Syntéza mefedrónu (4-MMC) [2B4M, etylacetát, metylamín HCl]

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Môžem mať otázku týkajúcu sa časti ma.HCI ? Pozeral som váš príspevok o pridávaní ma.HCI priamo do zmesi a nedávno som to aj raz skúsil, mám problém, keď som rozpustil 2b4m v rozpúšťadle, má nasledovať NaOH + voda a začať miešať, potom hneď pridať ma.HCI malými dávkami? Ak som to nepochopil zle, celá zmes by mala po pridaní vody s NaOH stmavnúť, stane sa to skôr, ako nasleduje MA.HCI, pretože sa to stalo počas mojej syntézy, takže som niečo urobil zle? Alebo je to normálne ? S pozdravom
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
áno presne tak, ako je uvedené v opise
plaese type steps what you exactly did like in my topic
urobte to isté
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Najskôr použijem benzén 1 l na rozpustenie 500 g 2b4m a na začiatku sa nemôže úplne rozpustiť, preto ho trochu zahrievam, kým sa nerozpustí, potom je roztok teplý, ale nie vriaci. Použil som 10l banku s okrúhlym dnom

2. Pripravím aq roztok NaOH (300 g NaOH a 600 ml vody, len toľko, aby sa rozpustil), nechám ho vychladnúť na izbovú teplotu, potom ho pridám k roztoku časti 1. Hneď po pridaní naraz vystúpi tmavohnedý olej, potom začnem miešať, všetko zhnedne a uvoľní sa trochu dymu (len trochu), potom hneď zmeriam teplotu, je okolo 40-45 stupňov. A nikdy neprestávam miešať.

3. Pripravím si 400 g MA.HCI, pridávam ho po veľmi malých dávkach, vždy asi 10-20 g, trvalo mi to asi 2 hodiny, pretože udržiavam teplotu okolo 45. A vidím, že na dne sa stále hromadí NaCI a z dna vychádzajú aj nejaké bublinky. Po pridaní všetkého MA.HCI stále miešam, kým teplota neklesne.

4. Odfiltrujem NaCI a dvakrát ho premyjem vodou, celé rozpúšťadlo je stále tmavé, potom pristúpim k okysleniu acetónom a HCI v pomere 5:1 až do ph5, po kvapkách pomocou ihly. Ale stále tmavé.

Obávam sa, že som niečo urobil zle, v skutočnosti, kým som napísal túto odpoveď, ten tmavý roztok momentálne sedí v mojej chladničke už 3-4 hodiny. Naozaj hľadám pomoc, modlím sa, aby som zajtra mohol mať nejaký výsledok, s pozdravom.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
1. Dajte to na 12 h do mrazničky, možno z toho niečo získate :)
Prečo používať benzén? Nemôžete zohnať iné rozpúšťadlá?
Prečo práve tieto pomery. Čítali ste pred pridaním alebo aký bol dôvod takéhoto množstva 200 ml rozpúšťadla 100 g 2b4m, a metylamín v takomto pomere. Prečo?
Môžem len hádať, ale pravdepodobne 2b4m nebol úplne rozpustený alebo teplota už bola príliš vysoká. Nikdy sa mi nestalo, že by na začiatku vyšiel tmavý. Môžu tam byť aj iné faktory. Teplota bola vysoká, mohlo dôjsť k nejakej reakcii s benzénom a NaOH.
Ak chcete v budúcnosti niečo zmeniť, najprv to skontrolujte, vyhnete sa tak chybám.
Navrhujem, aby ste jednoducho použili etylacetát a zachovali pomer, dobre?
ako sa hovorí na začiatku, vložte ho do mrazničky na 12 hodín a potom ho prefiltrujte, možno dostanete nejaký produkt, neskôr mi môžete ukázať, čo máte.
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Použil som benzén, pretože som videl, že iná syntéza ho môže použiť ako rozpúšťadlo, a etylacetát je v mojom meste zakázaný; o pomere metylamínu je to preto, že som sledoval iný článok o 1 móle 2b4m v kombinácii s 1 mólom metylamínu môže vytvoriť 1 mól 4-mmc, ale to, čo mám, je MA.HCI, takže 400 g MA.HCI obsahuje 200 g okolo MA, vzhľadom na moje zlé chladiace podmienky, takže som sa rozhodol použiť 2-násobné množstvo metylamínu na 500 g 2b4m.

Som naozaj vďačný za vašu odpoveď, neskôr sa vám ozvem, dúfam, že z toho tiež niečo vyťažím
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Nabudúce použite viac rozpúšťadla, bude ľahšie udržať teplotu, a skontrolujte, aká je skutočná teplota, aby ste kontrolovali jej stav. Môžete použiť aj vodný kúpeľ.

Pravdepodobne získate veľa nečistôt, takže najprv to vysušte a potom použite acetón s pomalou fitráciou, možno ešte niečo získate.
 

c01db100d_india_mephedron

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Cas č. ?
  1. KYSELINA CHLOROVODÍKOVÁ 2M/2N
  2. Kyselina chlorovodíková 33%
  3. HCL N10
Ktorý z nich ?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
na aký účel
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
vy mentoin pre acidifikáciu pravdepodobne :) potom hcl aq
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
195
Reaction score
25
Points
28
----syntéza mefedrónu---
10g bk4
50 ml etylacetátu
200mlh2o
10g naoh 20mlh2o2
15gr metylamínu
70ml studený acetón
5-7ml kyseliny hcl
3x30ml h2o
Je môj výpočet správny? Začnem s týmto množstvom.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
20 ml h2o pre NaOH

hcl a acetón (ak sa používa na čistenie ) závisí
 
View previous replies…

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
195
Reaction score
25
Points
28
Myslím, že na čistotu bude stačiť 6 ml kyseliny hcl a 70 ml studeného acetónu.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
AKO SA POVEDALO, záleží na
použijete acetón 1;1 zostávajúca voľná báza a hcl až do ph 5-6 :)
použijete acetón po odchode z mrazničky, ak nie je biely
 
Top