Για όνομα του Θεού, χρειάζομαι βοήθεια.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Οι ψυχρές συσκευασίες σας, τι λένε για τα συστατικά; Έψαξα παντού και δεν μπόρεσα να βρω μια ψυχρή συσκευασία νιτρικού αμμωνίου. Έχουν να τις φτιάξουν πάνω από μια δεκαετία. Αν λένε νιτρικό αμμώνιο ασβέστιο ή ουρία, δεν θα δουλέψουν. Αλλάξτε το με θειικό αμμώνιο ή οξύ αμμωνίου Lewis οποιουδήποτε είδους.
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Κατά τη διαδικασία μου, κάνω τα εξής (αν σας ενδιαφέρει, αν όχι ζητώ συγγνώμη για τις περιττές πληροφορίες)

-μετράω το καύσιμο coleman (όλα αυτά είναι γραμμένα btw, και δεν τα έχω πρόχειρα για να είμαι 100% ακριβής αυτή τη στιγμή, αλλά έχω ακριβείς μετρήσεις γραμμένες)
-το βάζω σε μπουκάλι ρεύματος σόδας
-μετρήστε το αμμώνιο, βάλτε το στο μπουκάλι του ρεύματος σόδας
-απογυμνώστε τις μπαταρίες, τοποθετήστε τις σε ξεχωριστό δοχείο καυσίμου coleman για να τις διατηρήσετε.
-πάρτε το αναμεμειγμένο pseduo, τοποθετήστε το σε ένα μπουκάλι σόδας.
-Μετρήστε την αλισίβα, βάλτε την στο ρεύμα σόδας.
-Πάρτε το λίθιο, τοποθετήστε το στο ρεύμα σόδας.
-ξεκινήστε την αντίδραση με μια πολύ μικρή ποσότητα νερού και βάλτε αμέσως το καπάκι.
-ανακατέψτε, όχι ανακινήστε, μέχρι το μείγμα να αρχίσει να κυλάει σκληρά.
-περιμένετε όσο το δυνατόν περισσότερο πριν το ρέψιμο
-ανακινήστε το γαμημένο σαν κόλαση, ρευτείτε, επαναλάβετε, συνεχίστε μέχρι όλο το λίθιο να γίνει χάλκινο.
-φίλτραρε μέσα από μπαλάκια βαμβακιού και μια σειρά από φίλτρα καφέ σε ένα νέο δοχείο
-αέριο το υγρό με υγρή φωτιά και αλάτι μέσω σωλήνων μέχρι να "χιονίσει".
-φιλτράρει το λευκό υλικό και στεγνώνει

-Το τελικό αποτέλεσμα είναι άχρηστα σκουπίδια. είναι όλα αυτά λόγω του αμμωνίου; θα μπορούσα ενδεχομένως να πάρω αυτή τη σκουπιδοσκόνη και να τη βάλω σε ένα νέο μάγειρα και να λειτουργήσει τότε; ή είναι άχρηστη και πρέπει να πεταχτεί;
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Είχα την καταστροφή να χτυπήσει αρκετές φορές με τα ρεύματα σόδας ωστόσο. τα μικρά ελαστικά παρεμβύσματα στα καπάκια, ive had mine literally tear up or partially dissolve, and once all the pressure releases at once, a volcano erupts. Όλες εκτός από μία φορά που δίνω μεγάλη προσοχή και έχω ένα εφεδρικό καπάκι κοντά όπου μπορώ να αποτρέψω την καταστροφή. μία φορά με ψέκασε με καύσιμα και σε όλο το γκαράζ μου. Δόξα τω Θεώ, τίποτα δεν αποφάσισε να αναφλεγεί ή να θυμώσει, αλλιώς θα ήμουν σούπερ τραγανός.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ναι, κατέστρεψα το αγαπημένο μου παντελόνι παραλλαγής και ένα φούτερ με κουκούλα, με κάποιο τρόπο πιτσιλίστηκα με H2So4 και δεν το σκέφτηκα ιδιαίτερα. Την επόμενη φορά που είδα αυτά τα ρούχα ήταν κουρελιασμένα σαν να τα έφαγε μια ορδή σκόρων. Μια σταγόνα έπεσε στο πίσω μέρος του χεριού μου και ούτε αυτό το σκέφτηκα πολύ, το οποίο μετατράπηκε σε μια άρρωστη ουλή... Το H2So4 είναι αρκετά άσχημο... όλα τα άλλα απλά καίνε και ερεθίζονται για μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να φτιάξω αέριο με HCl+CaCl2... ίσως την επόμενη φορά.

