Синтез на мескалин с нитрометан. Скала за 1000 g.

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Здравейте, по отношение на LAH има ли нещо друго, което е по-лесно за получаване и използване на негово място, или има някакъв начин, по който да бъда инструктиран как да си купя хидрид от някъде с минимални затруднения? Опитах на едно място в Индия и те нямаха нищо от това! Базиран съм в Обединеното кралство
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
В крайна сметка получихте ли някои от тях за Обединеното кралство, колега?
 
View previous replies…

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
lol Направих точно същото нещо! Доста се страхувам да се доближа до ЛАХ!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Работи ли добре втората част на този синтез, намалена, да речем, до 5 г начално количество нитростирен? Или разтворителите се мащабират по различен начин? Аз съм на път да опитам това...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
А, още нещо, мога ли да редуцирам съответния нитропропен за ТМА по същия начин? Струва ми се, че е наред, но би ме успокоило да знам, че някой го е направил!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Това ме притеснява - на път съм да извърша вашата реакция и съм намалил всичко, но все още се чудя това...

Защо казвате да добавяте b-3,4,5-TMONS на порции като прах, а не да го разтворите и да го добавяте на капки?

Дали това е нещо, което пропускам, защото никога не съм работил в мащаб, дори близък до този?
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Изхвърлете нитростирена около 3 големи лъжици наведнъж при смачкано охлаждане с лед-сол-битова вода. Натриевият борохидрид/IPA/h20 трябва да бъде охладен до около 5-8 градуса по Целзий, когато започнете добавянето на нитростирен, тъй като при добавянето на по-голямо количество нитростирен той се загрява донякъде.

Ако изсипете всичко наведнъж, ще се получи бягащ вулкан, лудо действие, твърде много топлина.

Поддържайте температурата под 26-28 С. В зависимост от нитростирена и количеството му, добавянето може да отнеме повече от час. Ще трябва да добавите повече лед, ако отнема много време и работите с да речем 100 г.

Ако количеството е малко, може би ще успеете да изсипете всичко наведнъж, без температурата да се повиши прекалено много.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Да, в момента буквално тествам само на 5 г скала.

Iv се учех и поради факта, че има такава разлика в количеството, което се добавя, предполагам, че не съм го рефлуксирал достатъчно дълго.

Мисля, че очаквах да е много по-екзотермична, отколкото беше, поради факта, че направих толкова малка реакция и следователно беше доста по-хладна, отколкото каза синтеза при добавянето. Мисля, че не го оставих да реагира достатъчно дълго при температура около 75 °C.

Честно казано, изненадан съм от температурите, но предполагам, че както казвате, те са различни в зависимост от стирена, който използвате. Не знам... странно е, че не изглеждаше органичният разтворител да е извлякъл нещо от водната фаза.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Да, изглежда, че 2,5-ДМНС отделя по-малко топлина и не реагира толкова енергично, колкото 3,4,5-ТМНС при същите количества. Успях да добавя ДМНС по-бързо и той се разтвори напълно, т.е. не остана оранжев/жълт цвят. Докато при 3,4,5-TMNS не успях да накарам реакционната смес да стане напълно млечнобяла, винаги оставаше жълто.

На друго място прочетох, че по време на добавянето температурата се поддържа под 30 С. Някой беше написал, че това увеличава добива или нещо подобно. Това беше за 2,5-DMNS, така че аз правя това и за 3,4,5-TMNS. Дръжте всичко под леда.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Аааа, добре, разбирам ви.
Всичко това има смисъл...

Честно казано, използвах първата си партида от 3,4,5-NS в първата реакция и не получих нищо от нея (скала 5 g). Не съм сигурен къде точно сбърках, но със сигурност не беше прекалено горещо, но също така не го оставих да реагира много дългоһттр://..../ Само знам, че когато отидох да извлека водния слой с DCM, в него нямаше почти нищо...

