Restricții noi în limba chineză

rasamyr

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Vă mulțumim pentru actualizare. Știe cineva ce ar fi un înlocuitor pentru pmk ? Fără a trece prin ulei de Sassafras?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Catecol sau piperonal
 
View previous replies…

sassyqueen

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton

MDMAPA

Butanoat de 3-oxo-2-(3,4-metilendioxifenil)

Există deja MGPA, care este 4 fenilbutirat, în loc de 2 fenilbutirat, deci presupun că va exista în curând o versiune MD, precum și o versiune etil a MDMAPA


https://www.reddit.com/r/TheeHive/s/eBXItERNcT


Pentru cele mai avansate

Sinteza de R- și S-MDMA prin deschiderea nucleofilă a inelului de N-tosilazidine homochirale

(R)- și (S)-3,4-metilendioximetanfetamina (MDMA) homocirală au fost preparate în șase etape (fiecare) din precursorii de grup chirali D- și, respectiv, L-alanină. Etapa cheie, deschiderea inelară regioselectivă catalizată cu cupru a unei N-tosilairidine cu un reactiv Grignard arilic, a avut loc cu randament ridicat și regioselectivitate completă. Elaborarea s-a realizat cu păstrarea integrității configuraționale, obținându-se clorhidraturile R- și S-MDMA cu enantiopurități de > 99,5 %, determinate prin HPLC enantioselectiv cu detectare prin fluorescență. Încercările de a aplica metodologia sintetică la sinteza enantiomerilor homochirali ai analogului α-fenilic al MDMA (UWA-001) au fost zădărnicite de o schimbare a regioselectivității în etapa cheie.


Australian Journal of Chemistry 76(5) 299-310 https://doi.org/10.1071/CH23064
Prezentat: 20 aprilie 2023 Acceptat: 20 iunie 2023 Publicat: 12 iulie 2023


Metodă de obținere a compușilor 1-(aciloxi)-alchil carbamat

Ideea completă

Reacția metilendioxifenilpropanului cu dimetilcarbonat, apoi reacția produsului cu clorhidrat de metilamină și catalizator alcalin (cum ar fi diizopropilamida de litiu). Apoi se reacționează produsul acestei reacții cu hipoclorit de sodiu. Randament - clorhidrat de MDMA ~78%
Credit: https://www.reddit.com/user/RussianIntellig/


Reacția unui alcan cu Me2CO3

produsul acestei reacții

Acid metilendioxifenilizobutiric





[0244]
Carbonatul de 1-cloroetil-2-metoxicarbonilfenil (D1-11) și carbonatul de 1-cloroetil-3-metoxicarbonilfenil (D1-12) pot fi preparate folosind reactivii corespunzători și urmând metoda descrisă pentru D1-10.
Descrierea 1-13
Carbonat de 1-cloroetil-3,4-metilendioxifenil (D1-13)

0275]
1({[(2-Metoxicarbonilfenil)oxi]carbonil}oxi)2-metilpropanoatul de etil (D2-11) și 1-({[(3-Metoxicarbonilfenil)oxi]carbonil}oxi)2-metilpropanoatul de etil (D2-10) (D2-12) pot fi preparate folosind reactivii corespunzători și urmând metoda descrisă pentru D2-10.
Descrierea 2-13
1-({[(3,4-Metilendioxifenil)oxi]carbonil}oxi)2-metilpropanoat de etil (D2-13)




Ceea ce este amuzant este că despre acest lucru s-a vorbit acum 5 ani..
PMK-glicidatul tocmai a fost interzis de ONU - ce urmează?

Am fost la reuniunea Comisiei pentru stupefiante săptămâna aceasta, iar PMK-glicidatul a fost interzis acolo. Va fi o chestiune de timp până când națiunile vor începe să îl verifice.

Ultima dată când PMK a fost interzis, piața s-a întors la uleiul de safrol - și când acesta a secat, piața s-a cam prăbușit până când glicidatul PMK a făcut-o să revină mai puternică ca niciodată.