Έτσι, την περασμένη εβδομάδα, έκανα ένα κουτί SU-24 (10*240mg) [παρατήρησα κάποια περίεργα πράγματα, θα τα αναλύσω] .. αυτοσχεδίασα διαλυτικό μπογιάς αντί για νάφθα/τολουόλιο... όλα ήταν kosher μέχρι που ήρθε η ώρα να ξεπλύνω το στρόφαλο με ασετόν (κρύο, στεγνό, φυσικά.) Το ασετόν διέλυσε όλο το στρόφαλο μου.. και ήμουν σε πλήρη απώλεια καθώς δεν το περίμενα αυτό. Ευτυχώς το έπλυνα σε ένα καθαρό πιάτο για να εξατμιστεί και να δω τι έχει μείνει, και αυτό ακριβώς κάναμε... Κατέληξα με μια τρομερά μικρή απόδοση 0,4 κρυσταλλικού πάγου - αλλά αυτός ήταν ο καλύτερος πάγος που κάπνισα ποτέ, με τα χέρια κάτω. (Έχω συνηθίσει το μεξικάνικο ρακεμικό)

Χθες ξεκίνησα ένα κουτί wal-phed (walgreens brand generic sudafed) 96*30mg=2.88g PSE - τα "κόκκινα καυτά". Επιλέγω αυτά τα χάπια, καθώς παρείχαν την πρώτη μου επιτυχία, αλλά έχω πάρει αυτά, τα SU-24 και τα walphed 12 (20 * 120mg = 2.4g PSE) για να δουλέψουν, ή τουλάχιστον να κάνουν χιόνι κατά την αεριοποίηση, το οποίο δεν σημαίνει απαραίτητα τίποτα, αλλά ξέρω ότι υπήρξε επιτυχής μείωση σε μεθαδόνη κατά τη δειγματοληψία.
Εν πάση περιπτώσει, οπότε γκαζάρισα αυτό το σκατό, όλα βγήκαν μια χαρά, αλλά παρατήρησα αυτή τη φορά, όπως και όταν έκανα και τα SU-24, ΟΛΑ τα crank διαλύθηκαν κατά το ξέπλυμα με ασετόν. Έτσι το άφησα να στεγνώσει και το μάζεψα και πήρα δείγμα από εδώ. Απαίσιο. Απαίσια γεύση, καμία δραστηριότητα. Έτσι τώρα πήγα να xtalize με %99 IPA (ξηρό) και κατέληξα με ένα παρόμοιο προϊόν όπως με την ακετόνη, κοκκινωπό/καφέ/ροζ βρώμικο χρώμα, αστεία μυρωδιά διαλύτη, απαίσια γεύση, πολύ όξινο για κάποιο λόγο, το πιο σημαντικό... καμία ψυχοδραστικότητα. Κάπως εκνευρισμένος σε αυτό το σημείο...

