Синтез на фенилацетон (P2P) от бензалдехид с бутанон

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Много ви благодаря за лесното и подробно описание на синтеза!
Какво ще кажете за водородния пероксид, може ли да бъде заменен? В днешно време това е наистина контролиран химикал, а е трудно да се синтезира сам. Той е основно като катализатор в реакцията между ледената оцетна киселина и 3-метил-4-фенил-3-бутен-2она, нали? Какъв би могъл да бъде добрият заместител?
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Перацидите ще работят (по-ниски добиви) Окисление на Байер-Вилигер. прочетете документа за разследването по-горе.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Последния път получих 37,28 грама ацетоксифенилпропен от 52,77 грама MPB с пероцетна киселина, която направих от 30% H2O2 и ледена оцетна киселина, и 0,1 мола H2SO4. Тази пероцетна киселина престоя в шкафа ми три дни, преди да бъде използвана.
Но само 13,04 г P2P от тези 37,28 г ацетокси чрез хидрогениране на база (без нагряване, само разбъркване и пускане за 2,5 часа).
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Използвали сте 50/50 вода/алкохол или само вода и основа?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Алкохол/вода с основа.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
да, 10 л GAA
 

situ1988

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Каква концентрация на GAA
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Просто от 99% чист GAA отвсякъде и това е, което използвате
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Защо бихте искали да замените хлороформа? Лесно е да си го синтезирате сами с ацетон и белина. Проверете в youtube.
Но ако наистина ви се налага по някаква причина, дихлорметанът и хлороформът обикновено са взаимозаменяеми.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Предполагам, че това, което наистина ме интересува, е стохиометрията на тази реакция. В други описания на Байер-Вилигер изглежда не мога да открия това огромно количество ГАА. Може ли някой да ми помогне с обосновката? Наистина съм близо до изпробването на тази реакция, но количеството GAA е проблематично.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
4
Points
3
това количество гаа е много и моето най-добро предположение защо е, че приготвянето на пероцетна киселина на място (по време на реакцията) и без катализатор е неефективно, така че химикът свръхкомпенсира, за да помогне за това, също така гаа се използва тук като разтворител
Ако приготвите пероцетната киселина няколко дни преди това и проверите съдържанието на наличния кислород, вероятно ще получите по-добри резултати. При това съм виждал професионалисти да използват този метод и да получават в най-добрия случай само 35-65 % от крайния продукт. така че неопитният химик вероятно ще получи още по-лоши резултати, а новакът вероятно ще се провали или още по-лошо ще се нарани. Препоръчвам да четете и да учите и да започнете с малки стъпки
Уверете се, че сте почистили добре готовата реакционна смес в края на всяка стъпка, Не превишавайте -5c при кондензацията на алдола оставете мек/бензалдехид да се разбърка за една нощ в хладилника след обгазяването.
не превишавайте 60c в Байеровия вилагер. и проучете други окислители, защото аз получавам по-добри резултати с друг.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Защо нямахте P2P в онези времена? Какъв беше провалът, какво пропуснахте?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Ще приготвям газ hcl от сярна киселина и солна киселина, може ли някой да ми каже какво количество hcl и h2so4 са ми необходими? кога знам, че съм добавил достатъчно газ?
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Мога да ви кажа, че в същата тази реакция, намалена по мащаб, са използвали 200 г бензалдехид за 300 г МЕК. Не съм сигурен на кой от тези, на които базирате добавянето на газ, но те добавяха, докато сместа стане с 40 G по-тежка. Така че отново не съм сигурен дали можете да интерполирате това с бензалдехида или МЕК в зависимост от това каква везна използвате, но знам, че теглото е от добър източник. При тази реакция на този сайт те използват 50/50 бензалдехид MEK. Мога да се опитам да потърся и ще ви съобщя, ако намеря нещо конкретно
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Бих казал DCM, но може и да греша
Лесно можете да направите хлороформ и като реагирате със студена белина от 0*С с ацетон в стехиометрични количества с малък 10% иш моларен излишък на белина. в Nilered има видео.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Представете си колко бутилки белина би трябвало да използвате, за да направите хлороформа, необходим за някоя значителна реакция. Знам, че туленът работи отлично и тъй като е лесно достъпен, бих използвал именно него
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
Имам нужда от помощ!

100 г от бензалдехида и МЕК бяха добавени в 500 ml RBF и охладени до нула. Сместа беше поставена на маг Stir и HCL беше пуснат през разтвора, отначало бързо, а след това бавно и равномерно, след като генераторът на HCl беше настроен точно. (HCl е повече от концентрирана сярна киселина). Разтворът стана жълт, след това червен, последван от много тъмночервен. След 1,5 часа газът беше отстранен и оставен да се разбърква при стайна температура в продължение на 1,5 часа. Добавят се 200 ml дестилирана вода, като веднага се образуват два слоя. Тъмночервен слой (органично дъно) и воден слой с ясно жълт цвят. Към разтвора са добавени 40 ml DCM.

Ето какъв е проблемът ми. Изглежда, че DCM се е слял с органичния слой. Това е разтвор с прекрасна миризма на камфур, всъщност това е красива миризма. Въпреки това не мога да видя слоя DCM в сепарационната фуния. По дяволите, как, по дяволите, да разреша този проблем?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
@jokerr Не мисля, че gpatton се интересува от това. Помолих за толкова много помощ, а те сякаш просто изчакваха, докато се разстроя, а след това обезоръжаваха езика, като ме обвиняваха, че не спазвам процедурата. Имам DM на оп и няма отговор.

