Synteza amfetaminy poprzez redukcję oksymów P2P

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Cześć, świetny tekst!
Tak wiele szacunku dla was, którzy to podnoszą / poświęcają czas, aby się z nami podzielić!
Ale jedna rzecz mnie nurtuje.
To forum nauczyło mnie, że amfetamina powinna być biała, inne kolory są (wadliwe) związane z syntezą, prekursorem / resztkami trucizny ...
Wiem, że powszechna jest niewielka zmiana koloru w produkcie końcowym, ale twój produkt końcowy ma tylko pełny żółty / pomarańczowy kolor?
O co w tym chodzi?
 

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Joined
Nov 20, 2022
Messages
90
Reaction score
223
Points
33
Cześć, alterego!
Tak, to fakt, że czysta amfetamina ma biały kolor.
Żółty kolor amfetaminy wynika w szczególności z jej utleniania.
Na przykład podczas odparowywania rozpuszczalnika podczas jego wrzenia i podczas przechowywania z ekspozycją na powietrze.
Dodatkowo żółty kolor można przypisać zanieczyszczeniom w postaci soli żelaza i siarczanu sodu.
W przyszłych badaniach będziemy dalej badać tę kwestię i publikować nowe dane badawcze.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Czy wideo, o którym wspominasz, to redukcja za pomocą borohydryku sodu? Mam ogromny problem z tą syntezą.... możesz pomóc? Udało mi się raz, reszta to porażki. Zrobiłem to wystarczająco dużo razy, aby móc odpowiedzieć szczegółowo, co robię, więc prawdopodobnie mógłbyś pomóc dość szybko... dzięki
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
2070 g metyloaminy.HCl
1280 g NaOH
5000 ml alkoholu metylowego

Wlej alkohol do 10-litrowego dzbanka z dobrze zamykającą się pokrywką, wlej całą metyloaminę.HCl do dzbanka, wstrząśnij i poczekaj, aż większość się rozpuści, a następnie włóż dzbanek do dużego wiadra z lodowatą wodą i dodawaj NaOH porcjami. Wstrząsnąć i poczekać, aż ciśnienie w dzbanku ponownie zniknie, a następnie dodać kolejną porcję. Po dodaniu całej porcji i ustąpieniu ciśnienia przefiltrować przez duży filtr do kawy, aby usunąć sól. Wypłucz sól w filtrze z odrobiną metanolu. Im zimniej, tym mniej śmierdzi, ale śmierdzieć będzie.
Daje to około 20% roztwór metyloaminy w metanolu (wagowo, zawsze wagowo).
Ten roztwór zawiera dodatkowo wodę, dokładnie około 580 ml, jeśli chcesz pozbyć się wody, musisz wysuszyć mieszaninę mieszanką KOH i CaO (wapno palone) - 2 kg tego powinno wystarczyć.
Alternatywnie zamiast NaOH można użyć metanolanu sodu, który bezpośrednio wytworzy bezwodną metyloaminę w metanolu.
Ta metoda pozwala uzyskać do 30%, ale nie jest zalecana. 20% jest w porządku.
 
Top