Οπότε επέστρεψα στο σχεδιαστήριο... Αποφάσισα να κάνω A/B ό,τι στο διάολο ήταν το "προϊόν" μου. Επίσης, πήρα το παλιό καύσιμο, το αεριοποίησα, τίποτα δεν κατακρημνίστηκε. Οπότε το έριξα πίσω με το μείγμα αντίδρασης. Τα έριξα όλα στον μύλο του καφέ μαζί με το καύσιμο και φρόντισα να τα κονιορτοποιήσω/αναμείξω εξαιρετικά. Αφού τοποθέτησα αυτό το μείγμα σε μια θερμαντική πλάκα σε χαμηλή/μέση για περίπου μια ώρα με ανάδευση εδώ και εκεί. Πρόσθεσα τη βάση του όποιου "προϊόντος" μου στο μίγμα καυσίμου που φιλτράρεται/αποξηραίνεται. Έβαλα ξανά αέριο σε όλο αυτό το μπέρδεμα, αυτή τη φορά το ίζημα ήταν πολύ πιο ελπιδοφόρο. Έτσι το φιλτράρισα, δεν έμεινε τίποτα πίσω ...παρά το γεγονός ότι είδα στερεά. Υπήρχε ίζημα και στο εσωτερικό του δοχείου αεριοποίησης, το οποίο μάζεψα με ξέπλυμα με ασετόν. Έτσι, εργάζομαι με το ξέπλυμα με ασετόν, του "διαλυμένου στρόβιλου;" και πάλι. Αποφάσισα να ρίξω στο μείγμα και λίγο %99 IPA και να τα ξεπλύνω όλα ταυτόχρονα. Οπότε τώρα είναι στο πιάτο μου και περιμένει να στεγνώσει. Θα σας ενημερώσω πώς θα βγει...

Καμιά σκέψη σχετικά με αυτή τη δύσκολη κατάσταση;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση...
Λοιπόν, πώς βγήκε; Λοιπόν.... περίπου το ίδιο χάλια όπως και την πρώτη φορά. Το ίδιο άσχημα όπως και την πρώτη φορά. Δεν είμαι ακριβώς θετικός. Χρησιμοποίησα το γενόσημο wal-phed 96*30mg 'red hots', με το οποίο είχα επιτυχία και στο παρελθόν. Η διαφορά αυτή τη φορά ήταν ότι είναι καλοκαίρι αντί για χειμώνα και δεν εκχύλισα τα χάπια με μεθανόλη πριν από το χέρι. Αποφάσισα απλώς να τα συνθλίψω και να τα ρίξω στο τροχόσπιτο. Το πλύσιμο με ασετόν διέλυσε όλη την μανιβέλα μου, όπως και με τα SU-24, αλλά όταν το εξαέρωσα αυτό, έμεινα με χάλια. Με τα SU-24, κατέληξα με λίγο από κάποιο πάγο βόμβα. Αυτή τη φορά, όμως, τίποτα, οπότε δεν ξέρω τι πήγε στραβά.

Όπως μπορείτε να δείτε, η προσπάθεια να βρω μια σταθερή μέθοδο εργασίας με έχει αφήσει κάπως μπερδεμένο και απογοητευμένο. Όσο κι αν μου αρέσει η καλλιτεχνική και αυτοσχεδιαστική ελευθερία και η ετοιμότητα/διαθεσιμότητα αυτής της μεθόδου... Αρχίζω να κλίνω προς τη θέση όλων των άλλων επί του θέματος: "Απλά κάντε το με τον σωστό τρόπο με τη μέθοδο RP/I2." ...Λιγότερες εικασίες. Λιγότερες μεταβλητές. Λιγότερα πράγματα που μπορούν να πάνε στραβά. Σίγουρα λιγότερο επικίνδυνο και πιο φιλικό προς τους νέους.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
@SauceySockss Ναι, τα κίτρινα μπουκάλια HEET είναι αυτά που θέλετε. Περιέχουν κυρίως μεθανόλη (με λίγο κυκλοεξένιο ή κάτι τέτοιο.) Η μεθανόλη είναι αυτό που θέλετε να χρησιμοποιήσετε για να καθαρίσετε/εκχυλίσετε τα χάπια σας, φαίνεται να είναι ο καθολικός διαλύτης για αυτά και πάντα δούλευε κατά την εμπειρία μου. Φυσικά, θέλετε να στεγνώσετε τη μεθανόλη σας με Mg2SO4 ή άλλο αποξηραντικό. Η απόσταξη είναι πάντα η καλύτερη επιλογή.

Όσον αφορά την πηγή τολουολίου. Το καθαριστικό για καρμπυρατέρ και τσοκ της μάρκας Gumout είναι μια από τις καλύτερες επιλογές που έχω βρει. Περιέχει: τολουόλιο, ακετόνη και διοξείδιο του άνθρακα. Έτσι, βασικά απλά ψεκάστε ή αδειάστε το όλο σε ένα δοχείο και πλύντε το με νερό μερικές φορές. Το αλμυρό νερό/αλμυρό νερό βοηθάει στο να σπάσει οποιοδήποτε γαλάκτωμα. Και πάλι, η απόσταξη είναι η καλύτερη επιλογή αν μπορείτε.

