Химик с малка партида, който търси да направи реакцията на Хенриһттр://....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Здравейте, момчета,
Интересува ме дали някой от тук присъстващите би ми продал сравнително малки количества от няколко различни алдехида, така че с помощта на нитрометан и нитроетан да мога да изследвам световете на психеделичните амфетамини и PEA, без да се налага да купувам всеки различен алдехид в количества от 500 г.
Търся по-специално 3,4,5-триметоксибензалдехид и 2,5-диметоксибензалдехид.
Определено имам чувството, че трябва да изпитам мескалин след всичките тези годиниһттр://....но със сигурност не искам няколкостотин грама от него lol
2,5 е малко по-различен, тъй като изглежда, че има повече неща, за които знам как да го използвам.
Честно казано, исках да направя P2NP, само за да мога да извърша Henry rxn, но забравих за необходимия първичен амин, а със сигурност не мога да намеря n-бутиламин или циклохексамин и тбх, така или иначе не ме интересува крайният продукт, така че реших да запазя нитрометана, който възстанових от изненадващо 50:50 DCM:nitroEthane продукт за тази странаһттр://....

Aaannyway
Помислих си, че може би някой може да се смили над мен ха!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,408
Solutions
4
Reaction score
965
Points
113
Deals
1
Някой беше публикувал маршрут до диметоксибензалдахид и други заместени фенилетиламини, звучеше доста трудно
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Да, четох го, за да бъда честен - реших, че имам достатъчно работа с опитите си да се сдобия с циклохексиламин атм. Не си представям шансовете си да направя алдехидите. Прав си, че звучи доста трудно и съм сигурен, че има причина хората да не го правят!
Съмнявам се, че в крайна сметка ще използвам бутилката с бензалдехид...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Да, не предлагам да превръщам бензалдехида си в нещо друго, или някой, моля, да ми продаде н-бутиламин, или да ми каже дали метиламинът ще свърши работа, тъй като потенциално мога да направя малко количество. (Очевидно с други материали)
Наистина се надявах, че някой ще каже да, ще ти продам по 250 г от всеки! По-скоро 2,5-димет/алдехид и 3,4,5-тримет/алдехид, отколкото всичко останало. Предполагам, че няма значение, че накрая вероятно ще купя по 500 от всеки.
Просто си запазвам нитроетан и нитрометан за правилните задачи
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Катализа на амониев ацетат последен вариант 👌
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Добре, значи се опитвам да създам мескалин. Можете ли да уточните малко какво имате предвид под катализа на амонячен ацетат? Потърсих в Гугъл и прочетох цяла статия за първичните амини, но все още не разбирам дали мога просто да сменя един с друг, съмнявам се, че lol
Единственият синтез, който прочетох, е този тук, в който се използва циклохексиламин... не знам обаче кой е най-евтиният начин за получаване на малки количества.
Мислех, че нитрото е най-много за получаване! Ха, колко съм грешал.
Бих искал също така да направя и съответния TMA, но не мога да кажа, че все още не съм го проучил.
Наистина е дразнещо, когато искаш да направиш грам от нещо, ха просто не е възможно, освен ако не направиш всички реактиви от нулата сам.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Аз съм в досадно положение, в което знам достатъчно, за да познавам молекулярния път, по който минават хората, но всички подробности не мога да разбера сам. Не е като да го правя, за да го продавам...
Все още работя върху редукционното аминиране на триптамин, но ми трябва сух лед, а бях зает и не можах да го получа и да продължа.
Просто вече знам достатъчно, за да знам, че да се правят неща в малки количества е ТРУДНО
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Също така следването на Rxn без ротативка е доста трудно само по себе си....
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Напълно не съм съгласен, че това е лесно, а ротовап е само удобство, ако нямате време според мен. аз правя химия от дълго време и просто използвам нормална настройка за дестилация с вакуумна помпа, ако е необходимо.
Освен това защо следването на реакцията без ротовап има някаква разликаһттр://??????
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Опа, по погрешка публикувах отговора си в общия раздел, но да, прави сте, тбф...
Мързелив съм и не съм химик, но научих страшно много през последните 6 месеца, че е лудост.
Всичко, за което съм тук, е да уча.
Ах, просто прочети поста по-долу lol Както и да е, съгласен съм с теб tbf
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Смятате, че се нуждаете само от слаба основа Амониев ацетат, циклохексиламин и n-бутли Може да грешите, но винаги можете да опитате
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ya амониев ацетат ще бъде този, който бих помислилһттр://....
Аз ще избера 3,4,5-триМЕОба преди 2,5-ди. Чисто защото реагирайки с нитрометан и вие сте на път да получите мескалин и все пак след това все още съм свободен да опитам да използвам нитрометана, за да направя и 3,4,5-ТМА.
Искам да направя 2c-b в някакъв момент, но бромирането ме плаши като цяло - имам 1 кубик, който купих преди години и който се съхранява в шишенцето, в което беше поставен, но използването на газ звучи още по-страшно!
Няма ли начин да бромя нещо, без да използвам елементарен бром?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Да, Rabidreject, бромирането вече не е проблем. Вземете малко NBS (N-бромосукцинимид). Но трябва да сте направили чист 2c-h Hcl или 2c-h Oxalate. Но това не е толкова трудно.

