A szintetikus katinonok szintézise

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
437
Reaction score
675
Points
93
A metkatinonok osztálya a legígéretesebb irány a modern gyógyszerpiacon. A szintézis egyszerűsége korlátlan lehetőségeket nyit a kézműves körülmények között történő előállításra, és egyes változatok, például a mefedron farmakológiai aktivitása egyszerűen elképesztő. Az összes metkatinont egyetlen módszerrel szintetizálják. A szükséges elsődleges forrás - propiofenon - kiválasztásával különböző tulajdonságú anyagokat kaphat.

A szintézis könnyen skálázható, ellentétben az amfetaminokkal. Az elsődleges forrás elérhetősége és olcsósága miatt a végtermék költsége fantasztikusan alacsony. A 4-metilpropiofenon átlagos ára Kínában 50 dollár kilogrammonként. A reagensek összes többi költségével együtt a kész mefedron kristályok kilogrammonkénti 150-200 dolláros költségét lehet elérni. A dizájnerdrogok legalizálásának idején a szintézis technológiájának megváltoztatása nélkül is elő lehetett állítani az adott országban legális anyagot a metkatinon osztályból. Ma már csak Afrikában lehetséges, hogy a törvényekben maradtak kiskapuk, de a legtöbb civilizált országban minden metkatinon be van tiltva.

A szintézishez szükséges reagensek azonban legálisak, és még ha egyes propiofenonok be is vannak tiltva, mindig lehet például az előállított anyagot kissé módosítani: A 4-MMC helyettesíthető 3-MMC-vel úgy, hogy a 4-metilpropiofenont 3-metilpropiofenonra cseréljük. Vagy a 4-MMC-t 4-FMC-vel helyettesítve, az elsődleges 4-metilpropiofenont 4-fluorpropiofenonnal helyettesítve. A benzolgyűrű szubsztituensek helyzetének megváltoztatásán kívül hosszabb láncok, például butirofenon vagy valerofenon is felhasználhatók. Ez utóbbi más tulajdonságokkal rendelkezik, és jól alkalmazható a pirrovaleronok szintézisére: a-PVP és MDPV.

Ha a mefedron szintéziséhez nehézséget okoz a metilamin beszerzése, akkor ez a probléma megkerülhető a legális etilamin felhasználásával a 4-EMC, egy nagyon hasonló euforikus hatású anyag előállításához. Valójában a metkatinonok osztályából a reagensek elérhetősége és a piaci igények alapján bármilyen hatású anyag szintetizálható: euforetikumok és stimulánsok minden ízlésnek, a lágy fluorometkatinonoktól a nagyon kemény a-PVP-ig.

A szintézis ilyen egyszerűsége és a reagensek elérhetősége óriási lehetőségeket nyit a piac meghódítására - versenytársa a klasszikus anyagoknak: a kokainnak, a metamfetaminnak és az MDMA-nak, amelyeket sokkal nehezebb előállítani.

Fontos megemlíteni a metkatinonok egy hasznos fizikai tulajdonságát - a kristályok könnyű kinyerhetőségét. A hidrokloridok jól kristályosíthatók, csakúgy, mint a hidrobrómok.

Én 15 éve állítok elő különböző metkatinonokat, amelyek közül sokat személyesen bioteszteltem kutatási célból. Ha valakinek kérdése van a szintézissel, az anyagválasztással, a reagensek elérhetőségével kapcsolatban, akkor szívesen megosztom tapasztalataimat.
 
View previous replies…

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Jelenleg a mefedron előállításának folyamatában vagyok. Eddig 4 kis tételt készítettem. Mindegyikből szép fehér vagy törtfehér terméket nyertem vissza, amelynek mennyiségei megfeleltek a várt hozamoknak.

A probléma az, hogy egyik sem aktív! Több 100 mg-os vonalat szippantottam fel, és mindegyikből akár egy grammot is lenyeltem. De semmi! A prekurzorokat elküldték nekem; 1 kg 2-bromo-4'-metilpropiofenon, és 2 1 literes üveg 40%-os metilamin vízben.

Te találkoztál már hasonlóval?
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
Előfordulhat, hogy a 4-MMC HCl-t át kell kristályosítania a szennyeződések eltávolítása és a termék tisztítása érdekében, hogy a termék hatásosabb legyen.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
Xjqe8pvN0T
A bk-MDMA-t a @Acidosis felhasználó által megosztott szintézis útvonalát követve szintetizáltam a CAS 52190-28-0 prekurzorból, a bk-MDMA HCl-jének (finom fehér por, amely ragyog) megszerzése után átkristályosítottam az említett bk-MDMA HCl-jét deionizált vízzel, és több napig hagytam a szabad levegőn egy átlátszó műanyag tupperware-ben, a probléma az, hogy barna vagy narancssárga kristályokat kapok és ez azt jelenti, hogy szennyeződéseket tartalmaznak, a célom az, hogy nagyobb és tisztább kristályokat kapjak és hogy átlátszóak legyenek (de még nem tudom hogyan).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 512
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 528

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
33
Points
18
Érdekes lenne látni egy jó kiindulópontot a metilaminon keresztül a mefedronhoz.
Köszönöm!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
??? 2-brom-4- 4-metil-propriofenon + metilamin= 4mmc. Ez a népszerű útvonal. Szintén metilaminnal kezdődik. Tudom, hogy nem erre gondoltál, de megfelel a kritériumoknak. Metilamin -->4MMC 10+ reakciónak tűnik.
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Nem tudom, hogy észrevetted-e már, de a kokain is egy keton, de a hatalmas farkával ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Tudná ezt bővebben kifejteni? Kíváncsi vagyok.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Az oil-részre utal a benzoil és a tropán között lévő kettős kötésű oxigénre. Tévedett az állításában, mert a keton szerkezete C(=O)C , ( egy oxigén kettős kötéssel kapcsolódik 2 szénatomhoz), de a kokainban ez a csoport C(=O)OC, egy észter.
OVE1IW2bUF
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Amatőr véleményem szerint úgy tűnik, hogy itt minden egyszerű. adjunk hozzá metilamint, és kész. pontosan az, amire szükség van! )))
De megértem, hogy ez túl egyszerű lenne.

Ez a katinonok egyik ága, nem az amfetamin. Bocsánat, tapasztalatlan vagyok a fórumokban.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Ez nem kationon, ezek ketonok, és van egy kettős kötésű oxigén az alfa-szénatomon, és a "-one", amely saját nem egy fenil-pentán-1-one például. Tehát az OP-ban szereplő vegyszer esetében a brómot egy nh2-ch3 helyettesíti, és ez a metamfetamin Nh2Ch3 a metilamin.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Van egy másik út a metilaminhoz, amelyről úgy gondoltam, hogy jobban hangzik
Ez ammónium-klorid és formaldehid 2:1 arányban 100°C-on.
6HCHO+4NH 4Cl→(CH26)N4+4HCl+6H2O
Tehát metilamin keletkezik
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Elfelejtette a dimetilamin-hidroklorid hozzáadását (kb. 5 százalék), ebben a szintézisben vannak finomságok.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Sokan hordozzák a 2-bromovalerofenont, de nem találok senkit, aki az MDPV brómozott prekurzor változataként. Az 1-(benzo[d][1,3]dioxol-5-il)-2-bromopentán-1-on lenne a helyes név?
 
Top