Sinteza 25B-NBOME din benzaldehide cu nitrometan

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Pasul 1. 2,5-Dimetoxinitrostyren.
HKZfyctaW8

1. 2,5-dimetoxibenzaldehida 1000 g a fost dizolvată în 5 litri IPA la 80 *C.
2. Nitrometan 735 g, acid acetic 200 ml și etilendiamină (ciclohexilamină, butilamină) 37 ml au fost adăugate în ordinea indicată și reacția a fost menținută la 80°C cu agitare timp de 3 h.
3. Amestecul a fost apoi ținut la frigider peste noapte provocând cristalizarea.
4. Solidele au fost filtrate și spălate cu IPA rece, rezultând un solid galben cristalin (600 g, 60%).


Etapa 2. 2,5-Dimetoxifeniletilamină.
SNcxmf4RIv

1. Borohidrida de sodiu (480 g) a fost suspendată în 5 litri de IPA.
2. 2,5-Dimetoxinitrostiren (600 g) s-a adăugat în porții mici, agitând.
3. Descompunerea excesului de borohidridă.
4. Extracție și distilare.
5. 500 g ulei galben (propan).
6. Se adaugă 5 litri de IPA.
7. Se adaugă 8 mmol Zn.
8. Se adaugă 3,5 mmol HOAc.
9. 240 g ulei galben de bază.

Etapa 3. Halogenare.

3.1. Brominare var.
VJgOap85yu

1. Se adaugă în balon baza 2,5-dimetoxifeniletilamină.
2. HBr 48% 1,1mmol adăugat în balon și se agită.
3. H2O2 1,1 mmol se adaugă picătură cu picătură în balon și se agită.
4. După adăugarea tuturor H2O2 se agită 1,5 ore la temperatura camerei.
5. Extracție cu EtOAc și se adaugă acetonă.
6. Acidificarea HBr 48% sau HCl conc. la pH 6.
7. Se pune în congelator la 12 ore.
8. Se filtrează și se usucă 4-bromo-2,5-dimetoxifeniletilamina hbr (hcl).


Etapa 4. NBOMe.
S7Gtgj81QA

1. La o suspensie de clorhidrat (sau hidrobromură) 2C-X (1,0 mmol) și 2-metoxibenzaldehidă (1,1 mmol) în EtOH (10 mL) s-a adăugat Et3N (1,0 mmol) și reacția a fost agitată până la formarea completă a iminei conform (30 min - 3 h).
2. NaBH4 (2,0 mmol) a fost adăugat la reacție, care a fost agitată timp de încă 30 de minute.
3. Amestecul de reacție a fost evaporat sub presiune redusă și redisolvat în EtOAc/H2O (30 mL, 1:1).
4. Stratul organic a fost izolat și stratul apos a fost extras cu EtOAc (2 × 15 mL).
5. Extractele organice combinate au fost uscate (Na2SO4), filtrate și evaporate sub presiune redusă.
6. Baza liberă purificată a fost dizolvată în EtOH (2 mL) și s-a adăugat HCl etanolic (1M, 2 mL) și soluția a fost diluată cu Et2O până la formarea cristalelor.
7. Cristalele au fost colectate prin filtrare și uscate sub presiune redusă. Randament: 88%
 
Last edited by a moderator:

fuqall

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
De ce ar vrea cineva să ruineze 2cb? Nbome a fost un instrument de marketing IMO
 

dragonbyte

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
25I-NBOMe este un agonist complet, este, fără îndoială, mai puternic decât 2c-b.

25B nu este un agonist complet, din câte știu eu...
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Va funcționa 1,1 mmol de HCl sau HI pentru halogenare cu randamente bune?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
abia aștept să verific o procedură alternativă pentru primul pas, care este mai promițătoare din punct de vedere al randamentului și cu reactivi mai simpli
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
164
Reaction score
160
Points
43
Ați verificat mai mult și ați găsit o rută mai bună?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Hmmm... sigur, chiar am găsit unul nou, dar am avut un accident și trebuie să extrag și să văd dacă reacționează în continuare. Preparatul de bază este vechi și probabil nu este luat în considerare de mulți... Am încercat-o și a funcționat perfect cu un randament mai mare de 80%. Îți voi da referința dacă îmi scrii în privat.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Reducerea funcționează bine și cu amalgamul de Al și Cu2+/NaBH4 și m-am blocat la halogenare pentru care mă simt cu adevărat umilit de chimie, deoarece am făcut altele mult mai dificile în trecut.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Cred că utilizarea unui nitropropene în locul nitrotirenului ar fi bine...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Relația structură-activitate sugerează o interacțiune proastă între moleculele alfa-metil și N-benzil.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Cred că vorbesc singur, dar se pare că ar fi mai ușor să reduc nitrotirenul direct la 2,5 MO-PEA cu Zn și HCl...
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Nu, nu puteți pierde un pas, după ce ați primit o substanță nesaturată sau pierdeți randamentul. Acidul acetic cu zinc în condiții anhidre poate funcționa mai bine. Dacă numai nu luați acid HCl anhidru.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Mulțumesc, va trebui să încercați să utilizați acid acid în loc de clorhidrat și să vedeți cum funcționează...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nu vorbești deloc cu tine însuți. Acesta este un articol foarte interesant pentru mine și unul care îmi adună proviziile pentru a încerca. Îmi place ideea de a avea un psihedelic atât de puternic! Nu aș fi niciodată iresponsabil cu el și nu aș încerca să îl trec drept acid - după părerea mea, asta este ceea ce a ruinat aceste droguri. A schimbat viziunea oamenilor asupra nbomelor atunci când oamenii au început să moară pentru că presa vrea doar o poveste sălbatică!
Eu personal le-am dozat întotdeauna în mod responsabil și le-am considerat psihedelice bune! De asemenea, a avea 2cb în primul rând ar fi minunat, să recunoaștem. S-ar putea să trebuiască să cumpăr 1/2kg de 2,5-dmo benzaldehidă. (Literalmente, pentru că nu pot găsi pe nimeni de încredere care să-mi vândă mai puțin de atât!). Există atât de multe lucruri diferite pe care le puteți face cu 2,5-dmo benzaldehidă, deși sunt mai mulți pași până la produsul final pe care îl urmăresc decât dacă aș cumpăra triptamină, adevărul este că nu există atât de multe lucruri pe care le puteți face cu triptamină care să mă intereseze la fel de mult ca fenethylaminele - din motive de toleranță, prefer fenethylaminele foarte psihedelice, în locul triptaminei (în general - există câteva excepții totuși).
Trebuie să iubești alibaba...
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Încercați să citiți, poate vă interesează?
SINTEZA ANALOGILOR BENZILICI N-(HALOGENAȚI) AI LIGANZILOR SEROTONINEI SUPERPOTENȚI
J. Chil. Chem. Soc., 59, Nº 3 (2014)