Вече има нетоксичен и безопасен синтез на 2c-b, който можете да направите в домашни условия. Редукция на NaBH4 + Cu(II)Cl и бромиране с NBS. И всъщност работи добре дори за по-големи количества.

В крайна сметка ще копирам/вмъкна моето описание на 2c-b някой път.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Значението на тази публикация току-що се усети. Огромно количество благодарности за няколко прости думи! Хаха
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Да, добре, съгласен съм с това - добре, така че ми трябва вакуумен източник, който да може да работи повече от 30-те минути, за които казаха, че моят безмаслен може да работи. Нуждая се от маслена ротационна венозна помпа. Но да, аз съм доста мързелив, няма да лъжа, и възстановяването на разтворители винаги е нещо, което обичам да правя, когато е възможно, така че би било полезно, но добре, не за директни рксни очевидно.
Това каза, гледах един човек от pootube, който пусна 2,5-диметокси-b-нитростирен (извинявам се, защото вероятно съм развалил този правопис или начин на писане, но разбирате какво имам предвид) и той случайно добави нитроетан вместо нитрометан, но забелязах, че не е трябвало да добавя първичен амин, дали това е така, защото алдехидът е по-сложен, отколкото да речем бензалдехид -> P2NP?
Слушайте, аз не съм химик, тук се опитвам да се науча, с няколко парченца, които ми бяха необходими досега.
Моята гореща плоча/разбърквачка е изхабена, така че това е следващото, което трябва да се актуализира, но честно казано, колкото повече научавам, толкова по-малко знам!
Мислех да получа 3,4,5-триметалдехид, да го вкарам в реакция с нитроетан, за да получа съответния TMA? (Публикувано след b-нитростирен)
ИЛИ да го реагирам с нитрометан (и синтът, който прочетох, казва, че има друг първичен амин - циклохексиламин), за да стигна в крайна сметка (след няколко стъпки и нужда от вакуум) до мескалин.
Работя върху това какво трябва да купя първо, 3,4,5-тримета алдехид (извинявам се за постоянното съкращаване на имената на алдехидите тук, доста е досадно да ги пиша) или 2,5-димет.
Какво ще получите, ако просто реагирате с 3,4,5-триметоксибензалдехид с нитрометан? Предполагам, че 3,4,5-триметоксинитростирен и след това фенетиламин 3,4,5-триметоксифенетиламин след редукция с LiAlH4 или каквото решите да използвате...
След това не е трудно да се реагира с нитроетан и да се получи амфетамин, както споменах по-рано.

