Chimist cu loturi mici care dorește să realizeze reacția Henry....

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Credeți că aveți nevoie doar de o bază slabă Acetat de amoniu, ciclohexilamină și n-butlină ar putea fi greșit, dar puteți încerca întotdeauna
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Da, acetatul de amoniu va fi cel la care m-aș gândi....
Voi opta pentru 3,4,5-triMEOba înainte de 2,5-di. Pur și simplu pentru că, reacționând cu nitrometan, ești pe cale să obții mescalină și, totuși, sunt liber să încerc să folosesc nitrometanul pentru a obține și 3,4,5-TMA.
Vreau să fac 2c-b la un moment dat, dar bromarea mă sperie în general - am 1cc pe care l-am cumpărat cu ani în urmă și care este depozitat în flaconul în care a venit, dar utilizarea gazului sună și mai înfricoșător!
Nu există o modalitate de a bromina ceva fără a utiliza brom elementar?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Da Rabidreject, bromurarea nu mai este o problemă. Luați niște NBS (N-Bromosuccinimidă). Dar trebuie să fi făcut curat 2c-h Hcl sau 2c-h Oxalat. Dar nu este atât de dificil.

Acum există o sinteză non-toxică și sigură pentru 2c-b pe care o puteți face acasă. NaBH4 + reducerea Cu(II)Cl și bromurarea NBS. Și funcționează bine, de fapt, chiar și pentru cantități mai mari.

Voi copia/paste în cele din urmă scrie-up-ul meu de 2c-b cândva.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Semnificația acestui post tocmai a lovit acasă. Mulțumiri masive pentru câteva cuvinte simple! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Permiteți-mi să vă explic. Sunt plătit de guvern pentru diverse dizabilități la fiecare două săptămâni și 85% aproximativ este cheltuit pe factura mea privată de canabis medical.
Încerc să reduc acest lucru... să iau prea mult prea des este un lucru important în viața mea - sunt un dependent de heroină (opiacee) în recuperare și în primul rând un dependent de benzo.
Din fericire, mi s-a prescris buprenorfină pentru dependența de opiacee - tocmai am început injecțiile subcutanate Buvidal. La mo Sunt pe săptămână și este un pic de un rollercoaster 🎢
Cu toate acestea, eu sunt obtinerea acolo, încet, dar sigur.
Așa cum am mai spus - chimia este un drog mult mai bun decât oricare dintre medicamentele pe care le produce, chiar dacă acesta este motivul pentru care am intrat în ea. Nu pentru a face bani, ci pentru a afla mai multe despre drogurile care nu dau dependență - poate chiar anti-dependență și primul care mi-a venit în minte (neștiind nimic despre chimie a fost DMT), așa că am luat niște hardware și o mulțime de chimicale și asta și asta și am ajuns să am destul de mult, dar mai mult decât atât, am absorbit o mulțime de cunoștințe.
Apreciez cu adevărat că m-ai conectat la ambele și le voi citi cum trebuie când voi avea mai mult timp.
Am vrut doar să vă spun că nu am prea mulți bani și, prin urmare, pentru mine toate aceste RXN sunt un lucru foarte lung prin obținerea unui reactiv la un moment dat, deoarece aproape nicăieri nu vinde lucruri precum 3,4,5-tmobza în cantități mai mici de 0,5-1 kg!
Asta e bine, doar că face lucrurile mai lungi pentru că nu intenționez să vând nimic... doar faptul că aș putea avea atâta mescalină câtă aș vrea vreodată este o propunere frumoasă ha
Învăț multe, totuși - n-aș sugera niciodată că îmi cunosc rahatul, deși probabil că știu JUST suficient pentru a face să pară că știu, încă nu am putut să-mi scriu propriul sintetizator, așa că, după ce fac mescalină, nu aș putea să fac proscalină. Sau doar pentru că pot urmări și înțelege aminarea reductivă a DMT nu înseamnă că înțeleg cum să echilibrez ecuația sau să fac N,n-DET.
Cred că am ratat partea de bază a chimiei în care înveți să echilibrezi ecuațiile și cum să folosești lucrurile pe care le ai deja pentru a le modifica suficient pentru a obține altceva - dacă are sens!
Un lucru pe care l-am aflat recent este că puteți trimite probe private de orice la laboratoare din Spania pentru GCMS. Aș face asta la .... deși, pentru unele lucruri, o simplă TLC este suficientă pentru a avea încredere în chimic
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
O cale mult mai ușoară

