Sinteza mefedronei (4-MMC) în solvent NMP. Pe scară largă.

bubuka

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 13, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Aș dori să fabric MMC în NMP. Problema este că nu am hârtie pH. Cât de problematic este dacă supraacidez la sfârșit? Sau mi-ați putea spune cât acid clorhidric 30% ar trebui să adaug la sfârșit când folosesc 100g de 2b4m? Eu acidific în DCM+apă.
 
View previous replies…

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Dacă nu aveți suficientă experiență, trebuie să utilizați indicatori pentru a obține randamentul maxim. Dacă acest lucru nu este posibil, vă putem calcula cantitatea minimă de acid, pe care o puteți adăuga pentru a obține produsul.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Dacă cumpărați electric, faceți-vă o favoare cheltuind în plus pentru a obține o sondă de glas. În caz contrar, se va dizolva (da, a fost acolo)
 

c01db100d_india_mephedron

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Putem înlocui
acid clorhidric în acid hidrobromic 48%
în cazul în care este posibil, care este randamentul produsului și ce cantitate dorim
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Da, puteți utiliza acest înlocuitor. Greutatea produsului în aceleași condiții va fi ușor mai mare.
 

Hanna520

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 17, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
De ce să folosiți benzen și NMP. Folosiți în schimb acetat de etil. Mult mai sigur. Schimbați mono metil amina aqua cu cea pe bază de alcool.
După adăugarea apei. Se separă straturile. Luați stratul de "ulei" și distilați EA. Mai ușoară această etapă. Se răcește uleiul de bază timp de 1 oră în congelator -19. Vor veni produsele secundare nereacționate. Filtrați soluția și puneți baza în AC și cu HCL37% adăugați pH la 5,5.

Nu folosiți o flacără pentru încălzire. Folosiți în schimb o baie. Această configurație vă va da rezultate bune. ;))
 

momogf

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Sep 28, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Bun mod în care mi-am făcut singur 2bromo4metilenopropiofenona
 

Attachments

  • ay9Br8EPIk.jpg
    ay9Br8EPIk.jpg
    337.1 KB · Views: 14
  • chU8H5C3zi.jpg
    chU8H5C3zi.jpg
    272.2 KB · Views: 15
  • 7cINXo6Ddj.jpg
    7cINXo6Ddj.jpg
    310.8 KB · Views: 16
  • l0JLPBNtyu.jpg
    l0JLPBNtyu.jpg
    411.1 KB · Views: 17

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Acest lucru a fost discutat în chat-ul principal acum câteva zile. Recomandarea generală a fost de a distila EA la 55 °C în vid (/presiune negativă) pentru a îmbunătăți randamentul. Asta ați vrut să spuneți, sau ați vrut să spuneți să distilați la presiune normală la 77 °C (temperatura de fierbere a EA)?

Este prima dată când citesc despre acest lucru și voi încerca.

Voi începe un subiect despre maximizarea randamentului 4-MMC și vă voi invita să vă împărtășiți cunoștințele. Se pare că știți multe despre acest lucru.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Este posibilă barbotarea clorurii de hidrogen gazos în loc de adăugarea acidului clorhidric în timpul etapei de cristalizare?
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Da, aceasta este o alternativă bună la utilizarea acidului clorhidric, atât timp cât ați vrut să spuneți "acidificare" în loc de "cristalizare". Nu se adaugă acid în timpul etapei de cristalizare.
 
Top