Synteza P2P z eterów glicynianowych BMK

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
Jest to preparat P2P Phenylacetone CAS 103-79-7 wykonany przy użyciu BMK Glycidic Acid (sól sodowa) CAS 5449-12-7 z głównym składnikiem kwasu sulfonowego o mocy 75% CAS 7664-38-2.
-------------------------------------------------- ------------------------------
zamierzamy przygotować 1 kg BMK
weź 5-litrową kolbę z podwójną szyjką
dodaj 500 ml wrzącej wody. zacznij od miksera.
teraz powoli dodaj 1 kg soli BMK. następnie dodaj 1 litr kwasu sulfonowego. teraz podłącz refluks i podgrzej zawartość kolby do maksymalnej temperatury. plus minus 130 ° C. użyj mocnego miksera
Gotować w refluksie przez 4 godziny.
zebrać górną warstwę i przelać ją do kubka pomiarowego.
pozostawić dolną warstwę do ostygnięcia i zachować na następny raz. (nie mamy odpadów chemicznych dla tej metody przygotowania).

teraz zagotuj 1 litr wody i dodaj go do miarki. użyj miksera ręcznego, aby wszystko wymieszać.
Po kilku minutach mieszania, pozwól miarce ostygnąć do temperatury pokojowej.
usuń górną białą warstwę (jest to woda i odpady, których nie potrzebujemy)
dolna warstwa jest oczyszczona P2P i gotowa do użycia.

ps: w tym przygotowaniu nie musimy martwić się o wodę pozostałą w naszym P2P, ponieważ woda waży mniej niż P2P.

ps2: jeśli zachowamy te proporcje, P2P będzie miało wartość ph równą 4.
Jeśli użyjesz więcej kwasu sulfonowego, wartość ph spadnie do 1. Dlatego nie jest konieczne używanie zbyt dużej ilości kwasu sulfonowego.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Witam pana... po reakcji nadal potrzebuję ekstrakcji DCM i parownika?
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 26, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
3
Pozostaw dolną warstwę do ostygnięcia i zachowaj na następny raz. (nie mamy odpadów chemicznych dla tej metody przygotowania)

Jaka jest metoda w drugim przebiegu z wykorzystaniem dolnej warstwy z poprzedniego razu?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Witam. Mam teraz trudny problem, mój p2p stał się mlecznobiały. Czy jest jakiś sposób, aby go uratować? Czy mogę użyć wody destylowanej do mycia?
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Zmyliła mnie część dotycząca kwasu sulfonowego. Rozumiem, że używał kwasu fosforowego.
Teraz mam kwas sulfonowy. Nie fosforowy. Czy można użyć kwasu sulfonowego?
Ktoś próbował? Wyniki?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Wszystkie 3 kwasy (hci/phos/sulf) działają, ale wydają się mieć różne wyniki w wydajności i różne doświadczenia. Każdy z nich ma swoją temperaturę i czas do konwersji, a być może konieczna jest prufikacja.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Czy po reakcji musi zostać wyekstrahowany przez dcm? I przemyć solanką?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
@jessejames122669 yes son phosphoric acid I use very sorry, but we can change mistakes after 10 minutes
Bardzo frustrujące, wiem.
 

roths*****33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Po uzyskaniu możliwego P2P z tej reakcji, czy addukt wodorosiarczynowy potwierdziłby, że jest to w rzeczywistości P2P? Czy są inne ketony, które mogłyby powstać w wyniku tej procedury?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
37
Points
18
Użyłem kwasu fosforowego i najpierw Rm zmienił kolor z jasnozielonego na ciemnozielony po gotowaniu przez 3 godziny utworzyły się 2 warstwy i wziąłem górną warstwę, ale jest to bardzo gęsty roztwór bardzo kleszczowy, czy to P2P czy coś innego?
IkWojKADEh
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
wygląda bardzo dobrze.
Czy umyłeś go gorącą wodą?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
89
Reaction score
37
Points
18
Czy to normalne, że jest tak gęsty, gdy przechowuję go w lodówce, że nie wypływa z butelki?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
należy go umyć za pomocą miksera z gorącą wodą w ilości co najmniej 3 litrów, a następnie pozostawić na 12 godzin.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Witam. Mam teraz trudny problem, mój p2p stał się mlecznobiały. Czy jest jakiś sposób, aby go uratować? Czy mogę użyć wody destylowanej do mycia?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Nie wiem, dlaczego tak się stało z twoim p2p. Jak go przechowujesz? W otwartej butelce na słońcu? Można go destylować z parą wodną, to powinno pomóc zaoszczędzić jego część.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Nie wiem, dlaczego tak się stało, zapieczętowałem go i przechowywałem w chłodnym miejscu. Czy muszę dodać wodę destylowaną do destylacji? W jakim stopniu kontrolowana jest temperatura?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Obejrzyj film o produkcji d-metalu, jest też samouczek wideo, jak przeprowadzić destylację P2P z parą wodną.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Z podziękowaniami
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Czy jest jakiś sposób na odzyskanie "rozgotowanego" bmk 5449? Nie zdawałem sobie sprawy z tej kolby podczas wykonywania innych zadań,🤦‍♂️ Próbowałem standardowych i logicznych sposobów bez powodzenia.
Dzięki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Cześć, nie rozumiem dokładnie Twojego problemu. Napisz do mnie DM, postaram się pomóc.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
I
Używam metody 100g bmk dodać 100g wody destylowanej i 100g HCI po tym podgrzać do 80c refluksu 3 godziny. Czy to działa?
 
Top