Заради любовта на бога имам нужда от помощ

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Кълна се в Бога, че през последните 4 месеца обикалях нагоре-надолу из интернет, опитвайки се да получа ясен и кратък отговор на проблема си.

Търся рецепта за това как да направя някакво разклащане и печене чрез метода с литиеви батерии/гориво на Колман и т.н.

Имам следното:
Гориво за къмпинг Colemans
амоний от няколко студени опаковки
литиеви батерии
луга
бутилки от сода
псевдо
разни контейнери
течен огън и сол (за обгазяване)


Опитах това поне десет пъти и не мога да разбера защо не се получава. Правя лугата с амоний и литий, за да получа бронз, и добавям псевдо в сместа, след което я прецеждам в контейнер. След това обгазявам течността и гледам как тя заснежава. Така че си мисля, че сладкото работи! След това я изсушавам и дори понякога я мия в ацетон, но не пуши. Няма вкус на дрога, не прави нищо. Това е боклук. Каква грешка правя? всяка помощ ще бъде оценена, защото си губя ума тук.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
87
Reaction score
68
Points
18
Deals
18
В сайта има много видеоклипове и теми за почти всичко, свързано с металите. Не съм химик, така че не бих могъл да ви кажа, но навремето си спомням, че основните съставки за първата стъпка бяха литиеви ленти, псевдо и безводен амоняк. Напишете "shake and bake" в лентата за търсене и би трябвало да намерите много теми за това, което търсите
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
87
Reaction score
68
Points
18
Deals
18
В сайта има много видеоклипове и теми за почти всичко, свързано с металите. Не съм химик, така че не бих могъл да ви кажа, но навремето си спомням, че основните съставки за първата стъпка бяха литиеви ленти, псевдо и безводен амоняк. Напишете "shake and bake" в лентата за търсене и би трябвало да намерите много теми за това, което търсите
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
това искам да кажа, че съм гледал и чел и чел и чел толкова много различни постове и блогове и други уебсайтове и имам чувството, че всички те или пропускат стъпка, или грешат в съставките, или просто умишлено грешат, за да причинят вреда на тези, които се опитват... Според друг отговор тук, вярвам, че имам грешен амоний, което може да е причината за многократните ми неуспехи. Ще разбера как да си набавя правилния вид и ще опитам отново. благодаря за помощта!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Вашите студени опаковки, какво пише в тях за съставките? Търсих нависоко и не можах да открия студена опаковка с амониев нитрат. Не ги произвеждат от повече от десетилетие. Ако на тях пише калциев амониев нитрат или карбамид, те няма да работят. Заменете ги с амониев сулфат или амониева киселина от какъвто и да е вид.
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
моето момчеһттр://.... мисля, че сте разгадали кода. благодаря ви! Определено имам калциев амоний. Как би могло да се набави сулфат или "киселина на Люис"?
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
В моя процес правя следното (ако ви интересува, ако не, се извинявам за ненужната информация)

-измервам горивото Coleman (всичко това е записано btw и сега не ми е под ръка, за да бъда 100 % точен, но имам записани точни измервания)
-внесете го в бутилка със сода
-Измерете амоняка и го сложете в бутилката със сода
-разрежете батериите, поставете ги в отделен контейнер с гориво Coleman, за да ги запазите.
-вземете смесено пседуо, поставете го в сода
-измерете лугата, поставете я в содовия поток
-вземете литий, поставете го в содовия поток
-стартирайте реакцията с мъничко мъничко мъничко количество вода и веднага я затворете.
-завъртете, а не разклатете, докато сместа започне да се търкаля твърдо
изчаквайте възможно най-дълго, преди да се оригнете
-разклатете шибаняка като дявол, оригнете се, повторете, продължете, докато целият литий стане бронзов
-филтрирайте през памучни топчета и серия от филтри за кафе в нов съд
-газирайте течността с течен огън и сол през тръби, докато "заснежи"
-филтрирайте бялото вещество и го изсушете