О, добре, често се обърквам от първия път... така че ще видим, но също така трябваше да набавя повече от нитростирена, тъй като мога да получа повече НМ, където НЕ е по-скъп, а 2,5-алдехидът е по-малко, тъй като е по-скъп в сравнение с 3,4,5.

Освен това ще записвам всичко, което правя при следващото намаляване на емисиите.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Любопитно ми е как след базифицирането очаквате аминът да бъде във водния слой?
Със сигурност искате първо да го подкиселите, за да мигрира във водния слой, и след това да базирате, което да доведе до депротониране на амина, той да се разпадне и след това да можете да извлечете с нещо като DCM?

Току-що забелязах, че това е написано по много сходен начин с публикацията в "Научна лудост", която току-що прочетох, като стехиометрията е променена за големи мащаби.

Признавам, че опитах това, преди да го обмисля напълно.

Мястото, което ме обърка, беше направо на база и след това очакване аминът да бъде във водния слой за екстракция. Не беше и не се получи.

Също така ми казаха да поддържам ниски температури, когато правя това в малък мащаб, не мога да коментирам мащабирането на реакциите, всичко, което знам, е, че това не се получи в малък мащаб и си представям, че отиването направо на база е защо....или дори не това - аз бях идиот, базирайки го и очаквайки аминът да бъде във водния слой. Трябваше да се досетя за това 🙈

Ами добре, направих още много нитростирен за времето, когато отново ще го забъркам!
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
След редукцията по-голямата част от амина ще бъде в IPA, можете да опитате да извлечете от водата с IPA, да почистите комбинирания IPA и и да го изсушите. След това пуснете, ако имате достъп до 20% H2SO4 в IPA. До рН 7 или 6,5, не помня подробности. Ще създадете мескалинов хемисулфат, така че 2 молекули мескалин към 1 сярна киселина. Или 1/2 мола H2SO4 (изчислено за приблизителен добив от 80 % от нитростирена).

В крайна сметка не е необходимо да базирате. Не е необходимо да гасите реакцията с NaOH. По-добре е бързо да се филтрира медта, да се извлече 2 пъти киселинният слой с IPA, да се почисти комбинираният IPA с 50% разтвор на K2CO3 два пъти. След това изсушете с магнезиев сулфат, гравитационно филтрирайте магнезиевия сулфат. След това капнете 20% H2SO4 в IPA (приготвен от 98% чист концентриран H2SO4).

Ако не разполагате с H2SO4, използвайте HCl, като в този случай изпарявайте или дестилирайте IPA, докато не ви остане свободно мескалиново масло. След това капнете бавно в 80 % mol еквивалент на HCl (приблизителна оценка), разреден (приблизителна оценка). Бъдете внимателни, както винаги, когато солите. За HCl може би се стремете към pH 5-6. Винаги можете да направите само половината от маслото с фребаза наведнъж, ако превишите рН, предполагам, че винаги можете да налеете малко меск. фребаза обратно, за да стабилизирате рН.

Сега имам опит само с mesc. hcl, в този момент трябва още веднъж да изпарите водата, за да получите тази лепкава неприятна утайка от Mesc. HCl, ще трябва да я освободите с KOH до 10-11 pH и да я посолите отново с HCl, за да получите по-чиста форма. Екстрахирайте 3 пъти с DCM, след като сте базирали с KOH, изчислете отново количеството HCl и разредете HCl. Капнете HCl, наблюдавайте внимателно, след 7 pH тя спада много бързо, една или две капки повече са всичко, което ви е необходимо понякога.

След това дестилирайте/изпарете DCM и след това водата. Трябва да получите по-чист продукт. Може би портокалова паста.

Вземете я, след като изсъхне, и я почистете под вакуум със студен етилов ацетат, а след това със студен ацетон. Голямо количество ацетон.

Следващият път първо ще приготвя суровия хемисулфат на месц. Той трябва да е много по-чист от първоначалния HCl. Така че ще докладвам тогава.

