Sinteza P2P z oksidacijo alfa-metilstirena z oksonom (kalijev peroksomonosulfat) (merilo 1 kg)

should

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ali se lahko uporablja metil stiren, ki vsebuje 15ppm stabilizatorja 4-terc-butil-katehola?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Okson je tako imenovana trojna sol in je sestavljen iz kalijevega peroksimonosulfata, dejanskega oksidanta, kalijevega sulfata in kalijevega disulfata v molarnih razmerjih 2 : 1 : 1. Zato je očitno, da je na voljo veliko neželenih snovi, ki zavzamejo veliko prostornine, saj persulfat predstavlja le približno 45 % celotne mase.
To je pomembno, saj na kilogram metilstirena potrebujemo 11 kg oksona.
Poleg joda to ni poceni način - v najboljšem primeru dobite 970 g P2P.
Glede prostornine topila: To pomeni, da je mogoče iz oksona izločiti persulfat in uporabiti samo to, kar zmanjša prostornino topila za polovico ali več. Deset do dvajset litrov bi moralo zadostovati. S kakšnim drugim pristopom, kot je "sump all in" za dodajanje reagentov, bi lahko to še dodatno zmanjšali.

Dvesto litrov je šala, ki je posledica ekstrapolacije številk iz milimolov v člankih na fiktivne reakcije s težo 1 kg. To ne deluje na ta način.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Potrebujete kalijev peroksimonosulfat, KHSO5, peroksisulfat je di-sulfatin se mora za delovanje najprej pretvoriti v monosulfat. Če pa uporabite di-sulfat, je boljša izbira natrijev peroksisulfat, saj ima veliko večjo topnost in omogoča zmanjšanje prostornine topila. AFAIK se üperoksidni di-sulfati hidrolizirajo v monosulfate pri temperaturah > 55 °C.
Uporabi se lahko tudi raztopina Caros Acid aka Piranha, ki je narejena iz H2O2 50 % in H2SO4 > 70 %, ki ustreza peroksidnemu monosulfatu.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Ali izračunamo, koliko Carojeve kisline moramo uporabiti glede na oksidacijsko moč oksona, ali je treba upoštevati še druge spremenljivke?
 

should

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, kakšna je približna količina mešane raztopine, ki jo potrebujete?
 
Top