-Крайният резултат е неизползваем боклук. дали всичко това се дължи на амония?? дали бих могъл да взема този боклукчийски прах и да го сложа в нова готварска печка и тогава да работи? или е безполезен и трябва да се изхвърли?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ще трябва да помисля за това, но стига да не сте изхвърлили нищо, вероятно ще можете да го възстановите. В повечето случаи тази рецепта изглежда добре, с изключение на източника на амоняк. Мисля, че не искате да я разклащате или да я смесвате енергично, освен ако реакцията не се забавя или емулсията не заплашва да надхвърли бутилката. Не е изключено тази реакция да се разтече и да създаде сериозни проблеми. Всъщност така повечето хора изгарят къщата си. Тези бутилки за сода са твърди като дявол. Когато натиснете върху нея с палец и не можете да я вдлъбнете НИКОГА, отпуснете налягането. Ако изглежда, че бутилката се клати, вероятно расте от натиска, освободете я
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
На мен обаче ми се е случвало доста пъти да ставам свидетел на катастрофи със содовите потоци. малките гумени уплътнения на капачките, моите буквално се разкъсваха или частично се разтваряха, а след като цялото налягане се освободи наведнъж, изригва вулкан. Всички пъти, с изключение на един, обръщам голямо внимание и имам резервна капачка наблизо, където мога да предотвратя катастрофата. един път ме напръска с гориво и целия ми гараж. БЛАГОДАРЯ НА БОГА, че нищо не реши да се възпламени или разгневи, иначе щях да съм супер хрупкав.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Луисовата киселина означава само конюгиран анион-катион. Сулфати, хидрохлориди, карбонати, ацетатни формати. Това са Люисови киселини. Амониев хлорид = амоняк (анион) и хлор (катион), когато се удари със силна основа като NaOH, се получава
NA+, OH- + NH³+, CL- = NaCl( натриев хлорид, готварска сол) Nh⁴ (амонячен газ), а OH- вероятно взема водород, за да направи H²O(вода)
Тази конвенция е голяма част от химията, като например екстракция А/В, пречистване на химикали, защита на функционални групи и т.н.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Така че, когато добавих основата към Луисовата киселина, например амониев нитрат, тя раздели амониевия нитрат на амонячен газ и нитратен катион, всеки от които може да реагира с нещо друго
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Когато сте добавили всичко, освен водата, просто оставете да се охлади за момент. Тя се самоинициира, което е по-добре, защото се използва по-малко вода. Ако трябва да добавите вода, използвайте парче тръба и пъхнете края в праха под литията. Опитайте се да избегнете намокрянето на лития. Вода ви е необходима само за лугата/амоняка. Това е реакцията, която стартирате с водата, при която се отделя газът амоняк. Реакцията произвежда вода, така че веднъж започнала, тя ще продължи да тече от само себе си
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ако публикувате действителните количества, ще преминем през балансиране на уравненията и проверка на стехиометрията. Това е тестът на огъня. Всеки може да напише рецепта, в която се използват правилните химикали, но използването на правилното им количество е разликата между метамфетамин и нищо или изгоряла къща или присъда в затвора.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ето защо винаги чувате, че метамфетаминът се прави във вана. Акопрекарате тази реакция на брояча или взривите бутилката, по-добре вече да сте си купили паспорт и билет. Или бъдете готови да умрете. Когато бутилката избухне при налягане над 150 psi и разпръсне врящ амоняк навсякъде, може да умрете точно там, където стоите, ако нямате PPE. Може да бъдете смъртоносно ранени и да умрете след няколко часа или дни, ако имате голям късмет, ще оцелеете, но дали ще сте в състояние да потушите отровния пожар в кухнята си, преди да е изгорял неконтролируемо или съседите ви да го усетят? АКО ОЦЕЛЕЕТЕ СЛЕД ВСИЧКО ТОВА, КУХНЯТА ВИ ЩЕ ИЗЧЕЗНЕ. Не е лесно да скриете, че кухнята ви е без под, стените и таванът са потрошени и това е причинено от химически пожар. Не се отнасяйте леко към тези неща, химията е жесток учител
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Поздрави - аз съм самопровъзгласилият се за неофициален постоянен асистент на SnB.
Не знам дали сте се вглеждали прекалено много в проучванията си на SnB, защото в някакъв момент би трябвало да сте попаднали на мен и да сте се свързали с мен ;]
Това е почти единствената реакция, с която се занимавам от месеци. Много успехи, още повече неуспехи - всеки път правя нещо различно, като се опитвам да оптимизирам процедурата. Мога да ви помогна да кажете как да я вкарате в правия път и да постигнете успешно намаляване. Нещата, които трябва да вземете предвид, да запомните, да търсите и да внимавате, за да не се прецакате. Като се има предвид автономният и артистичен характер на тази конкретна задача, тя е изненадващо темпераментна и трудна за изпълнение, ако нямате правилните познания/разбиране - въпреки импровизационната свобода и възможността за заместване, все още има много неща, които няма да се получат и още повече ще се объркат.

