Leuckartova aminace 1-fenyl-2-propanonu (P2P) na amfetamin a metamfetamin. Směsné měřítko.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
Podělím se s vámi o tabulku.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Snad je jen spravedlivé dodat, že teploty nad 180 °C, jako je jmenovaných 200 a 210 °C, pro jistotu zcela zničí P2P a dokonce i formamid, vznikající páry a plyny jsou vysoce toxické. Odvzdušněte vše, co vychází z horní části kondenzátoru ven! Vážně!
Udržujte teplotu pod 180 °C, lépe pod 175 °C, a kalibrujte infračervený teploměr podle použité baňky/sestavy, jinak nikdy nebudete přesně vědět, jak je horká.

Hodně štěstí
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Počkejte chvíli.. @OrgUnikum znamená to, že po vysušení methylenchloridu můžete potenciálně začít přidávat jen kyselinu D-(-)-vinnou (cas 147-71-7) a zúčastněnou sůl d-meth?

Pokud ano, existuje ještě nějaká literatura o mikrovlnném ozařování? Chlapi, máte cenu zlata, děkuji.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Spousta literatury, ale uvědomte si, že trik není ani tak v mikrovlnkách, ale v tom, že se jedná o tlakovou nádobu v mikro a že tlak způsobuje. Sám jsem si to uvědomil teprve nedávno: Klíčem k úspěšné Leuckartově reakci pro amfetamin je použití tlakové nádoby pro reakci a hydrolýzu. Metamfetamin lze vyrobit Leuckartovou reakcí bez tlakové nádoby, výtěžky však nejsou hvězdné, daleko lepší je pro to Al/Hg nebo NaBH4.

A oddělit stereoizomery, d- meth a l-meth, není tak snadné jako přidat kyselinu D-(-)-vinnou, omlouvám se. Ale není potřeba vzácná a drahá kyselina D-(-)-vinná, lze použít normální kyselinu vinnou, odvozenou od přírodních látek. Proces zahrnuje přírodní kyselinu vinnou 1/4 mol, HCl 1/2 mol, d/l-meth 1 mol a zahrnuje tvorbu soli a částečné rozpouštění/reformaci soli (zrání), dokud není dosaženo prakticky úplného oddělení. Není to triviální. Velmi závisí na teplotě a nastavení.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Když říkáte, že výtěžnost není hvězdná, o jakém typu procenta se jedná? Není to podobné i výše uvedené studii s derivátem formamidu Methly?

Důvodem použití D-(-)-vinného místo přírodního derivátu je to, že ho mám snadno dostupný a volný. Pevná hmota je izomer D a roztok je izomer L, je to tak?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Nevadí, že se jedná o tatarskou otázku, dnes jsem to vyřešil. Díky, příteli.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
S hydrolýzou formyl amidu v těchto měřeních.
NMF - 130 ml
P2P - 100ml
Mravenčí - 84ml
Kolik roztoku naoh potřebujete a kolik HCI? Je dostačující 35% laboratorní roztok?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
A jako bezplatná služba od vás, poměry pro P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
kyselina mravenčí 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Při použití N-methylformamidu je 89,5 ml 1,5 mol ve vašem poměru @OrgUnikum
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Na Wikipedii si vyhledejte molekulovou hmotnost N-methylformamidu - mol/g - a vynásobte ji 1,5, jak je vidět v mém příspěvku, na který odkazujete. Nebudu to dělat za vás.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
7. Surová volná báze methamphetaminu se destiluje ve vakuu (2 mbar, 60-100 °C) pomocí Kugelrohrova destilačního přístroje (volitelně) , čímž se získá methamphetamin jako čirý až světle žlutý olej (2,5 g, 42 %).

Jaká je další možnost? Jednoduchá, frakční nebo parní destilace? Pokud nemáte Kugelrohrův destilační přístroj?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Vaše směs má snadno oddělitelné složky s velmi velkým rozsahem bp, takže frakcionace je vyloučena.
Váš produkt se rozkládá před dosažením bp, dokonce více než primární aminový derivát, takže normální destilace také odpadá.
Správná je pára, nejlépe z alkalického roztoku maximálně 35 % NaOH, aby se zabránilo alkalické hydrolýze.

