Syntéza trans-2,5-dimetoxy-beta-nitrostyrénu s vysokým výťažkom (podrobný opis)

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
2c-e sa nakoniec tiež nezdá byť zložitý:

Henryho reakciu ste sa už naučili, teraz vykonajte redukciu NaBH4+ Cu(II)Cl a všetko do seba zapadne.

Jo a na etsy sa nedávno dokonca predával nejaký 4-etyl-2,5-dimetoxynitrostyrén, aj keď trochu drahý. Teraz ho nemôžem nájsť.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Etsy je taký šialený - môjho najlepšieho dodávateľa som našiel prostredníctvom Etsy. V skutočnosti človeka, ktorý mi umožnil robiť väčšinu tejto chémie, som spoznal prostredníctvom Etsy.
Len som zabudol pravidelne vyhľadávať - aj ja som tam def videl príslušné nitrostyrény, ale ako hovoríš, boli drahé a ja som si povedal, že potrebujem prax, aby som sa dostal z aldehydu až k fenetylamínu.
Neviem prečo - jednoducho vo mne bolo niečo, čo chcelo vidieť, ako rastú tie neuveriteľne jasne sfarbené ihličkové kryštály... je to naozaj dosť neuveriteľné. Najmä po tom, čo som prišiel z reakcie, pri ktorej som mal problém s kryštalizáciou (DMT).
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
A áno, mám v úmysle začať s metódou CuCl2 + NaBH4...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Dobre, takže nemám rotovap a v syntéze sa uvádza, že mám odstrániť prebytočné rozpúšťadlo vo vákuu, a tak jedinou možnosťou, ktorú som naozaj mal atm, bola len normálna vákuová destilácia.
Tak som ju nastavil pomocou svojho plášťa a rotačnej lopatkovej vývevy.
Zostal mi tmavý jantárový/červený olej (predpokladám, že aj nejaký zvyškový nitrometán). Pokúsim sa o jeho kryštalizáciu pomocou úpravy teploty, ale ak odmietne narásť, asi budem musieť olej z niečoho vyextrahovať - ide o Henryho reakciu TMA, ktorú tu skúšam, pretože som mal dobrý úspech s verziou tej istej reakcie s nitrostyrénom.

Ako som už povedal, v podstate som postupoval podľa videa o meskalíne/TMA a zároveň som si prečítal Shulginove texty, pretože spomína veci ako farba atď. Myslím, že v tomto syntéze mohol zostať aj olej, ale úprimne iv čítal toľko rôznych Henryho reakcií za posledných pár týždňov, že si myslím, že moja hlava je trochu preťažená takýmito podobnými vecami.

Mal by som naozaj len skúsiť syntézu od začiatku do konca, ale zdá sa, že sa mi to nikdy nepodarí!
Predtým som si uvedomil, že už mám dva nitrostyreny na redukciu - ak mi táto syntéza TMA bude fungovať a dosiahnem kryštalizáciu nitropropénu, potom, keď prídem na redukciu všetkých, budem mať veľa vecí na vyskúšanie... Trochu hlúpy spôsob, ako robiť veci, ale hej ho!

Tiež som odvážil suchý, surový b-3,4,5-TMONS a myslím, že to bolo asi 8 g.
Viem, že sa to asi zdá byť naozaj nepresné a odhad a do istej miery to tak je, pretože som to vážil dnes ráno... Pred pár dňami som opäť klesol na moje lieky, takže moje hlavy dosť zahmlené.

Každopádne ďakujem za všetku pomoc a návrhy - myslím, že teraz začnem s redukciou.

V podstate som čakal asi 20-25 rokov, aby som vyskúšal meskalín a prvýkrát som si kúpil kaktus produkujúci meskalín približne vtedy. Teraz mám toľko obrovských rôznych druhov Trichocerius - nemám veľkú chuť rozsekávať viac ako 20 rokov staré, krásne kaktusy, keď si môžete jednoducho objednať aldehyd z krvavého porcelánu!
Takisto podľa mojich poznatkov veľa chorôb s meskalínom pochádza z rastlinnej hmoty, ktorej sa ľudia poriadne nezbavia alebo len zjedia samotnú dužinu kaktusu.

Tak či onak, som veľké dieťa, keď mi je zle, takže som sa k tomu nikdy nedostal...

Teraz som už len krôčik od toho - dobre, dva alebo tri, v závislosti od toho, koľko rexovania musím urobiť.

