Za božjo voljo potrebujem pomoč

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Kaj piše na vaših hladilnih oblogah za sestavine? Iskal sem daleč naokoli in nisem našel hladilne embalaže z amonijevim nitratom. Ne izdelujejo jih že več kot desetletje. Če na njih piše kalcijev amonijev nitrat ali sečnina, ne bodo delovali. Zamenjajte to za amonijev sulfat ali kakršno koli amonijevo Lewisovo kislino.
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
v svojem postopku naredim naslednje (če vas zanima, če ne, se opravičujem za nepotrebne informacije)

izmerim Colemanovo gorivo (vse to je zapisano, btw, in trenutno nimam pri roki, da bi bil 100-odstotno natančen, vendar imam zapisane natančne meritve)
-prelijte ga v steklenico s sodo
-izmeri amonij in ga daj v steklenico s sodo
-odstrani baterije, daj jih v ločeno posodo s Colemanovim gorivom, da jih ohraniš.
-vzamem zmešani pseduo, damo v soda stream
-odmerite lug, vstavite ga v sodni curek
-vzemite litij in ga vstavite v sodni curek
-začni reakcijo z majhno količino vode in jo takoj zapri.
-vrepljajte, ne stresajte, dokler se zmes ne začne trdno valjati
-počakajte čim dlje, preden se odgrgnete
-tresite kot v peklu, crknite, ponovite, nadaljujte, dokler se ves litij ne spremeni v bron
-prefiltrirajte skozi bombažne kroglice in vrsto kavnih filtrov v novo posodo
-tekočino plini s tekočim ognjem in soljo po ceveh, dokler ne "zasneži"
-filtrirajte belo snov in jo posušite

-končni rezultat je neuporabna smet. ali je vse to zaradi amonija?? ali lahko morda vzamem ta smetiščni prah in ga dam v nov kuhalnik in bo potem deloval? ali je neuporaben in ga je treba zavreči?
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Vendar se mi je s sodavicami že nekajkrat zgodila nesreča. majhna gumijasta tesnila na pokrovih, moja so se dobesedno raztrgala ali delno raztopila, in ko se sprosti ves tlak naenkrat, izbruhne vulkan. V vseh primerih, razen v enem, sem pozoren in imam rezervni pokrovček v bližini, kjer lahko preprečim katastrofo. enkrat me je poškropil z gorivom in po vsej garaži. Hvala bogu, da se ni nič odločilo vžgati ali razjeziti, sicer bi bil super hrustljav.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ja, uničil sem si najljubši par kamuflažnih hlač in jopico s kapuco, nekako sem se poškropil z H2So4 in nisem veliko razmišljal o tem. Ko sem naslednjič videl ta oblačila, so bila raztrgana, kot da jih je dobila horda moljev. Kapljica mi je kapljica padla na hrbtno stran roke in tudi o tem nisem veliko razmišljal, kar se je sprevrglo v bolno brazgotino. H2So4 je precej grozen... vse ostalo samo peče in draži dlje časa. S HCl+CaCl2 še nisem poskusil narediti plina... morda naslednjič.

Prejšnji teden sem naredil škatlo SU-24 (10*240 mg) [opazil sem nekaj čudnih stvari, ki jih bom podrobneje opisal] ... namesto nafte/toluena sem improviziral z razredčilom za barve... vse je bilo čisto v redu, dokler ni prišel čas za izpiranje ročice z acetonom (hladnim, suhim, seveda.) Aceton je raztopil vso mojo ročico... in bil sem popolnoma zgubljen, saj tega nisem pričakoval. K sreči sem ga splaknil v čisto posodo, da bi izhlapel in videl, kaj je ostalo, in to smo tudi storili. Končal sem s strašno majhnim donosom 0,4 kristalnega ledu - vendar je bil to najboljši led, kar sem jih kdaj kadil, roko na srce. (Navadil sem se na mexi-racemic)

