Ο ευκολότερος τρόπος για τη σύνθεση της μεσκαλίνης HCL

lazarus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά,
Είμαι ένας πολύ ερασιτέχνης χημικός που έχει κάνει αρκετή έρευνα (μαζί με τον φίλο μου που είναι έμπειρος χημικός) για τη σύνθεση της mescaline hcl. Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει έναν σχετικά απλό (και ασφαλή) τρόπο σύνθεσης αυτής της ένωσης;

Ευχαριστώ
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Αν είχατε κάνει την έρευνά σας, θα γνωρίζατε την απάντηση σε αυτό....

Θα σας πω ακόμα τι θα σας έλεγε μια αναζήτηση 5 λεπτών στο Google...

3, 4, 5, τριμεθοξυβενζαλδεΰδη σε 3,4,5, τριμεθοξυνιτροστυρένιο, 3, 4, 5 τριμεθοξυνιτροστυρένιο σε μεσκαλίνη.

Το πώς θα φτάσετε σε αυτά δεν θα το εκλέξω, καθώς μπορείτε να το βρείτε μέσω του Google και αυτής της ιστοσελίδας
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Χρησιμοποιώντας μια πρωτογενή αμίνη και ένα νιτρομεθάνιο, σωστά; Και μετά ό,τι χρησιμοποιείτε για να το αναγάγετε με...
Η ερώτηση που θέλω να μάθω είναι, με ποια πρωτογενή αμίνη ξεκινούν οι περισσότεροι άνθρωποι; Είδα μια σύνθεση εδώ που χρησιμοποιεί κυκλοεξυλαμίνη... υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος απόκτησης αυτής ή μπορεί να αντικατασταθεί με μια άλλη "αλειφατική" αμίνη; Ή κάτι τέτοιο. Από ό,τι διάβασα υπάρχουν δύο τύποι και πάντα λέω το λάθος αλλά ναι.
Ψάχνω να το κάνω αυτό επίσης αλλά ήδη, φυσικά, γνώριζα τις πληροφορίες που είπες. Είναι περισσότερο τα μέσα και τα έξω...για μένα τουλάχιστον και δεν θεωρώ καν τον εαυτό μου ερασιτέχνη πρότυπο στη χημεία lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ω, επίσης, συγγνώμη που αναζωπυρώνω ένα τόσο παλιό νήμα
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Δεν γνωρίζω τις αποδόσεις, αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει μεθυλαμίνη για τον καταλύτη, κάτι που είναι βολικό, αφού απαιτεί επίσης νιτρομεθάνιο, το οποίο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για να φτιάξετε μεθυλαμίνη.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, αυτό είναι χρήσιμο για μένα. Το νιτρομεθάνιο είναι δύσκολο να το αποκτήσω και έτσι δεν μπορώ να πω ότι θα το σπαταλούσα χρησιμοποιώντας το για να φτιάξω μεθυλαμίνη, ωστόσο, έχω δει ένα σύνθετο από πυροσβέστες που μου φαίνεται αρκετά ελκυστικό, όσον αφορά την OTC-ικότητα.
Για να είμαι δίκαιος- αφού το εξέτασα, θα μπορούσα πιθανώς να φτιάξω απλώς κυκλοεξυλαμίνη και να έχω ακόμη και το Zn που έρχεται - και στην πραγματικότητα μόλις παρήγγειλα και το NiCl(II), 🤔 σχετικά με αυτό....
Πιθανώς θα είχα καλύτερες αποδόσεις με αυτόν τον τρόπο - λίγο πολύ σε όλη τη διάρκεια από τη σύνθεση της πρωτογενούς αμίνης/καταλυτής αν χρησιμοποιούσα κυκλοεξυλαμίνη.
Άλλοι πρότειναν επίσης τη χρήση οξικού αμμωνίου ως καταλυτή...
Δεν ξέρω προς τα πού θα ταλαντευτώ, εξαρτάται από το πόσο νιτρομεθάνιο θα καταλήξω. Έχω πράγματι λίγο νιτροαιθάνιο τώρα όμως, οπότε φτάνω εκεί αργά αλλά σταθερά - προετοιμάζοντας το επόμενο RXN μου από την άποψη της απόκτησης πρόδρομων ουσιών.
ΑΤΜ Εργάζομαι στην αναγωγική αμίνωση της τρυπταμίνης σε τρυπτοφάνη, αλλά δεν έχω μετρητά και χρειάζομαι ξηρό πάγο.
Είμαι πρόθυμος να παραδεχτώ ότι ανέβαλα την εργασία μου στη σύνθεση του n,n-DMT, ώστε να μπορώ να διαθέσω κομμάτια για το επόμενο.
Μια εβδομάδα σήμερα, παίρνω τον πάγο... ξηρός πάγος που δεν είναι κανενός είδους ταχύτητα lol αν και υποθέτω ότι στο τέλος θα κάνω και το αντίστοιχο TMA
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Τι λέτε για το οξικό αμμώνιο;
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Εννοώ αυστηρά για την 3,4,5-τριμεβενζαλδεΰδη προς το αντίστοιχο β-νιτροστυρένιο
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Yeh I realized about ammonium acetate shortly after reaching for pihkal even if he does poo poo it a bit lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ένα ενδιαφέρον βίντεο στο YouTube από τον chemdelic νομίζω ότι είναι το όνομά του, κάλυψε αυτό το θέμα πρόσφατα και φάνηκε να το κάνει να δουλέψει ωραία - ακόμη και αν κατά λάθος πρόσθεσε νιτροαιθάνιο στην 2,5-DMOaldehyde αντί για νιτρομεθάνιο.
Δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς πώς, αλλά βρήκε έναν τρόπο να ρίχνει απλά το νερό που έγινε επί τόπου...
 
Top