Για όνομα του Θεού, χρειάζομαι βοήθεια.

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Ορκίζομαι στον Θεό ότι έχω ανεβοκατεβεί στο διαδίκτυο τους τελευταίους 4 μήνες προσπαθώντας να βρω μια σαφή και περιεκτική απάντηση στο πρόβλημά μου.

Ψάχνω για μια συνταγή για το πώς να κάνω κάποιο shake and bake μέσω της μεθόδου με μπαταρίες λιθίου/καύσιμα Coleman κ.λπ.

I have the following:
Καύσιμα κατασκήνωσης Colemans
Αμόνιο από ένα μάτσο ψυχρές συσκευασίες
μπαταρίες λιθίου
αλισίβα
μπουκάλια σόδας
ψευδο-
διάφορα δοχεία
Υγρή φωτιά και αλάτι (για αεριοποίηση)


Έχω δοκιμάσει αυτό τουλάχιστον δέκα φορές, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν λειτουργεί. Κάνω την αλισίβα αμόνιου και λιθίου για να πάρω μπρούντζο και προσθέτω το ψευδό μου στο μείγμα και μετά το στραγγίζω σε ένα δοχείο. Μετά βάζω αέριο στο υγρό μου και το βλέπω να χιονίζει. Έτσι im σκέφτεται γλυκό δούλεψε! Μετά το στεγνώνω και το πλένω ακόμα και με ασετόν μερικές φορές αλλά δεν καπνίζει. Δεν έχει γεύση ναρκωτικών. Δεν κάνει τίποτα. Είναι σκουπίδια. Τι κάνω λάθος; οποιαδήποτε βοήθεια εκτιμάται γιατί χάνω το μυαλό μου εδώ.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
87
Reaction score
68
Points
18
Deals
18
Υπάρχουν πολλά βίντεο και θέματα στον ιστότοπο για σχεδόν οτιδήποτε σχετίζεται με τη μεθ. Δεν είμαι χημικός, οπότε δεν θα μπορούσα να σας πω, αλλά παλιότερα θυμάμαι ότι τα βασικά συστατικά για το πρώτο βήμα ήταν λωρίδες λιθίου, ψευδοαμμωνία και άνυδρη αμμωνία. Πληκτρολογήστε shake and bake στη γραμμή αναζήτησης και θα βρείτε πολλά θέματα για αυτό που ψάχνετε.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
87
Reaction score
68
Points
18
Deals
18
Υπάρχουν πολλά βίντεο και θέματα στον ιστότοπο για σχεδόν οτιδήποτε σχετίζεται με τη μεθ. Δεν είμαι χημικός, οπότε δεν θα μπορούσα να σας πω, αλλά παλιότερα θυμάμαι ότι τα βασικά συστατικά για το πρώτο βήμα ήταν λωρίδες λιθίου, ψευδοαμμωνία και άνυδρη αμμωνία. Πληκτρολογήστε shake and bake στη γραμμή αναζήτησης και θα βρείτε πολλά θέματα για αυτό που ψάχνετε.
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
αυτό λέω, έχω κοιτάξει και διαβάσει και διαβάσει και διαβάσει και διαβάσει τόσες πολλές διαφορετικές θέσεις και blogs και άλλες ιστοσελίδες και νιώθω ότι σε όλες είτε λείπει ένα βήμα, είτε λάθος συστατικά, είτε απλά εντελώς λάθος σκόπιμα για να προκαλέσουν ζημιά σε όσους προσπαθούν... Σύμφωνα με μια άλλη απάντηση εδώ, πιστεύω ότι έχω το λάθος αμμώνιο, το οποίο μπορεί να είναι ο λόγος για τις επανειλημμένες αποτυχίες μου. Θα βρω τρόπο να βρω το σωστό τύπο και θα προσπαθήσω ξανά. ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Οι ψυχρές συσκευασίες σας, τι λένε για τα συστατικά; Έψαξα παντού και δεν μπόρεσα να βρω μια ψυχρή συσκευασία νιτρικού αμμωνίου. Έχουν να τις φτιάξουν πάνω από μια δεκαετία. Αν λένε νιτρικό αμμώνιο ασβέστιο ή ουρία, δεν θα δουλέψουν. Αλλάξτε το με θειικό αμμώνιο ή οξύ αμμωνίου Lewis οποιουδήποτε είδους.
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
my guy.... νομίζω ότι έσπασες τον κώδικα. ευχαριστώ! Έχω σίγουρα ασβέστιο αμόνιο. Πώς θα μπορούσε κάποιος να προμηθευτεί θειικό ή "οξύ Lewis";
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Κατά τη διαδικασία μου, κάνω τα εξής (αν σας ενδιαφέρει, αν όχι ζητώ συγγνώμη για τις περιττές πληροφορίες)

