Extracția efedrinei din plante

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
nu, am făcut sfaturi pentru fabricarea cristalelor în situația actuală, instrucțiunea din subiect este corectă
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Patton, pot să vă întreb dacă, în a doua metodă cu etanol, substanța plasată în vasul de sticlă termorezistentă de patru litri în a doua etapă este pudra de efedră sau terciul pus deoparte în prima etapă?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Bună ziua, se vorbește despre terciul pus deoparte din prima etapă. Este a doua extracție.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Am urmat instrucțiunile dvs. pas cu pas pentru prima parte, dar după evaporarea alcoolului, nu am văzut nicio pudră albă. În schimb, am văzut doar ulei negru, care avea un miros deosebit de neplăcut.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Cu toate acestea, în timpul evaporării alcoolului, am folosit încălzirea la aproximativ 50°C și am îndreptat un ventilator spre soluție pentru a accelera evaporarea. Ar avea acest lucru vreun impact?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Sunteți sigur că ați extras exact această plantă? Încălzirea nu influențează acest lucru. Probabil, acest ulei conține efedrină, care trebuie extrasă și purificată prin manipulări suplimentare.
 

Bigassjohnson

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
@G.Paton Apreciez mesajul tău! Două întrebări pentru dvs:

1) știți dacă efedra din vestul SUA aka "ceaiul morman" este un soi viabil pentru a extrage e din?

2) doar pentru a verifica, în metoda simplă; (indicații condensate) extrageți materialul de *****ire EtHO> faceți pretratamentul cu nafta > faceți a doua extracție EtHO>combinați extractele>evap colectați fb.
Deci nu adăugăm alchil la rxm?
 

None

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 18, 2022
Messages
31
Reaction score
6
Points
8
Bună ziua, prietene, am reușit să obțin planta, planta este uscată, conține efedrină? Am întrebări cu privire la a doua extracție. De ce nu se termină lucrarea în prima etapă? Este motivul pentru care în a doua etapă se ia mai multă efedrină? Care este motivul pentru tortul de burete? Nu se poate evapora?
 

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Sunt din China și pot obține cu ușurință efedră. Pot extrage efedrina prin extracție Soxhlet?
 

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Vă voi învăța.
 
View previous replies…

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Pentru o taxă, vă pot învăța arta sintetizării metamfetaminei.
 

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Dacă mă plătiți, vă pot învăța arta sintetizării metamfetaminei.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Acest lucru este destul de ingenios dacă funcționează, reactivul pe care îl utilizează ca surfactant poate fi utilizat și ca PTC, un mic reactiv foarte util de avut la îndemână
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Am o idee îndrăzneață: Deoarece Ephedra sinica eliberează în mod continuu efedrină atunci când este dizolvată în apă fierbinte, ar fi posibil să încălzim direct un amestec de Ephedra sinica, iod, fosfor roșu și apă sub reflux timp de 24 de ore? Produsul rezultat ar putea produce în mod direct metamfetamină freebase?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Nu. Cred că veți obține un amestec negru și uleios. Are o solubilitate slabă în apă.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Am obținut ceva foarte ciudat, o substanță roz, asemănătoare brânzei, care este un gunoi.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Faceți o încercare și anunțați-ne rezultatul!
 

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
6
Reaction score
7
Points
3
bună ziua. G.Paton
Am câteva întrebări să vă pun, pentru că sunt încă un novice și nu sunt vorbitor nativ de limba engleză, așa că există câteva întrebări la care nu m-am gândit.
Problema se limitează doar la metoda 2
1: În pasul 1 A), greutatea pulberii fine este de 453 grame?

2. Pasul 2 a): Primul pas în vasul de pirex b) este ceva pus deoparte, sau ceva?

3. În al doilea pas e), ce înseamnă a doua soluție și, respectiv, prima soluție? A doua soluție se referă la soluția din al doilea pas, d)? Prima soluție se referă la soluția din pasul 2, c)?

4. Deci produsul din primul pas c) este produsul final? Nu am înțeles ce legătură are cu pasul doi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Alo, da. Corect.
Se pune deoparte terci înainte în pasul 1b
Se scrie despre soluție din etapele 2b, 2c și 2d
Există două porțiuni de produs. De la pasul 1 și pasul 2. Ce nu înțelegeți? Este scris clar că există efedrină în etapa 1. De ce presupuneți că efectuăm pasul 2, pentru distracție? =)
 

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
6
Reaction score
7
Points
3
Bună ziua maestre, parafina lichidă poate înlocui nafta? Dacă nu, ce alt solvent o poate înlocui?
 
Top