При добри условия/предпазители е доста лесно да се справиш, ако знаеш какво правиш. Освен това не е и наполовина толкова опасно, колкото всички го представят. Все пак не се чувствайте удобно! Има един човек, който казва, че го прави в спалнята си по боксерки и т.н. - не знам за това... но аз съм доста близо до това ниво на увереност. Можете да правите това навсякъде, където можете да го изпуснете безопасно. При това личните предпазни средства не са необходими, но не бъдете идиот като мен. Все пак е полезно да имате някакви ръкавици - особено когато си изкарвате прехраната с ръце, по принцип всичко попада в порязвания/възпаления и адски изгаря - понякога не можете да стигнете до мивка достатъчно бързо, а и миенето на ръцете не винаги помага. Познавайте киселините и основите си и как да ги неутрализирате и ги имайте основно на една ръка разстояние.

Не искам да ритам мъртъв кон, така че няма да повтарям нищо, което съм публикувал преди. Въпреки това, казах и преди, има един пост на потребителя на bb Douda, който прави добра справедливост на тази оригинална рецепта. Друг PDF от друг бб потребител, който "Flatline не написа" - този наистина ми помогна да го разбера/да решавам проблеми. Има и един-два видеоклипа на SnBs - контролираното от правоприлагащите органи готвене в двулитрова бутилка. Също така на Hamiltons Pharma.. - "Как да не приготвяме метамфетамин" - написах моята история за успеха на SnB като един вид ключ, който обединява всички тези източници и ги превръща в практически смисъл. Тя не беше замислена като самостоятелна рецепта/инструкции. Разбрах, че всичко е второ готвене с тази информация, която предложих, като пълен noob без никакво химическо обучение/опит, освен скиминг на "Chem for dummies" преди около 15 години, така че не се отказвайте - не е трудно. Просто наистина учих и внимавах и бях твърдо решен да го направя. Разбира се, не всеки играе с една и съща колода. Просто помнете, че когато се занимавате с ефедрин/псевдоефедрин, превръщането му в метамфетамин е почти изключително "едностъпална редукция", ако SnB с Li/Al или RP/I2 се готви - резултатът е същият. В бъдеще обаче ще клоня към метода RP/I2, заради възможността за по-лесен контрол на целия процес.

Ще предложа това: Тази реакция ще варира в голяма степен в зависимост от: използваните хапчета, как/дали са били почистени.
Как всичко е било добавено в РВ (редът и т.н.)
Управлението на RV по време на реакцията (особено в началото) ((опитайте се да го оставите на мира!))
Разтворители? Етер/ароматни/алифатни или смес? Внимателност при почистването/сушенето - измиване с вода/солен разтвор и сушене с Mg2SO4
преди и след определени стъпки.
Препоръчва се да се използва допълнително NaOH. 1/4 от AA Li лента на кутия е повече от достатъчна от стехиометрична гледна точка за редуциране на нашето псевдо в метамфетамин - аз обичам да добавям малко повече Li около 3/4 или цяла AA батерийна лента, за да компенсирам евентуални загуби или може би ако времето за реакция не е било достатъчно.
Използвам бутилка от 1,5 л - не се налага да я обезвъздушавам или отварям, докато не приключи.

Ако искате гарантиран успех, намерете нещо, което работи, и се придържайте към него докрай! Опитвам се да оптимизирам и да правя нововъведения, така че съм направил много грешки и съм развалил много партиди, играейки с различни съставки/количества и опитвайки се да прескоча някои стъпки и т.н..
Моят съвет? Не бързайте и правете всичко както трябва. Прекристализирайте псевдофабриката си, разбирате ли какво имам предвид? Постарайте се да направите нещо повече и превърнете това в навик. Уменията и продуктът ви няма да пострадат, обещавам! Не знам какво точно правите погрешно, така че не мога да предложа нищо по отношение на методите/съставките ви, всичко изглежда добре.
Знам, че става въпрос за тънкостите на реакцията, които не сте в състояние да усвоите, Ако желаете, можете да ми изпратите DM и да го разберем.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Преди няколко месеца се чуках в тоалетната и видях дим. Погледнах надолу и върху панталоните ми падна капка сярна киселина с марка "Рото". Веднага скочих съблечен и изсипах сода за хляб върху него и веднага започнах да го изплаквам. Тя проби дупка в коляното ми с дълбочина 1/4 инча
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,416
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Един път ( ПЪРВО И ПОСЛЕДНО) газифицирах моята свободна база с голи ръце. ТОВА беше 100% химическо стъкло, смазани стави и кек клипове. Ръцете ми бяха кестеняви в продължение на 3 седмици ( не се чувствах добре)
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
как се "изсра" на тоалетна? или имаш предвид да правиш нещо друго, освен да се изсра? хаха
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Е, всички тук са толковаһттр://....добри. Очаквах много дъвчене на задници и унизителни обиди за това, че съм такъв кретен. Благодаря ви, че поне видяхте, че искам да уча.

