Химик с малка партида, който търси да направи реакцията на Хенриһттр://....

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Смятате, че се нуждаете само от слаба основа Амониев ацетат, циклохексиламин и n-бутли Може да грешите, но винаги можете да опитате
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ya амониев ацетат ще бъде този, който бих помислилһттр://....
Аз ще избера 3,4,5-триМЕОба преди 2,5-ди. Чисто защото реагирайки с нитрометан и вие сте на път да получите мескалин и все пак след това все още съм свободен да опитам да използвам нитрометана, за да направя и 3,4,5-ТМА.
Искам да направя 2c-b в някакъв момент, но бромирането ме плаши като цяло - имам 1 кубик, който купих преди години и който се съхранява в шишенцето, в което беше поставен, но използването на газ звучи още по-страшно!
Няма ли начин да бромя нещо, без да използвам елементарен бром?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Да, Rabidreject, бромирането вече не е проблем. Вземете малко NBS (N-бромосукцинимид). Но трябва да сте направили чист 2c-h Hcl или 2c-h Oxalate. Но това не е толкова трудно.

Вече има нетоксичен и безопасен синтез на 2c-b, който можете да направите в домашни условия. Редукция на NaBH4 + Cu(II)Cl и бромиране с NBS. И всъщност работи добре дори за по-големи количества.

В крайна сметка ще копирам/вмъкна моето описание на 2c-b някой път.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Значението на тази публикация току-що се усети. Огромно количество благодарности за няколко прости думи! Хаха
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Макар че нека да обясня. На всеки две седмици получавам пари от правителството за различни увреждания и 85% приблизително се изразходват за частната ми сметка за медицински канабис.
Опитвам се да намаля това... приемането на твърде много и твърде често е голямо нещо в живота ми - аз съм възстановяващ се хероинов (опиатен) наркоман и предимно бензозависим.
За щастие ми е предписан бупренорфин за опиатната зависимост - iv току-що започнах да си инжектирам Buvidal sub-cut. В момента съм на седмична доза и е малко като влакче в увеселителен парк 🎢
КАКТО и да е, бавно, но сигурно се справям.
Както съм казвал и преди - химията е много по-добър наркотик от всеки един от наркотиците, които произвежда, дори и това да е причината, поради която се забърках в нея. Не за да печеля пари, а за да науча повече за наркотиците, които не предизвикват пристрастяване, а може би дори и за наркотиците, които не предизвикват пристрастяване, и първото, което ми дойде на ум (без да знам нищо за химията, беше ДМТ), така че се сдобих с някакъв хардуер и куп химикали и това, и онова, и в крайна сметка имам доста, но освен това попих куп знания.
Наистина съм ви благодарен, че ми дадохте връзка към двете книги и ще ги прочета както трябва, когато имам повече време.
Просто исках да го изложа там, не получавам много пари и затова за мен всички тези RXN са много продължително нещо, като получавам по един реактив, защото почти никъде не се продават неща като 3,4,5-tmobza в количества, по-малки от 0,5-1 кг!
Това е добре, просто прави нещата по-продължителни, тъй като не възнамерявам да продавам нищо... просто фактът, че мога да имам толкова мескалин, колкото някога ще искам, е хубаво предложение ха
Все пак научавам много - Никога не бих предположил, че всъщност знам глупостите си, въпреки че вероятно знам достатъчно, за да звучи така, все още не бих могъл да напиша собствен синтезатор, така че, например, след като направя мескалин, няма да мога да направя проскалин. Или това, че мога да проследя и разбера редукционното аминиране на DMT, не означава, че разбирам как да балансирам уравнението или да направя N,n-DET.
Мисля, че съм пропуснал най-основната част от химията, в която се учиш да балансираш уравненията и да се научиш как да използваш нещата, които вече имам, за да ги модифицираш достатъчно, за да получиш нещо друго - ако това има смисъл!
Едно нещо, което научих наскоро, е, че можете да изпратите частни проби от каквото и да е в лабораториите в Испания, за да им бъде направена GCMS. Бих направил това....макар че за някои неща обикновеният TLC е достатъчен, за да се доверя на химията
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Много по-лесен начин

