Malosériový chemik, ktorý chce robiť Henryho reakciu....

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Myslíte si, že potrebujete len slabú bázu Acetát amónny,cyklohexylamín a n-butly sa môžu mýliť, ale vždy to môžete skúsiť
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ya octan amónny bude ten, o ktorom by som premýšľal....
Ja sa chystám na 3,4,5-triMEOba pred 2,5-di. Čisto preto, že reaguje s nitrometánom a ste na ceste k meskalínu a ešte mám potom možnosť skúsiť použiť nitrometán aj na výrobu 3,4,5-TMA.
Niekedy si chcem vyrobiť 2c-b, ale bromovanie ma vo všeobecnosti desí - mám 1cc, ktorý som kúpil pred rokmi a je uložený vo fľaštičke, v ktorej prišiel, ale použitie plynu znie ešte desivejšie!
Neexistuje spôsob, ako niečo bromovať bez použitia elementárneho brómu?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Áno, Rabidreject, bromácia už nie je problém. Vezmite si nejaký NBS (N-brómosukcinimid). Ale musíte mať vyrobený čistý 2c-h Hcl alebo 2c-h oxalát. Nie je to však až také ťažké.

Teraz existuje netoxická a bezpečná syntéza 2c-b, ktorú si môžete urobiť doma. NaBH4 + redukcia Cu(II)Cl a bromovanie NBS. A v skutočnosti to funguje dobre aj pri väčších množstvách.

Prípadne niekedy skopírujem/vložím svoj zápis o 2c-b.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Význam tohto príspevku práve udrel do očí. Obrovská vďaka za niekoľko jednoduchých slov! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aj keď si to dovolím vysvetliť. Každé dva týždne dostávam od štátu peniaze za rôzne zdravotné postihnutia a 85 % sa zhruba minie na môj súkromný účet za lekárske konope.
Snažím sa to obmedziť... príliš časté užívanie je v mojom živote veľkým problémom - som vyliečený narkoman závislý od heroínu (opiátov) a predovšetkým od benzínu.
Našťastie mám predpísaný buprenorfín na opiátovú závislosť - iv práve začal podávať injekcie Buvidal. Momentálne som na týždennej dávke a je to trochu ako na horskej dráhe 🎢
. ALE pomaly, ale isto sa mi to darí.
Ako som už povedal - chémia je oveľa lepšia droga ako všetky drogy, ktoré vyrába, aj keď práve preto som sa do nej pustil. Nie preto, aby som zarobil peniaze, ale aby som sa dozvedel viac o nenávykových - možno dokonca proti návykových drogách a prvé, čo ma napadlo (nevediac nič o chémii, bolo DMT), takže som si zaobstaral nejaký hardvér a kopu chemikálií a toto a tamto a skončil som s celkom slušným množstvom, ale viac ako to som nasal kopu vedomostí.
Veľmi si cením, že ste mi dali odkaz na obe knihy a keď budem mať viac času, poriadne si ich prečítam.
Len som chcel, aby to tam dal, nedostávam veľa peňazí, a tak sú pre mňa všetky tieto RXN veľmi zdĺhavé veci tým, že dostávam jedno činidlo za druhým, pretože takmer nikde nepredávajú veci ako 3,4,5-tmobza v množstve menšom ako 0,5-1 kg!
To je v poriadku, len sa to viac naťahuje, pretože nemám v úmysle nič predávať... len to, že by som mohol mať toľko meskalínu, koľko by som kedy chcel, je pekný návrh ha
Def sa však veľa učím - Nikdy by som nenaznačil, že sa v skutočnosti vyznám, aj keď asi viem JEDNOZNAČNE dosť na to, aby to vyzeralo, že viem, stále by som nedokázal napísať vlastný syntetizátor, takže ako po výrobe meskalínu by som potom nedokázal vyrobiť proskalín. Alebo to, že dokážem sledovať a pochopiť redukčnú amináciu DMT, neznamená, že chápem, ako vyrovnať rovnicu alebo vyrobiť N,n-DET.
Myslím, že mi ušla tá úplne základná časť chémie, kde sa učíme vyrovnávať rovnice a učiť sa, ako využiť veci, ktoré už mám, aby som ich dostatočne upravil a mal niečo iné - ak to má zmysel!
Nedávno som sa dozvedel jednu vec, že si môžete nechať poslať súkromné vzorky čohokoľvek do laboratórií v Španielsku, aby na tom urobili GCMS. Urobil by som to.... aj keď na niektoré veci mi stačí jednoduchá TLC, aby som dôveroval chémii
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Oveľa jednoduchší spôsob