Pokud to jakýmkoli způsobem upřednostňujete, můžete také provést jen extrakci rozpouštědlem ze základního roztoku pomocí něčeho jako toluen, odstranit organickou vrstvu a okyselit na ph 2-3 a následně vodou. Poté se tato přidaná voda oddělí a organická frakce se vyhodí. aq vrstva se bazifikuje a znovu extrahuje čistým rozpouštědlem.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
61
Points
28
Mám dotaz, prosím 🙏🙂 mohu tento reciepe použít pro větší rozsah? Nebo jen pro malé měřítko?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
Leukart je skvěle škálovatelný, pokud máte reaktor, můžete ho škálovat i velikostně.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Použití dalšího množství vody v Leuckartově reakci může zvýšit výtěžnost. Kdo to dokázal, může o tom napsat zde.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
Ano, v Leuckartu se musíte ujistit, že tam vůbec není voda.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Docela mě zajímá zkoušení této reakce (ano, ještě jsem nezkusil leuckard), mám několik otázek:
1. Je výtěžek reakce stejný pro primární aminy a sekundární aminy?
2. Ideální teplota: 175C nebo nižší?
3. Možná, že použití dean stark apartatures k udržení reakce v suchu zvýší výtěžek ?
4. HCL hydrolizace reakční směsi, pak přidání trochy methanolu a KOH nebo NAOH k hydrolýze zbývajícího formilderivátu a příprava destilačních aparatur k přímé destilaci freebase ve vakuu je nejlepší pracovní postup, který mě napadá ?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
1. Ne, není tomu tak. Pro ohřev si myslím, že ano, ale zbytek pracovního postupu ne.

2. Udržuji teplotu ~ 155 C po dobu 24-27 hodin. Mnoho lidí říká, že 180 C nebo dokonce 175 C je příliš vysoká teplota. Strýček Fester ve svých knihách říkal, že se má udržovat nejnižší teplota, při které reakce probíhá (stále se objevují bublinky). Nízká teplota a dlouhá reakční doba. Opakem je příliš velká teplota a příliš krátká doba.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
Nyní, když skončím s ohřevem (amfetamin), provádím formylovou hydrogenaci se zásadou, mám tedy v posledních reakčních krocích ještě dát nejprve H2O2 (30 %)? Jakou roli zde hraje H2O2?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
No, sám jsem si informace vyhledal. Úloha H2O2 je vzhledem k výtěžkům docela důležitá. H2O2 je oxidační činidlo, ale pokud jde o jeho molekulární formu, vždycky jsem si myslel, že může snadno působit i jako redukční činidlo. Docela zajímavá sloučenina!
 
View previous replies…

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Proč potřebujete okysličovadlo, když ve všech patentech, které jsem studoval, nikdo nepoužívá h2o2? Můžete říci mechanismus účinku ?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
Právě jsem řekl o polovině mechanismu. Sám jsem byl trochu skeptický, protože jsem o něm také nic nenašel. H2O2 se chová jako redukční činidlo.
Peroxid vodíku redukuje P2P formamid na ---> N-formylbenzedrin, takže formylová skupina je nyní lepší odcházející skupinou, a když provedete hydrogenaci, amin zůstane neporušený na molekule benzedrinu a formylová skupina odejde, čímž vznikne benzedrin s lepším výtěžkem, myslím. Jde o to, že formylová skupina snadněji opouští molekulu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
Sám jsem ale také stále skeptický, protože tyto informace o použití H2O2 jsem získal od chemického asistenta s umělou inteligencí, a to je to nejhorší místo, kde lze získat jakékoli informace týkající se chemie. Také jsem si všiml, že nikdo H2O2 při těchto typech syntéz nikde nepoužívá. Takže když jsem teď na stejném místě v této syntéze, asi použiju jen čistou vodu, kdyby mi to někdo znalý osvětlil. Mám tedy v této fázi vytvořit 30 % H2O2 nebo použít jen čistou vodu?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Mohu jen zdvojnásobit množství h2o2, pokud je můj peroxid jen něco málo přes 15 % +, jeho mrcha najít silnější v mém místě, nebo maby nějakou jinou sloučeninu nahradit?
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
Jednou jsem z 12 % H2O2 vyrobil asi 25 % H2O2 (špatné výpočty), a přesto mi to vyšlo na kyselinu peroctovou!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
82
Points
28
Edice je v angličtině: Můžete si spočítat, kolik musíte odpařit z těch 15 % H2O2, abyste získali 35 %, a pak můžete vyrobit dobrou peracidu. Takhle jsem poprvé dostal ze 40 g MPB ---> 35,60 g acetoxyfenylpropenu. Takže, páni. A z 12% H2O2 jsem udělal 30% H2O2, abych si spočítal, kolik vody musím odstranit opatrným odpařováním, a peracida fungovala takhle dobře! Ale abych byl přesný, dám peracidu bokem na 3 až 4 dny s katalyzátorem H2SO4, aby to fungovalo.
 
Top