Дали напълно бъркам нещата тук?

Ще призная, че преди около 6 месеца нямах почти никакви познания и в момента опитвам редукционното аминиране на триптамин до n,n-DMT, но трябва да си купя сух лед и да изкарам (съжалявам за каламбура) време.
Всъщност дойдох тук, за да попитам малко за LiAlH4. Ако не може да се намерят малки количества от него, Амалгама ли е, когато някой използва алуминий, за да го направи сам? Понякога чувам този термин и никога не съм знаел какво означаваһттр://....
Имам редуциращи агенти под ръка, просто ми е интересно.
Благодаря
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
С други думи, нека съм объркан 🤔
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
О, също така, по отношение на помпата, онзи ден просто правех някаква вакуумна филтрация и следващия път, когато видях съседа си, той си помисли, че пилея водопровода, тъй като го бях сложил на шибаната кухненска повърхност! Идиот!
Купих си аспиратор от Китай, но изглежда, че все още не издърпва вакуум... ебаси какво правя погрешно или са ми продали нар или просто не мога да получа достатъчен поток.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
В момента съм готов да призная, че нямам нужда от ротационен изпарител, за да завърша синтеза на n,n-DMT, но осъзнавам, че ми трябват достатъчно ниски температури (и да добавям нещата бавно), като използвам сух лед, а не само ледена баня, за да го направя по това време на годината в моята странаһттр://....
Това обаче няма нищо общо с тази тема - просто това е причината, поради която започнах да се занимавам с органична химия, без да осъзнавам, че триптамините са по-сложният от двата основни класа психеделици, глупаво.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Така че да, разбрах, че 3,4,5-триметоксифенетиламинът е мескалин.
Въпросът е мога ли просто да реагирам със съответния алдехид с нитрометан и след това да го редуцирам, за да получа мескалин?
Защо в синтеза, който прочетох в този раздел, се използва циклохексиламин?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
И в същото време направете същия RXN с нитроетан, за да получите съответния ТМА (въпреки че не мога да кажа, че iv го е погледнал и мисля, че е достоен наркотик за синтез - ще го погледна в моя екземпляр на pihkal - но както беше посочено преди - мързи ме!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Всъщност мързелив не е точната дума, защото отделям доста часове за изучаване на тези неща, просто имам чувството, че колкото повече знам, толкова по-малко знам ха
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Добре, iv събрах мислите си и основният ми въпрос сега е каква е разликата между веществото, което се получава от реакцията на този алдехид с нитроетан, за разлика от нитрометана - знам крайния резултат, но каква е разликата в нитростирена? Дали при едното се получава b-нитростирен, а при другото - стирен? Не знам и не твърдя, че знам.
По същество, каква е разликата между прекурсора на n-стирена, който се получава с помощта на нитроетан, и това, което се получава вместо това с нитрометан... това ме обърква, но отново трябва да извадя пихкал
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Добре, iv събрах мислите си и основният ми въпрос сега е каква е разликата между веществото, което се получава от реакцията на този алдехид с нитроетан, за разлика от нитрометана - знам крайния резултат, но каква е разликата в нитростирена? Дали при едното се получава b-нитростирен, а при другото - стирен? Не знам и не твърдя, че знам.
По същество, каква е разликата между прекурсора на n-стирена, който се получава с помощта на нитроетан, и това, което се получава вместо това с нитрометан... това е, което ме обърква, но отново трябва да извадя

В общи линии един доста известен сред хемотубърите пусна днес видео и случайно реагира 2,5-диметокси с нитроетан вместо с нитрометан. Планирал е да получи прекурсора n-стирен към 2c-b, обаче като е добавил нитроетан вместо него е получил прекурсора за 2,5-диметоксиамфетамин - така и не е направил редукцията до амфетамин. (по всичко личи, че това е доста нежелано лекарство).

Ако беше използвал правилния нитрометан, щеше ли да получи b-нитростирен за 2c-b?
 
Top