 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha áno bolo vykonané viackrát a áno je oveľa lacnejšie a jednoduchšie - do určitej miery. Chcem si vyrobiť dostatok N,n-DMT do konca života a nasoliť ho atď. ale chcel by som preskúmať aj iné tryptamíny ako n,n-DET, DiPT, DPT samozrejme - netvrdím, že sa mi to skutočne podarí aj s inými ako DMT, ale som presvedčený, že to zvládnem s čínskym tryptamínom 99 % čistoty, ktorý mám, a jednoduchým suchým ľadom/acetónovým kúpeľom namiesto toho, aby som skúšal šťastie s jednoduchým ľadovým kúpeľom.
Ale áno, uznávam - ak chcete skúsiť DMT, potom je isté, že extrakcia A/B bude určite jednoduchšia, ale lepšia vec ako fakt, že teraz môžem byť schopný syntetizovať n,n-DMT (myslím, že je to samo o sebe super a v dnešnej dobe dosť nezvyčajné), je skutočnosť, že ma to priviedlo k učeniu sa o organickej chémii a uvedomil som si, že PEA a psychedelické amfetamíny sa vyrábajú oveľa ľahšie ako tryptamíny!
Mal som si to uvedomiť jednoducho podľa poradia, v akom Shulgin napísal svoje knihy, ale nie, nie som taký šikovný - mal som cieľ a išiel som za ním lol
Teraz mám veľa cieľov s organickou chémiou a stále zbieram... chémia mi vážne otvorila oči do sveta, ktorý sa máloktorý "drogový nadšenec" skutočne snaží spoznať. Myslím tým, do prdele - skúšal som jedno alebo druhé psychedelikum na a mimo 20 divných rokov - extrakcia DMT je dosť veľká časť toho, ale aj nákup mnohých skorých (shulgins) RC v prvých dňoch, som prekvapený, že mi trvalo tak dlho, aby som skutočne skutočne kopal do tejto témy tbf!
Každý, kto chce zarobiť peniaze (čo ja zjavne nie som), si nemyslí, že je to jednoduchý zaručený spôsob, ako zarobiť peniaze, stále by som len extrahoval a re-x, ale stále je to niečo, čo chcem urobiť!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Len som si myslel, že by ste mali vedieť, z čoho vychádzam.
Je to vlastne dosť nepríjemné, keď nemôžete myslieť na iné veci!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Dobre, takže má niekto octan amónny na predaj?! Haha jk ☺️
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
EBay alebo A***** pure akonáhle si osvojíte chémiu, ponuka drog je vaša ústrica, verte mi, že som vyskúšal asi 90 % drog, najmä dizajnérskych drog 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha yer obidve boli väčšinou kurva úžasné - okrem toho bolo užitočných aj pár poľských spoločností. Veľa hlavných chemických látok, ktoré som potreboval iv, som však nakoniec len vydestiloval z vecí, ktoré už boli v krajine....
Musím dokončiť ten nitroetánový syntetizátor, ktorý som začal. Už mi chýba len posledný krok. Tak trochu som na to zabudol, keď som dostal asi 150 ml (menej dôležité - som si vedomý).
Každopádne ďalšia vec, ktorú musím vyriešiť, je LiAlH4, pretože ho nemôžem kúpiť hotový. Sú veci, ktoré môžem kúpiť od týchto spoločností (objednávka do bytu) a veci, ktoré def nemôžem. Bol som prekvapený, že som dokázal nájsť spoločnosť, ktorá dodáva kyselinu Hcl!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Sledoval som tu video o meskalíne / TMA, ale sledoval som aj Pihkala.
Úspešne som vyrobil asi 7-8 g 3,4,5-b-nitrostyrénu, a tak som si povedal, že pokúsim šťastie a skúsim vyrobiť aj zodpovedajúci nitropropén.