Včeraj sem začel škatlico wal-phed (generični sudafed blagovne znamke Walgreens) 96*30mg=2,88g PSE - "red hots". Odločil sem se za te tablete, saj so mi zagotovile prvi uspeh, vendar sem te, SU-24 in walphed 12 (20*120mg = 2,4g PSE) pripravil do tega, da delujejo ali vsaj naredijo sneg ob gaziranju, kar ne pomeni nujno ničesar, vendar vem, da se je ob vzorčenju uspešno zmanjšala vsebnost metamfetamina.
Kakor koli že, to sranje sem zaplinil, vse je bilo v redu, vendar sem opazil, da se je tokrat, tako kot pri SU-24, VSA kretnica raztopila ob izpiranju z acetonom. Zato sem pustil, da se posuši, ga zbral in od tu vzel nekaj vzorcev. Grozno. Grozen okus, nobene aktivnosti. Zdaj sem šel kxtalizirati z %99 IPA (suh) in dobil podoben izdelek kot z acetonom, rdečkaste/rjave/rožnate umazane barve, smešnega vonja po topilu, groznega okusa, iz nekega razloga zelo kislega, najpomembneje... nobene psihoaktivnosti. Na tej točki sem precej razdražen...

Zato sem se vrnil k risalni deski... Odločil sem se, da bom opravil primerjavo, karkoli je že bil moj "izdelek". Vzel sem tudi staro gorivo, ga zaplinil, nič se ni oborilo. Zato sem ga vrgel nazaj v reakcijsko kašo. Vse skupaj sem vrgel v kavni mlinček skupaj z gorivom in poskrbel, da se je odlično zmlelo/zmešalo. Nato sem to mešanico postavil na kuhalno ploščo na nizki/srednji temperaturi za približno eno uro in jo tu in tam premešal. Mešanici goriva, ki sem jo filtriral/sušil, sem dodal osnovo katerega koli mojega "izdelka". Ponovno sem uplinil vso to mešanico, tokrat je bila oborina veliko bolj obetavnega videza. Zato sem jo filtriral, nič ni ostalo ... kljub temu, da sem videl trdne delce. Tudi na notranjosti posode za uplinjanje je bila usedlina, ki sem jo zbral z izpiranjem z acetonom. Tako sem zopet delal z izpiranjem z acetonom iz "raztopljene žerjavine?". Odločil sem se, da v mešanico vmešam nekaj % 99 IPA in vse hkrati ktaliziram. Tako je zdaj na moji posodi in čaka, da se posuši. Dam vam vedeti, kako se bo izšlo...

Kaj meniš o tej težavi?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Opravičujemo se za pozen odziv...
Kako se je torej izšlo? No.... približno tako sranje kot prvič. Zakaj? Nisem povsem prepričan. Uporabil sem generični wal-phed 96 * 30 mg "red hots", s katerim sem imel uspeh že prej. Razlika tokrat je bila v tem, da je poletje namesto zime in da tablet pred tem nisem ekstrahiral z metanolom. Odločil sem se, da jih preprosto zdrobim in vržem v avtodom. Z izpiranjem z acetonom sem raztopil vso kranjico, tako kot pri SU-24, ko pa sem to izparil, mi je ostalo sranje. Pri SU-24s sem končal z malo ledu iz neke bombe. Tokrat pa nič, zato ne vem, kaj je šlo narobe.

Kot lahko vidite, sem pri poskusu, da bi to metodo vzpostavil za trdno delovanje, nekoliko zmeden in razočaran. Čeprav mi je všeč umetniška in improvizacijska svoboda ter pripravljenost/dostopnost te metode. Začenjam se nagibati k stališču vseh ostalih na to temo. "Samo naredite to na pravi način z metodo RP/I2." ...Manj ugibanja. Manj spremenljivk. Manj stvari, ki gredo lahko narobe. Zagotovo manj nevarno in bolj prijazno za začetnike.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
@SauceySockss Ja, rumene stekleničke HEET so tiste, ki jih želite. Vsebujejo večinoma metanol (z malo cikloheksena ali česa podobnega.) Metanol je tisto, kar želite uporabiti za čiščenje/ekstrahiranje tablet, zdi se, da je to univerzalno topilo zanje in je po mojih izkušnjah vedno delovalo. Seveda želite metanol posušiti z Mg2SO4 ali drugim eksikantom. Destilacija je vedno najboljša možnost.

Glede vira toluena. Čistilo za uplinjače in dušilke blagovne znamke Gumout je ena boljših možnosti, ki sem jih našel. Vsebuje: toluen, aceton in ogljikov dioksid. V bistvu ga razpršite ali izpraznite v posodo in jo nekajkrat sperite z vodo. Slana voda/slanica pomaga razbiti morebitno emulzijo. Tudi v tem primeru je destilacija najboljša možnost, če lahko.