@Frit Buchner Μπορεί να σας το έχω ήδη αναφέρει αυτό, αν ναι, ζητώ συγγνώμη. Έχω βρει νιτρικό αμμώνιο και νερό στιγμιαία ψυκτικά πακέτα - τα σωστά! - από το CVS, και μόνο από το CVS. Δεν τα έχουν πάντα, και όχι σε κάθε τοποθεσία, αλλά συνεχίστε να ελέγχετε και μπορεί να είστε τυχεροί. Είναι τα "στιγμιαία ψυκτικά πακέτα" της μάρκας CVS. Τα αρπάζω όλα όποτε τα βλέπω οπουδήποτε. Έχω συναντήσει πιθανώς μόνο 3/4 κουτιά σε μερικές διαφορετικές τοποθεσίες σε όλη την κομητεία μου τον τελευταίο χρόνο. Οπότε... είναι ακόμα εκεί έξω... απλά πρέπει να κοιτάξετε και να συνεχίσετε να ελέγχετε ξανά... και να δοκιμάζετε συνεχώς διαφορετικά σημεία...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ουάου, ωραίο ανάγνωσμα εδώ. Έχετε τεκμηριώσει πολλές καλές έρευνες. Ο λόγος που ό,τι κάνεις στην ακετόνη έχει σκατά γεύση είναι το bitrex benzoate denotonium. Είναι στάνταρ στην ακετόνη τώρα απόσταξη ή πληρώνετε πολλά δολάρια.
Γνωρίζεις ότι μόλις δημοσιεύτηκε σχετικά με αυτό σε αναλυτικό πόσα πράγματα έχω αποστάξει από "100% ακετόνη"
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ναι, το είδα αυτό - έμειναν πολλά σκατά για "ακετόνη %100" ... καταλαβαίνετε; Αυτό με κάνει να σκέφτομαι διπλά για πολλές μαλακίες που πιθανώς θεωρούσα δεδομένες. Υποθέτοντας ότι κάποια από αυτά τα πράγματα είναι λίγο-πολύ εντάξει με κάποια ξήρανση ή οτιδήποτε άλλο...

Νομίζω ότι μεταξύ αυτού, και όπως είπα, το καλοκαίρι και το χειμώνα, ξέρω γιατί εξαφανίζεται όλη η μανιβέλα μου. Αναφέρω τις εποχές λόγω της διαφοράς στη θερμοκρασία, προφανώς, αλλά και της υγρασίας εδώ. Ξέχασα επίσης να προσθέσω ότι χρειάστηκε λίγος επιπλέον χρόνος μεταξύ των βημάτων όταν είχα την αρχική μου επιτυχία. Έκανα την σημύδα μου σε μπουκάλι και φιλτράρισα και στέγνωσα, ή άφησα να κάτσει και να στεγνώσει με άλατα epsom στο δοχείο με το καύσιμο αντίδρασης αντί να πάω κατευθείαν στο αέριο. Νομίζω ότι χρησιμοποίησα επίσης μια διαφορετική ακετόνη - ήταν μια καθαρή μάρκα %99, η οποία ξηράνθηκε και ψύχθηκε για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από ό, τι συνήθως έχω υπομονή. Ουσιαστικά έφερα τα πάντα για το αέριο, το φίλτρο και το πλύσιμο σε ένα σακίδιο πλάτης πάνω στα φιλαράκια μου ώστε να το κάνω μπροστά του. Λίγο πολύ τα έκανα όλα στο κατώφλι της πίσω πόρτας του - οπότε τα μισά έξω. Έτσι, δεν είμαι πολύ σίγουρος ποια είναι η μεταβλητή σε αυτή την περίπτωση - θερμοκρασία, χρόνος ή μάρκα;

