Metóda purifikácie MDMA/ekstázy

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
V niektorých zdrojoch som sa dočítal, že pridanie uhličitanu sodného do roztoku je dobré, ak sa vytvorí emulzia. Uhličitan sodný znižuje rozpustnosť vody, takže sa z vody oddelí voľná zásada.
Vyskúšal niekto tento spôsob?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Oplatí sa používať NaCl. Potravinárska kvalita je v poriadku.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
V kadičke som mal na noc ponechané relatívne malé množstvo MDMA HCl vyrobeného z voľnej bázy. Takže farba bola samozrejme mierne hnedastá alebo žltkastá, čokoľvek, ale od želanej farby mala ďaleko, dokonca testy ukázali čistotu okolo 95. Kryštalizácia presýteného vodného roztoku nepriniesla žiadny výsledok, rovnako ako acetón. Preto som sa rozhodol urobiť pokus s IPA ako poslednou možnosťou.

Správa o výsledku príde neskôr. Už teraz však môžem povedať, že objem IPA, ktorý uviedol vznešený @G.Patton, je dosť prehnaný. Mal som 22 gr, takže som začal s 80 ml IPA. Potom, keď to začalo vrieť - 82,6C, som ubrala časť objemu až na 60 ml a pomaly som pridávala soľ. Rozpustila sa úplne bez problémov. Tak som to chvíľu nechal na varnej doske.

Na konci, keďže som videl, ako v kadičke stúpa prášok (ale mohli to byť aj nejaké nerozpustné nečistoty), bol celkový objem 71 ml. Samotná soľ zaberie 22,0/ 1,1 = 20 ml. Takže objem IPA bude 71 - 20 = 51 ml, to znamená, že 1 ml horúcej vriacej IPA vyrieši najmenej 0,43 g MDMA HCl alebo aj viac, uvidíme.

Čistota IPA je >99,5.

Možno je lepšie začať s 20 ml IPA na 10 gr MDMA?

M3pXx9ZyOR
 
Last edited:
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Nebojte sa bro všetko je tam, kým niečo nevyhodíte
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
asi mi rastú ruky zo zadku. urobil som, ako som opísal vyššie, ochladil som kadičku na RT a dal som ju na 2 hodiny do mrazničky. potom vidím len to, že celý RM je úplne zamrznutý kus ľadu. existuje nejaký návrh, čo robiť? opakovať postup s ďalším IPA v RM?

MStTcfsiEg
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Nejde o farby. Problémom je, že všetka RM (MDMA HCL + IPA) sa zmenila na kus ľadu (alebo skôr na akúsi hustú kašu).
Dokonca som pridal 20 ml IPA, aby som zvýšil celkový RM na 80 ml, a nechal som ho chvíľu nie v chladničke namiesto mrazničky s rovnakým výsledkom: celkový RM sa zmenil na rovnakú kašu bez možnosti saperácie špinavého IPA z chloridu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
rozumiete si.
ak sa snažíte vytvoriť kryštály, potom je dôležité pomalé chladenie, riad bez škrabancov, robte aj čiastočné pomalé odparovanie alkoholu pri izbovej teplote. ak je roztok príliš nasýtený soľou, soľ vypadne v múke.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
áno, mám pocit, že soľ sa zráža príliš rýchlo. možno by bolo správne nechať kadičku na RT 5-8 hodín, aby sa zistilo, čo sa deje.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Na rast kryštálov je lepšie chladiť ho čo najpomalšie pri izbovej teplote bez akéhokoľvek pretrepávania.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Áno, je to tak. Správu zverejním s časovým rozlíšením.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Štyri pokusy o kryštalizáciu IPA. Úplná správa s množstvami, objemami a načasovaním
alebo RÝCHLO JE VŽDY ZLE!

Čistota IPA je >99,5.
Relatívne malé množstvo MDMA HCl vyrobené z voľnej bázy ponechané na noc v kadičke. Takže farba bola samozrejme mierne hnedastá alebo žltkastá, čokoľvek, ale ďaleko od želanej farby, okrem toho, že testy ukázali čistotu okolo 95. Hmotnosť vzorky - 22 gr, vypočítaný objem vzorky - 22 / 1,1 = 20 ml.
Použitá miešacia varná doska.
Všetky chladenia sa vykonávajú s hermeticky uzavretou kadičkou, aby sa zabránilo zachytávaniu vlhkosti zo vzduchu.

