Metamfetamin szintézis P2P-ből alumínium-amalgámon keresztül

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Helló, igen
Metilaminmentes bázist kell beszereznie. A sósav nem fog működni.
 

bndr

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A metilamin freebase egy gáz, ebben az eljárásban metilamin HCL-t használ, a nátrium-hidroxid freebase azt a reakcióhoz hozzáadva. Tehát igen, a metilamin HCL használható. Ez minden, amit valaha használtam.....
 

WilliamK

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nem tiszta metilamint használunk, hanem 25%-os oldatot, amelyet vízben oldunk.
Ebben a formában nyilvánvalóan egy folyadék.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
500 Gms alumínium bevonat nélküli fémpor 100% -os minőségű 420A finom por INGYENES SZÁLLÍTÁS
Ez bevonat nélküli. és ez az, amit a higany csinál lecsupaszítja a bevonatot.
Használhatom ezt a fólia és a higanyklorid helyett?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de nem hiszem, hogy ez több okból is működne. A Hg nem segíti elő a redukciót azáltal, hogy lecsupaszítja az alumínium-oxidot (bár a folyamat során tönkreteszi a bevonatot, amint az alumíniummal érintkezik, még a legapróbb ponton is). A redukció azért történik, mert a Hg elektro-pozitívabb, ami azt jelenti, hogy amint érintkezésbe kerül az Al-al, a Hg elszívja az elektronokat az alumíniumból, ami az Al oxidációjához vezet Al(OH)3 -ra (a reakcióban látható iszap). Hidat hoz létre az elektronátvitelhez az alumíniumból a redukált (elektronokat kapó) termékedhez.

Ha nem lenne Hg, az Alumínium nagyon viharos módon önpusztulna, hatalmas mennyiségű H2-t generálva egy szempillantás alatt. Egyébként ez bármikor megtörténne, ha nem lenne Al2O3 védőréteg, mivel az Al nagyon reaktív, és az oxidréteg az egyetlen oka annak, hogy az Al létezhet a levegőben.

Az Al *****ak is lenne védőrétege (alumínium-oxid - Al2O3) még az apró Al részeken is. A probléma a porított Al-jal az, hogy a reakció túl gyorsan történne, nem tudnánk irányítani. Még akkor is, ha a fólia túl vékony, elég problémás, ha nem lehetetlen megakadályozni, hogy az alumínium elfogyjon, mielőtt a termék csökkenne. Képzelje el ezt a porított formában, ez csak szinte azonnal feloldódna.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Nincs szükség a HgCl2-re speciálisan, bármilyen higany-só működik, a nitrát még jobb, mint a HgCl2, amely csak a leggyakoribb és nagyon jól működik.

Fémhigany is használható, csak ha véletlenül talál néhány régi hőmérőt vagy higanyos elektromos kapcsolót, amelyek gyakoriak voltak az autókban vagy a fagyasztóládákban, ahol a fedél felemelésekor bekapcsolták a fényt.
A higany fém könnyen átalakítható HgCl2 -vé, csak egy kis nitrát só szükséges, bárki működik, és csak egy kis mennyiség szükséges a reakció katalizálásához, amely így működik: Higany fém egy edénybe, fedjük le HCl-lel, 30% jó lesz. Hozzáadhat némi alkoholt, hogy a higany jól lefedje. Ezután adjunk hozzá egy késhegynyi bármilyen nitrátot, amit kaphatunk, minden működik. Melegítsd fel egy bt, ha a reakció lassú, csináld ezt egy jól szellőző helyen.
A nitrát hozzáadásakor a reakció beindul, és így működik: A HCl felváltja a nitrátban lévő salétromsavat, és hirtelen szabad salétromsav keletkezik. A salétromsav megtámadja a higanyt és higany-nitrátot képez, ami a jelenlévő HCl miatt HgCl és HgCl2 lesz.Ezt a levest közvetlenül használhatod az alumínium amalgámozásához,használj még egy kicsit a szokásos módon, mivel egy része reagálni fog a felesleges HCl-lel, ez nem probléma.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
A HCl nem helyettesíti a nitrátot a Hg-nitrátban, mivel a nitrogén erősebb, mint a HCl. Ha jól értettem :). Vagy a fémhigany nitrátot kap nitromsavval, és úgy használjuk fel, ahogy van, vagy nitrátot kapunk, majd NaOH-val bázikusan reagálunk, hogy higany-oxidot kapjunk (csapadékot), majd az oxidot HCl-lel reagáltatjuk. Egy másik lehetőség, amit én használtam, hogy Hg-acetátot készítek (Hg+ecetsav+H2O2) -> fehér csapadék, majd HCl-t adok hozzá, amíg a csapadék el nem tűnik, és ezt a levest használom amalgámozásra.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Higany + hígított salétromsav, ahogyan a HCl és egy nitrát só képződik (a disszociáció és az egyensúly és az ilyen szarságok miatt lesz némi salétromsav) -> higany(I)nitrát. A higany(I)nitrát HCl-lel való reakciója a HgCl2 előállításának egyik gyakori módja.

