Синтез на декстроамфетамин от P2P чрез (S)-(-)-α-метилбензиламин

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3

При тази реакция не трябва да се използва никел на Раней, паладиевият въглерод може да се намали до 5-10 %, а може да се използва и хлороетилхлороформат
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Можете ли да обясните за начинаещи?
Не работите с никел на рани? намален с 5% до 10% ?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Доколкото знам, никелът на Раней може да се използва при дебензилиране, важното в случая е използваният разтворител, той не може да се използва с етанол или метанол поради страничните продукти, но с IPA би трябвало да работи правилно и за количествата, използвани в този синтез, ще се използват около 300-400 грама никел на Раней 50%. На какво точно се основава това твърдение?
Благодаря.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Методът за Crystal Meth:
* 1 mol P2P = 134 грама, 1 mol (S)-(-)-алфа-метилбензиламин = 121 грама (CAS номер: 2627-86-3, по-известен като 1-фенилетиламин бтв.).
Да кажем, че за 100 g P2P са необходими 90 g от фенилетиламина.

Какво се случва? Това е редукционно аминиране (или по-точно алкилиране), но вместо метиламин се използва хирален амин, който принуждава образуваната молекула да се ориентира декстро. Така аминът и кетонът кондензират, отделяйки вода, и образуваният иман се редуцира до амин.
Образуваният амин е свързан с някои неща, които не искаме, и това е бензил, толуол. Дебензилирането е това, което е необходимо, и това е тежката работа, която Pd/C трябва да свърши тук. Отделянето на бензила дава малко толуол и така желания d-Meth.

Това трябва да се изпробва първо в мащаб не повече от 10 g (P2P), докато се получи, тъй като има твърде много променливи, същото важи и за възможността за повторно използване на катализатора: Теоретично да, до пет пъти, но не ме обвинявайте, ако не е така.

80% или по-добър добив. Подобренията са възможни, разбира се, това е работещ лесен метод.
Първо подобрение: Направете CTH хидрогениране, като замените по-голямата част от водорода с донор на водород на място, като мравчена киселина, соли на мравчената киселина, лимонен, тетралин или смеси от тях. Реакцията все пак трябва да бъде прочистена с водород в началото, да се изпомпва водород, да се редуцира предварително катализаторът и да се прикрепи балон, пълен с водород. Не е необходимо налягане. Съвременните катализатори са по-активни, 10 % могат да бъдат заменени с 5 % Pd/C, като количеството се намали до 15 % от теглото на P2P.Вероятно е по-малко, но това все пак е от безопасната страна. Необходими са 2 мола мравчена киселина или нейни соли за един мол P2P - просто, направете мравчената сол на фенилетиламина и ще имате покрит един мол, след това добавете половин мол лимонен или една трета или по-малко тетралин (те дават повече от един водород) и всичко е наред. Дори NaBH4 може да се използва като донор на водород, като дава четири водорода на mol. Провеждането на реакцията при ph 4 предпазва катализатора и значително ускорява процеса. Хидрогенирането е екзотермично! Няма да забележите това при малки серии, но бързо става интересно при по-големи партиди.
След приключване на реакцията оставете я да престои под одеяло от водород с леко разклащане за една нощ - 5 до 10 % по-добри добиви.

И това е хетерогенна реакция, за да влезе катализаторът в контакт, цялото нещо трябва да се разклати. Не като лудо, а така, че катализаторът да е в равномерна суспензия, а не само на дъното. Разбъркването върши работа, но то разпръсква катализатора и той не може да бъде възстановен чрез филтриране с целит, а метановата основа трябва да се дестилира във вакуум, тъй като катализаторът не може да се отстрани по друг начин. ТОВА Е МНОГО ТРУДНО. Не разбърквайте, разклащането е лесно. Потърсете "hydrogenation duck" в Google. Наистина. Не се шегувам.

Проверих и CAS номерът: 2627-86-3 е наличен без проблеми, струва приблизително същото като BMK, така че разходите са наред ИМХО, истинският Crystal Meth е толкова рядък в днешно време, че продажбата му като нещо друго, освен като артикул с висока цена, високо качество и ниски доставки, би била глупава. Никой не иска истински Кристал на ниска цена обратно на улицата, лудост!!!, неприятности!!! Но го пробутвайте за 200 €+ на грам на откачалките и децата ви няма да гладуват скоро.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Внимание! Корекция!
Случайно написах CAS:2627-86-3, (S)-(-)-алфа-метилбензиламин, 1-фенилетиламин някъде, но това е за декстро-амфетамин
правилният за d-Meth е CAS:19131-99-8, (S)-N-Methyl-1- phenylethylamine, и може да има проблеми, че няма да работи, за да стигне до претъпкани.
Но един съд -> d-Amph + формалдехид -> d-meth работи със сигурност.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Съществува голям проблем с CAS 19131-99-8, той е изключително скъп, около 3 хил. щ.д./кг!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Все още имате възможност с CAS:2627-86-3,, това не е толкова скъпо, а формалдехидът/параформалдехидът е много евтин (ако изобщо се получи).
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Някак си да под или маршрут там на използване на фенилметиламин.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Предполагам, че фенилметиламинът не работи, защото няма хирален център
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Все още имате възможност с CAS:2627-86-3,, това не е толкова скъпо, а формалдехидът/параформалдехидът е много евтин (ако изобщо се получи).
 

michuv

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 27, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, бих ли могъл да използвам двойно по-малко количество от всеки реагент, използван в този синтез, за да получа по-нисък добив? Работи ли по този начин?
 
Top