Question Ce s-a întâmplat cu Dread?

bbgate

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 17, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Deals
5
Salut tuturor, cine știe ce s-a întâmplat cu Dread? Nu funcționează...
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
oamenii trebuie să învețe să nu aibă niciodată încredere în linkuri necunoscute.
este mai bine să lăsați un astfel de conținut sensibil acolo unde este postat de către administrator.
ps: aceste linkuri sunt oricum toate moarte
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
De fapt, a fost un mesaj semnat PGP semnat de administrator care poate fi verificat de fiecare persoană care are PGP-urile sale.

Mi s-a părut foarte util, deoarece nu pot accesa Dread de câteva zile și nici măcar nu am putut vedea acel mesaj.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18

Edit (18): Du-te dracului DDOSER. Degetul meu mijlociu este îndreptat spre tine, în timp ce scula mea este îndreptată în interiorul mamei tale.

Tocmai a devenit de 10 ori mai greu să dai jos o conexiune existentă la Dread. Probabil că veți avea în continuare probleme de timeout (mai mult acum) la accesarea Dread, dar luați o nouă identitate și sperăm că veți ajunge la captcha. Va fi în continuare mai lent decât mi-aș dori, în curând voi modifica acest proces de introducere în jurul inelului și vom fi practic imposibil de doborât (cu excepția cazului în care rețeaua Tor va cădea). Cel puțin asta este speranța.

Aș dori, de asemenea, să dau un strigăt mare pentru cantitatea de sprijin pe care le-am primit în timpul acestei perioade de inactivitate. Oamenii ne urăsc la fel de mult pe cât ne urăsc și nouă. Face ca totul să merite atunci când reușim să facem totul. Vom lucra mai multe zile pentru a stabiliza acest proces, pentru a menține timpul de funcționare ridicat și pentru a îmbunătăți accesibilitatea.

Este interesant de observat schimbarea din rețeaua Tor când a început atacul asupra Dread: https://metrics.torproject.org/torperf-failures.html?start=2022-09-01&end=2022-09-18 (metricile rămân în urmă cu aproximativ două zile). Situația nu se va îmbunătăți prea mult până când atacul nu se va opri sau până când nu va avea loc POW. Avem nevoie de aproximativ 800 de noduri GUARD suplimentare în rețeaua Tor, astfel încât, dacă doar o parte dintre oamenii din comunitate pot deschide un singur nod guard, vom avea mai mult decât suficient. Puteți vedea instrucțiunile pentru a face acest lucru aici. Asigurați-vă că nu deschideți prea multe noduri de pază în același timp cu aceeași subrețea IP sau gazdă (acestea vor fi marcate ca noduri proaste și nu vor fi adăugate!). Dacă doriți ca Dread să fie online, acesta este cel mai bun lucru pe care îl puteți face pentru noi. Aceste defecțiuni ale circuitelor strică atât de multe în fundal.

Este o luptă, iar rețeaua Tor este limita.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Deci DDOS a revenit la Dread? Nu pot accesa de ieri... același lucru pentru Alphabay cumva
 

GOUPIL

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2022
Messages
66
Reaction score
18
Points
8
AlphaBay este înapoi, dar Dread este încă sub Ddos gigant... Dar se vor întoarce, sunt destul de sigur de asta
 

GOUPIL

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2022
Messages
66
Reaction score
18
Points
8
Da, putem avea încredere în HeadJanitor și Paris pentru că își fac treaba!
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
Acest lucru este 100% LE, ei încearcă să demonstreze că dread este alphabay și, de asemenea, înainte de WHM.
Acest lucru nu este bun deloc.
ei pot schimba în fiecare săptămână de la hosting, dar nu este o soluție.
Puterea pe care o pun în acest DDoS este nevăzută, nu vrei să știi prețul de pe acest €€€€€€
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
atâta timp cât acestea sunt libere, gândirea dvs. este 100% corectă.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93

100%!

Este o abordare interesantă, nu am mai văzut așa ceva până acum tbh
Am auzit niște cifre și este o nebunie ce poate costa un DDOS la această scară pe zi..
 

GOUPIL

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2022
Messages
66
Reaction score
18
Points
8
De ce LE ar face așa ceva? Adică Dread este o sursă de informații și pentru LE!
băieți nu vreau să știu prețul acestui Ddos... O nebunie
Dublu nebun dacă e LE...
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

dread a fost întotdeauna gratuit până acum 6 luni. în prezent, generează o mică avere în venituri de la utilizatori. iar dacă sunt implicați bani, de obicei nu durează.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93

Dread primește bani de la DNM pentru publicitate, ceea ce face și platforma oarecum ilegală.
De asemenea, dacă /u/hugbunter este conectat la alte DNM precum WHM sau AlphaBay, este logic ca LE să încerce să îi atace rețeaua.

De asemenea, cine altcineva ar putea avea fondurile necesare pentru a efectua un atac DDOS atât de mare?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
Nimeni! Și LE a arestat o mulțime de hackeri și mulți dintre ei aleg să lucreze pentru ei atunci când este nevoie
astfel încât să-și păstreze libertatea.
 

GOUPIL

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2022
Messages
66
Reaction score
18
Points
8
îmi spuneți că acest Ddos este de fapt plătit din fonduri publice?
ce rușine
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,741
Points
113
Deals
666

Guvernele au cea mai mare capacitate de atacuri DDoS. Nu le costă nimic. Banii contribuabililor nu vor avea de suferit
Dar mă îndoiesc că guvernul o face. Cel mai probabil cineva vrea o parte substanțială din traficul forumului Dread.
 

GOUPIL

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2022
Messages
66
Reaction score
18
Points
8
Sunt de acord cu tine HEINSENBERG, personal cred că Dread este util și pentru LE. Este o mare sursă de informații pentru oricine pe darknet.
Poate că un phishing gigant se apropie haha
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

Nu este imposibil de data aceasta
singura modalitate a fost dacă o piață merge ieșire înșelătorie, astfel încât oamenii nu se pot plânge, și au
timp pentru a transfera toate fondurile de pe piață.

Dar acest lucru nu este cazul, astfel încât 100% LE
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

Sunteți nebuni. Dread este 100% dark net, cu Java dezactivat tot timpul
nu este posibil să localizați niciun utilizator fără java.
așa că LE nu are nimic pe dread.
Acesta este cel mai sigur loc de pe întregul internet pentru un utilizator și acest lucru este adevărat.
 
Top