-μετράω το καύσιμο coleman (όλα αυτά είναι γραμμένα btw, και δεν τα έχω πρόχειρα για να είμαι 100% ακριβής αυτή τη στιγμή, αλλά έχω ακριβείς μετρήσεις γραμμένες)
-το βάζω σε μπουκάλι ρεύματος σόδας
-μετρήστε το αμμώνιο, βάλτε το στο μπουκάλι του ρεύματος σόδας
-απογυμνώστε τις μπαταρίες, τοποθετήστε τις σε ξεχωριστό δοχείο καυσίμου coleman για να τις διατηρήσετε.
-πάρτε το αναμεμειγμένο pseduo, τοποθετήστε το σε ένα μπουκάλι σόδας.
-Μετρήστε την αλισίβα, βάλτε την στο ρεύμα σόδας.
-Πάρτε το λίθιο, τοποθετήστε το στο ρεύμα σόδας.
-ξεκινήστε την αντίδραση με μια πολύ μικρή ποσότητα νερού και βάλτε αμέσως το καπάκι.
-ανακατέψτε, όχι ανακινήστε, μέχρι το μείγμα να αρχίσει να κυλάει σκληρά.
-περιμένετε όσο το δυνατόν περισσότερο πριν το ρέψιμο
-ανακινήστε το γαμημένο σαν κόλαση, ρευτείτε, επαναλάβετε, συνεχίστε μέχρι όλο το λίθιο να γίνει χάλκινο.
-φίλτραρε μέσα από μπαλάκια βαμβακιού και μια σειρά από φίλτρα καφέ σε ένα νέο δοχείο
-αέριο το υγρό με υγρή φωτιά και αλάτι μέσω σωλήνων μέχρι να "χιονίσει".
-φιλτράρει το λευκό υλικό και στεγνώνει

