Question Întrebare AB Extracție

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Am urmat instrucțiunile din AB Extraction și am ajuns la produsul final. Nu sunt sigur dacă ceea ce am obținut este corect, deoarece nu seamănă cu rezultatul final sub formă de pulbere prezentat în imagini. În schimb, am această pastă lipicioasă pe care o aștept în prezent să se usuce. Știe cineva dacă acest lucru este normal? Am spălat-o deja cu acetonă.
 

Attachments

  • 5zQhS0fgKc.jpeg
    5zQhS0fgKc.jpeg
    2.8 MB · Views: 256

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, cantitatea corectă este 1,10, adică ar trebui să fie de zece ori mai mult acid sulfuric, astfel încât culoarea să nu fie roșie. Cel mai simplu mod de a utiliza acid clorhidric 37%
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Trebuie să utilizați gaz HCl pentru a obține HCl amfetamină uscată, 37% va duce doar la un dezastru
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Din câte știu eu, doar sulfatul și fosfatul sunt adecvate, iar clorhidratul de amfetamină se spune că este atât de higroscopic încât există doar în soluție apoasă... dacă ați folosit HCl pentru a produce sarea, nu e de mirare că nu va fi niciodată suficient de uscată pentru a fi utilizată (poate fi solidă în desicator, dar afară, în aer liber, va absorbi umiditatea din mediul ambiant)
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
În primul rând, afirmația dvs. este greșită, amfetamina HCl poate fi produsă și sub formă de cristale, dar nu cu HCl apos... de aceea am spus că trebuie să folosiți HCl gazos, 37% HCl va duce la un dezastru (dacă tot nu pricepeți, bolborosiți HCl gazos uscat într-o soluție de amfetamină bază într-un solvent). Nu știu de ce ar opta cineva pentru sarea HCl, așa că, dacă vreți să știți, întrebați-l pe tipul care a sugerat HCl 37%. Sunt destul de sigur că, dacă îl întrebați frumos, vă va împărtăși brevetul său cu privire la speed slime din HCl apoasă. În al doilea rând, am crezut că toți cei care încearcă să dea sfaturi știu deja ce sunt sărurile de sulfat și fosfat, îmi pare rău că nu am menționat mai multe săruri în timp ce aveam o conversație despre clorhidrat. În al treilea rând, da, hidroclorura este higroscopică, dar nu trebuie să o tratați ca pe nichel Raney. O a doua expunere normală la aer nu îl transformă într-o baltă.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Bine, greșeala mea atunci... când am început (cu mai bine de un deceniu în urmă, când eram student la biochimie) am fost făcut să înțeleg că clorhidratul acestui compus specific nu merită în niciun caz să mă frustrez încercând să îl produc. Sunt conștient de faptul că, pentru aminele noastre intermediare comune, clorhidratul este primul lucru care trebuie încercat (cel puțin atunci când se efectuează cercetări pregătitoare asupra unor materiale noi)
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Aveți dreptate, sarea HCl nu merită în scenariul menționat, dar ați răspuns la un comentariu al meu în care am clarificat doar că nu se poate utiliza HCl apos, pentru că veți obține o încurcătură, și că ar trebui să utilizați HCl gazos pentru clorhidrat. Pentru amfetamină, sarea de sulfat și sărurile de fosfat specifice sunt net superioare, dar scopul meu aici a fost doar să corectez informațiile greșite pe care le răspândește puștiul.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Mulțumesc pentru sfat băieți, voi experimenta cu diferite proporții și voi vedea ce funcționează cel mai bine. Totuși, nu am putut găsi pe forum informații referitoare la modul în care pot usca amfetaminele umede. Mă gândesc să pun amfetaminele umede într-un recipient sigilat separat cu MgSO4. Ar funcționa asta? Am încercat să le usuc peste noapte în cameră, dar par încă umede.
 
View previous replies…
Top