Мога да ви дам подробно описание стъпка по стъпка на това, което правя. Не почиствам псевдо (наистина не знам как се прави това. Обикновено ги смилам в кафемелачка до изключително фин прах)

-Използвам 1 л сода на струя
-След това вземам 1 чаша от (понякога натрошен на прах) амоняк *тези са от студени компреси, които са калциев амоняк, за които снощи научих, че са неправилен вид*
-Добавям 1 и 1/2 чаша гориво за кемпери Coleman
-Прибавям Х количество псевдо смесени на фин прах (обикновено 4-5 кутии от 24 броя, 30 mg.... малките червени гадинки)
Добавям една чаша луга, като се опитвам да покрия хапчетата по най-добрия начин. При някои опити дори го разклащах малко, само за да се смеси всичко равномерно.
-----до този момент чувам някакво свистене и дори усещам, че всичко реагира на границата. предполагам, че това се дължи на добавянето на лугата към сместа и нейното действие.
-Добавям литий на стойност 1-2 батерии.


сега признавам, че това е моментът, в който добавям тази малка струйка вода в бутилката, и правя всичко възможно да избегна лития поради бурната му реакция с водата, но в повечето случаи това е неизбежно и ще намокри някои от малките парченца литий, които ще станат бели. в този момент усещам как сфинктерът ми се стяга толкова силно, че изсмуква целия въздух от стаята, и затварям SOB и го завъртам леко. В повечето случаи едва започва да се търкаля, ако изобщо започне да се търкаля. веднъж или два пъти започна да се търкаля тежко до степен, в която се ужасих от това нещо. останете спокойни и аз го оригнах няколко пъти, когато беше необходимо. правя това поне час или два, докато целият литий се бронзира и накрая изчезне (къде отиде? реагира с нещо, но аз не съм химик.), след това филтрирам, газирам, гледам как се случва метежът в контейнера, прецеждам и филтрирам, изсушавам. готово. боклук.

Не знам дали имам правилните съставки. Бюхнер ми обърна внимание, че съм сбъркал с амоняка, за което се чувствам наистина глупаво. но точно там прочетох, че трябва да си ги набавям от многобройни източници. не знам дали стъпките или процесът са правилни, отново виждам различни измервания, кога да добавям неща, дори видях техника "изтегляне на водата" вместо газифициране, която включваше тестване на нивата на PH с лентички. опитах този метод и разбрах, че съм се заблудил и съм изгубил готвача.

Имам чувството, че има много дезинформация, за да накарат хората умишлено да се провалят или да си навредят. Вече нямам връзка, а изгарях по една солидна ципа на седмица. без преувеличение. Така че през последните три месеца бях на сухо, опитвайки се да разбера как да отида соло.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Да, съсипах любимия си чифт камуфлажни панталони и качулка, някак си се напръсках с H2So4 и не се замислих много. Следващият път, когато видях тези дрехи, те бяха на парцали, сякаш ги беше хванала орда молци. Една капка се търкулна по задната страна на ръката ми и също не помислих много за това, което се превърна в болен белег. H2So4 е доста страшен... всичко останало просто изгаря и дразни дълго време. Все още не съм опитвал да правя газ с HCl+CaCl2... може би следващия път.

И така, миналата седмица направих една кутия SU-24 (10*240mg) [забелязах някои странни неща, ще разкажа по-подробно] ... импровизирах разредител за боя вместо нафта/толуол... всичко беше кошерно, докато не дойде време да изплакна коляновия вал с ацетон (студен, сух, разбира се.) Ацетонът разтвори целия ми вал... и аз бях в пълна загуба, тъй като не очаквах това. За щастие го измих в чист съд, за да се изпари и да видим какво е останало, и точно това направихме. В крайна сметка получих ужасно малък добив от 0,4 кристала лед - но това беше най-добрият лед, който някога съм пушил, с ръка на сърцето. (Свикнал съм с мексиканската ракия)