-Το τελικό αποτέλεσμα είναι άχρηστα σκουπίδια. είναι όλα αυτά λόγω του αμμωνίου; θα μπορούσα ενδεχομένως να πάρω αυτή τη σκουπιδοσκόνη και να τη βάλω σε ένα νέο μάγειρα και να λειτουργήσει τότε; ή είναι άχρηστη και πρέπει να πεταχτεί;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Θα πρέπει να το σκεφτώ αυτό, αλλά εφόσον δεν πετάξατε τίποτα, μπορείτε πιθανότατα να το ανακτήσετε. Κυρίως αυτή η συνταγή φαίνεται καλή, εκτός από την πηγή αμμωνίας. Σκέφτομαι ότι δεν θέλετε να το ανακινήσετε ή να το αναμίξετε έντονα, εκτός αν η αντίδραση επιβραδύνεται ή ένα γαλάκτωμα απειλεί να υπερβεί το μπουκάλι. Δεν αποκλείεται αυτή η αντίδραση να ξεφύγει και να δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα. Στην πραγματικότητα, έτσι καίνε το σπίτι τους οι περισσότεροι άνθρωποι. Αυτά τα μπουκάλια ρεύματος σόδας είναι πολύ σκληρά. Όταν το πιέζετε με τον αντίχειρά σας και δεν μπορείτε να το βαθουλώσετε ΚΑΘΟΛΟΥ, αφήστε την πίεση. Αν φαίνεται ότι το μπουκάλι κουνιέται, μάλλον μεγαλώνει από την πίεση, αφήστε το.
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Είχα την καταστροφή να χτυπήσει αρκετές φορές με τα ρεύματα σόδας ωστόσο. τα μικρά ελαστικά παρεμβύσματα στα καπάκια, ive had mine literally tear up or partially dissolve, and once all the pressure releases at once, a volcano erupts. Όλες εκτός από μία φορά που δίνω μεγάλη προσοχή και έχω ένα εφεδρικό καπάκι κοντά όπου μπορώ να αποτρέψω την καταστροφή. μία φορά με ψέκασε με καύσιμα και σε όλο το γκαράζ μου. Δόξα τω Θεώ, τίποτα δεν αποφάσισε να αναφλεγεί ή να θυμώσει, αλλιώς θα ήμουν σούπερ τραγανός.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Το οξύ Lewis σημαίνει απλώς ένα συζυγές ανιόν-κατιόν. Θειικά, υδροχλωρικά, ανθρακικά, οξικά σχήματα. Αυτά είναι οξέα Lewis. Χλωριούχο αμμώνιο= αμμωνία (ανιόν) και χλώριο (κατιόν) όταν χτυπηθεί με μια ισχυρή βάση όπως το NaOH παίρνετε
NA+, OH- + NH³+, CL- = NaCl( χλωριούχο νάτριο, επιτραπέζιο αλάτι) Nh⁴ (αέριο αμμωνίας) και το OH- πιθανότατα παίρνει ένα υδρογόνο για να κάνει H²O(νερό)
Αυτή η σύμβαση είναι ένα μεγάλο μέρος της χημείας, όπως μια εκχύλιση Α/Β, ο καθαρισμός χημικών ουσιών, η προστασία λειτουργικών ομάδων κ.λπ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Έτσι, όταν πρόσθεσα τη βάση στο οξύ Lewis, το νιτρικό αμμώνιο για παράδειγμα, διασπάστηκε το νιτρικό αμμώνιο σε αέριο αμμωνίας και ένα νιτρικό κατιόν, καθένα από τα οποία μπορεί να αντιδράσει με κάτι άλλο
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Όταν έχετε προσθέσει τα πάντα εκτός από το νερό, αφήστε το να κρυώσει για λίγο. Κάνει αυτόματη εκκίνηση, η οποία είναι καλύτερη επειδή χρησιμοποιεί λιγότερο νερό. Εάν πρέπει να προσθέσετε νερό, χρησιμοποιήστε ένα κομμάτι σωλήνα και βάλτε το άκρο του στη σκόνη κάτω από το λίθιο. Προσπαθήστε να αποφύγετε να βρέξετε το λίθιο. Χρειάζεστε νερό μόνο για την αλισίβα/αμμωνία. Αυτή είναι η αντίδραση που ξεκινάτε με το νερό, το αέριο αμμωνία που απελευθερώνεται. Η αντίδραση παράγει νερό, οπότε μόλις ξεκινήσει, θα συνεχίσει να πηγαίνει από μόνη της
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Εάν δημοσιεύσετε τις πραγματικές ποσότητες, θα περάσουμε από την εξισορρόπηση των εξισώσεων και τον έλεγχο της στοιχειομετρίας. Αυτή είναι η δοκιμή φωτιάς. Οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει μια συνταγή με τις σωστές χημικές ουσίες που χρησιμοποιούνται, αλλά η χρήση της σωστής ποσότητας από αυτές είναι η διαφορά μεταξύ της μεθαμφεταμίνης και του τίποτα ή ενός καμένου σπιτιού ή μιας ποινής φυλάκισης.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο ακούτε πάντα ότι η μεθαμφεταμίνη παρασκευάζεται σε μια μπανιέρα. Ανυπερβείτε αυτή την αντίδραση στον πάγκο σας ή ανατινάξετε το μπουκάλι, καλύτερα να έχετε ήδη αγοράσει το διαβατήριο και το εισιτήριό σας. Ή να είστε έτοιμοι να πεθάνετε. Όταν αυτό το μπουκάλι σκάσει με 150+ psi και εκτοξεύσει παντού βραστή αμμωνία, μπορεί να πεθάνεις εκεί που στέκεσαι, αν δεν έχεις ppe. Μπορεί να τραυματιστείτε θανάσιμα και να πεθάνετε σε λίγες ώρες ή μέρες, αν είστε πολύ τυχεροί θα επιβιώσετε, αλλά θα είστε σε θέση να σβήσετε μια βλαβερή φωτιά στην κουζίνα σας πριν καεί ανεξέλεγκτη ή τη μυρίσουν οι γείτονές σας; ΑΝ ΕΠΙΒΙΏΣΕΤΕ ΑΠΌ ΌΛΑ ΑΥΤΆ, Η ΚΟΥΖΊΝΑ ΣΑΣ ΘΑ ΈΧΕΙ ΧΑΘΕΊ. Δεν είναι εύκολο να κρύψετε ότι η κουζίνα σας δεν έχει δάπεδο, οι τοίχοι και το ταβάνι είναι ξεκοιλιασμένα και ότι την προκάλεσε χημική πυρκαγιά. Μην τα παίρνετε ελαφρά αυτά τα πράγματα, η χημεία είναι ένας βάναυσος δάσκαλος
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Χαιρετισμούς - Είμαι ο αυτοαποκαλούμενος ανεπίσημος βοηθός κάτοικος SnB.
Δεν ξέρω αν έχετε ψάξει πολύ καλά στις μελέτες σας για το SnB, γιατί κάποια στιγμή θα έπρεπε να με έχετε συναντήσει και να επικοινωνήσετε μαζί μου ;]
Αυτή είναι λίγο πολύ η μόνη αντίδραση που κάνω εδώ και μήνες. Πολλές επιτυχίες, ακόμα περισσότερες αποτυχίες - κάνω κάτι διαφορετικό κάθε φορά προσπαθώντας να βελτιστοποιήσω τη διαδικασία. Μπορώ να σας βοηθήσω να σας πω πώς να το βάλετε σε τροχιά και να επιτύχετε μια επιτυχημένη μείωση. Πράγματα που πρέπει να λάβετε υπόψη, να θυμάστε, να αναζητήσετε και να προσέχετε το γαμημένο. Δεδομένης της αυτόνομης και καλλιτεχνικής φύσης του συγκεκριμένου έργου, είναι εκπληκτικά κυκλοθυμικό και δύσκολο να τα καταφέρετε αν δεν έχετε τις σωστές γνώσεις/κατανόηση - παρά την αυτοσχεδιαστική ελευθερία και τη δυνατότητα αντικατάστασης, υπάρχουν ακόμα πολλά πράγματα που δεν θα λειτουργήσουν και ακόμα περισσότερα θα πάνε στραβά.

