A legegyszerűbb módja a meszkalin HCL szintézisének

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sziasztok!
Én egy nagyon amatőr kémikus vagyok, aki elég sok kutatást végzett (a barátommal együtt, aki tapasztalt kémikus) a meszkalin hcl szintézisével kapcsolatban. Tudna nekem valaki egy viszonylag egyszerű (és biztonságos) módszert mutatni ennek a vegyületnek a szintézisére?

Köszönöm
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Ha elvégezte volna a kutatást, akkor tudná a választ erre.....

Még mindig elmondom, amit egy 5 perces Google-kereséssel is megtudtál volna...

3, 4, 5, trimetoxibenzaldehidből 3,4,5, trimetoxinitrosztirén, 3, 4, 5 trimetoxinitrosztirénből meszkalin.

Hogy hogyan jutsz el ezekhez, arról nem fogok választani, mivel a Google és ez a weboldal segítségével megtalálod.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Egy primer amin és nitrometán felhasználásával, igaz? Ó, és aztán bármit is használsz a redukcióhoz...
A kérdésem az, hogy milyen primer aminnal kezdik a legtöbben? Láttam itt egy szintetizálót, amely ciklohexilamint használ... van egy könnyen beszerezhető módja annak, hogy ezt megszerezzem, vagy helyettesíthető egy másik "alifás" aminnal? Vagy valami hasonlóval. Abból amit iv olvastam kétféle van, és mindig a rosszat mondom, de yeh.
Én is ezt szeretném csinálni de már persze tudtam az általad említett infókat. Ez inkább a belbecs...nekem legalábbis és még csak nem is tartom magam amatőr színvonalúnak a kémiában lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh is bocsánat, hogy újra felélesztett egy ilyen régi téma
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Nem ismerem a hozamokat, de eléggé biztos vagyok benne, hogy metilamint lehet használni katalizátornak, ami kényelmes, mivel nitrometánra is szükség van, amiből metilamint lehet készíteni.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oké, ez számomra hasznos. A nitrometán számomra nehezen beszerezhető, és így nem mondhatom, hogy pazarolnám azzal, hogy metilamint készítek belőle, azonban láttam egy szintetizátort a tűzoltóktól, ami elég vonzónak tűnik számomra, az OTC-ség szempontjából.
Hogy igazságos legyek; miután utánanéztem, valószínűleg valójában csak ciklohexilamint tudnék készíteni, és még a Zn is jön - és valójában most rendeltem meg a NiCl(II)-t is, 🤔 róla.....
Valószínűleg jobb hozamokat kapnék így - nagyjából végig az elsődleges amin/ katiliszt szintéziséből, ha ciklohexilamint használnék.
Mások is javasolták, hogy ammónium-acetátot használjunk katilisztként...
Nem tudom, hogy melyik irányba fogok lendülni, attól függ, hogy mennyi nitrometánom lesz a végén. Most már valóban van némi nitroetánom, így lassan, de biztosan haladok - a következő RXN-emet a prekurzorok beszerzése szempontjából.
ATM A triptamin reduktív aminációján dolgozom triptofánná, de kifogytam a készpénzből, és szárazjégre van szükségem.
Hajlandó vagyok beismerni, hogy elhalasztottam a munkámat az n,n-DMT szintézisben, így megengedhetek magamnak biteket a következőhöz.
Ma egy hét múlva megkapom a jeget... szárazjég, amely nem bármilyen sebesség lol, bár azt hiszem, a végén én is elkészítem a megfelelő TMA-t.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Mi a helyzet az ammónium-acetáttal?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Szigorúan a 3,4,5-trimeobenzaldehidnek a megfelelő b-nitrosztirénre értem.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Yeh rájöttem az ammónium-acetát röviddel azután, hogy elérte pihkal még akkor is, ha ő nem poo poo ez egy kicsit lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Egy érdekes YouTube-videó, amelyet chemdelic, azt hiszem, ez a neve, nemrégiben foglalkozott ezzel, és úgy tűnt, hogy szépen működik - még akkor is, ha véletlenül nitroetánt adott a 2,5-DMOaldehidhez nitrometán helyett.
Nem emlékszem pontosan hogyan, de talált egy olyan módszert, hogy csak leöntötte a helyben készült vizet...
 
Top