Ce se va întâmpla în continuare?

Glicidatul PMK este o modalitate ieftină și ușoară pentru ticăloșii necalificați de a ajunge la MDP2P și de a sintetiza chestii nepotrivite, majoritatea impure, prețul este relativ scăzut, dar dacă ești suficient de priceput, prețul nu merită riscul ;)

Câteva idei

Acid 3,4-metilendioxifenilacetic. Acid 3,4-metilendioxicinamic. Aproape orice compus 3,4-dihidroxi și un agent de metilare adecvat. Reacția Grignard pe 5-bromo-1,3-benzodioxol cu o halogenură de alil. Friedel-Crafts cu clorură de alil pe 1,3-benzodioxol. Direct la amină cu N-Trifluoroacetamidă (Alanină --> N-Trifluoroacetilalaninol --> Clorură de N-Trifluoroacetilalanolil --> Friedel-Crafts pe 1,3-BDO, și hidroliză) sau Friedel Crafts cu 2-cloro-3-metil-1R-aziridină (care provoacă deschiderea spontană a inelului în izopropilamină). Trecerea de la MDRA la 5-aminopropilbenzofuran sau 5-aminopropilindan/indole. Chimiștii clandestini s-au adaptat dintotdeauna și se vor adapta dintotdeauna, existând întotdeauna nenorociți lacomi dispuși să încalce legea în mod *accidental*, fără rușine, dacă există profit în acest sens.
 

sassyqueen

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
3,4-(Methylenedioxy)phenylacetonitrile sună de asemenea distractiv. Cineva a întrebat despre asta, dar nu știu de ce avea nevoie de informații

Transformați nitrilul într-o amidă sau acid carboxilic și continuați de acolo.

Alcoolul piperonilic sau acatatul m-au intrigat când am început

Am altele care înlocuiesc ca 1 pentru 1 la PMK într-o sinteză de borohidridă, dar nu vreau să vorbesc despre din motive evidente. Dar dacă tipii ăștia chiar învață. Nu este atât de greu să ieșiți din calea bătătorită, ca să spun așa.

De asemenea, MDP2NP nitrostryene

De asemenea, orice reglementare privind aducerile BISULFATE?
 
Last edited:

sassyqueen

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Pentru mai multă distracție...

Cred că addușii de iod


3,4-metilendioxibenzen

1,3-Benzodioxol-5-carboximidamidă

3,4-(Metilendioxi)anilină pot?


Ummm sau cum despre

MDP2P oxime sau epoxide... Ok am terminat pentru azi XD
 
Last edited:

sassyqueen

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Sau poate

2-Metil-3-(3,4-metilendioxifenil)propionaldehida (2MMPP) este un constituent minor al piperonalului

Sau PMK acetyl acetal derivat al PMK (PMKA) sau similar

M-am gândit că orice persoană pe jumătate decentă ar putea veni cu ceva... Fără prea multă muncă

Doar introduceți compuși similari în molspec sau sigma.

Acid 1,3-benzodioxol-5-carboxilic, ester metilic
 
Last edited:

sassyqueen

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
De asemenea, produse chimice boc

tert-butiloxicarbonil precursoare și doar eliminați-l mai târziu..

IDK acestea sunt doar idei pentru cineva autodidact, dacă mă înșel cu privire la oricare dintre ele să mă anunțați. Dar asta înseamnă doar să mă uit la un produs chimic și să mă gândesc că pare posibil. Dar uneori întotdeauna îmi scapă ceva.
 
Last edited:

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
62
Reaction score
32
Points
18
Cu helional mă refer la intermediarul enamină 😉, dar există deja noi intermediari
 

sassyqueen

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Am fost conștient de prima. Dar nu și de a doua...
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Aș dori să întreb, 5449-12-7 nu mai este disponibil pentru cumpărare. Există vreo alternativă care poate fi înlocuită? Și poate fi redus cu succes cu NaBH4 cu randament bun?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Vă rugăm să citiți ceea ce este scris în fir și în secțiunea de comentarii a acestuia.
 
Top