Takže v priebehu posledných dní som najprv urobil reflux - potom na druhý deň sa mi nezdala farba správna - podľa shulginu, tak som to refluxoval dlhšie a tentoraz v plášti s miešadlom namiesto v parnom kúpeli.
Farba bola "lepšia", ale nie presne podľa opisu, takže som ju nechal cez noc vychladnúť na RT.

Potom som si na druhý deň povedal, že ho vydestilujem vo vákuu a použijem na to svoj plášť. Nemôžem povedať, že by som to niekedy predtým robil.
Priznám sa, že som najprv trochu narazil, len raz, ale hej - prvýkrát. Po chvíli mi však zostal červený olej.

Takže dnes po 3 dňoch robenia vecí na túto šialenú reakciu som sa rozhodol preextrahovať olej z MeOH, podľa Shulginovho syntézu.
Teraz čakám, kým to vychladne, a mám pocit, že to asi nebude fungovať - zdá sa, že mám naozaj smolu na výrobu nitropropénov, hoci som mal veľký úspech s b-nitrostyrénmi a je to tá istá reakcia!
Veľmi zvláštne....

Každopádne si nechajte 🤞pre mňa!!

Ak budem mať nejaký úspech, podelím sa oň.

Myslím, že bez ohľadu na to mám ešte dva rôzne b-nstyrény na redukciu, takže to je samo o sebe vzrušujúce.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Páni, dnes ráno som vstal s pocitom, že som si sakramentsky istý, že syntéza TMA sa nepodarila a bude kryštalizovať.

Prečo? To naozaj netuším... možno som ho skontroloval príliš rýchlo, ale po tom, čo som ho nechal cez noc v mrazničke, som bol sakra prekvapený, keď som videl, že ho prekonali žlté kryštáliky...
Skóre!
Takže teraz mám asi 6 gramov b-2,5-DMONS,
asi 8 gramov nerekryštalizovaného b-3,4,5-TMONSU
potom koľkokoľvek zodpovedajúceho trimetoxynitropropénu je v nasledujúcom. Z nejakého dôvodu vždy popletiem názov toho nitropropénu. Nedodržiavajú rovnaké názvoslovné konvencie ako nitrostyrén (podľa toho, ako som ich videl nazvať v Pihkalovi).


7S08pRTMXA


(Táto stránka tiež vždy otočí obrázky niekoho iného o 90 stupňov?! Je to naozaj otravné!!)

SPJoLt7len


Priznám sa, že som ho nechal príliš vychladnúť a je zamrznutý, ale pred filtrovaním ho na chvíľu vložím späť do chladničky.

Ak mám byť úprimný, to isté sa stalo, keď som robil prekurzor meskalínu - preto fotka, ktorú som zverejnil, keď to schlo, vyzerala taká mokrá. Len som ho prefiltroval, nechal som ho tam chvíľu a kým som ho dal do váhy a potom do označovača, roztopil sa a nevyzeral inak ako 2,5-styrén.

Ospravedlňujem sa za tento dlhý rozvláčny príspevok - úprimne povedané, som celkom spokojný, pretože som si naozaj nemyslel, že to tentoraz vykryštalizuje!

Je to naozaj príjemný pocit, keď môžem skutočne sledovať jednu zo Shulginových syntéz (alebo jej časti) po tom, čo som sa na túto knihu pozeral a čítal ju posledných viac ako 20 rokov s prestávkami. Takmer od samého začiatku éry webových stránok RC, keď sa množstvo čínskych predajcov dopracovalo k tomu, že väčšinu z nich dokážu predať.
Je jednoducho príjemné sledovať jeho slová a funguje to presne tak, ako hovorí.
Dokonca som sa vlastne riadil časťami Shulginovho písania cez video tu pre tento najnovší predchodca TMA. Páči sa mi, ako zahŕňa veci ako - "I refluxed It until it was a nice dark red colour" (refluxoval som ho, kým nemal peknú tmavočervenú farbu).

Do určitej miery považujem tento opis za užitočnejší ako uvedenie času refluxu. Teda, nakoniec som to skontroloval len cez TLC, ale aj tak - keby som k tomu nemal prístup, pokračoval by som v refluxe dlhšie, pretože v tom čase to bola sýtožltá, nie dokonca oranžová, takže áno, pomohlo to.

Každopádne - v poslednej dobe sa mi v "chémii/alchýmii" darí až príliš, tak dúfam, že posledný krok nepokazím!
 
Top