Najlažji način za sintezo meskalina HCL

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hej, fantje,
sem zelo amaterski kemik, ki je precej raziskoval (skupaj s prijateljem, ki je izkušen kemik) sintezo meskalina hcl. Ali me lahko kdo napoti k relativno preprostemu (in varnemu) načinu sinteze te spojine?

Hvala,
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Če bi opravili raziskavo, bi poznali odgovor na to....

Še vedno vam bom povedal, kaj bi vam povedalo petminutno iskanje na Googlu...

3, 4, 5, trimetoksibenzaldehid do 3,4,5, trimetoksinitrostirena, 3, 4, 5 trimetoksinitrostiren do meskalina.

O tem, kako pridete do njih, ne bom razpravljal, saj lahko to najdete prek Googla in te spletne strani.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Uporabljate primarni amin in nitrometan, pravilno? Oh, in potem karkoli uporabite za redukcijo z...
Vprašanje, ki me zanima, je, s katerim primarnim aminom večina ljudi začne? Tu sem videl sintezo, ki uporablja cikloheksilamin... ali ga je mogoče zlahka pridobiti ali ga je mogoče nadomestiti z drugim alifatskim aminom? Ali kaj podobnega. Po tem, kar sem prebral, obstajata dve vrsti in vedno rečem napačno, ampak ja.
Tudi sam želim to narediti, vendar sem seveda že poznal informacije, ki ste jih navedli. Vsaj zame je to bolj zapleteno... in niti ne mislim, da sem amaterski standard v kemiji.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh, prav tako se opravičujem, da ponovno obujam tako staro temo
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Ne poznam izkoristkov, vendar sem precej prepričan, da lahko za katalizator uporabimo metilamin, kar je priročno, saj je potreben tudi nitrometan, ki ga lahko uporabimo za izdelavo metilamina.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Okej, to je zame koristno. Nitrometan težko dobim, zato ne morem reči, da bi ga zapravil z uporabo za izdelavo metilamina, vendar sem videl sintezo od gasilcev, ki se mi zdi precej privlačna v smislu brez recepta.
Če sem pošten; po tem, ko sem si to ogledal, bi verjetno lahko dejansko samo naredil cikloheksilamin in celo dobil Zn - in pravzaprav sem pravkar naročil tudi NiCl(II), 🤔 o tem....
Verjetno bi na ta način dobili boljše izkoristke - skoraj ves čas sinteze primarnega amina/katilista, če bi uporabil cikloheksilamin.
Drugi so predlagali tudi uporabo amonijevega acetata kot katilista...
Ne vem, v katero smer se bom odločil, odvisno od tega, koliko nitrometana bom imel na koncu. Zdaj imam nekaj nitroetana, tako da se počasi, a zanesljivo približujem - pripravljam svoj naslednji RXN v smislu pridobivanja predhodnikov.
ATM Delam na reduktivni aminizaciji triptamina v triptofan, vendar nimam denarja in potrebujem suhi led.
Pripravljen sem priznati, da sem preložil delo v sintetizatorju n,n-DMT, tako da si lahko privoščim bite za naslednji sintetizator.
Danes teden dni dobim led ... suhi led, ki ni nobena vrsta hitrosti lol čeprav predvidevam, da bom na koncu naredil tudi ustrezen TMA
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Kako je z amonijevim acetatom?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mislim strogo za 3,4,5-trimeobenzaldehid do ustreznega b-nitrostirena
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Yeh, o amonijevem acetatu sem se zavedel kmalu po tem, ko sem segel po pihkal, čeprav ga je malo poo poo lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Zanimiv videoposnetek na YouTubu, ki ga je pred kratkim posnel chemdelic, mislim, da je njegovo ime, je to obravnaval in zdelo se je, da mu je to lepo uspelo - čeprav je 2,5-DMOaldehidu namesto nitrometana po pomoti dodal nitroetan.
Ne spomnim se natančno, kako, vendar je našel način, da je vodo, ki je nastala na kraju samem, preprosto izlil...
 
Top