Имам оригиналния запис на съдебномедицинската експертиза. Може да хвърли малко светлина. Този запис е честно казано кучешко говно тук.
 

Attachments

  • to165YgHa0.pdf
    283.6 KB · Views: 1,032

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Изглежда, че съотношението на бензалдехида към бутанона е 1:4,44
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Цялата тази процедура за синтез ме кара да мисля, че човекът, който я е публикувал, всъщност никога не я е опитвал.

1. По-добре е да се използва моларно съотношение 1:2 PhCHO и MEK.
2. За всеки 100 г PhCHO са необходими около 20 г HCL, а не просто "да бълбукате 1,5 часа".
МОЖЕ да се използва воден 35%...37% HCL
3. Реакционната смес трябва да се охлади за поне 6 часа след добавянето на целия HCL
4. Реакционната смес ТРЯБВА да остане на стайна температура поне 24 часа
5. RM трябва да се промие веднъж с вода и веднъж с натриев бикарбонат.
6. Дестилирайте излишъка от МЕК при атмосферно налягане
7. Дестилирайте продукта си под вакуум.
8. От 1000 g PhCHO в най-добрия случай ще получите 900 g от вашия кетон.

Bayer-Villager:
1. Количеството ви оцетна киселина е безумно.
2. Пероцетната киселина трябва да се направи предварително, а не просто да се "сглоби всичко"

Етап на сапонификация:
Абсолютно нереалистична елда. В най-добрия случай можете да получите 35 % w/w, но обикновено е по-малко
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Приблизително 45,4 мл от 37% разтвор на HCl за получаване на 20 грама HCl.
Приблизително 53,9 mL от 32% разтвор на HCl за получаване на 20 грама HCl.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
В САЩ кой е добрият източник на бензалдехид? Знам, че се съдържа в екстракта от горчив бадем и имитацията на ароматизатори на череши и ванилия, но има ли някой препоръки за марка или продукт или опит в снабдяването с него? Ако успея да го намеря под радара, това ще бъде извънборсово в САЩ
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Хубав и лесен синтез: Бензилов алкохол + азотна киселина, лабораторията на Том в you tube. Работи добре 83% добив.
QdRGz*****6Vg
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
1L Rbf добавете по реда на по-долу изброените.
400ml Дестилирана вода,
52,4ml азотна киселина,
4 г натриев нитрит,
125ml бенилов алкохол.
Силно разбъркване. Добив 105 g
Рефлукс в продължение на 4 часа <70c >90c
Охлаждане.
Прехвърля се в сепарираща фуния.
Изхвърлете отработения HNO3.
Измийте с малко вода.
След това бикарбонат.
След това промийте с разтвор на NaCl.
Добив от 105 g суровина.
Вакуумна дестилация на бензалдехид, изсушаване с MgSO4.
Съхранявайте в кехлибарена бутилка на хладно и сухо място.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Какво е изразходвано hno3 разтоварване
Ако го правя с натриев карбонат, колко грама и колко мл трябва да използвам за промиване
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
196
Reaction score
26
Points
28
Колко градуса трябва да бъде капкообразуването
 

Ketaholiker

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Jul 28, 2024
Messages
10
Reaction score
0
Points
1

Здравейте ,

Мога ли да премина от 3-метил-4-фенил-3-бутен-2он и да направя електроокисление.
Възможно ли е това?


Това може би ще помогне също така


OTC ще бъде супер :) Надявам се, че момчетата могат да помогнат електроредукция/окисление е наистина готино и нечувано xD

Хубав ден :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Всички тези реагенти за получаване на 3-метил-4-фенил-3-бутен-2он са извънборсови.
Няма да назовавам нито една марка за получаване на този бензалдехид, защото "те" ще ги изтеглят от тези рафтове, незабавно. Или, дори и да греша в това, по-добре е да сме малко предпазливи за тези ценни реактиви.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
НО, вижте бензохида от рафтовете с изкуствени ароматизатори в магазините.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Не. това са различни окисления. Нуждаете се от BV, окисление на Байер Вилингер.
 

Grubby

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
21
Reaction score
9
Points
3
Eh3YM0zIPF
RjQlvu3DaR

Ya!ψ(`∇´)ψРМ след реакцията на бензалдехид + МЕК + HCI става черен и предизвиква дестилацията на 3-метил-4-фенил-3-бутен-2он с точка на кипене 269! За пръв път си купих вакуумна помпа -60kpa за вакуумна декомпресия и успешно получих златистожълтата течност 3-метил-4-фенил-3-бутен-2он! Но изглежда, че машината е прегряла. Сега мога само да спра дестилацията... Искате да дестилирате напълно останалия rm, нали? Не искам да дестилирам примеси с по-високи температури на кипене и да си разваля труда⋯
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Можете ли да ни покажете вашата вакуумна помпа? 😆 знаете какво имам предвид. 😆
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Уау! Ако това е бензилдиенеметилетилкетонът (различно наименование от MPB), изглежда много чист!
И да, континуите на реакцията ще направят черна органична фаза, когато реакцията е направена правилно.
Прилича и на бензалдехид, със същия цвят (температура на кипене: 178,1°C), и имам информация, че продуктът MPB е жълт, когато се превърне в масло, но искам да вярвам, че това е правилният продукт, и не искам да бъда задник. Може ли да се дестилира без вакуум? Защото сега имам толкова много суров и неизсушен MPB (над 100 грама) и ако може да се дестилира с обикновена дестилация, искам да направя такова чисто масло от него! Уау! Добра работа, приятелю.
 
Top