Bolo by však pekné mať ten jeden nitropropén; musím priznať.

Zdá sa, že mám problémy s výrobou nitropropénu, takže predpokladám, že nitroetán, ktorý môžem získať, nie je po destilácii taký dobrý alebo čistý ako zmes nitrometánu, ktorú kupujem.

Musím priznať, že by som naozaj chcel rotovap.

Bol som prekvapený, ako vysoko som si musel dať plášť práve teraz, keď som robil vákuovú destiláciu.
Vákuum bolo udržiavané na 0,9 baru, teplota bola 40 c na destilačnom teplomere a tesne nad touto hodnotou na teplomere v samotnom RM.
Len ma prekvapilo, ako vysoko som musel mať plášť, hoci teplota v banke bola nízka.

Bola to prvá vákuová destilácia, ktorú som robil a vypol som ju práve vtedy, keď sa blížila k 70c čisto preto, že chlapík v syntéze nastavil rotovap kúpeľ na 82 a tak som si povedal, že to nechcem príliš zohrievať...

Naozaj ma rozčuľuje, keď vidím ľudí, ktorí používajú rotovap na extrakciu vecí, ktoré chcú použiť vo svojej "mixológii" pri výrobe alkoholických nápojov.
Vidím takýchto ľudí na YouTube a hoci oceňujem používanie nástrojov na veci, na ktoré v skutočnosti nie sú určené, nehanbím sa priznať, že im jednoducho závidím!

Viem, že ľudia hovoria, že ho nepotrebujete, ak nemáte určitý objem produkcie, ale aj tak by to znížilo objednávanie rozpúšťadiel - čo je pre "tajné" laboratórium dosť dôležité. (Nie že by som svoje miesto nazýval laboratóriom, ale vo voľnom zmysle slova asi áno!)

Určite v zmysle vecí, ako je DCM, ktoré v skutočnosti nemám povolené - jednoducho to znižuje nebezpečenstvo.

Úprimne si však myslím, že by som ho použil na redukciu reakčných zmesí a rex. Dostať veci do havárie bez toho, aby boli vystavené množstvu vzduchu. Vákuové destilácie sú v porovnaní s jednoduchým naliatím čohokoľvek do banky a zapnutím prístroja trochu ošiaľ!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh wow. Je celkom neuveriteľné, ako sa mení viskozita vo vnútri banky, aj keď zvonku cítiť úplnú zimu.
Práve som ju nechal na vrchu chladničky asi pred desiatimi minútami a bez problémov sa vírila okolo banky, preto som povedal, že je tam stále nitroetán.
Som si istý, že tam stále je, ale hádam je ho menej, ako som si najprv myslel, pretože je to teraz hustý olej ako THC alebo niečo podobné...

Práve som sa zastavil a pozrel som si to v Pihkalovi - ukázalo sa, že keď to syntetizoval týmto spôsobom, získal aj červený olej po odstránení rozpúšťadla vo vákuu.

Myslím, že iv zatiaľ postupoval podľa jeho zápisu, takže môžem aj pokračovať!

Aha, dobre, že som si to prečítal, vlastne ma to potešilo, myslel som si, že som to pri odstraňovaní rozpúšťadla prehrial, ale asi mi to len tak tak prešlo. Priznám sa, že na začiatku som mal nejaké nárazy, ale celkovo si myslím, že to urobilo svoju prácu - je to len nepríjemné. Úplne chápem, prečo ľudia používajú krátku cestu viac ako normálnu vákuovú destiláciu tbh, aj keď to nie je úplne to, na čo to je....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aha, tiež čo sa týka kryštalizácie DMT z tryptamínu prostredníctvom redukčnej animácie pri nízkych teplotách, zistil som, že keď už mám surovú zmes DCM; čím rýchlejšie pokračujem a odstránim rozpúšťadlo a potom rex, tým lepšiu kryštalizáciu dosiahnem.
Netuším prečo, musím tiež použiť tonu heptánu (v porovnaní s akýmkoľvek iným reexom, ktorý som kedy robil).
Takisto sa mi zdá zvláštne a nežiaduce, že pôvodný žltý olej, ktorý rexujete, sa v skutočnosti nemieša s vriacim heptánom. Je to jednoducho super divná rekryštalizácia vo všeobecnosti!
Musím to niekedy vyskúšať so skutočným suchým ľadom - niektorí ľudia hovoria, že to naozaj pomáha, iní, že to nepotrebujete.