 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha da a fost făcut de mai multe ori și da este mult mai ieftin și mai ușor - până la un punct. Vreau să fac suficientă N,n-DMT pentru tot restul vieții mele și să o sărez etc., dar aș dori, de asemenea, să explorez și alte triptamine, cum ar fi n,n-DET, DiPT, DPT, desigur - nu spun că voi ajunge acolo cu altele decât DMT, dar sunt încrezător că pot face asta cu triptamina chineză de grad 99% puritate pe care o am și o simplă baie de gheață uscată / acetonă în loc să-mi încerc norocul cu o baie de gheață simplă.
Dar da, am recunoscut - dacă tot ce vrei să faci este să încerci DMT, atunci sigur că o extracție A/B va fi cu siguranță mai ușoară, dar cel mai bun lucru decât faptul că aș putea acum să sintetizez n,n-DMT (cred că este cool în sine și destul de neobișnuit în zilele noastre) este faptul că m-a pus să învăț despre chimia organică și m-a făcut să realizez că PEA și amfetaminele psihedelice sunt mult mai ușor de produs decât triptaminele!
Ar fi trebuit să-mi dau seama pur și simplu după ordinea în care Shulgin și-a scris cărțile, dar nu, nu sunt atât de deștept - aveam un scop și mă duceam după el lol
Acum am multe obiective cu chimia organică și colecționez tot timpul... chimia mi-a deschis serios ochii asupra unei lumi pe care puțini "pasionați de droguri" se obosesc să o învețe. Vreau să spun rahat - am încercat un psihedelic sau altul pe și de pe timp de 20 de ani ciudat acum - extracție DMT fiind o parte destul de mare de care, dar, de asemenea, cumpărarea o mulțime de timpurie (Shulgins) RC în primele zile, Sunt uimit că mi-a luat atât de mult timp pentru a săpa de fapt cu adevărat în subiect tbf!
Oricine caută să facă bani (ceea ce eu în mod clar nu sunt) să nu creadă că este o modalitate ușoară și garantată de a face bani, eu tot doar aș extrage și rex, dar totuși este ceva ce vreau să fac!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
M-am gândit că ar trebui să știți de unde vin.
Este de fapt destul de enervant să nu mă pot gândi la alte lucruri!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Bine, deci are cineva acetat de amoniu de vânzare?! Haha jk ☺️
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
EBay sau A***** pur, odată ce te descurci cu chimia, meniul medicamentelor este stridia ta, crede-mă, am încercat aproximativ 90% din medicamente, în special medicamente de designer 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Haha yer Ambele au fost al naibii de grozave în cea mai mare parte - în afară de asta, câteva companii poloneze au fost utile. O mulțime de chimicale majore de care aveam nevoie au sfârșit prin a fi distilate din lucruri deja existente în țară, deși....
De fapt, trebuie să termin sinteza de nitroetan pe care am început-o. Tot ce trebuie să fac acum este pasul final. Am cam uitat de ea când am primit 150 ml sau cam așa ceva (minor atm - sunt conștient).
Oricum, următorul lucru pe care trebuie să îl rezolv este LiAlH4, deoarece nu îl pot cumpăra pre-făcut. Există lucruri pe care le pot cumpăra de la aceste companii (comandând la un apartament) și lucruri pe care nu le pot cumpăra. Am fost uimit că am reușit să găsesc o companie care să livreze acid Hcl conc. tbf!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Am urmărit aici videoclipul despre mescalină / TMA, dar am fost cu ochii și pe Pihkal.
Am reușit să obțin aproximativ 7-8 g de 3,4,5-b-nitrostyrene și m-am gândit să-mi forțez norocul și să încerc să obțin și nitropropenele corespunzătoare.