Με καλές συνθήκες/προμήθειες, είναι αρκετά εύκολο να τα καταφέρεις αν ξέρεις τι κάνεις. Επίσης, δεν είναι ούτε κατά το ήμισυ τόσο επικίνδυνο όσο το παρουσιάζουν όλοι. Μην βολευτείτε όμως! Υπάρχει ένας τύπος που λέει ότι το κάνει στην κρεβατοκάμαρά του με τα μποξεράκια του κλπ - δεν ξέρω γι' αυτό... αλλά είμαι πολύ κοντά σε αυτό το επίπεδο αυτοπεποίθησης. Μπορείς να το κάνεις αυτό οπουδήποτε μπορείς να το εκτονώσεις με ασφάλεια. Έχοντας πει αυτό, τα ΜΑΠ δεν είναι απαραίτητα, αλλά μην είστε ηλίθιοι σαν εμένα. Βοηθάει να έχεις μερικά γάντια όμως - ειδικά όταν δουλεύεις με τα χέρια σου για να ζήσεις, βασικά τα πάντα μπαίνουν σε κοψίματα / πληγωμένα σημεία και τα καίνε στην κόλαση - μερικές φορές δεν μπορείς να φτάσεις σε ένα νεροχύτη αρκετά γρήγορα και ούτε το πλύσιμο των χεριών βοηθάει πάντα. Να γνωρίζετε τα οξέα και τις βάσεις σας και πώς να τα εξουδετερώνετε και να τα έχετε βασικά σε απόσταση αναπνοής.

Δεν θέλω να κλωτσήσω ένα νεκρό άλογο, οπότε δεν θα επαναλάβω κάτι που έχω δημοσιεύσει στο παρελθόν. Παρόλα αυτά, έχω ξαναπεί, υπάρχει μια ανάρτηση από τον bb χρήστη Douda που αποδίδει δικαιοσύνη σε αυτή την αρχική συνταγή. Ένα άλλο PDF από έναν άλλο χρήστη του bb που "Flatline δεν έγραψε" - αυτό με βοήθησε πραγματικά να το καταλάβω/να βρω το πρόβλημα. Υπάρχει επίσης ένα ή δύο βίντεο με SnBs - το ελεγχόμενο από την επιβολή του νόμου μαγείρεμα στη φιάλη των 2 λίτρων. Επίσης, στο Hamiltons Pharma.. - "πώς να μην μαγειρεύετε μεθαμφεταμίνη" - έγραψα την ιστορία επιτυχίας μου SnB ως ένα είδος κλειδιού που φέρνει όλες αυτές τις πηγές μαζί και τις κάνει να έχουν πρακτικό νόημα. Δεν προοριζόταν ως μια αυτόνομη συνταγή/οδηγίες. Κατάλαβα τα πάντα για δεύτερο μαγείρεμα με αυτές τις πληροφορίες που πρότεινα, ως ένας τελείως άσχετος με καμία εκπαίδευση/εμπειρία στη χημεία εκτός από το να ξεφυλλίσει ένα "chem for dummies" πριν από περίπου 15 χρόνια, οπότε μην τα παρατάτε - δεν είναι δύσκολο. Απλά μελέτησα πραγματικά και έδωσα προσοχή και ήμουν αποφασισμένος να το κάνω. Φυσικά, δεν παίζουν όλοι με την ίδια τράπουλα. Απλά να θυμάστε ότι όταν έχετε να κάνετε με εφεδρίνη/ψευδοεφεδρίνη, η μετατροπή της σε μεθαμφεταμίνη είναι σχεδόν αποκλειστικά μια "αναγωγή ενός βήματος", αν το SnB με Li/Al ή ένα RP/I2 μαγειρεύει - το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Στο μέλλον όμως θα κλίνω προς τη μέθοδο RP/I2, λόγω της δυνατότητας να ελέγξω ευκολότερα την όλη διαδικασία.