HtEHimR7MW

1. Najprv som pripravil 60 ml vriacej IPA 82,6C na miešacej varnej doske, potom som dal soľ, ktorá sa okamžite rozpustila. Vzhľadom na takéto rýchle rozpúšťanie som usúdil, že objem IPA je príliš veľký a časť som odparil.
Kádinku som nechal na varnej doske vychladnúť na teplotu RT, čo trvalo približne 80 minút, a potom som ju presunul do mrazničky.
Výsledok prišiel po jednej hodine ako hustá kaša bez stopy po špinavej IPA.
Celkový objem RM po zahriatí na RT bol 62-63 ml, to znamená, že zvyšky IPA boli 42-43 ml.
Výsledok: CHYBNÝ VÝSLEDOK!

2. RM sa zohrial na RT, potom sa za stáleho miešania pridala určitá IPA, aby sa objem RM zvýšil na 87 ml pod RT.
RM sa zahrieval na 75 C až do úplného rozpustenia. Potom sa pri horúcej platni znížil na RT (rovnako ako predtým), čo trvalo 80 minút, potom sa presunul do mrazničky.
Výsledok sa skontroloval po 5 - 6 hodinách: opäť hustá kaša.
Výsledok: CHYBNÝ VÝSLEDOK!

3. RM sa zahrieval na RT za občasného miešania, potom sa zahrieval na 75 C až do úplného rozpustenia. Potom sa zrazil na RT pri horúcej platni (rovnako ako predtým), čo trvalo 80 minút, potom sa presunul do chladničky.
Výsledok sa skontroloval po 1 hodine: opäť hustá kaša.
Výsledok: CHYBNÝ VÝSLEDOK!

4. RM sa za stáleho miešania zohrial na RT, potom sa zohrial na 75 C až do úplného rozpustenia. Potom sa pri horúcej platni zrazil na RT (rovnako ako predtým), čo trvalo 80 minút, a chvíľu sa nechal na RT. Po 120 minútach od ukončenia zahrievania sa na dne objavili nejaké kryštáliky. Celkový objem RM v tomto momente bol 81 ml - to znamená, že počas zahrievania sa odparilo približne 6 ml.
KlyiJnLASE

Potom som nechal RM pri RT ešte 240 minút. Po uplynutí 240 minút sa kryštáliky stali celkom viditeľnými a priehľadnými.
AonWXsdmeb
Kádinku som teda presunul na okraj na 2 hodiny bez akýchkoľvek badateľných zmien.
V ďalšom kroku bola kadička presunutá do mrazničky na dokončenie procesu.
2xKUoFEOns WglyqFQiKS

Výsledok: ÚSPECH!

Dúfam, že tento úplný opis pomôže niektorým nováčikom s odhadom objemu a načasovania a umožní im vyhnúť sa mojim chybám.

Celková hodnota yeldu je 18,5 gr.
3,5 gr je niekde v špinavej IPA alebo sa vyparilo(((
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
V skutočnosti je to prijateľná farba pre mdma =)
V téme Rekryštalizácia a horúca fltrácia (časť Lab FAQ) som napísal, že sa musí použiť najpomalšie chladenie. Taktiež nepoužívajte mrazničku s teplotou -17*C. Oplatí sa chladiť pri 3-4*C v bežnej chladiacej komore chladničky.
IPA môžete odparovať v materskom lúhu na horúcej platni asi 1/2 alebo viac a pomalým ochladzovaním získať druhú dávku trochu špinavších kryštálov.

Každopádne ti blahoželám a ďakujem za tvoju úplnú správu s výsledkami "FAULT!". Pomáha to ľuďom neopakovať rovnaké chyby.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Áno, je to prijateľné. Test s metanolom a pravítkom tiež ukazuje vysoké percento. V každom prípade hľadáme najčistejší produkt. Práve preto je potrebné vynaložiť všetko toto úsilie.
 

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Takto som to robil už dávno:



1 liter Ipa (izopropylalkohol) 99 % laboratórnej kvality (kvalita "drogérie" nefunguje)

1 liter 99% acetónu ("drogériová" trieda nefunguje a je ho menej ako Mercadony)

1 pohár s objemom 1 liter

1 varná doska (ale keďže nie každý ju má, možnosťou je dvojitý kotol)

1 laboratórny teplomer

To je všetko.


Na každý gram Mdma potrebujeme 3,50 ml ipa (meranie je veľmi dôležité!)

Dáme ipa do kadičky a tiež teplomer, ktorý sa dotýka ipa
Zahrejeme ipa na 55 stupňov (neprekračujte 60 stupňov)


Keď dosiahneme túto teplotu, vložíme Mdma a tá sa rozpustí.



Pohár prikryjeme kúskom papiera a necháme ho pri izbovej teplote 4 hodiny.



