Sinteza 25B-NBOME din benzaldehide cu nitrometan

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Cred că vorbesc singur, dar se pare că ar fi mai ușor să reduc nitrotirenul direct la 2,5 MO-PEA cu Zn și HCl...
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,046
Points
93
Nu, nu puteți pierde un pas, după ce ați primit o substanță nesaturată sau pierdeți randamentul. Acidul acetic cu zinc în condiții anhidre poate funcționa mai bine. Dacă numai nu luați acid HCl anhidru.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Mulțumesc, va trebui să încercați să utilizați acid acid în loc de clorhidrat și să vedeți cum funcționează...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nu vorbești deloc cu tine însuți. Acesta este un articol foarte interesant pentru mine și unul care îmi adună proviziile pentru a încerca. Îmi place ideea de a avea un psihedelic atât de puternic! Nu aș fi niciodată iresponsabil cu el și nu aș încerca să îl trec drept acid - după părerea mea, asta este ceea ce a ruinat aceste droguri. A schimbat viziunea oamenilor asupra nbomelor atunci când oamenii au început să moară pentru că presa vrea doar o poveste sălbatică!
Eu personal le-am dozat întotdeauna în mod responsabil și le-am considerat psihedelice bune! De asemenea, a avea 2cb în primul rând ar fi minunat, să recunoaștem. S-ar putea să trebuiască să cumpăr 1/2kg de 2,5-dmo benzaldehidă. (Literalmente, pentru că nu pot găsi pe nimeni de încredere care să-mi vândă mai puțin de atât!). Există atât de multe lucruri diferite pe care le puteți face cu 2,5-dmo benzaldehidă, deși sunt mai mulți pași până la produsul final pe care îl urmăresc decât dacă aș cumpăra triptamină, adevărul este că nu există atât de multe lucruri pe care le puteți face cu triptamină care să mă intereseze la fel de mult ca fenethylaminele - din motive de toleranță, prefer fenethylaminele foarte psihedelice, în locul triptaminei (în general - există câteva excepții totuși).
Trebuie să iubești alibaba...
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Încercați să citiți, poate vă interesează?
SINTEZA ANALOGILOR BENZILICI N-(HALOGENAȚI) AI LIGANZILOR SEROTONINEI SUPERPOTENȚI
J. Chil. Chem. Soc., 59, Nº 3 (2014)

În 2003, explorările preliminare au condus la concluzia că substituția N-2-
metoxibenzil substituție, nu numai a feniletilaminelor, ci și a
fenilizopropilamine, triptamine și 3-(2-aminoetil)-(1H,3H)
quinazoline-2,4-dione legate de antagonistul tipic al receptorului 5-HT2
ketanserin, determină afinități deosebit de ridicate pentru receptorii 5-HT2A.5

Toată lumea pe care o cunosc iubește 25I peste 25B și 25C, este un psihedelic excelent și ușor pentru minte...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
cred că am auzit despre această lucrare, voi arunca o privire....

Știu că chimia este mult peste capul meu pentru moment, în sens practic.

Încă încerc să reduc 3,4,5-TMONII pe care i-am produs la PEA corespunzătoare. Am reușit o dată, cu randamente foarte slabe, prin metoda NaBH4/CuCl2, dar nu suficient pentru a le utiliza încă. Am câteva nitrostyrene/nitropropene diferite care se acumulează în colecția mea de probe la momentul actual, m-am gândit să lucrez cu cea pe care o am cel mai mult până când voi reuși!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Da. S-ar putea să mai dureze încă un an 😂
 

tripeep

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
Am probleme cu obținerea 2-metoxibenzaldehidei pentru etapa 4, poate fi înlocuită cu 4-metoxibenzaldehidă sau există o recomandare pentru un alt compus?
 

tripeep

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
11
Reaction score
1
Points
3
@WillD Bună ziua domnule, am probleme cu obținerea 2-metoxibenzaldehidei pentru etapa 4, poate fi înlocuită cu 4-metoxibenzaldehidă sau există o recomandare pentru un alt compus?
 
Top