Θα προτείνω αυτό το πολύ: Αυτή η αντίδραση θα διαφέρει σε μεγάλο βαθμό με βάση: Τα χάπια που χρησιμοποιήθηκαν, πώς/αν καθαρίστηκαν.
Πώς προστέθηκαν όλα στο RV. (η σειρά κ.λπ.)
Τη διαχείριση του RV κατά τη διάρκεια της αντίδρασης (ειδικά αρχικά) ((προσπαθήστε να το αφήσετε ήσυχο!))
Διαλύτες; Αιθέρας/αρωματικός/αλιφατικός ή ένα μείγμα ? Προσοχή στον καθαρισμό/ξήρανση - πλύσιμο με νερό/αλμύρα και ξήρανση με Mg2SO4
πριν κατά τη διάρκεια και μετά από ορισμένα στάδια.
Συνιστάται η χρήση επιπλέον NaOH. Το 1/4 μιας λωρίδας AA Li ανά κουτί είναι περισσότερο από αρκετό στοιχειομετρικά για να αναγάγουμε το ψευδό μας σε μεθαδόνη - μου αρέσει να προσθέτω λίγο περισσότερο Li περίπου 3/4 ή μια ολόκληρη λωρίδα μπαταρίας AA για να αντισταθμίσω τυχόν απώλειες ή ίσως αν ο χρόνος αντίδρασης δεν ήταν αρκετός.
Χρησιμοποιώ μια φιάλη 1,5L - δεν χρειάζεται να την εξαερώσω ή να την ανοίξω μέχρι να τελειώσει.

Αν θέλετε εγγυημένη επιτυχία βρείτε κάτι που λειτουργεί και τηρήστε το μέχρι κεραίας! Προσπαθώ να βελτιστοποιήσω και να καινοτομήσω, οπότε έχω κάνει πολλά λάθη και έχω καταστρέψει πολλές παρτίδες παίζοντας με διαφορετικά συστατικά/ποσότητες και προσπαθώντας να παραλείψω ορισμένα βήματα κ.λπ.
Η συμβουλή μου; Πάρτε το χρόνο σας και κάντε τα πάντα σωστά και σωστά. Ανακρυσταλλώστε το ψευδο- FFS σας, καταλαβαίνετε τι εννοώ; Κάντε το επιπλέον μίλι για τα πάντα και κάντε το συνήθεια. Οι δεξιότητες και το προϊόν σας δεν θα υποφέρουν, το υπόσχομαι! Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνεις λάθος, οπότε δεν μπορώ να προτείνω τίποτα όσον αφορά τις μεθόδους/συστατικά σου, όλα φαίνονται καλά.
Ξέρω ότι είναι τα λεπτότερα σημεία της αντίδρασης που δεν είστε σε θέση να αφομοιώσετε, Αν θέλετε, μπορείτε να μου στείλετε DM και μπορούμε να το καταλάβουμε.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Πριν από λίγους μήνες γαμούσα στην τουαλέτα και είδα καπνό. Κοίταξα κάτω και μου έπεσε μια σταγόνα θειικού οξέος μάρκας rooto στο παντελόνι μου. Αμέσως πήδηξα πάνω απογυμνωμένος και έριξα πάνω του μαγειρική σόδα και αμέσως άρχισα να το ξεπλένω. Έκανε μια τρύπα στο γόνατό μου βάθους 1/4".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Μια φορά ( Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ) γάζωσα την ελεύθερη βάση μου με γυμνά χέρια. Ήταν 100% χημικό γυαλί, λαδωμένες αρθρώσεις και κλιπς kek. Τα χέρια μου ήταν καστανοκόκκινα για 3 εβδομάδες ( ούτε αυτό ήταν καλό)
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
πώς "γαμιέται" κάποιος στην τουαλέτα; ή εννοείς να κάνει κάτι άλλο εκτός από το να χέσει; χαχα
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Λοιπόν, όλοι εδώ είναι τόσο....ευχάριστοι. Περίμενα πολύ γλείψιμο και υποτιμητικές προσβολές επειδή είμαι τόσο ηλίθιος. Σας ευχαριστώ που τουλάχιστον είδατε ότι θέλω να μάθω.