În 2003, explorările preliminare au condus la concluzia că substituția N-2-
metoxibenzil substituție, nu numai a feniletilaminelor, ci și a
fenilizopropilamine, triptamine și 3-(2-aminoetil)-(1H,3H)
quinazoline-2,4-dione legate de antagonistul tipic al receptorului 5-HT2
ketanserin, determină afinități deosebit de ridicate pentru receptorii 5-HT2A.5

Toată lumea pe care o cunosc iubește 25I peste 25B și 25C, este un psihedelic excelent și ușor pentru minte...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
cred că am auzit despre această lucrare, voi arunca o privire....

Știu că chimia este mult peste capul meu pentru moment, în sens practic.

Încă încerc să reduc 3,4,5-TMONII pe care i-am produs la PEA corespunzătoare. Am reușit o dată, cu randamente foarte slabe, prin metoda NaBH4/CuCl2, dar nu suficient pentru a le utiliza încă. Am câteva nitrostyrene/nitropropene diferite care se acumulează în colecția mea de probe la momentul actual, m-am gândit să lucrez cu cea pe care o am cel mai mult până când voi reuși!
 

drslump

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Mar 14, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
A avut cineva succes în această privință?
Caut foarte mult acest compus
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nu încă, dar colectez compușii relevanți. Am de gând să fac mai întâi o reducere a P2NP la r-amfetamină.
Apoi, când voi avea o pompă decentă și un Buchner mai bun și neobturat. Vreau pompa și pentru rxns, totuși, așa că am nevoie de ea reglabilă cu un monitor și capabilă să tragă ceva de genul 600mmhg. Sunt nou în materie de vid, așa că toate valorile sunt confuze.
De asemenea, nu știu dacă pompele mai ieftine ar fi reglabile. Bănuiesc că nu....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Bine, deci sunt în măsură să încerc acest prim pas acum....am încercat într-o manieră foarte similară zilele trecute, dar am folosit etanol în loc de IPA și am uitat să ajustez durata refluxului pentru temperatura mai scăzută... De asemenea, nu am făcut acid acetic... nu mi-am dat seama că am nevoie de el ca să fiu sincer...

De asemenea, să spunem că sunt la scară mică, trebuie să ajustez cantitățile de orice?
 

drslump

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Mar 14, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
HAHAHAH okkk !!!

Nu știu, nu mă pricep la chestii chimice, dar îmi imaginez noi izomeri, cum ar fi să adaug la 3C-P un inel de benzaldehidă și să-l fac 1k mai puternic, ar fi posibil? făcând 35P-NBOME?

Îmi pare rău dacă este greșit aici
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
E mișto că am rezolvat-o cu ajutorul altcuiva de pe aici.
E ceva în legătură cu cântărirea rahatului pe care l-am urât dintotdeauna. Probabil că se trage de pe vremea când vindeam droguri și voiam să le iau, așa că nu le pregăteam niciodată sau ceva de genul ăsta, nu știu. Poate că cântarele mele sunt de rahat și de aceea, dar hei... a fost al naibii de reușit.
Am greșit adăugând prea mult solvent (mult prea mult) și nu mi-am purificat suficient NM...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Am spus că am rezolvat-o... Permiteți-mi să clarific. Sunt încă la prima reacție Henry de transformare a 2,5-DMOBA în 2,5-DMONS.
Acesta trebuie apoi să fie redus la 2c-h, apoi la medicamentul 2c activ relevant, apoi la nbome.
Aproape sigur voi încerca să fac mai întâi mescalină... mult mai simplu și cu mai puține etape.
Voi reduce nitrotirenul pe care îl am la un moment dat după ce voi transforma și restul aldehidei în același lucru, apoi voi decide ce pot obține pentru a-l transforma în ceea ce îmi doresc cel mai mult...
 

drslump

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Mar 14, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Se pare că o să reușești
cele mai bune urări pentru tine!
 
Top