Po týchto 4 hodinách by mala byť v chladničke jeden deň



deň po zmrazení na ďalší deň a už sa tvoria kryštály



Prvá dávka:
Špinavú ipu nalejte do iného pohára a vložte ju späť do mrazničky.

do kadičky s kryštálmi pridáme acetón (polovicu ipa) kadička je taká studená, že kryštály sa rozpustia a acetón ich zablokuje.

približne za hodinu ten istý acetón prelejeme do pohára so špinavou ipa

Kryštály necháme jeden deň schnúť.

Prečo pridávame acetón do ipa? Pretože tam stále sú kryštály, ale potrebujeme acetón, inak sa kryštály nevytvoria.

Vyradený acetón pridáme do špinavého ipa pohára z mrazničky. Bez acetónu sa druhá várka kryštálov nevytvorí!

Tieto kryštály sa budú tvoriť dlhšie, nechajte ich v mrazničke niekoľko dní.

Vytiahli sme pohár a vyhodili špinavú ipu.

Pridáme acetón, aby sa kryštáliky nerozpustili. Keď má pohár izbovú teplotu, acetón vyhodíme a necháme kryštály vyschnúť.
 

Attachments

  • BsgKQplDIq.jpg
    BsgKQplDIq.jpg
    485.1 KB · Views: 363
  • PmGt5pj3nx.jpg
    PmGt5pj3nx.jpg
    159.5 KB · Views: 349

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Ako som pochopil, rozpustnosť MDMA vo vriacej IPA je približne 1,4 ml IPA na 1 gr chloridu.
Možno môžete špecifikovať, aká je rozpustnosť MDMA v IPA pri RT a v zmrazenej IPA?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Empiricky som zistil zaujímavý fakt. Rozpustnosť v IPA závisí od čistoty.

Mal som dve šarže, jednu po ABE, čisto bielu, druhú hnedastú po kryštalizácii vo vode.

Obe dávky boli rozpustené v IPA z tej istej fľaše pri T=65C.
Hmotnosť chloridu - 70 gr
Hmotnosť IPA - 193 gr

Prvá fľaša sa úplne rozpustila.

Druhá banka mala problém s rozpúšťaním: Musel som pridať 9 gr IPA, aby sa úplne vyriešila. Hmotnosť IPA bola upravená v bode úplného rozpustenia, aby sa doplnila odparená.

Počas kryštalizácie sa v druhej banke objavili aj chloridové vločky plávajúce na povrchu. V prvej banke sa to nezaznamenalo. Hustota je zrejme odlišná v dôsledku kontaminantov.

QxRzqkinOs
 
Last edited:

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Ako hovorí G. Patton, čistá mdma je to:
 

Attachments

  • pjVyRnK476.jpg
    pjVyRnK476.jpg
    1.2 MB · Views: 318

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8

Dobrý deň, robím veľa purifikácií shity mdma a teraz mám problém.
Vyrobím acetónovú výplachovú vodu, bola pekná i farba nie je príliš zlá.
Potom rozpustím v horúcej IPA (veľmi pekná farba číra) kryštáliky na rozbitie, prefiltrujem a vysuším.
Rozpustiť opäť v IPA chcem urobiť veľké kryštály ( robím to veľa krát) v horúcej saturovanej IPA a zasiať roztok, tentokrát som nechal roztok v horúcej platni pri 80 celcia celú noc, na druhý deň keď som chcel začať pomaly znižovať teplotu pre rast... vidím celý Roztok Dark! veľmi hnusné. vypol som teplo a nechal vychladnúť. Končí horšie, ako keď to začalo naozaj špinavé shity cukrové kryštály. Nechal som vyschnúť a urobil som ďalšie acetónové umývanie.. a mám looooot oleja, keď som odparil acetón z druhého umývania..! !
Čo je to ten červenkastý tmavý olej? je rozpustný vo vode/alkohole/acetóne

Možno teplo môže rozkladať MDMA hcl, alebo nejaký impurit?


PD: čo si myslíte o antisolventnom crashi s acetónom/ipa? kedy je to lepšie?
Môže byť dobrý... voľný základ extraktu MDMA s dietyléterom a recrash s niekoľkými ml kyseliny chloridovej 37 %?

vďaka šéf
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, vaša MDMA reagovala s kyslíkom vo vzduchu. Aký zmysel má zahrievanie pri 80*C v noci? Predpokladám, že všetka IPA sa odparila a váš produkt sa zahrieval v kadičke pri 80*C. Musíte zahrievať rozpúšťadlo, aby ste zvýšili rozpustnosť MDMA v minimálnom množstve rozpúšťadla. Potom ho pomaly ochladzujte, aby vyrástli kryštály.