Μπορώ να σας δώσω μια λεπτομερή περιγραφή βήμα προς βήμα για το τι κάνω. Δεν καθαρίζω το ψευδοκονίαμα (δεν ξέρω πραγματικά πώς να το κάνω αυτό. Συνήθως τα αλέθω σε μύλο καφέ σε εξαιρετικά λεπτή σκόνη)

-Χρησιμοποιώ ένα ρεύμα σόδας 1L
-Έπειτα παίρνω 1 φλιτζάνι (ενίοτε θρυμματισμένο σε σκόνη) το αμμώνιο μου *αυτά είναι από cold packs, τα οποία είναι το αμμώνιο ασβεστίου από το οποίο έμαθα χθες το βράδυ ότι είναι το λάθος είδος*
-Προσθέτω 1 και 1/2 φλιτζάνια καυσίμου για τροχόσπιτα Coleman
-Προσθέτω Χ ποσότητα ψευδοκαρυδιού που αναμειγνύεται σε λεπτή λεπτή σκόνη (συνήθως 4-5 κουτιά από τα 24 count, 30 mg.... τα μικρά κόκκινα μπάσταρδα)
-Προσθέτω ένα φλιτζάνι αλισίβα, προσπαθώντας να καλύψω τα χάπια όσο καλύτερα μπορώ. Κάποιες προσπάθειες έδωσα ακόμη και ένα μικρό κούνημα κούνημα μόνο και μόνο για να αναμειχθούν όλα ομοιόμορφα.
-----από αυτό το σημείο μπορώ να ακούσω κάποιο τσιτσίρισμα που συμβαίνει και ακόμη και να μυρίσω τα πάντα οριακά αντιδρώντας. υποθέτω ότι αυτό οφείλεται στο ότι πρόσθεσα τη αλισίβα στο μείγμα και κάνει το πράγμα της.
-Προσθέστε 1-2 μπαταρίες λιθίου.


τώρα παραδέχομαι ότι αυτό είναι όταν προσθέτω εκείνο το μικρό ψεκασμό νερού στο μπουκάλι, και κάνω ό,τι μπορώ για να αποφύγω το λίθιο λόγω της βίαιης αντίδρασής του στο νερό, αλλά τις περισσότερες φορές είναι αναπόφευκτο και θα βραχούν μερικά από τα μικρά κομμάτια λιθίου που γίνονται λευκά. σε αυτό το σημείο νιώθω τον σφιγκτήρα μου να σφίγγεται τόσο πολύ που θα ρουφήξει όλο τον αέρα από το δωμάτιο και θα βάλω το καπάκι του SOB και θα του δώσω ένα απαλό στροβιλισμό. Τις ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ, μόλις και μετά βίας αρχίζει να κυλάει. αν κυλάει καθόλου. μία ή δύο φορές άρχισε να κυλάει βαριά σε σημείο που τρομοκρατήθηκα από το πράγμα. μείνετε ήρεμοι, και το ρέψω μερικές φορές όταν ήταν απαραίτητο. το κάνω αυτό για τουλάχιστον μία ή δύο ώρες, μέχρι όλο το λίθιο να χάλκινοποιηθεί και τελικά να φύγει (πού πήγε; αντέδρασε με κάτι, αλλά δεν είμαι χημικός.) τότε φιλτράρω, αερίζω, βλέπω τη χιονοθύελλα να συμβαίνει στο δοχείο, στραγγίζω και φιλτράρω, στεγνώνω. έτοιμο. σκουπίδια.

Δεν ξέρω αν έχω τα σωστά συστατικά. Ο Buchner μου επισήμανε το flub μου με το αμμώνιο, για το οποίο νιώθω πολύ ηλίθιος. αλλά εκεί διάβασα να τα παίρνω από πολλαπλές *πηγές*. δεν ξέρω αν τα βήματα ή η διαδικασία είναι σωστή, πάλι βλέπω διαφορετικές μετρήσεις, πότε να προσθέσω πράγματα, είδα ακόμα και μια τεχνική "water pull" αντί για gasing που περιελάμβανε έλεγχο των επιπέδων PH με ταινίες. δοκίμασα αυτή τη μέθοδο και συνειδητοποίησα ότι με κορόιδεψαν για να σπαταλήσω έναν μάγειρα.

