Sinteza mefedronei (4-MMC); ușor de realizat - randament ridicat

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Se poate face mult mai repede și nu trebuie să folosiți echipamente de laborator. Văd u a făcut pentru distracție dacă u va avea nevoie a făcut în acest fel u trebuie să plătească o mulțime monay pentru echipamente.
De asemenea, folosiți prea multe substanțe chimice.
Când arunci acid, pulberea ta trebuie să fie albă, nu ca o cocaină. La scară mare folosiți prea multă acetonă și pierdeți mult timp să spălați pulberea.
Puteți obține 81% pulbere 75% cristal când folosiți dcm.
 
View previous replies…

sksameer1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 25, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Plse dear explain emijetly fast your recipe....I am waiting here
 

sksameer1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 25, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Plse dear explain emijetly fast your recipe....I am waiting here
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Vreau aproape 1 kg de produs finit. pot face de 3x cantitatea de reactivi?
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
34
Reaction score
14
Points
8
mai bine să luați x4 : 2Kg de bromocetonă, unii oameni nu ating nici măcar randamentul de 50% + dacă o doriți sub formă de cristal, randamentul scade
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Am obținut recent un randament mai mare decât cel auzit al clorhidratului de 4MMC într-un moment în care mă așteptam cel mai puțin. Înainte de a-l face public pentru toată lumea, consider că sunt necesare mai mult de 5 încercări (din cele 5, 2 consecutive au avut un randament ridicat, apoi 2 pe care credeam că le voi îmbunătăți, dar nu am făcut-o, iar o alta reprezintă triplarea necesară pentru a putea afirma acest lucru). Cu toate acestea, am rămas fără lucruri și aștept cu nerăbdare să documentez complet acest lucru cu fotografii și toate cele. Și pentru a nu fi judecat că rețin informații "prețioase", pot să schimb câteva detalii contraintuitive ale preparatului:

-amestecarea este esențială (pentru a menține straturile de DCM și apă în contact cât mai intim, fără catalizator de transfer de fază)
timp de reacție relativ lung (aproximativ 6-8 ore, eu iau o pauză doar prin întreruperea agitării, presupunând că, dacă straturile sunt separate, reacția este aproape oprită)
nu se aplică căldură (a treia și a patra reacție au avut randamente medii și inferioare atunci când s-a aplicat o încălzire ușoară)
-răcirea amestecului și a reactivilor (la etapa de acidificare, lichidele răcite au avut cel mai bun randament)
-filtrarea rapidă (imediat după precipitarea solidelor, nu lăsați să rămână, deoarece o parte din produs va intra în soluție)

Sper că acest lucru vă va ajuta și promit să revin cu detalii și, de ce nu, o validare din partea unui alt membru activ.
 
Top