Viac informácií o rekryštalizácii a filtrácii za tepla
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
IPA sa neodparila, pretože bola v tesniacej banke s tlakom, robím to niekoľkokrát a rastú veľké kryštály, možno to bolo šťastie...?
Takže MDMA hcl reaguje s oxigénom a degraduje na čo? čo je oxidačný produkt?
Myslím, že MDMA bol naozaj odolný voči teplu.

vďaka
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Neviem. Hádam na dechtový výrobok. Môže tam byť nadbytok kyseliny HCl, ktorá váš produkt počas varu oxidovala.
Neviem, ale váš spôsob je nebezpečný (banka môže vybuchnúť) a nemá zmysel tak dlho zahrievať.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Po premytí acetónom a jednej rekryštalizácii v ipa môže byť stále nadbytok hcl? môžete mi vysvetliť viac, prosím?

Pri promtovaní druhej horúcej rekryštalizácie, keď sa objavil červený olej, bola silná sladká vôňa, veľmi silná. Teraz som to, čo zostalo, umyl acetónom asi 6-krát alebo 7-krát, aby som to znova vyčistil... bola to otrava, ale uvidíme, čo sa stane pri normálnej rekryštalizácii.

Čo si myslíte o metóde a/b na čistenie? Rozpustiť vo vode Základ s hydroxidom sodným a extrahovať dietyléterom a zrážať hcl ako shulgin v pikhale alebo bublinkový plyn hcl.

Vďaka!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Nie, určite neexistuje žiadna kyselina. Aký je dôvod vašich manipulácií s varením v IPA? Naozaj nerozumiem vašej motivácii. Hovoríte mi, že ste svoj výrobok už premyli a prekryštalizovali. Nesvedčí vám potom váš výrobok?
Zverejnil som tému o a/b extrakcii amfetamínu. Tu je rovnaký postup s plynnou HCl namiesto kyseliny sírovej.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Nechápem, prečo nie je crash bielych kryštálov... crash a litlle brown... a robím druhý rex. urobím 3 . Možno je reakcia, ktorá sa spustí a dá sa zastaviť? Keď zahrievam IPA pre druhú rekryštalizáciu, začne opäť tmavnúť.

Metóda pridávania kvapiek 37 % roztoku hcl do éteru nebude fungovať dobre? je teraz pre mňa jednoduchšia,,

Je pre rast veľkých kryštálov... robím to niekoľkokrát a funguje... a s piperínom na, pri 70 celcia... vyzretý roztok, výsev uzáver banky (sú to tie na sterilizáciu a môžu držať tlak) a potom spomaliť teplotu v jednom alebo dvoch dňoch... len pre zábavu, rád vidím veľké kryštály.

Možno je niečo viac v produkte pred čistením, čo reaguje.
vďaka človeče, ospravedlňujem sa za všetky otázky..
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Teraz mám 100 % dôkaz, že dlhodobé vystavenie MDMA pri vysokej teplote ovplyvňuje farbu.

Používam rôzne metódy kryštalizácie a nie je pre mňa problém získať čisté biele kryštály. Za normálnych okolností netreba veľa času na zahrievanie a kryštály sú dokonale biele.

Tentoraz som však skúsil urobiť niečo pre mňa nové, len aby boli kryštály väčšie a priehľadnejšie: "Per aspera ad astra".

Použila som rovnakú dávku čistého bieleho prášku po ABE, keď bol roztok hotový, mal rovnakú farbu ako zvyčajne, priehľadnú mierne hnedastú. Nechala som ho na horúcej platni 10 hodín, T väčšinou 40-70C.

Bohužiaľ, urobil som chybu vo výpočtoch a moje očakávania sa nenaplnili. V dôsledku toho som musel celú túto dávku prekryštalizovať. Keď som pripravil roztok na rekryštalizáciu, bol oveľa horší ako predtým.
ZkcX30qVLh


Stále je otvorená otázka, čím to je. Mohol by to byť uhlík kyseliny karbolovej. Tiež by to mohla byť prirodzená vlastnosť soli, že pri zahrievaní tmavne: klenotníci to často používajú a dlho zahrievajú kamene, aby zmenili farbu.

Ale všimol som si, že roztok MDMA HCL, ktorý nebol prečistený extrakciou bázou, získa oveľa tmavšiu hnedú farbu a dokonca oveľa rýchlejšie.

Takže sa domnievam, že stále existuje prítomnosť nejakého vedľajšieho produktu (nie veľa, možno 1 - 2 %), ktorý pri zahrievaní sčernel.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, mnohé organické zlúčeniny majú tendenciu po zahriatí stmavnúť. Vzdušný kyslík s nimi pri zvýšenej teplote dobre reaguje. Taktiež môže dôjsť k dimerizácii byť.
 
Top