Αισθάνομαι ότι υπάρχει πολλή παραπληροφόρηση εκεί έξω για να αποτύχουν οι άνθρωποι σκόπιμα ή να βλάψουν τον εαυτό τους. Δεν έχω πλέον σύνδεση, και έκαψα ένα στερεό φερμουάρ την εβδομάδα. χωρίς υπερβολή. Έτσι, έχω στεγνώσει τους τελευταίους τρεις μήνες προσπαθώντας να καταλάβω πώς να πάω σόλο.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ναι, κατέστρεψα το αγαπημένο μου παντελόνι παραλλαγής και ένα φούτερ με κουκούλα, με κάποιο τρόπο πιτσιλίστηκα με H2So4 και δεν το σκέφτηκα ιδιαίτερα. Την επόμενη φορά που είδα αυτά τα ρούχα ήταν κουρελιασμένα σαν να τα έφαγε μια ορδή σκόρων. Μια σταγόνα έπεσε στο πίσω μέρος του χεριού μου και ούτε αυτό το σκέφτηκα πολύ, το οποίο μετατράπηκε σε μια άρρωστη ουλή... Το H2So4 είναι αρκετά άσχημο... όλα τα άλλα απλά καίνε και ερεθίζονται για μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να φτιάξω αέριο με HCl+CaCl2... ίσως την επόμενη φορά.

Έτσι, την περασμένη εβδομάδα, έκανα ένα κουτί SU-24 (10*240mg) [παρατήρησα κάποια περίεργα πράγματα, θα τα αναλύσω] .. αυτοσχεδίασα διαλυτικό μπογιάς αντί για νάφθα/τολουόλιο... όλα ήταν kosher μέχρι που ήρθε η ώρα να ξεπλύνω το στρόφαλο με ασετόν (κρύο, στεγνό, φυσικά.) Το ασετόν διέλυσε όλο το στρόφαλο μου.. και ήμουν σε πλήρη απώλεια καθώς δεν το περίμενα αυτό. Ευτυχώς το έπλυνα σε ένα καθαρό πιάτο για να εξατμιστεί και να δω τι έχει μείνει, και αυτό ακριβώς κάναμε... Κατέληξα με μια τρομερά μικρή απόδοση 0,4 κρυσταλλικού πάγου - αλλά αυτός ήταν ο καλύτερος πάγος που κάπνισα ποτέ, με τα χέρια κάτω. (Έχω συνηθίσει το μεξικάνικο ρακεμικό)

Χθες ξεκίνησα ένα κουτί wal-phed (walgreens brand generic sudafed) 96*30mg=2.88g PSE - τα "κόκκινα καυτά". Επιλέγω αυτά τα χάπια, καθώς παρείχαν την πρώτη μου επιτυχία, αλλά έχω πάρει αυτά, τα SU-24 και τα walphed 12 (20 * 120mg = 2.4g PSE) για να δουλέψουν, ή τουλάχιστον να κάνουν χιόνι κατά την αεριοποίηση, το οποίο δεν σημαίνει απαραίτητα τίποτα, αλλά ξέρω ότι υπήρξε επιτυχής μείωση σε μεθαδόνη κατά τη δειγματοληψία.
Εν πάση περιπτώσει, οπότε γκαζάρισα αυτό το σκατό, όλα βγήκαν μια χαρά, αλλά παρατήρησα αυτή τη φορά, όπως και όταν έκανα και τα SU-24, ΟΛΑ τα crank διαλύθηκαν κατά το ξέπλυμα με ασετόν. Έτσι το άφησα να στεγνώσει και το μάζεψα και πήρα δείγμα από εδώ. Απαίσιο. Απαίσια γεύση, καμία δραστηριότητα. Έτσι τώρα πήγα να xtalize με %99 IPA (ξηρό) και κατέληξα με ένα παρόμοιο προϊόν όπως με την ακετόνη, κοκκινωπό/καφέ/ροζ βρώμικο χρώμα, αστεία μυρωδιά διαλύτη, απαίσια γεύση, πολύ όξινο για κάποιο λόγο, το πιο σημαντικό... καμία ψυχοδραστικότητα. Κάπως εκνευρισμένος σε αυτό το σημείο...

Οπότε επέστρεψα στο σχεδιαστήριο... Αποφάσισα να κάνω A/B ό,τι στο διάολο ήταν το "προϊόν" μου. Επίσης, πήρα το παλιό καύσιμο, το αεριοποίησα, τίποτα δεν κατακρημνίστηκε. Οπότε το έριξα πίσω με το μείγμα αντίδρασης. Τα έριξα όλα στον μύλο του καφέ μαζί με το καύσιμο και φρόντισα να τα κονιορτοποιήσω/αναμείξω εξαιρετικά. Αφού τοποθέτησα αυτό το μείγμα σε μια θερμαντική πλάκα σε χαμηλή/μέση για περίπου μια ώρα με ανάδευση εδώ και εκεί. Πρόσθεσα τη βάση του όποιου "προϊόντος" μου στο μίγμα καυσίμου που φιλτράρεται/αποξηραίνεται. Έβαλα ξανά αέριο σε όλο αυτό το μπέρδεμα, αυτή τη φορά το ίζημα ήταν πολύ πιο ελπιδοφόρο. Έτσι το φιλτράρισα, δεν έμεινε τίποτα πίσω ...παρά το γεγονός ότι είδα στερεά. Υπήρχε ίζημα και στο εσωτερικό του δοχείου αεριοποίησης, το οποίο μάζεψα με ξέπλυμα με ασετόν. Έτσι, εργάζομαι με το ξέπλυμα με ασετόν, του "διαλυμένου στρόβιλου;" και πάλι. Αποφάσισα να ρίξω στο μείγμα και λίγο %99 IPA και να τα ξεπλύνω όλα ταυτόχρονα. Οπότε τώρα είναι στο πιάτο μου και περιμένει να στεγνώσει. Θα σας ενημερώσω πώς θα βγει...