Вчера започнах една кутия wal-phed (марка walgreens generic sudafed) 96*30mg=2,88g PSE - "червените горещини". Избирам тези хапчета, тъй като те ми осигуриха първия успех, но съм накарал тези, SU-24 и walphed 12 (20*120mg = 2,4g PSE) да работят или поне да правят сняг при обгазяване, което не означава непременно нищо, но знам, че има успешно редуциране до метамфетамин при пробата.
Както и да е, обгазих тази глупост, всичко излезе наред, но забелязах, че този път, както и когато направих SU-24, ВСИЧКИ крикове се разтвориха при изплакването с ацетон. Така че го оставих да изсъхне, събрах и взех проби оттук. Ужасно. Ужасен вкус, никаква активност. Така че сега тръгнах да ктализирам с %99 IPA (сух) и се получи подобен продукт като с ацетона, червеникав/кафяв/розов мръсен цвят, смешна миризма на разтворител, ужасен вкус, много кисел по някаква причина, най-важното... никаква психоактивност. Донякъде съм раздразнен в този момент...

Затова се върнах към чертожната дъска... Реших да направя тест/изследване на какъвто и да е "продукт". Освен това взех старото гориво, обгазих го, нищо не се утаи. Така че го хвърлих обратно в реакционната каша. Хвърлих всичко това в кафемелачка заедно с горивото и се уверих, че е пулверизирано/смесено отлично. След това поставих тази смес на котлона на ниска/средна температура за около час, като разбърквах тук-там. Добавих основата на какъвто и да е "продукт" към филтрираната/изсушената горивна смес. Отново газирах цялата тази каша, като този път утайката изглеждаше много по-обещаващо. Така че я филтрирах, нищо не остана ... въпреки че видях твърди частици. По вътрешността на съда за обгазяване също имаше утайка, която събрах с изплакване с ацетон. Така че отново работя с ацетоновия разтвор на "разтворен кок?". Реших да добавя малко %99 IPA в сместа и просто да кстализирам всичко едновременно. Така че сега седи на чинията ми и чака да изсъхне. Ще ви съобщя как ще се получи...

Някакви мисли за това затруднение?
 

SauceySockss

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 30, 2024
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
В миналото съм правил ацетоново измиване на неща, за да ги почистя (епсом соли във фурната, смесени с ацетон, за да съм сигурен, че е сух ацетон) и имам чувството, че независимо от всичко това ще разтвори по-голямата част от леда ми. но винаги правя това в чист съд и го оставям да рекристализира. Ако има нещо друго, за мен то прави вкуса по-добър. хаха, не знам откъде да взема толуенһттр://..... но понякога използвам бутилките HEET (жълти бутилки), не съм сигурна дали това е правилният или дори правилният разтворителһттр://....

Твоето малко затруднение звучи като това, което получавам почти при всеки опит, който правя. ИЗГЛЕЖДА обещаващо. Но има вкус на бензин под формата на прах и (аз глупаво) дори се опитах да го пуша. УЖАСНА ИДЕЯ. Много болезнено. Вкусът беше ужасен. Превърна се моментално в нещо като черен катран в мехура ми. Много разстроен и много ужасен вкус в продължение на часове в устата ми.

Обикновено получавам марката на Walgreens или действителния Sudafed (shits като 10 долара за кутия. луд) наистина всичко зависи от това с кого говоря този ден и дали те се интересуват да проверят дали имат генерик.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Съжалявам за закъснелия отговор...
И така, как се получи? Амиһттр://.... приблизително толкова гадно, колкото и първия път. Защо? Не съм точно сигурен. Използвах генеричния вал-фед 96*30mg "червени горещини", с който съм имал успех преди. Разликата този път беше, че е лято, а не зима, и не съм екстрахирал хапчетата с метанол преди това. Реших просто да ги натроша и да ги хвърля в камиона. Промивката с ацетон ми разтвори всички кренвирши, както при СУ-24, но когато изпарих това, ми останаха глупости. При SU-24s в крайна сметка се оказах с малко количество от някакъв бомбен лед. Този път обаче нямаше нищо, така че не знам какво се е объркало.

Както виждате, опитите да се превърнат в стабилен метод на работа ме оставиха донякъде объркан и разочарован. Колкото и да ми харесва артистичната и импровизационна свобода и готовността/достъпността на този метод. Започвам да клоня към позицията на всички останали по темата: "Просто го направете по правилния начин с метода RP/I2." ...По-малко догадки. По-малко променливи. По-малко неща, които могат да се объркат. Със сигурност е по-малко опасно и по-благоприятно за начинаещите.
 
Top