Σύνθεση Alpha-PVP (κλίμακα 1-10kg). Πλήρες εκπαιδευτικό βίντεο.

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Χρειάζεστε βοήθεια με μετρήσεις

Αντί να χρησιμοποιείτε :Valerophenone
Θα αγοράσω υγρό : 2-Bromovalerophenone

Αν θέλω να χρησιμοποιήσω 1 λίτρο

2-Bromovalerophenone


Ποια είναι η ποσότητα αντιδραστηρίων που θα χρειαστώ ανά 1 λίτρο:


-Υδροβρωμικό οξύ (HBr) 48%;?

-υπεροξείδιο του υδρογόνου (H2O2) 35%;

-Πυρρολιδίνη (CAS 123-75-1);;;;;

-Οξικός αιθυλεστέρας;???

-Ανθρακικό νάτριο (Na2CO3) 20% aq διάλυμα;;;;;

-Διεθυλαιθέρας (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

-Διβενζοϋλο-D- τρυγικό οξύ ??

-Διχλωρομεθάνιο (CH2Cl2) 830 ml,

-Ηεξάνιο ????

Υδροχλωρικό οξύ conc. 35% (HCl);.??

ΘΑ ΒΟΗΘΟΎΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΑΝ ΜΠΟΡΟΎΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΏΣΕΤΕ ΜΕΤΡΉΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΉΣΗ 1 ΛΊΤΡΟΥ 2-ΒΡΩΜΊΟΥ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ?????

Έτσι ώστε να μπορώ να υπολογίσω το κόστος ανά αντίδραση, επίσης είναι η εκτίμηση της απόδοσης περίπου 20% απώλεια
1 λίτρο = 800g a-pvp;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
301
Points
63
Σας έγραψα ένα PM.
 
View previous replies…

Taiwan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 17, 2024
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Γεια σας, έχω το ίδιο πρόβλημα, μπορείτε να βοηθήσετε;
 

jager_17

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 28, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
ίδια ιστορία, μπορείτε να βοηθήσετε;
 

viking1111

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 4, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας έχω ένα μικρό πρόβλημα, για 25k 2bromovalero χρησιμοποιώ για να κρυσταλλοποίηση μετά pirolidyne και μετά το πλύσιμο, χρησιμοποιώ για να κρυσταλλοποίηση 1,5l aceton σε 0,38 οξύ ανά 1kg bromo, αλλά υγρό για να κρυσταλλοποίηση παίρνω 1l και κάνω ph 2 με μίγμα aceton και οξύ, μετά από 10h στην κατάψυξη τίποτα happend (ήταν ανάμιξη 4 ώρες με pirolidyne σε θερμοκρασία 55) τι έκανα λάθος και πώς να το διορθώσω;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
301
Points
63
Προτείνω να πάμε σε ιδιωτικά μηνύματα και να συζητήσουμε τις λεπτομέρειες με τη σύνθεση.
 

Taiwan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 17, 2024
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Γεια σας, έχω το ίδιο πρόβλημα, μπορείτε να βοηθήσετε;
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Καλησπέρα, με συγχωρείτε, μπορώ να σας ζητήσω βοήθεια; Έκανα μια σύνθεση της Alfa pvp με βάση αυτή τη συνταγή https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone Έκανα τα πάντα όπως περιγράφεται, εκτός από την απόσταξη του οξικού αιθυλεστέρα, έφερα την οξίνιση στο 5, το έβαλα στην κατάψυξη και τα άλατα δεν έπεσαν, πώς μπορώ να διορθώσω την κατάσταση; Στη συνέχεια, εξαέρωσα το διάλυμα στο 1/2 σε θερμοκρασία 74-77 και το έβαλα στην κατάψυξη και πάλι και όλα χωρίς αποτέλεσμα, ίσως κάποιος έχει αντιμετωπίσει αυτό; Παρακαλώ βοηθήστε με!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Εάν υπάρχει οξύ, πρέπει να εξατμίσετε σε χαμηλή θερμοκρασία ή υπό κενό. Μπορείτε να πάρετε τα υπολείμματα όπως η μαύρη ρητίνη. Πρέπει να χρησιμοποιήσετε χημικά καθαρή ξηρή ακετόνη για να την κρυσταλλώσετε. Εάν πρόκειται για οικιακή ακετόνη, τότε μπορεί να υπάρξουν προβλήματα. Εκτός από την ακετόνη, υπάρχει επίσης μια μέθοδος καθαρισμού, εάν μπορείτε να πάρετε τη ρητίνη και να τη διαλύσετε σε νερό. Εκχυλίστε το νερό με διαλύτη από τις ακαθαρσίες και κρυσταλλώστε το προϊόν από υδατικό διάλυμα κατά την ψύξη.
 

CalvinCandy

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 3, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Τα καταφέρατε όπως στο βίντεο;
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Καλημέρα, σας ευχαριστώ για τη βοήθειά σας, όλα μου βγήκαν σε καλό, το όλο πρόβλημα, όπως καταλαβαίνω, ήταν στο οξικό αιθυλεστέρα μετά την πλήρη αλλοίωσή του και την αραίωση με ξηρή ακετόνη, ξαναοξύνθηκε και τότε έπεσαν τα άλατα.
 

Skurczolo

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Εγώ είμαι πάλι. Έχω συνθέσει με επιτυχία υδροχλωρική α-pvp και τώρα θέλω να δοκιμάσω να φτιάξω α-pihp χρησιμοποιώντας εξανοφαινόνη. Να το βρωμίσω σε α-βρωμο-ν-εξανοφαινόνη ? με τις ίδιες τεχνικές όπως με τη βαλεροφαινόνη ? Υπάρχουν κάποιες συμβουλές πριν δώσω δοκιμή, ή μήπως είναι τόσο "απλό" όπως με τη βαλεροφαινόνη ?
 

mynameisjeff

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 14, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Χρειάζομαι βοήθεια για την A-PHP παρακαλώ
 

Xtrembendion

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Jul 2, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας , κατά την προσθήκη pyro (265gr)σε 2bromo (300gr+1080gr EA)η θερμοκρασία παραμένει 25 celsium επίσης καμία αλλαγή χρώματος.αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει καμία αντίδραση καθόλου;
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
10
Reaction score
12
Points
3
Ξέρει κανείς πώς να συνθέσει το MDPV; Είναι απλά Apvp που γίνεται με μεθυλαμίνη; Έχω φτιάξει τόσο aphp όσο και apvp αλλά ποτέ mdpv και θα ήθελα να ξέρω αν θα μπορούσα να πάω από την 2-βρωμοβαλεροφαινόνη στην MDPV ή είναι εντελώς διαφορετική η διαδικασία;
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
10
Reaction score
12
Points
3
Ξέρει κανείς πώς να συνθέσει το MDPV; Είναι απλά Apvp που γίνεται με μεθυλαμίνη; Έχω φτιάξει τόσο aphp όσο και apvp αλλά ποτέ mdpv και θα ήθελα να ξέρω αν θα μπορούσα να πάω από την 2-βρωμοβαλεροφαινόνη στην MDPV ή είναι η διαδικασία εντελώς διαφορετική
 
Top