Végül a bizonyíték mindig a pudingban van: Csak próbáld ki. Működik.

Volt némi fejvakarás akkoriban, 20 évvel ezelőtt, amikor Polverone ezt felhozta a sciencemadness.org-on, de mivel ő valóban kipróbálta, mielőtt posztolt, és senki sem kételkedett ebben, nos, őt ismerik és tisztelik, és övé a fórum ;).... .....
.... idővel rengeteg ember használta a módszert, én is gyakran ajánlom, mivel több mint 20 évvel ezelőtt posztoltam, és ennyi idő alatt senki sem jött, hogy letépje a fejemet.....

Minden rendben, ne aggódjatok.
/ORG
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Ez az írás egy teljes káosz. Ha úgy követed, ahogy van, 10% yeldet fogsz kapni. Vagy talán kevesebbet.

1. Az alumínium-amalgámot előzetesen elő kell készíteni, ez fontos lépés
2. Adja hozzá a p2p-t, metilamint az amalgámhoz izopropanollal együtt.
3. Tartsa a reakcióhőmérsékletet <30 fokon
4. 40g p2p-vel és 40g alumínium FOIL-lal 100%-os elszabadulást fogsz kapni :).
5. Adjunk NaOH/KOH-t az Al/Hg iszap szűrése előtt, ez megkönnyíti a szűrési folyamatot és elpusztítja a maradék Al-t.
6. És így tovább...
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Korábban 200L-es hordókon csináltam, 100L-es hordók is megfelelnek, és egy edényes reakciót csináltam.

350-400 gramm higany 10L b-n (400 gramm tényleg sok agresszív), 15L metilamin 40%, majd kb. 30L metanol.
A fóliában bizonytalan vagyok, én a végén csináltam olyan 2/3 vödörnyi karcos/sérült fóliával (nem golyókkal), szóval ennyi volt a súlya.

Végül is túl sok volt a fólia.
A hozam; 12L PH 12-nél.

Akkor még a metilaminnal, mindenki tudja, hogy vannak jobb alternatívák, ha azzal dolgozunk, pl. Al/Hg-vel
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Használjon vastag fóliát, és igen, ez exthrotermikus. Nem volt kiló volt 2/3-a egy 30 literes vödörnek.

Próbáljon vastag fóliát használni. De azokkal mono arány volt jó, bár én javasolnám nitrometán helyett methalamin és destilláció és újrafelhasználás minden.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Nagy tételekben a lehető leggyorsabban csepegteti be a keton (P2P), anélkül, hogy a reakció kiugrana a lombikból / átfújná a kondenzátort. Nagy feleslegben kell metilamint* használni, mivel a P2P nem olyan szívesen képezi az imint, mint például az MDP2P. A keverés elengedhetetlen a megfelelő hozam eléréséhez nagyobb tételeknél. Használjon kb. 2 mm-es Al-granulátumot 99,99xx%-os tisztasággal, ne fóliát. Az amalgámot helyben, a reakcióedényben lehet előállítani, használjon bőséges mennyiségű HgCl2-t és melegítse fel 30 °C-ra, hogy ez beinduljon, fedje le az Al-t alkohollal + 20% vízzel. Az amalgámozás jobban működik víz hozzáadásával.