Θυμάμαι ότι όταν έβαζα γκάζι, το καύσιμο δεν γινόταν άσπρο και θολό όπως βλέπω πάντα τώρα. Υπήρχαν πολύ μεγαλύτερα ιζήματα που έπεφταν στον πάτο. Αυτά φιλτράρονταν αμέσως, χωρίς πρόβλημα. Μετά από αυτό έπλυνα με το ασετόν, και μόνο τόσο ξεπλύθηκε. Έτσι ήμουν αρκετά ενθουσιασμένος που είδα αυτά τα αποτελέσματα για πρώτη φορά, γιατί ήξερα ότι αυτό ήταν που έψαχνα. Ο μόνος λόγος που μπόρεσα να φτιαχτώ πρόσφατα ήταν επειδή έμαθα το μάθημά μου από πριν και έπλυνα σε ένα καθαρό πιάτο για να εξατμιστεί για να δω τι είχε μείνει - το οποίο, εκείνη τη φορά, έτυχε να είναι τα πάντα. Αυτό έγινε με επώνυμα SU-24 και χρησιμοποιώντας διαλυτικό μπογιάς με λίγο αιθέρα ως καύσιμο για την εκκίνηση.

Είμαι μάλλον απογοητευμένος και εκνευρισμένος από την τελευταία μου αποτυχία με τα redhots της wal-phed. Κυρίως επειδή προσπάθησα να επαναλάβω ό,τι έκανα κατά τη διάρκεια της επιτυχημένης εκτέλεσης, με την εξαίρεση της εξαγωγής των χαπιών πρώτα, στην πραγματικότητα, και επειδή απέτυχα εντελώς. Επίσης, επειδή τα στρουμφάκια που έχω με παίρνουν suzy, φυσικά και θέλουν να φτιαχτούν και αυτά, και δεν θα είχα πρόβλημα αν έπαιρνα ένα ή δύο γερά γραμμάρια σκέτο d-ice. Όταν λοιπόν δεν έχω τίποτα να δείξω, νομίζουν ότι είμαι άπληστος ή κάτι τέτοιο και δεν θέλουν να πάνε άλλο, παρόλο που έτσι κι αλλιώς πληρώνω τα πάντα. Έτσι ... όπως είπα, είμαι πιθανώς πρόκειται να κλίνει προς RP / I2 μάγειρες στο μέλλον, με την ελπίδα της λιγότερο wiggle περιθώριο για να ***** up, επίσης πιθανώς κάποια ma huang βότανο ως πηγή μου για EP / PSE, δεδομένου ότι μπορώ να πάρω δίκαιη ποσότητα από κάτι χρήσιμο.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ξέχασα να αναφέρω. Βρήκα ένα προϊόν στο σούπερ μάρκετ που ονομάζεται στυπτηρία. Πρόκειται για θειικό αμμώνιο αργιλίου. Ξέρουμε αν θα λειτουργήσει για τους σκοπούς μας SnB, ή αν μπορούμε να το κάνουμε να λειτουργήσει για τους σκοπούς μας με κάποιο τρόπο; Αν ναι, πώς;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Νομίζω ότι το θειικό αμμώνιο αργιλίου είναι ένα όχι. Δεν πρέπει να τα παρατάτε, κάθε φορά που προσπαθείτε μαθαίνετε πετυχαίνετε ή αποτυγχάνετε. Προφανώς θέλετε να το κάνετε και είναι πολύτιμο και μια χαμένη τέχνη. Νομίζω ότι θα ήταν γαμάτο να βάλεις μεγάλη ποσότητα ναρκωτικών σε ένα μπουκάλι αναψυκτικού. Είδα μερικά πράγματα που θα μπορούσαν να βελτιωθούν. Αν διαβάσεις επιστημονική χημεία, αγοράζουν acs και χημικά αντιδραστήρια και τα αποστάζουν, οπότε συνήθως μάλλον. Σίγουρα για ένα shake and bake γιατί μπορεί να μην το καθαρίζεις θα πρέπει να το ξαναδιαβάσω είναι πολλά
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Εννοώ ότι δεν είμαι παντρεμένος με τη μέθοδο shake and bake. Απλώς τη βρίσκω πρακτική προς το παρόν. Δουλεύω με ό,τι είναι διαθέσιμο γύρω μου. Δεν θα μπορέσω να καλύψω την ανάγκη για αμμώνιο επ' αόριστον μακροπρόθεσμα, ειδικά προς το παρόν. Έτσι δεν θα έχω άλλη επιλογή από τη διαδρομή HI αργά ή γρήγορα, έχω αποθηκεύσει τα βιβλία σπίρτων και τα μπουκάλια I2. Ακόμα λείπει κάποιος εξοπλισμός και μια καλή πηγή για EP/PSE.

