout, pak to zčernalo a jak jsem pochopil, když dojde k oddělení fází, černá Cu má zůstat ve vodné vrstvě, ale já jsem zjistil, že zůstává v organické fázi 😯🙈💩

Nebudu lhát, důvod, proč jsem to zapomněl zchladit, je ten, že jsem si myslel, že jsem to minule vážně pokazil, než jsem si uvědomil, že prostě nedokážu dodržet pokyny ohledně zacházení s různými fázemi během přípravy.
Opustil jsem tuto metodu a místo toho jsem zkusil redukci Zn/HCl - nemusím říkat, že ani to jsem nezvládl!
Zítra to zkusím znovu - nechám také dnešní vzorek odležet a uvidím, jestli se částice Cu "usadí".

Upřímně řečeno netuším, co dělám špatně. Na papíře je to opravdu snadný proces, ale ve skutečnosti to pořád kazím!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
@Swirly

Hele, člověče, když jsi mluvil o tom, že s 2,5-DMONS se ti podařilo dosáhnout toho, aby to bylo úplně bílé, a s TMO to bylo vždycky lehce žluté, tak myslíš před přidáním katalyzátoru?

Samozřejmě když začneš přidávat katalyzátor, tak to začne být tmavší a tmavší, takže předpokládám, že jsi myslel předtím.

Tohle je opravdu otravné... jsem zatraceně odhodlaný na to přijít. Hádám, že pro začátek to bude dělat na ledu.
 
Top