Așadar, în ultimele zile am făcut mai întâi refluxul - apoi, a doua zi, nu mi s-a părut că culoarea era corectă - conform lui Shulgin, așa că am refluxat mai mult și, de data aceasta, în mantaua mea cu o bară de agitare, în loc să o fac în baia de aburi.
Am obținut o culoare "mai bună", dar nu exact așa cum este descrisă, așa că am lăsat-o să se răcească peste noapte pentru a o RT.

Apoi, a doua zi, m-am gândit să fac o distilare în vid folosind mantaua mea. Nu pot spune că am mai făcut așa ceva până acum.
Recunosc că la început m-am lovit puțin, doar o dată, dar hei - prima dată. După un timp, însă, am rămas cu un ulei roșu.

Așa că astăzi, după 3 zile de făcut chestii la această reacție nebună, am decis să re-x uleiul din MeOH, conform sintezei lui Shulgin.
Acum aștept să se răcească și simt că probabil nu va funcționa - se pare că am un ghinion REAL în obținerea nitropropenelor, chiar dacă am avut un mare succes cu b-nitrostyrene și este aceeași reacție!
Foarte ciudat....

Oricum, păstrați 🤞pentru mine!!

Dacă am vreun succes îl voi împărtăși.

Cred că, indiferent de situație, mai am încă două b-nstyrene diferite de redus, așa că asta e interesant în sine.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Wow, m-am trezit în această dimineață destul de sigur că sinteza TMA a mers prost și va cristaliza.

De ce? Habar nu am... poate am verificat-o prea repede, dar după ce am abandonat-o în congelator peste noapte am fost destul de surprins să văd că a fost depășită de cristale galbene...
Excelent!
Așa că acum am 6 sau cam așa ceva grame de b-2,5-DMONS,
aproximativ 8 grame de b-3,4,5-TMONS necristalizat
apoi cât de mult trimetoxinitropropenă corespunzătoare este în continuare. Din anumite motive, întotdeauna încurc numele nitropropenelor. Nu urmează aceleași convenții de denumire ca nitrotirenii (din câte am văzut în Pihkal).


7S08pRTMXA


(Are acest site întotdeauna rândul său, oricine altcineva imagini 90 de grade, de asemenea?! Este foarte enervant!!)

SPJoLt7len


Recunosc, am lăsat-o să se răcească prea mult și a înghețat, dar o voi pune înapoi în frigider pentru o vreme înainte de a filtra.

Ca să fiu sincer, același lucru s-a întâmplat și când am făcut precursorul de mescalină - de aceea fotografia pe care am postat-o cu uscarea arăta atât de umedă. L-am filtrat, l-am lăsat acolo o vreme și până când l-am pus în cântar și apoi în designator, se topise și nu arăta diferit de 2,5-stiren.

Îmi cer scuze pentru această postare lungă și incoerentă - sunt destul de fericit să fiu sincer, deoarece nu credeam că se va cristaliza de data aceasta!

Este o senzație foarte plăcută să pot urmări cu adevărat una dintre sintezele lui Shulgin (sau părți ale acestora), după ce m-am uitat și am citit această carte în ultimii peste 20 de ani, din când în când. Cam de la începutul erei site-urilor RC, când o mulțime de vânzători chinezi și-au dat seama că pot vinde majoritatea acestora.
Este plăcut să urmărești cuvintele sale și să vezi că totul funcționează exact așa cum spune el.
Am urmărit chiar și părți din scrierile lui Shulgin peste înregistrările video de aici pentru cel mai recent precursor TMA. Îmi place modul în care include lucruri de genul: "L-am refluxat până a căpătat o culoare roșu închis".

Într-o oarecare măsură, această descriere mi se pare mai utilă decât să dau un timp de reflux. Adică, am sfârșit prin a verifica doar prin TLC, dar totuși - dacă nu aș fi avut acces la asta, aș fi continuat să o refluxez mai mult timp, deoarece era de un galben intens, nu chiar portocaliu la momentul respectiv, așa că da, a ajutat.

Oricum - am avut mult prea mult succes în "chimie/alchimie" în ultima vreme, așa că sper să nu dau greș la ultimul pas!
 
Top