Question Care este cea mai bună cale de sintetizare a metamfetaminei pe scară largă?

GhostBlack

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Jul 11, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua tuturor, aș dori să știu care este cea mai bună cale de sintetizare a metamfetaminei (aproximativ 500 kg), vă mulțumesc foarte mult pentru informațiile dvs.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Cel mai bun pariu va fi Al/Hg, fără îndoială. Țările de Jos ar trebui să fie pline de P2NP ușor disponibile. Puteți utiliza reactoare metalice, însă acestea vor trebui să fie acoperite cu epoxid sau acidul va distruge reactorul după aproximativ 3-5 reacții (nu doriți să fiți acolo când se întâmplă acest lucru). Dacă doriți o producție la scară mică și mare, puteți simplifica lucrurile cu reactoare de sticlă de 200L, însă veți obține doar aproximativ 7,5 kg de P2P pe lot. Am folosit damigene de 20L cu furtunuri de plastic atașate de la damigeană la un adaptor de sticlă și am adăugat HCl încet, în pași mici. După ce se adăuga o damigeană, atașam alta. Apoi se adaugă NaOH pentru a bazifica totul și cantități mari de apă care vor răci reacția suficient pentru a trece la distilare. Am folosit o coloană de extensie pentru a face față stropirii și am distilat cu abur P2P direct din balon. Acesta este unul dintre blocajele, am încercat pompe peristaltice, extracții cu toluen... în cele din urmă va trebui să efectuați distilarea timp de 8 ore. Aceasta este cea mai bună soluție. Dacă sunteți eficienți și începeți ziua devreme, puteți termina în 12 ore.

Am pune majoritatea reactanților în balonul gata de plecare cu o seară înainte. Așteptăm să se răcească după distilare, adăugăm puțină apă după ce suntem siguri că balonul nu se sparge și aspirăm tot rahatul din balon cu câteva clătiri și o soluție de acid oxalic. Curățați pe loc. Nu trebuie să demontați nicio instalație. Imaginați-vă că, cu 4 reactoare în funcțiune și 4 zile la rând, ajungeți la 120 kg de P2P. Această reacție este teribilă la scară mică. Odată ce o escaladați cu adevărat, învățați să o iubiți și randamentele cresc. Dacă alegeți un reactor metalic, este chiar mai bine, dar echipamentul dvs. poate ajunge să fie de unică folosință. Se scalează aproape liniar, fără surprize reale.

Din păcate, Al/Hg nu este la fel de simplu. Tot ceea ce este disponibil online despre acesta este aproape greșit. Multe lucruri se aplică la MDMA, dar nu atât de mult la producția de metamfetamină. Aceasta poate fi adaptată la scară foarte mare dacă se înțelege cum trebuie creat catalizatorul și cum este introdus în reactanți. La scară mai mică și mai mare, se poate realiza cu aceleași reactoare de 200 l în sticlă, cu randamente de peste 90 %. Pentru a obține aceste randamente, reacția trebuie să fie violentă. Folia nu va funcționa. De asemenea, se poate realiza în butoaie metalice de 220L, chiar și fără amestecare, cu randamente de 73-78% și cu capacul ușor întredeschis.

Forma vasului de reacție, modul în care acesta poate menține presiunea și cantitatea de solvent de la Al la Hg fac toată diferența. Într-un reactor metalic mare, este de asemenea excelent, dar va trebui să formați amalgamul separat într-un alt recipient și să îl adăugați în baza Schiff la momentul potrivit. Dacă vă pasă de reactorul dvs., este posibil să doriți, de asemenea, să clătiți Al odată ce este activat cu alcool pentru a elimina o bună parte din HgCl2. Cea mai bună parte: dacă se procedează corect, nu este nevoie de căldură externă. Se adaugă toluen și se sifonează folosind o pompă peristaltică.

Gazarea se realizează prin încărcarea reactoarelor de 200L cu acid sulfuric concentrat și picurarea HCl prin amestecare lentă și trecere printr-o coloană de CaCl și în butoaie de plastic de 220L (cu opțiunea de a deschide capacul) care se află pe un cărucior pentru butoaie. Se utilizează mai multe configurații și tamburi. Folosiți din nou pompa peristaltică pentru a sifona lichidul/cristalele în buchner de masă. Clătiți cu acetonă și repetați gazarea.

Cea mai bună metodă.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Am câteva întrebări la care sper să puteți răspunde

Ce tip de epoxid?

Aveți mai multe informații despre utilizarea unui butoi de 55 de galoane ca reactor? Mă gândeam să pun o coloană de distilare artizanală pe un butoi de 55 de galoane, astfel încât să pot face totul dintr-o dată, reacție, distilare, totul.

Care este un raport bun între solvent și Al și Hg?

Ați menționat că este important modul în care se adaugă catalizatorul (cred că se referă la amalgam). Puteți da un ghid general cu privire la modul în care ar trebui adăugat catalizatorul?

Vă mulțumim!
 

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Care dintre acestea este cea mai bună pentru scară largă?acid fenil acetic+acetat de plumb sau p2np+fe/HCl🤔
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
971
Points
113
Deals
1
Vei da foc casei părinților tăi. Tipul de acolo de sus care vorbește despre substanțe chimice amestecă 4 scheme de reacție diferite. Dar niciunul pe care l-ai folosi pentru că acestea sunt pentru reducerea efedrinei, pseudoefedrinei etc. Ai începe cu p-2-p sau bmk sau ceva care nu este pseudoefedrină.
 
Top