 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Хаха да е правено многократно и да е много по-евтино и по-лесно - до известна степен. Искам да направя достатъчно N,n-DMT за остатъка от живота си и да го осолявам и т.н., но бих искал да изследвам и други триптамини като n,n-DET, DiPT, DPT, разбира се - не казвам, че действително ще стигна до там с други, освен DMT, но съм сигурен, че мога да го направя с китайския триптамин с чистота 99%, който имам, и обикновена баня със сух лед/ацетон, вместо да си пробвам късмета с обикновена ледена баня.
Но да, признавам - ако искате да опитате само ДМТ, тогава със сигурност А/В екстракцията ще е по-лесна, но по-хубавото нещо от факта, че сега може би ще успея да синтезирам n,n-ДМТ (мисля, че това е страхотно само по себе си и доста необичайно в наши дни), е фактът, че това ме накара да започна да уча органична химия и да осъзная, че ПЕА и психеделичните амфетамини се произвеждат много по-лесно от триптамините!
Трябваше да разбера просто по реда, в който Шулгин е написал книгите си, но не, не съм толкова умен - имах цел и я преследвах.
Сега имам много цели с органичната химия и събирам през цялото време... химията сериозно ми отвори очите за един свят, който малцина "наркомани" всъщност си правят труда да изучават. Искам да кажа, дяволите - опитвам един или друг психеделик на и извън 20 странни години - извличането на ДМТ е доста голяма част от това, но също така купувайки много ранни (shulgins) RC в началото, аз съм учуден, че ми отне толкова дълго, за да действително наистина да се задълбочи в темата tbf!
Всеки, който иска да печели пари (нещо, което аз очевидно не съм), не си мислете, че това е лесен и гарантиран начин за печелене на пари, аз все още бих екстрахирал и реекспонирал, но все пак това е нещо, което искам да направя!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Просто си помислих, че вие трябва да знаете откъде идвам.
Всъщност е доста досадно да не можеш да мислиш за други неща!!!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Добре, така че някой има ли амониев ацетат за продажба?! Хаха jk ☺️
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
EBay или A***** чисто След като се справите с химията, менюто с наркотици е вашата стрида, повярвайте ми, опитал съм около 90% от наркотиците, особено дизайнерските 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Хаха йер и двете са били шибано страхотни в по-голямата си част - освен това няколко полски компании са били полезни. Много от основните химикали, от които имах нужда iv, в крайна сметка просто дестилирах от неща, които вече са в страната, макар чеһттр://....
Трябва да довърша нитроетанния синтезатор, който започнах. Всичко, което трябва да направя, е последната стъпка. Забравих за него, когато се сдобих с около 150 мл (незначително количество - наясно съм).
Както и да е, следващото нещо, което трябва да измисля, е LiAlH4, тъй като не мога да го купя готов. Има неща, които мога да купя от тези компании (поръчвайки на квартира) и неща, които не мога. Бях изненадан, че успях да намеря компания, която да достави концентрирана Hcl киселина!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Проследих видеото за мескалина / ТМА тук, но също така следях и Пихкал.
Успешно направих около 7-8 г от 3,4,5-б-нитростирен и затова реших да си изпробвам късмета и да се опитам да направя и съответния нитропропен.

Така че през последните няколко дни първо направих рефлукса - след това на следващия ден не ми се стори, че цветът е подходящ - според Шулгин, така че го рефлуксирах по-дълго и този път в мантията с бъркалка, вместо в парната баня.
Получи се "по-добър" цвят, но не точно както е описано, така че го оставих да се охлади за една нощ, за да се получи RT.

На следващия ден реших да направя вакуумна дестилация, като използвам мантията си. Не мога да кажа, че някога преди съм правил такава дестилация.
Признавам, че отначало се получи някакво блъскане, само веднъж, но хей - за първи път. След известно време обаче ми остана червено масло.

Така че днес, след като 3 дни правих разни неща с тази безумна реакция, реших да реекспресирам маслото от MeOH, както е по синтеза на Шулгин.
Сега чакам да се охлади и усещам, че вероятно няма да се получи - просто изглежда, че имам много лош късмет при създаването на нитропропени, въпреки че имах голям успех с b-нитростирен, а това е същата реакция!
Много странно....

Както и да е, пазете си 🤞за мен!!

Ако имам някакъв успех, ще го споделя.

Предполагам, че независимо от това, все още имам да редуцирам два различни b-нитростирена, така че това е вълнуващо само по себе си.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Уау, тази сутрин станах с чувството, че съм адски сигурен, че синтезът на ТМА се е объркал и ще кристализира.

Защо? Наистина нямам представа... може би го проверих твърде бързо, но след като го оставих във фризера за една нощ, бях адски изненадан да видя, че е победен от жълти кристали...
Резултат!
Така че сега имам около 6 грама b-2,5-ДМОН,
около 8 грама некристализирал b-3,4,5-TMONS
и колкото и да е от съответния триметоксинитропропен в следното. По някаква причина винаги бъркам името на този нитропропен. Те не следват същите конвенции за наименуване като нитростирените (от това, което съм виждал да се нарича в Pihkal).


7S08pRTMXA


(Този сайт винаги ли обръща изображенията и на други хора на 90 градуса?! Това е наистина дразнещо!!!)

SPJoLt7len


Ще призная, че го оставих да изстине прекалено много и той замръзна, но просто ще го върна в хладилника за известно време, преди да филтрирам.

Честно казано, същото се случи, когато направих прекурсора на мескалина - ето защо снимката, която публикувах на сушенето, изглеждаше толкова мокра. Просто филтрирах, оставих го там за известно време и докато го сложа в лодката за претегляне и след това в обозначителя, той се беше разтопил и не изглеждаше по-различно от 2,5-стирена.

Извинявам се за този дълъг и безсмислен пост - честно казано, доста съм щастлив, тъй като наистина не мислех, че този път ще кристализира!

Наистина е хубаво усещане да можеш да проследиш един от синтезите на Шулгин (или части от тях), след като си гледал и чел тази книга през последните 20+ години. Почти от самото начало на ерата на уебсайтовете на RC, когато много китайски продавачи разбраха, че могат да продават повечето от тях.
Просто е хубаво да следваш думите му и да работи точно така, както казва.
Дори всъщност следвах части от писанията на Шулгин над видеото тук за този последен предшественик на TMA. Харесва ми начинът, по който той включва неща като - "I refluxed It until it was a nice dark red color".

До известна степен намирам това описание за по-полезно от посочването на времето за рефлукс. В крайна сметка просто го проверих чрез TLC, но все пак, ако нямах достъп до него, щях да продължа да го рефлуксирам по-дълго, тъй като по това време беше тъмножълт, а не дори оранжев, така че да, това помогна.

Както и да е - напоследък имам твърде много успехи в "химията/алхимията", така че се надявам да не объркам последната стъпка!
 
Top