Az én 3-CMC szintézisem

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Azt hiszem, rájöttem, hogy miért nem működik a savasításom lol, én már sav hozzáadása fém tölcséren keresztül, így a sav musu reagált a fémmel, mielőtt a 3cmc freebase-hez ment, ezért a reakció nem volt, lehetséges ez?
 

iheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Néhány egyéb dolog, ami miatt esetleg meghiúsulhatott a fordítás.

1. Túl sok a nem reagált 2b3c prekurzor, ami sötétfeketére/lilára színezi a rm-jét.
2. Ha a szerves rétegen dolgozol, nem adtál hozzá elég jéghideg acetont. Adja hozzá a reakcióelegye térfogatának 2,5-szeresét.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Kipróbáltam a reakciót etil-acetáttal, és eddig olyan jó a szín narancssárga, ahogy le van írva, azonban ami aggaszt, hogy a második mosás után a vízrétegek megfordultak, és az acetát tetején volt.. ez rendben van?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Soha nem láttam vagy hallottam erről, nincs értelme számomra...de ha ez így van, ahogy mondod, vedd a szerves réteget, de friss vizet és indítsd el a savanyítást.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Nem lehetséges, hogy az etilacetát keveredik vízzel, amikor ezt a szintézist végzi, a víz alul van, és a szerves réteg felül van. Néha várni kell egy kis időt, amíg megfelelően szétválnak.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
5 alkalommal próbáltam a reakciót etil-acetáttal, nem tudom miért, de 3 alkalommal a metilaminálás utáni szerves réteg elég kicsi volt és az első mosás után a szerves réteg lesüllyedt, talán túl forró volt a reakció és az etil-acetát elpárolgott, vagy túl keveset adtam belőle.. elég furcsa.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Mennyi etilacetátot használtál mennyi ketonhoz és mennyi ideig tartott a reakció?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
50 ml 2b3c, 150 ml metilamin és 150 ml etilacetát 25 perc a biztonság kedvéért. a mosás előtt a szintetikus réteg 2/3-a volt a vízrétegnek. a mosás után az egész összekuszálódott a szerves réteg nem akart elsüllyedni, és a végén az aljára süllyedt.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Hmmm... ez nagyon furcsa.
Desztillált vizet használt?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Igen, a nátrium-bikarbonáttal, ahogy a hozzászólásodban leírtad.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Milyen üvegeszközöket használtál.
Hogyan választja el a rétegeket?
Ha egyáltalán nem működik, használjon más oldószert.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Nos, a dolog az, hogy ez működött 2 alkalommal, így kell valami, amit rosszul csináltam egy párszor, ami im próbálom kitalálni, hogy mi. a rm im használ üveg hasonló a tiédhez a post, a szeparáció én önteni mindent elválasztó tölcsérbe , hagyjuk, hogy percipetate és lefolyás
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
mennyi ideig keverjük a 2b3c-t etil-acetáttal, mielőtt metilamint öntünk hozzá?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Csak néhány percig, majd tegye az összes metilamint egyszerre, zárja le az üveget.
Ezt kipróbálhatja.
Először távolítsa el a vízréteget az aminálás után, majd tegyen vizet / szódát a szerves rétegbe, használjon 100ml/10g-ot.
Rázza és keverje rövid ideig, majd várjon egy kis időt, amíg a rétegek arányosak lesznek a térfogatukkal.
Vegyük ki a vizet és mossunk 1-2 alkalommal szintén csak 100ml dest vízzel, de továbbra is rázzuk és keverjük.
Néha kellett egy kis idő a szétválasztáshoz, amíg az összes víz fentről leért az aljára.
Normál esetben ezzel egyáltalán nem lehet gond.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Ah, mert az arány
50ml 2b3c súlya 75g,
kérjük, használjon 225ml etilacetátot, 150ml csak kétszerese a 2b3c-nek, jobb, ha 3-szor többet használ.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Beállítottam az arányokat, és minden nagyon simán ment, ahogyan az Ön útmutatójában le van írva, egy kérdés azonban, mennyi idő, amíg a kristályok ténylegesen megjelennek? Vagy legalábbis van egy kis utalás rájuk, hogy tudjam, hogy sikerült.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
157
Reaction score
72
Points
28
Jó hallani, hogy ez csak egy arányprobléma volt...
Ha a savanyítás megtörtént, vedd ki a vízréteget és hagyd elpárologni levegővel, az idő a tálak méretétől függ, több kicsi vagy egy nagy 1-2cm magasságú folyadékot használhatsz.
Eltarthat 2-3 napig, akár 1-2 hétig is, függ az éghajlati viszonyoktól is, légmozgástól, páratartalomtól stb.
Konkrét választ nem tudok adni. Az én környezetemben többnyire a 3. napon kezdődik.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
tbh ez mindvégig arányprobléma volt, amikor dcm-rel próbáltam, 50 g 2b3c-t 100 g metilamint és 150 g dcm-t tettem, ami megint rossz, mert 100 ml metilaminnak és 150 ml dcm-nek kellett volna lennie... annyi elpazarolt reagens wow. mindig volt felesleges nem reagált 2b3c a rm-ben.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Első kristályok, köszönöm a türelmeteket, srácok!
 

Attachments

  • FeW6LDoKdp.jpg
    FeW6LDoKdp.jpg
    1.8 MB · Views: 191
Top