Синтез на мефедрон (4-MMC) [2B4M, етилов ацетат, метиламин HCl]

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Мога ли да имам въпрос относно частта ma.HCI ? Гледах публикацията ви за добавянето на ma.HCI директно в сместа и също така го опитах веднъж наскоро, имам проблем, когато разтворих 2b4m в разтворител, трябва ли да последва NaOH + вода и да започна да разбърквам, след което веднага да добавя MA.HCI с малки порции? Ако не съм го разбрал погрешно, цялата смес ще потъмнее след добавянето на NaOH вода, това се случва преди да последва MA.HCI, защото това се случи по време на моя синтез, така че дали не съм направил нещо погрешно? Или това е нормално? С най-добри пожелания
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Да, точно както в описанието
plaese type steps what you exactly did like in my topic
направете същото
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
На първо място, използвам бензол 1 л, за да разтворя 500 г 2b4m, и той не може да се разтвори напълно в началото, затова го загрявам малко, докато се разтвори, след което разтворът е топъл, но не кипящ. Използвах колба с кръгло дъно от 10 л

2. Приготвям разтвора на NaOH aq (300 g NaOH и 600 ml вода, точно толкова, колкото да се разтвори), оставям го да се охлади до стайна температура, след което го добавям към разтвора на част 1. Веднага след като го добавя наведнъж, се появява тъмнокафяво масло, след това започвам да разбърквам, всичко става кафяво и се отделя малко дим ( съвсем малко), след това веднага измервам температурата, тя е около 40-45 градуса. И никога не спирам да разбърквам.

3. Приготвям 400 г MA.HCI, добавям го на много малки порции, около 10-20 г всеки път, отне ми около 2 часа, защото поддържам температурата около 45. И виждам, че на дъното продължава да се натрупва NaCI, а от дъното излизат и някои мехурчета. След като добавих целия MA.HCI, продължих да разбърквам, докато температурата не спадна сама.

4. Филтрирам NaCI и го промивам с вода два пъти, целият разтворител е все още тъмен, след което пристъпвам към подкиселяване с ацетон и HCI в съотношение 5:1 до ph5, капково с игла. Но все още е тъмно.

Страхувам се, че съм направил нещо погрешно, всъщност, докато пиша този отговор, този тъмен разтвор в момента седи в хладилника ми вече 3-4 часа. Наистина търся помощ за това, моля се, че мога да имам някакъв резултат утре, най-добри пожелания.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
1-во, поставете това във фризера за 12 часа, може би ще получите нещо от него :)
Защо използвате бензол? не можете да получите други разтворители?
Защо тези пропорции. Прочетохте ли, преди да го добавите, или каква е причината за такива количества 200 мл разтворител 100 г 2б4м, и метиламин в такивапропорции. Защо?
Мога само да гадая, но вероятно 2b4m не е бил напълно разтворен или температурата вече е била твърде висока. Никога не ми се е случвало да се получи тъмно в началото. Може да има и други фактори. Ако температурата е била висока, може да е имало някаква реакция с бензол и NaOH.
За в бъдеще, ако искате да промените нещо, просто първо проверете, така ще избегнете грешки.
Предлагам ви просто да преминете към етилов ацетат и да запазите пропорциите, добре?
Сега, както беше казано в началото, поставете във фризера за 12 ха и филтрирайте след това, може би ще получите някакъв продукт, можете да ми покажете по-късно какво имате.
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
23
Reaction score
8
Points
3
Използвах бензол, защото видях, че друг синтез може да го приложи като разтворител, а етилацетатът е забранен в моя град; за съотношението на метиламина, защото гледах друга статия за 1 мол 2b4m, комбинирайки 1 мол метиламин, може да образува 1 мол 4-mmc, но това, което имам, е MA.HCI, така че 400 г MA.HCI се съдържа 200 г около MA, като се има предвид лошото ми състояние на охлаждане, затова реших да използвам 2 пъти количество метиламин за 500 г 2b4m.

Наистина съм ви благодарен за отговора, връщам се при вас по-късно, надявам се, че мога да получа нещо и от него
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Следващият път използвайте повече разтворител, така ще е по-лесно да поддържате температурата, и проверявайте коя е действителната температура, за да контролирате положението му. Можете да използвате и водна баня.

Вероятно ще се получат много примеси, така че първо го изсушете, а след това използвайте ацетон с бавна фитрация, може би все пак ще получите нещо.
 

c01db100d_india_mephedron

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Кас. ?
  1. СОЛНА КИСЕЛИНА 2M/2N
  2. Солна киселина 33%
  3. HCL N10
Кой от тях ?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
за каква цел
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
вие менте за подкиселяваневероятно :) след това hcl aq
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
195
Reaction score
25
Points
28
----синтез на мефедрон---
10g bk4
50ml етилов ацетат
200mlh2o
10g naoh 20mlh2o2
15gr метиламин
70ml студен ацетон
5-7мл хидрохлорна киселина
3х30мл h2o
Правилно ли е изчислението ми? Ще започна с това количество.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
20 ml h2o за NaOH

hcl и ацетон (ако се използва за пречистване ) зависи
 
View previous replies…

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
195
Reaction score
25
Points
28
Добри ли са цифрите, които споменах за пречистване?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
195
Reaction score
25
Points
28
Мисля, че 6ml hcl киселина и 70ml студен ацетон ще са достатъчни за чистота.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
189
Reaction score
71
Points
28
Deals
8
Както казах, това зависи
Използвате ацетон 1;1 останала свободна база и hcl до ph 5-6 :)
Използвате ацетон след излизане от фризера, ако не е бял
 
Top