Potrebujete pomoč za metodo P2NP + prvi poskus (slike)

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Želim samo dodati posodobljeno informacijo o podobni sintezi.
Mešal sem,
142 benzaldehid
100 ml nitroetana
7 ml n-butilamina

in mešal pri sobni temperaturi 6 ur.
Opazil sem lepo oranžno barvo, zato sem dodal 100 ml IPA in dal čez noč v zamrzovalnik.
Zbudil sem se in videl ledeno hladno zmes z 0 kristali.

Zato nisem obupal in sem odstranil RM iz zamrzovalnika in ga dal v erlenmajerico na vodni kopeli ter dodal povratni hladilnik.
Ko se je začela refluksirati, nisem prepričan o točni temperaturi, vendar okoli 80 stopinj Celzija, sem dodal 25 ml Gaa in nadaljeval 4 ure.

Po refluksu sem jo dal naravnost v zamrzovalnik, da se je prebudila v trdno maso umazanih kristalov.

Filtriral sem jih na buchnerju z vakuumom in izpiral s hladnim IPA.

V čašo sem dal 100 ml IPA, dodal vse oprane kristale in segreval, dokler se niso raztopili pri približno 70-80 stopinjah Celzija, ter dal nazaj v zamrzovalnik.

V nekaj minutah so se začeli oblikovati kristali, podobni iglicam, in po tem, ko se temperatura popolnoma zniža in se ponovno filtrira in posuši, bom objavil skupno težo.

To sem želel dodati samo zato, da ljudem povem, naj ne obupajo nad RM, če prvič ne dobijo kristalov. Dodal bom izbor kristalov, ki so nastali do zdaj!
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
AQLJ5n2oPT
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Preden se postavi v eksikator
 

Attachments

  • paY0M5TzwV.jpg
    paY0M5TzwV.jpg
    1.2 MB · Views: 116
  • HZyt3idf2D.jpg
    HZyt3idf2D.jpg
    1.3 MB · Views: 115

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Pozdravljeni,

z n-butilaminom pri sobni temperaturi je pravzaprav moja najprimernejša metoda, ker so izkoristki popolni, vaš izdelek pa bo tako čist, da rekristalizacija sploh ne bo potrebna.

Brez zunanjega segrevanja ga morate pustiti stati na temnem mestu približno 5-6 dni in potem bo vse že kristalizirano brez ohlajanja.
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Hvala za vaš odgovor, žal je to moj prvi dejanski p2np, zato sem bil nestrpen, vendar ustrezno upoštevan. Poskusil bom različne poti, ko bom našel več nitroetana
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
no, to lahko razumem. pogosto tudi sam ne želim čakati tako dolgo. če pa čas ni pomemben, imam vedno raje n-butilamin pri rt
 
Top