Question Kérdés egy 20 literes szakaszos reaktor vásárlásával kapcsolatban.

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Hamarosan megvásárolom ezt a 20 literes szakaszos reaktoredényt, és volt néhány kérdésem.

A következő rövid fő specifikációkkal
1) Felüljáró keverőmotor fogaskerekes reduktorral
2) Különálló üvegfedél 7 nyakkal
3) Felszerelt adagoló tölcsér és kondenzátor készlet
4) Kerek aljú egyrétegű üvegedény ürítő szeleppel
5) Rozsdamentes acél fűtőfürdő ürítőszeleppel

Most ezeket fogom megrendelni a DDP-vel. Így már vásárláskor minden el van intézve. Most csak arra lennék kíváncsi, hogy valóban tilos-e magánúton ilyen termékeket vásárolni? Nem sok információt találok erről. Én természetesen saját magam intézkedem vásárláskor ilyen teljesen más helyen és plusz tesztelni fogom a készüléket adókra. Lehet, hogy kicsit paranoiás vagyok, de jobb félni, mint megijedni.

De azt is el tudom képzelni, hogy persze a vámnál vagy bármiben megszólalnak a vészharangok, ha véletlenül ellenőrzik az árut. nem tilos magánúton megvenni ezt a berendezést? És van-e joguk megállítani az árudat és pl. nyilatkozatot kérni az ilyen termék vásárlásáról, ha igen. Mi a legjobb válasz?

Köszönöm, hogy elolvastad ezt a témát és osszuk meg mindannyian a tudásunkat, hogy jól játsszuk ki a kártyáinkat.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Szia!

A kémiai reaktorok nagyon drága berendezések.

Megkérdezhetem, hogy mire fogja használni, milyen szintézisre?

A 20L reaktor nem sok, x5-szer annyiba kerül, mint amennyibe a normál üvegáru kerül, saját véleményem szerint az 50L reaktor alatt semmi sem éri meg, csak üvegárut vásárolhat és mágneses keverőt használhat.

Ez a nehéz rész, a törvény. Azt mondanám, hogy az emberek 99%-a valójában nem tudja, hogyan működik a törvény a saját országában, még kevésbé más országokban, a törvény ritkán van fekete-fehéren megírva, vagyis nem mondja ki, hogy bizonyos dolgok legálisak-e vagy sem, értelmezésre szorul.

Például, nem nevezem meg az országot, de van egy ország Nyugat-Európában, ahol nem lehet kémiai reaktorokat vagy rotovapokat vásárolni, viszonteladók csak cégek, iskolák, kormány stb. adják el.

De magánszemélyként vásárolni és importálni sem illegális.

DE! Itt jön a szürke zóna, ha veszel egyet, és a vámosok elfogják, nem foglalhatják le, de a törvény megadja nekik a jogot, hogy megfigyelési listára tegyenek, és hogy házkutatási parancsot szerezzenek a gyanús eszközvásárlás miatt illegális tevékenység miatt.

Tehát az én ajánlásom az Ön számára az, hogy ha Európában él, menjen az eladóhoz, fizessen készpénzzel, és csak szállítsa el normál csomagként az autójában az országvonalakon keresztül, ez lesz az Ön abszolút legbiztonságosabb módja.

Üdvözlettel

PS: Egy másik nagyszerű példa erre a "P2nP" prekurzor, aminek a jogszerűségéről Európában nagyon sok félrevezető "nyilatkozatot/feltevést" olvastam. És ez a prekurzor is a szürke zónában van a törvények értelmezésében néhány európai országban.

Minden európai országnak van megfigyelési listája/prekurzorlistája az illegális prekurzorokra, mint például a P2P vagy az APAAN, de eddig még egyik országban sem szerepel a P2nP prekurzor tiltott anyagként a listán.

A törvény azt is kimondja, hogy ha egy olyan prekurzort vásárolnak, amely nincs a megfigyelési listán, de könnyen szintetizálható egy illegális anyag marginális nyereségének és nyereségének elérése érdekében, akkor azt is végterméknek, ebben az esetben amfetaminnak fogják minősíteni.

Tehát ha elkapják a P2nP nevű anyaggal, akkor valójában az amfetamin behozatalának bűncselekményével vádolhatják meg. Így működik a törvény.

Sokan nem értik ezt, csak megnézik a prekurzorok megfigyelési listáját, nem látják a prekurzorokat a listán, és csak azt állítják, hogy "Ó, ez legális" NEM!...
 
Last edited:
View previous replies…

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
A 4MMC esetében kis szintézissel kezdem, hogy megértsem az egész 4MMC előrehaladásának jó. Onnan megyek 100/200L dupla üvegreaktorba.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Ezt a tényt újra és újra vitatom " a méretezés nem intuitív . Is, mint az úriember mondta nagy veszteségek lehetnek pénzügyi egészen az evakuálásokig vagy rosszabb. Nem fogok hazudni, bár ez a reaktor szexi, mint a fasz istenek sebesség haver.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Ez nem igaz, elvégeztem a számításokat. egy fűtött kevert köpeny egy 20L 3 neckerrel kb 1000E sima, ha megy felülről ugyanez az ár ish, akkor levonod a köpenyből, mert csak hő kell és hozzáadod magáért a keverőért. hozzáadod az összes többi cuccot, mint kondenzátorok, csapda, állvány, bilincsek, fűtési "doboz" + szonda , buborékok akkor eléred a 2000E EASY.
Egy 20L 2,2k SZÁLLÍTOTT DDP és ez egy komplett csomag.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Szia!

