Otthoni laboratórium: DIY meleglemezes keverő

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Itt van a szemét, amiről a minap beszéltem. A Vevor ezek egy változatát árulja
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 823

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Az én Vevor mágneses keverőm 5L 500w, a használat első napján leállt. Tesztként egy fürdőhomokot csináltam a víz melegítésére, és perceken belül leállt. Megkerestem a google-ban, hogy mi lehet a probléma, és azt találtam, hogy mindig szükséges, hogy folyadékkal kell működnie, mint egy hűtőborda a főzőlaphoz, így nem tudok fürdőhomokot készíteni.
Mivel a főzőlap elromlott, kinyitottam, és úgy találtam, hogy működik, ha a kerámia főzőlapba csavart belső hőmérsékletmérő szondát lecsatlakoztatom. Most már újra működik! Hőmérsékletszabályozás nélkül a főzőlapról, de van rajta külső hőmérsékletmérő szonda.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Több keverőt építettem PC ventilátorokból, és az egyetlen probléma az, hogy nagy fordulatszámon indulnak, és nem lehet az optimális fordulatszámra csökkenteni.
 

ruen

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Vásároljon egy pwm működési ciklus szabályozót (csak google, hogy), vagy készítse el magának, ha van alapvető forrasztási készségek egy tranzisztor (attól függően, hogy ur motor használt), 555 időzítő, potenciométer és néhány dióda segítségével.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
A hétvégén egy DIY meleg/hideg fürdő építése keveréssel...

Posting itt, így emlékszem, hogy válaszoljon az eredményekkel.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Szándékában áll peltier hűtést/fűtést használni? Vicces, hogy ultrahangot is tehet hozzá, valamint mágneses keverést és egy extra ellenállást a hatékony fűtéshez. Ha alumíniumot vagy nem mágneses edényt használ (a keverőhöz).
 
View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Termolízis recirkuláló hűtő/fűtő + 12qt vödör + 2 golyóscsap = hideg/meleg fürdő ¯\_(ツ)_/¯

Én egy fej fölötti keverőt használok.

Győződjön meg róla, hogy sok nyak van a lombikján és néhány claisens körül, mert később eszébe fog jutni a szar, amit hozzá akar adni.

Jövő hétfőn közzéteszek egy szálat "A DIY 1000 $ 5L-es reaktor" címmel, amely dokumentálja az építésemet.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Ha nem lett volna szükségem arra, hogy a reakciómnak -30C-os hőmérsékletűnek kell lennie, akkor egy 150 dolláros fűtőberendezést vehettem volna a 800 dolláros hűtő helyett, és sokkal olcsóbb lett volna.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Valami sokkal kisebbre gondoltam, amikor először gondoltam erre... nem apró, de párhuzamos szintézisre képes, mint a fejlesztés/optimalizálás. Úgy értetted, hogy prep batch nem azt mondani, hogy a pilot egy 5L skála batch reaktor. Úgy gondolom, hogy ez a skála a legtermékenyebb sok korábbi és jövőbeli készítményemhez, csak akkor, ha a módszer önérvényesített és nagyrészt optimalizált.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Módosítottam egyet. Készítettem róla egy bejegyzést. NEM volt UL jóváhagyva. Nem, egyáltalán nem.
 

ruen

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
A probléma az, hogy a főzéshez készült főzőlapok gyakran mágnesesek, ami zavarja a keverőt. Egy másik probléma, hogy a keverőventilátor műanyag, és nem alkalmas ilyen magas hőmérsékletre.
Az én ötletem az volt, hogy egy alumíniumlemezt kapok, és egy nikrómhuzal segítségével melegítem fel, amely a lemezhez ragasztva van egy kis termikus ragasztóval, miközben biztos vagyok benne, hogy nem sül a ventilátor.
Nem volt időm befejezni ezt még tho. Talán valakinek van néhány tippje?
 
Top