@Frit Buchner Morda sem vam to že omenil, če je tako, se opravičujem. Našel sem instantne hladilne obloge iz amonijevega nitrata in vode - tiste prave! - v trgovini CVS, in to samo v trgovini CVS. Nimajo jih vedno in ne na vseh lokacijah, vendar preverjajte in morda boste imeli srečo. To so "instantni hladilni obloge" blagovne znamke CVS. Zgrabim jih vse, kadarkoli jih kje vidim. V zadnjem letu sem verjetno naletel le na 3/4 škatle na nekaj različnih lokacijah v mojem okrožju. Torej... so še vedno tam... samo iskati moraš in preverjati... in preizkušati različne lokacije...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Vau, lepo branje. Dokumentirali ste veliko dobrih raziskav. Razlog, zakaj ima vse, kar naredite v acetonu, okus po sranju, je denotonijev benzoat bitrex. To je standardin aceton zdaj destilirajte ali plačajte velike denarje.
O tem ste znani pravkar objavili v analitičnem, koliko stvari sem destiliral iz "100-odstotnega acetona".
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ja, to sem videl - to je bilo veliko sranja, ki je ostalo za "100 % aceton" ... veš? Zaradi tega dvakrat premislim o marsičem, kar sem verjetno imel za samoumevno. Ob predpostavki, da so nekatere od teh stvari bolj ali manj v redu z nekim sušenjem ali karkoli drugega ...

Mislim, da med tem in, kot sem rekel, poletjem in zimo, vem, zakaj vsa moja ročica kar naprej izginja. Letne čase omenjam zaradi razlik v temperaturi, seveda pa tudi zaradi vlažnosti pri nas. Pozabil sem tudi dodati, da je bilo med posameznimi koraki, ko sem dosegel prvi uspeh, potrebnega nekaj dodatnega časa. Svojo brezo sem naredil v steklenici in jo filtriral in posušil ali pustil stati in sušiti z epsomskimi solmi v posodi z reakcijskim gorivom, namesto da bi prišel takoj do plina. Mislim, da sem uporabil tudi drugačen aceton - šlo je za blagovno znamko s čistostjo 99 %, ki sem ga sušil in hladil dlje časa, kot imam običajno potrpljenje. V bistvu sem vse, kar sem potreboval za plin, filter in pranje, prinesel v nahrbtniku k svojemu prijatelju, da sem to lahko naredil pred njim. Vse sem opravil na pragu njegovih zadnjih vrat - torej pol zunaj. Zato nisem prepričan, kaj je v tem primeru spremenljivka - temperatura, čas ali blagovna znamka?

Spomnim se, da gorivo ni bilo belo in motno, kot ga vedno vidim zdaj, ko sem ga natočil. Bile so veliko večje oborine, ki so potonile na dno. Ti so se takoj filtrirali, brez težav. Potem sem ga spral z acetonom in le toliko se ga je odplaknilo. Zato sem bil precej navdušen, ko sem prvič videl te rezultate, saj sem vedel, da je to tisto, kar sem iskal. Edini razlog, da sem se pred kratkim lahko opijal, je bil ta, da sem se naučil lekcijo iz prejšnjega primera in izpiral v čisto posodo za izparevanje, da bi videl, kaj je ostalo - kar je bilo tokrat vse. To je bilo z blagovno znamko SU-24 in z uporabo razredčila za barve z nekaj etra kot gorivom za nameček.