Ja si myslím, že od oboch trochu. Výrobok síce získate, ale moja výťažnosť bola hrozná!!

Doteraz som mal oveľa viac šťastia s fenetylsmínom!
Upozorňujem, že som ešte nevyrobil aktívnu fenetylamínovú látku a stretol som bohov len s malým množstvom DMT, ktoré som vyrobil, takže je to asi vec názoru, čo je lepšie lol Chcem len povedať, že som mal vo všeobecnosti oveľa viac šťastia s prvým krokom. Chystám sa vyskúšať druhý krok za chvíľu, keď prídem domov! Je nepríjemné, že to zahŕňa aj odstránenie rozpúšťadla vo vákuu (hádam by som mohol odparovať DCM, ale naposledy som mal dobrý úspech, keď som odstraňoval ten nitroetán...)

mimochodom, ak potrebuješ nejaký 3,4,5-TMOBA, aby si nemusel kupovať pol kila, rád ti ho predám. Je však nepríjemné zohnať nitro. NitroEtán je v pohode, dá sa zohnať od RS industries v ich výrobku na lisovanie akrylátového spojiva, ale nitrometán, ktorý nie je s metanolom, je super otravné zohnať! Smrdí aj pri destilácii, to nitro palivo. Aspoň podľa mojich skúseností. Niekto mi dal skvelý nápad, ktorý spočíval v tom, že som do neho pridal vodu, lenže pri tom mojom to so sebou ťahalo aj oleje a farbivá, ktoré sú v nitro vrstve! Napriek tomu... dobrý nápad, pomyslel som si!

Bt ak blábol ospravedlňujem sa!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
A áno, skúsil som použiť jeden z tých ašpirantov z Číny a bolo to na hovno! Vôbec sa mi ju nepodarilo pripojiť k vodovodnému kohútiku!
Pripojil som ju k svojmu vodnému čerpadlu a (zvuk prdu)!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ešte jedna vec sa opakuje. Som dosť prekvapený, že tá moja stále funguje, keďže som do nej pridal úplne nesprávny olej!

Stratil som príručku, ktorá sa k nemu dodávala, kúpil som tento olej do vákuovej pumpy a keď prišiel, bol oranžový lol

tak som ju naplnil a všimol som si, že keď som ju zapol, smrdela ako garáž s opravovanými autami. Potom som našiel príručku a vypustil olej a nahradil ho správnou hodnotou izo!

Moja pumpa bola práve z Amazonu, keď som si kúpil vákuovú komoru, aby som sa zmenil na vysúšanie! V skutočnosti som bol naozaj ohromený vákuom, ktorý vytiahol, keď som urobil Vac Dist.
Zostáva to bolesť v zadku nastaviť a spustiť tho! Šetrím na rotovap, ale uvedomil som si, že potrebujem vodné obehové čerpadlo, aby som mohol ťahať vákuum bez takého hluku! Takisto verím, že mi to bude spúšťať aj chladiacu kvapalinu, čo je super.
Mám teraz aj destilačnú hlavu s krátkou dráhou, takže sa môže hodiť viac, aby som mohol odstrániť rozpúšťadlo, neviem - určite je jednoduchšie nastaviť ako celú destilačnú súpravu.

Je to niečo, čo teraz budem musieť robiť čoraz častejšie, ak nechcem plytvať naozaj ťažko získateľným rozpúšťadlom/reagentom. Gah!😩

Čítate pihkal a len si pomyslím, že by som si želal, aby som mohol jednoducho zdvihnúť telefón a objednať si čistý nitrometán alebo nitroetán! Verím, že je to kvôli všetkému tomu oddeľovaniu OTC zmesí, čo je dôvod, prečo som super chorý z destilovania vecí!
 

arundo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
4
Points
3
Nie som si istý, ale myslím, že som túto správu pred rokmi niekde čítal.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mohlo by byť, niekto iný spomínal použitie superlepidla ako katalyzátora pre kondenzačnú reakciu 3,4,5-TMOBA, ako aj 2,5-DMOBA, to znelo zaujímavo, hlavne preto, že pracujem s 3,4,5 atm a čokoľvek, čím by som mohol znížiť spotrebu NM, by bolo dobré. Počkajte, pozriem sa do svojich správ....
 

arundo

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
4
Points
3
Odkazujem na OP.
 
Top