Καμιά σκέψη σχετικά με αυτή τη δύσκολη κατάσταση;
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Έχω κάνει πλύση με ασετόν σε πράγματα στο παρελθόν για να τα καθαρίσω (άλατα epsom στο φούρνο, αναμεμειγμένα με ασετόν για να βεβαιωθώ ότι ήταν ξηρό ασετόν) και νιώθω ότι ό,τι και να γίνει θα διαλύσει το μεγαλύτερο μέρος του πάγου μου. αλλά πάντα το κάνω αυτό σε ένα καθαρό δοχείο και το αφήνω να ανακρυσταλλωθεί. αν μη τι άλλο, για μένα, το κάνει να έχει καλύτερη γεύση. χαχα δεν ξέρω που να βρω τολουόλιο.....αλλά χρησιμοποιώ τα μπουκάλια της HEET μερικές φορές (κίτρινα μπουκάλια) δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό ή αν είναι καν το σωστό διαλυτικό....

η μικρή σου δυσάρεστη κατάσταση ακούγεται σαν αυτό που παθαίνω σχεδόν σε κάθε προσπάθεια που κάνω. Φαίνεται πολλά υποσχόμενο. Αλλά έχει γεύση σαν βενζίνη σε μορφή σκόνης και (βλακωδώς) επιχείρησα ακόμα και να το καπνίσω. ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΙΔΕΑ. Πολύ επώδυνη. Είχε απαίσια γεύση. Μετατράπηκε αμέσως σε μια μαύρη πίσσα στη φούσκα μου. Πολύ αναστατωμένος και πολύ απαίσια γεύση για ώρες στο στόμα μου.

Παίρνω συνήθως το εμπορικό σήμα της Walgreens ή το πραγματικό Sudafed (shits όπως $10 το κουτί. τρελό) πραγματικά όλα εξαρτώνται από το ποιος im μιλάμε για εκείνη την ημέρα και αν ενδιαφέρονται να ελέγξουν αν έχουν το γενόσημο.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση...
Λοιπόν, πώς βγήκε; Λοιπόν.... περίπου το ίδιο χάλια όπως και την πρώτη φορά. Το ίδιο άσχημα όπως και την πρώτη φορά. Δεν είμαι ακριβώς θετικός. Χρησιμοποίησα το γενόσημο wal-phed 96*30mg 'red hots', με το οποίο είχα επιτυχία και στο παρελθόν. Η διαφορά αυτή τη φορά ήταν ότι είναι καλοκαίρι αντί για χειμώνα και δεν εκχύλισα τα χάπια με μεθανόλη πριν από το χέρι. Αποφάσισα απλώς να τα συνθλίψω και να τα ρίξω στο τροχόσπιτο. Το πλύσιμο με ασετόν διέλυσε όλη την μανιβέλα μου, όπως και με τα SU-24, αλλά όταν το εξαέρωσα αυτό, έμεινα με χάλια. Με τα SU-24, κατέληξα με λίγο από κάποιο πάγο βόμβα. Αυτή τη φορά, όμως, τίποτα, οπότε δεν ξέρω τι πήγε στραβά.

Όπως μπορείτε να δείτε, η προσπάθεια να βρω μια σταθερή μέθοδο εργασίας με έχει αφήσει κάπως μπερδεμένο και απογοητευμένο. Όσο κι αν μου αρέσει η καλλιτεχνική και αυτοσχεδιαστική ελευθερία και η ετοιμότητα/διαθεσιμότητα αυτής της μεθόδου... Αρχίζω να κλίνω προς τη θέση όλων των άλλων επί του θέματος: "Απλά κάντε το με τον σωστό τρόπο με τη μέθοδο RP/I2." ...Λιγότερες εικασίες. Λιγότερες μεταβλητές. Λιγότερα πράγματα που μπορούν να πάνε στραβά. Σίγουρα λιγότερο επικίνδυνο και πιο φιλικό προς τους νέους.
 
Top