Precej razočaran in frustriran sem zaradi svojega zadnjega neuspeha z valfedovimi rdečkami. Predvsem zato, ker sem poskušal ponoviti to, kar sem naredil med uspešnim poskusom, pravzaprav z izjemo tega, da sem najprej izvlekel tablete, in ker mi je popolnoma spodletelo. Tudi zato, ker me smrklji, ki jih imam, spravljajo ob pamet, seveda si tudi oni želijo, da bi bili visoko, in ne bi imel težav, če bi dobil soliden gram ali dva naravnega d-ja. Zato, ko nimam ničesar za pokazati, mislijo, da sem pohlepen ali kaj podobnega, in nočejo več iti, čeprav tako ali tako vse plačam. Torej... kot sem rekel, verjetno se bom v prihodnosti nagibal k kuharjem RP/I2 v upanju na manj prostora za zajebancijo, verjetno tudi nekaj zelišč ma huang kot moj vir za EP/PSE, če lahko dobim pošteno količino nečesa uporabnega.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Pozabil sem omeniti. V supermarketu sem našel izdelek, ki se imenuje Alum. To je aluminijev amonijev sulfat. Ali vemo, ali bo deloval za naše namene SnB ali pa ga lahko kako drugače pripravimo za naše namene? Če da, kako?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Mislim, da je aluminijev amonijev sulfat to ne. Ne smete obupati, vsakič, ko poskušate, se naučite, da vam uspe ali ne uspe. Očitno si to želite početi in to je dragocena in izgubljena umetnost. Mislim, da bi bilo kick ass, da bi petelin veliko drogo v pop steklenici. Videl sem nekaj stvari, ki bi jih bilo mogoče izboljšati. Če berete znanstveno kemijo, kupujejo acs in reagentne kemikalije ter jih destilirajo, zato običajno verjetno. Definitivno za shake and bake, ker ga morda ne boš čistil bom moral še enkrat prebrati, da je veliko
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Mislim, da nisem poročen z metodo stresanja in pečenja. Zdi se mi le, da je za zdaj praktična. Delam s tistim, kar je na voljo okoli mene. Potrebe po amoniju ne bom mogel zagotavljati v nedogled za daljši čas, zlasti za zdaj ne. Zato prej ali slej ne bom imel druge izbire kot pot HI, zato sem si naredil zaloge knjig vžigalic in steklenic I2. Manjka mi še nekaj opreme in dober vir za EP/PSE.

Odkrito povedano, sem se predolgo vrtela naokoli. Končno sem dosegel točko, ko sem naveličan in utrujen od ukvarjanja z vsemi in vsem in nič se ne bo spremenilo ali izboljšalo, dokler se ne odcepim in se za nekaj časa ukvarjam s svojimi stvarmi. Zato si bom vzel malo odmora in se vrnil z vso močjo. Lani sem se nameravala pripraviti na to, da se bom lotila letošnjega leta, vendar sem to na koncu zajebala in verjela vsem sladkim besedam, ki mi jih vsi govorijo. Preveč ljudi tukaj jemlje prijaznost za šibkost in še kakšno sranje, ljudje se zajebavajo z mojim denarjem in tako naprej in tako naprej. Dovolj imam tega. Mislijo, da jih potrebujem ... kot da sem odvisen od njih za to, kar moram storiti, ali kaj podobnega, pa bodo na težak način ugotovili, da bom uspevati prepuščen samemu sebi. No... zamudili bodo avtobus, to je vse. Žalostna zgodba, kajne? Kakorkoli že, opravičujem se, da sem govoril...

Uspeh ali neuspeh, naučil sem se veliko o številnih različnih vidikih nekaj različnih stvari, seveda, znanje in izkušnje bodo stekle v nove skodelice. Ne gre za to, da bi "vrgel brisačo" - še vedno bom delal na tem, da bi to izbral na strani, če samo za potomstvo in morda, da se zapišem kot zadnji in največji SnB'er na ravni zemlji. Resnično se moram nehati slepariti, doseči nekaj dobrih uspehov in se znebiti kakšnega izdelka. Ne morem si več privoščiti, da ne bi dobil nobenega vračila... Pomanjkanje denarja je končno prišlo do točke, ko sem, kot pravim, že naveličan. Do zdaj sem že nekajkrat imel ves denar, ki sem ga potreboval za vlaganje, toda ko ga dobim po 20-40 dolarjev naenkrat, ga ne morem držati. Torej je to mesto, kjer se lahko ta pravična jeza, pravilno uporabljena, uporabi v mojo korist - pomaga mi ponovno oceniti moj trenutni položaj in kdo so moji prijatelji v resnici ...

Mislim, da imajo številni izdelki brez recepta več presenečenj, kot smo predvidevali, pričakovali ali celo verjeli. "100-odstotni aceton" ... Ja... jebi se... vse, kar je ostalo na tej sliki, je bilo sranje? - Ostanki destilacije acetona? To je bilo videti kot skoraj 1/5 vsebine. Ojej...
 
Top