Не е необходимо да използвате DCM, първоначално трябва да посолите директно слоя IPA. По-голямата част от амина е там!

Що се отнася до същинската реакция, аз нямам проблеми с нея. Опитайте се да пуснете медния хлорид наведнъж в центъра на реакционната си смес. Това е бурна реакция, така че ако работите с по-големи количества, не забравяйте да прехвърлите в голям съд СПРАВЕДЛИВО за цялата капка меден хлорид. Може да е чаша от 5 л или 20 л, след което изсипете всичко обратно в колбата с кръгло дъно и разбъркайте като луд, загрейте малко, за да се затопли до 75 С. След като пуснете медния хлорид, въртете в продължение на 1 час - 1 час и 30 минути.

Също така не оставяйте всичко твърде дълго, мисля, че трябва да проведете реакцията с натриевия борохидрид и веднага след това с медта наведнъж.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Аааа, добре. Да, това има повече смисъл за мен.
Ще призная, че го опитах няколко пъти и първия път не получих нищо, а втория път получих малко количество V мръсна на вид свободна база.

В крайна сметка преминах към опит за редуциране с помощта на цинк/ХКЛ...

Получих много повече суров продукт, но тогава положих и много повече усилия, за да се уверя, че нитростиренът е в разтвор преди да продължаһттр://....все пак ще опитам да осоля амина на фрибазата, така че ще видим.
Добре е да знам, че е по-лесно да се използва H2SO4 - имам както conc Hcl, така и H2SO4, така че освен разликата в дозировката, за мен няма разлика.

Сега разбрах, че всъщност имах много неразтворими контаминанти от първоначалната реакция на Хенри - сега се справих с това и получих много по-чисти кристали. Все пак изглежда, че за разтварянето на този 3,4,5-TMONS са необходими много разтворители в сравнение с други стирени като 2,5-DMO.

Както и да е, в момента съм навън, но ще разгледам по-подробно казаното от вас, когато се върна, и се надявам, че това ще направи възможно използването на този метод.

Благодаря много за отговора - предположих, че съм прочел грешно тази стъпка, в която се казва да се базифицира и след това да се извлече водният слой. Така или иначе това е мястото, където първоначално сбърках.
Просто установих, че реакционната смес е наистина разхвърляна и изглежда ужасно, до такава степен, че е трудно да се види дали жълтото избледнява.
Досега това беше много по-лесно с метода Zn/Hcl, но ще видим!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
По дяволите, току-що се опитах да го направя отново и напълно забравих да се охладя, по дяволите.

Досадно е, че винаги, когато съм правил тази реакция, точно след добавянето на катализатора тя започва да става кафява, след това черна и както разбирам, когато става разделянето на фазите, черната Cu трябва да остане във водния слой, но аз откривам, че тя остава в органичната фаза 😯🙈💩

Няма да лъжа, причината, поради която забравих да я охладя, е, че си мислех, че съм я объркал сериозно миналия път, докато не осъзнах, че просто не мога да следвам инструкциите относно третирането на различните фази по време на работата.
Отказах се от този метод, за да опитам вместо това редукцията на Zn/HCl - излишно е да казвам, че не успях да се справя и с това!
Ще опитам отново утре - ще оставя и днешния да престои и ще видя дали Cu частиците ще се "утаят".

Честно казано, нямам представа какво правя погрешно. На хартия това е много лесен процес, но в действителност аз продължавам да го прецаквам!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
@Swirly

Хей, човече, когато говореше за това, че с 2,5-ДМОНС си успял да го накараш да стане напълно бял, а с ТМО винаги е бил леко жълт, значи имаш предвид преди да добавиш катализатора?

Очевидно, когато започнеш да добавяш катализатора, тя започва да става все по-тъмна, така че предполагам, че си имал предвид преди.

Това е наистина дразнещо... адски съм решен да го разбера. Предполагам, че като начало ще го направя върху лед.
 
Top