*4 mólos vagy annál nagyobb. Ez körülbelül ugyanolyan tömegű metilamin, mint a P2P, a több MeNH2 jobb, könnyen visszanyerheti, amikor a reakció befejeződik, és újra felhasználhatja. Hatékony kondenzátorra van szükség, hogy ne fújjon ki túl sok metilamint a reflux reakcióval. Alternatívaként a kondenzátor tetejét egy csővel egy vizet vagy jobb esetben alkoholt tartalmazó edényhez lehet csatlakoztatni, ahol a MeNH2 összegyűlik, így elkerülhető a szörnyű aminszag is.
Az etanol (denaturált is jó) adta a legjobb eredményt. Amikor az összes P2P-t hozzáadtuk, a reakciót kevertetjük és refluxig melegítjük, amíg az összes Al el nem fogy. Ez egyszerű: Minél tovább futtatjuk, annál jobb a hozam. A keton hozzáadásának befejezése után 4 óra az abszolút minimum, 5 óra egy jó kompromisszum, 12 óra csak kb. 5%-kal javítja a hozamot a 8 órához képest, a hosszabb idő badarság.

30 °C-on a reakciónak napokig kellene futnia, minimum 60 óra, de lehet, hogy egy hétig is eltart.
Az al-granulátum sokkal jobb, és a reakció gond nélkül refluxálható.
Az al P2P azonnali hozzáadása katasztrófára hívó és egyszerűen retardált, miért akarna bárki is ilyet csinálni? A lehető leggyorsabban befuttatod, tökéletes kontrollt nyújt, látod, hogy a reflux meddig megy fel a kondenzátoron, és amikor eléri az 1/3-át, akkor leállítod és megvárod, amíg lenyugszik. A jó mechanikus keverés elengedhetetlen, különben a reakció ellenőrizhetetlen (keton zsebek képződnek és hirtelen reagálnak).

A hozam soha nem olyan jó, mint az MDP2P-vel, de sok metilaminnal és 8 órán át tartó futtatással több mint 80%-os hozam érhető el.

A munkafolyamat a hidroxid és sok víz hozzáadása a desztilláló alkohol/methylamine, majd a maradék alkohol ki az edényből, adjunk hozzá több vizet és gőzpárlat lassan - a met nagyon könnyen átgőzölög, nem kell erőltetni, a minőség sokkal jobb így. A gőzpárlatból származó olajat közvetlenül a sóba lehet forgatni, ha valaki nem nyomja, de természetesen a további tisztítási lépések mindig javítják a tisztaságot, nos, ez rajtad múlik, ha büszke akarsz lenni a termékedre, vagy valójában nem adsz egy szart, mivel ez a pénzért és csak a pénzért.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
Reflux temp.50c ez helyes, mivel a barátom mondta.nekem.ezt is.amikor a p2p-ben csepegtetem azt mondta, hogy ne engedjük a reakcióelegyet 50c fölé menni és lassítsuk le a csepegtetési sebességet, ha igen.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
A visszaáramlási hőmérséklet az, amikor forr, és ez a keverék forráspontjától függ, ami azt jelenti, hogy sok metilaminnal körülbelül 45-50 °C lesz, mivel ekkor forr a víz/alkohol/metilamin azeotrop. Nyomástartó edény nélkül nem lehet ennél melegebbre hevíteni. Probléma a metilamin elszökése, már elmondtam, hogyan lehet ezt a problémát megoldani a kiforró MeNH2 felfogásával és újrafelhasználásával. Alacsonyabb hőmérsékleten még mindig lesz MeNH2 veszteség, de a reakció is örökké fog tartani, és egy-két vagy öt napig.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
Szóval mit javasolsz arányok és így tovább, hogy a szintézis 8h-ban csinálni a szintézist azt mondják, hogy 2on itt az itt megadott arányokkal inkább reflux ez 8h, hogy a munkát megfelelően elvégezze
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Egyikünknek a higany-kloriddal kapcsolatos kérdése van. Elkészíthető-e elemi higany és sósav felhasználásával? Hg + 2 HCl -> HgCl2 + H2 ? Reális ez a reakció? Mennyi higany van egy klinikai hőmérőben?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Nem ez nem reális. Mit tehet, ha szüksége van egy kloridra:

1. Vegyünk fémes higanyt egy főzőpohárban (egy termométerből).
2. Adjunk hozzá 5 ml jégecetet és 5 ml hidrogén-peroxidot (30..50%).
3. Keverjük, amíg a higany fehér porrá nem válik.
4. Lassan adjuk hozzá a sósavat, amíg tiszta oldatot nem kapunk.
5. Óvatosan pároljuk el, amíg szirupot nem kapunk, és hűtsük le.

Egy másik lehetőség, hogy nitrátot készítünk salétromsavval, majd bázikusan Hg-oxidot készítünk, majd HCl-ben feloldjuk. Ez a módszer a salétromsav miatt sok füstöt termel

Egy másik lehetőség, amit nem próbáltam ki, hogy a Hg-et HCl és H2O2 50/50 arányú keverékével reagáltatjuk keverés mellett. Lehet, hogy ez működni fog. Az acetát->klorid nagyon jól működik.
 
View previous replies…

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Ez az út reális?
Hg + 2HCl + H2O2 → HgCl2 + 2H2O
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
kipróbálhatja. ez exotermikus, így a főzőpoharat hűteni kell, vagy a h2o2 bomlik.
de
Hg+ecet+H2O2 -> Hg.acetát
Hg-acetát + HCl -> HgHl2

Bizonyítottan működik, gyors, és nincs szaga.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Ebben az esetben szükséges rámutatni, hogy jobb, ha nem próbáljuk meg a HgCl2-t forrólemezen szárítani, vagy akár csak úgy, hogy levegőn áll, mivel a HgCl2 alkimista neve "maró szublimátum", és ez mindent elmond, ez a só könnyen szublimálódik, mondjuk szilárdból a levegőbe kerül anélkül, hogy átmenne a folyékony állapotba. Tehát ha az ember megpróbálja a HgCl2-t professzionális felszerelés nélkül szárítani, akkor rengeteg kerül belőle a levegőbe, és a higany vagy sóinak belélegzése az egyik biztos és nagyon rossz módja annak, hogy a legrosszabb fajta higanymérgezést kapja. A tartályokat is tartsa mindig zárva, és csak a szükséges mennyiség elővételezésekor és közvetlen felhasználásakor nyissa ki.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Igen, ez igaz. Ezért mondtam azt, hogy "kávésan elpárolog". És természetesen nem szabad zárt helyiségben csinálni. Professzionális felszerelés nélkül jobb, ha minden ablakot kinyitunk, és egy ventilátor egyenesen az ablakba fújja a gőzöket. Vagy csak maradjunk a nitrátos sónál.

Én viszont sziruppá szoktam párologtatni, majd nagy mennyiségű vízzel hígítva amalgámoldatot csináltam belőle. Így biztonságosabb a tárolás és könnyebb adagolni.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Egy kis mennyiségű nitrátot kell hozzáadni, mint például szalpétert vagy ammónium-nitrátot vagy kálium-nitrátot vagy ezüst-nitrátot (ezt analitikai célokra minden kémiai boltban kis mennyiségben árulják, de a reakció katalizálásához csak egy pici mennyiségre van szükség, mint egy hegyes késhegy).
Épp az előbb írtam meg a mechanizmust, hogy hogyan működik.
A régi stílusú klinikai hőmérők egy gramm vagy úgy higany volt, a kapcsolók gyakran öt gramm vagy több, mivel az Ebay és az Amazon megtiltotta a higanyos dolgok értékesítését (ahol én élek legalábbis), a legjobb esélye az apróhirdetések.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Üdvözlöm, uram! Tudhatom, hogy a reflux két órán át szobahőmérsékletű reakció, vagy fel kell melegíteni? 2. szakasz
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Üdvözlöm, uram!
az Ön reflux 2 órája szobahőmérsékletű reflux vagy szükség van a felmelegedési hőmérsékletre?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Átváltozhat-e az éter EA-ra?
 
Top