Nem tudom, hogy milyen berendezéssel végezted a számításaidat, de itt van egy komplett összeállítás, amit én készítettem, csak egy kétnyakú adapter hiányzik, ami a florentin lombik tetejére kerül, ami további 62zl-t ad hozzá.

Mindent összevetve egy komplett rendszer 530euro + 30euro szállítási költséggel Boroszilikát 3.3 üvegben.

Most már megspórolt 1500eurot, amit szellőzésre, biztonságra vagy más beállításra költhet.

A rendszer a következőkből áll:

Mágneskeverő fűtéssel (340c)
Mágneses rúd
Florentin lombik
Adapter
Kétnyakú adapter
Izzó Dimroth-kondenzátor
Cseppentő tölcsér

Ugyanazok a komponensek, amelyek egy 20 literes üvegreaktorban találhatók...

C4QLoDRszw
 
Last edited:

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Hát az eladó Kínából van, különben nyilván magam mennék az autóval. De ez egy A++ minőség és jó ár kis szintézis megértéséhez. Ezért mondtam, hogy a biztonság kedvéért megtettem a saját intézkedéseimet.

Mint, Nem az én nevem a rendelés, a szállítási hely nem az enyém, és én is leszek szkennelni a reaktor a hibák...
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Persze, rendelhet hamis névvel és hamis címmel, de itt is van egy példa az óvintézkedésekre, amelyeket nem lehet megúszni.

Ha a reaktorod elakad a szállítás során, a vámhatóság és a rendőrség nyomkövetőt helyezhet el a reaktorodon, így amikor végül átveszed, akkor is elkapnak. Az egyetlen reális lehetőség, hogy ezt elkerüld, ha van egy úgynevezett "Goal Keeper" valaki, aki felveszi a megrendelést neked, és ha elkapják, hogy nem fognak beköpni téged.

Az egyetlen reményed, hogy ez megvalósítható legyen, ha nem veszi észre a vámhatóság, különben elkapnak, nem kérdés, hogy elkapnak, ne legyél hanyag a bűnüldözés működésével kapcsolatban.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Győződjön meg róla, hogy a szkennelés nem látható. Ha a rendőrség kint figyel, ne szkenneljen olyan helyen, ahol láthatják.

Ha rögzítik, hogy beszkennelte, a rendőrség ezt arra fogja használni, hogy bizonyítsa, tudta, hogy amit csinál, az helytelen, és megpróbálta elkerülni, hogy elkapják. Ahelyett, hogy nekik kellene bizonyítaniuk, hogy tudod, mi az, ha van ennek értelme.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Bro úgy tűnik, mintha nem tudnád mi folyik Kínában, mindig másként csempésznek neked dolgokat, mint ahogyan be van jelentve. a saját árutovábbítási rendszerükön keresztül, legális cuccokkal teli konténerekben. nem fognak kurva nyomkövetőt tenni a csomagodba xd .ne terjeszd tovább a fud-ot.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
3V6*****lPMQB
 
View previous replies…

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
És ki a fasz rakja a nyomkövetőt a dobozba, ami szemét, nem tudom, mit akarnak a nyomkövetőtől?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
@tajira,

Ön egy félreértelmezi, amit írtam, a "track" felhelyezése egy csomagra nem jelenti blantly azt, hogy egy "Tracker", a track felhelyezése egy csomagra vagy egy tárgyra egy szinonimája a különböző útvonalaknak a csomagok tényleges nyomon követésének nem csak a trackerek használatával, de gondolom, ezt már tudod?

És valójában tudom, hogyan működik a való világ, mivel első kézből származó tapasztalataim vannak a bűnüldözéssel és a vámhatósággal.

De azt hiszem, hogy a BreakingBad och Narcos nézésével tanultad meg az irányítást?

Ahelyett, hogy csak okádja ki a hülyeséget, akkor elkényeztethetne minket az első kézből származó tapasztalatairól kontextusban?

PS: Hollandia egy régió, nem egy ország székhelye Hollandia országában van, amire gondolom, hogy utaltál.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
@ImOutAlso

100%-ig igazad volt mindenben, amit mondtál; ezek a gyerekek még nem értik, hogyan működik a való világ, de idővel meg fogják tanulni... "low hanging fruit", ez a kifejezés nem a semmiből tűnt fel... hadd tanuljanak...

a nyomkövetők kurvára standard eljárás voltak pár évvel ezelőtt, amikor tablettázógépeket próbáltak importálni Kínából, hogyan akarod feltételezni, hogy egy üvegreaktor nem indokolná ugyanezt a kezelést....?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Mondjuk te vagy a nagy lopakodó 007 sehol minden dolgok rendkívüli szállítmányozók, ha egyszer eléri a célját, biztos vagyok benne, hogy a nem a könyvek üzletemberek a környéken szeretnék, hogy egy nagyszabású művelet által működtetett csak egy tökfej és a haverjai vagyok biztos vagyok benne, hogy nem lenne semmilyen probléma, hogy egyáltalán 😕
 
Top