Am nevoie de ajutor pentru a converti bmk 5449-12-7 în bază liberă A-oil

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Îmi pare rău, dar nu găsesc raportul de acid clorhidric nicăieri în această sinteză
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
1. O soluție de 1-fenil-2-propanonă(0,827 g, 6,2 mmol)


4. Uleiul a fost dizolvat într-o soluție de metanol (5 ml) și HCl 15% (5 ml) și agitat la reflux timp de 2 h.

Ținând cont de eroare, am găsit un raport
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Care a fost cantitatea totală de N-formilamfetamină?
Trebuie să știu acest lucru pentru calculul meu din HCI și metanol
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Dacă cantitatea de N-formilamfetamină este de 500 ML, este corect să adăugați 75 ML HCI și 75 ML alcool izopropanol ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
A avea un număr exact ar fi ideal, dar ideea este că HCl este utilizat în exces, de exemplu, lucrarea de mai jos utilizează 10 ml de HCl de o concentrație nespecificată (sau sunt orb sau prost) pentru 1 gram de produs care urmează să fie hidrolizat.
https://patentimages.storage.googleapis.com/83/bb/4d/9cd8b0724ca65a/US20130046111A1.pdf
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Au fost postate atât de multe versiuni ale acestui ultim pas încât căutarea metodei corecte aici, pe breaking bad, este ca și cum ai juca la loto.

Unchiul fester a postat un răspuns clar, dar care nu este pentru amfetamine, ci pentru meth
el adaugă doar HCI și nu HCI + alcool cum am citit aici pe această pagină.
El spune că dacă N-formilamfetamina este 500 ML, atunci adăugați 1 litru HCI și refluxați 1 oră
dar, din nou, aceste informații sunt pentru metamfetamină, așa că tot nu am un răspuns.
 

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Mulțumesc pentru că m-ați ținut la curent
apreciat
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

acest subiect este complet blocat.
nu mai apar răspunsuri utile.
 

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
L-a întrebat cineva pe domnul William despre răspuns? Și mulțumesc pentru răspuns
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
.
Chiar am deschis ieri un ticket cu această întrebare și apoi primesc ca răspuns un link existent unde răspunsul chiar nu este scris. sunt specialiști și sunt super utile pentru unii .
răspunsul meu este suficient cu 6 carackters text total
dar din păcate nimeni nu știe răspunsul sau nu vrea să îl dea
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Dacă literatura de specialitate raportează rezultate bune cu rapoarte de 5 la 1 de două ori, 10 la 1 o dată și această procedură raportează aproximativ 1 la 2,5. Deci putem trage concluzia că orice între 2,5/100 și 10/100 funcționează bine, conform raționamentului meu.
Cred că am explicat destul de clar și precis, dacă vreun expert dorește să mă revizuiască de la egal la egal invit toate corecțiile ofcourse.
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Nu aș avea nevoie de un forum dacă aș experimenta orbește. cantitatea este extrem de importantă. de asemenea, pentru că folosim HCI 30%. există deja destul de multă apă acolo.
Apropo, acesta este ultimul pas, deci dacă folosești prea mult, acel ulei A nu valorează nimic.
sau se adaugă două straturi la acest pas ?
Dacă da, atunci nu strică să folosiți prea mult.

există după reacția HCI + reflux 2 ore și 2 straturi?
 

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Bună băieți Voi încerca să transform p2p în pn2p folosind metodele descrise disponibile aici dacă cineva are ceva de adăugat informații înțelept este apreciat Știu că există mulți oameni bine informați pe acest forum și băieți cunoștințele și înțelepciunea ta este apreciată, așa că vă rugăm să vă simțiți liberi oricare dintre voi pentru a oferi direcția dvs. multe mulțumiri
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
Bună, prietene,

Sunt aproape de final. Nu grăbesc lucrurile. Nu-mi place asta. Îmi iau timp.
și trec la nivelul următor doar dacă sunt 100% sigur că e bine.
Dar promit că atunci când voi ajunge acolo, voi scrie în detaliu fiecare pas pe care l-am făcut până la sfârșit.
în grupul meu breaking bad europe. ( pentru membrii sponsorilor ) pentru a sprijini forumul
 
Last edited:

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua Saul mulțumesc pentru răspuns da am fost merge constant cu acest lucru la doar a reușit să obțină un randament îmbunătățit din glicidiate și conversia în ulei bogat întuneric bmk produsul meu final va produce sperăm sulfat de anfetamină și mare Aștept cu nerăbdare să aud cum te pe degetele încrucișate 🤞 merge bine
 

Kslzlxczkaoxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Postarea de la un arzător, deoarece nu mă pot conecta la principalul meu acum.
Adică ai o marjă uriașă 2.5/100-10/100 așa că mă îndoiesc că o poți da în bară prea rău. nu contează în limitele rațiunii desigur, dar începe conservator și vezi ce funcționează și ce nu, nu e orb dacă ai un interval generos.
Și da, după extragerea n-formilului prin distilare sau solvent vei avea 1 strat în balon, iar după hcl vei avea în mod natural 2 straturi deoarece există apă în soluția acidă. după hidroliză separi din nou cele 2 straturi extrăgând freebase-ul de câteva ori cu un solvent nepolar sau prin distilare.

Bravo, domnule.Praxis, acțiunea este singura cale de a stăpâni o reacție, indiferent de teorie sau de discuții despre mici detalii.Țineți-ne la curent.
 
Last edited:

Castlebar

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
21
Reaction score
5
Points
3
Vă mulțumesc pentru răspunsul dvs. Lucrez în mod constant la acest lucru pentru a încerca și de a ajunge la rezultatul final și va împărtăși constatările mele, de asemenea, la sfârșitul băieți toate informațiile cunoștințe și feed-back de la voi toți este apreciat acest forum este fantastic în acest fel au o zi bună voi toți
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
Deci, doar o actualizare a situației.
Deci am avut 400 ml de N-Formylamphetamine și am adăugat 800 ml de acid clorhidric și am fiert la reflux timp de 2 ore.
culoarea este groaznic de maro foarte închis. acum sunt curios dacă voi vedea două straturi din moment ce culoarea este atât de *****t up. Sper că da. apoi trebuie doar să ridic ph-ul și pentru asta folosesc un amestec de naoh cu apă. acum voi lăsa totul să se răcească
 

melk

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2022
Messages
44
Reaction score
13
Points
8
https://bbgate.com/attachments/snbp7j6cis-jpg.6792/?hash=3ae4cd3bf8d82f5114d358d291f71215

iată cum arată după temperatura camerei HCI
 

Attachments

  • Snbp7j6CIs.jpg
    Snbp7j6CIs.jpg
    636.1 KB · Views: 332
Top