Ειλικρινά, δεν έχω κάνει τίποτα για πολύ καιρό. Τελικά έφτασα στο σημείο που βαρέθηκα και κουράστηκα να ασχολούμαι με όλους και με όλα και τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει ή να βελτιωθεί μέχρι να ξεκόψω και να κάνω το δικό μου πράγμα για λίγο. Έτσι, παίρνω μια μικρή ανάπαυλα και επιστρέφω δυναμικά. Ήθελα να είμαι προετοιμασμένη πέρυσι για να συνεχίσω για φέτος, αλλά κατέληξα να το γαμάω αυτό, πιστεύοντας όλα τα γλυκόλογα που μου λένε όλοι. Πάρα πολλοί άνθρωποι εδώ έξω παίρνουν την καλοσύνη για αδυναμία και μερικές ακόμα μαλακίες, άνθρωποι που γαμάνε τα λεφτά μου, και ούτω καθεξής και ούτω καθεξής. Βαρέθηκα πια. Νομίζουν ότι τους χρειάζομαι ... λες και εξαρτώμαι από αυτούς για ό,τι πρέπει να κάνω ή κάτι τέτοιο, θα ανακαλύψουν με τον δύσκολο τρόπο ότι θα ευδοκιμήσω αν αφεθώ μόνος μου. Λοιπόν... θα χάσουν το λεωφορείο... αυτό είναι όλο. Θλιβερή ιστορία, ε; Τέλος πάντων, συγγνώμη που φλυαρώ...

Επιτυχία ή αποτυχία, έχω μάθει πολλά για πολλές διαφορετικές πτυχές σε μερικά διαφορετικά πράγματα, φυσικά, η γνώση και η εμπειρία θα ξεχειλίσει σε νέα κύπελλα. Δεν είναι ότι "πετάω την πετσέτα" - θα εξακολουθήσω να εργάζομαι για να το ρυθμίσω αυτό στο πλάι, έστω και μόνο για την υστεροφημία και ίσως για να καταγραφώ ως ο πιο πρόσφατος και καλύτερος SnB'er στην επίπεδη γη. Απλά πρέπει πραγματικά να σταματήσω να χαζεύω και να έχω μερικές καλές επιτυχίες και να έχω κάποιο προϊόν για να το ξεφορτωθώ. Δεν έχω την πολυτέλεια να μην παίρνω πια επιστροφές... Η έλλειψη χρημάτων φτάνει τελικά στο σημείο, όπου, όπως είπα... είμαι τσαντισμένος. Είχα όλα τα χρήματα που χρειαζόμουν για να επενδύσω μερικές φορές μέχρι τώρα, αλλά όταν τα παίρνω με 20-40 δολάρια τη φορά, δεν μπορώ να τα κρατήσω. Οπότε εδώ είναι που αυτός ο δίκαιος θυμός, εφαρμοζόμενος σωστά, μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς όφελός μου - να με βοηθήσει να επανεκτιμήσω την τρέχουσα κατάστασή μου και ποιοι είναι πραγματικά οι φίλοι μου...

Υποθέτω ότι πολλά από αυτά τα OTC προϊόντα κρύβουν περισσότερες εκπλήξεις απ' ό,τι είχαμε προβλέψει, περιμένει ή, ακόμη και..., οδηγηθήκαμε να πιστέψουμε. "%100 ακετόνη" ... Ναι... άντε γαμήσου... ό,τι έμεινε στη φωτογραφία ήταν σκατά; - Τα υπολείμματα της απόσταξης της ακετόνης; Αυτό έμοιαζε σχεδόν με το 1/5 του περιεχομένου. Θεέ μου...
 
Top