Синтез на амфетамин от P2NP чрез Al/Hg (видео)

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Когато добавяте киселината в и, възможно ли е също така да разредите киселината с повече ипа? И към какво рН трябва да се стремя, когато използвам фосфорна киселина и искам монобазовата сол? Благодаря много
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Трябва да добавите еквимоларно количество ортофосфорна киселина към получената свободна амфетаминова основа, за да получите моноамфетаминов фосфат.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
да, разбирам това, но как да знам колко свободна база имам, добивът може да е доста различен
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Знаете ли, че можете да го измерите с цилиндър или везна?
 

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2022
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Ще се опитам да направя първия си синтез по-късно този месец. Аз съм аспирант и имам достъп до известно лабораторно оборудване, при което на практика мога да правя всичко, без да е необходимо някой да се подписва под него. Само ще трябва да се уверя, че след това правилно дезинфекцирам всичко, но това не е проблем. С нетърпение очаквам да споделя напредъка си тук с всички вас.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Бихме искали да видим вашия доклад за синтез, пожелаваме ви успех.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
150
Reaction score
56
Points
28
Благодаря ви
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Това зависи само от източника ви на NaBH4, скоро тествам нов доставчик за него, който ще го предлага за 128 €/Kg, което го прави конкурентен на пътя Al/Hg.

В промишлен мащаб прекурсорите и химикалите биха могли да се поръчват от чужбина (Индия, Китай, Пакистан), където ще поевтинеят дотолкова Al/Hg и маршрутът CuCL2/NaBH4, че и двата маршрута биха могли да се сведат до под 300 €/литър свободна база (по мои изчисления)
 

GhostOfHiroshima

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Здравейте, нов съм в тази област и някой спомена, че сярната киселина може да се замени с фосфорна киселина. сега имам няколко въпроса: каква концентрация е необходима? това, което намерих, е киселина с 37 % (но мисля, че това работи само за зъболекари) и концентрации от 75 до 85 %. това може ли да се използва и дали процедурата е точно същата, както е показано във видеото? освен това имах същите проблеми с другите съставки: ледена оцетна киселина, IPA и ацетон, каква концентрация е необходима? моето предположение беше, че колкото по-чиста, толкова по-добре, но тъй като съм абсолютно нов в тази област, помислих, че да попитам за това не е грешка. и накрая, живачният нитрат, той е наистина труден за получаване. не можах да намеря дори старовремски термометри, поне там, откъдето идвам. някой знае ли доставчици в европа?


Благодаря предварително
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Процедурата за фосфорната киселина е подобна, но за нея не можете да използвате рН, а трябва да определите моловете свободна база, които имате, и да поставите Същото количество молове фосфорна киселина. По-високата концентрация е добра, тъй като амфетаминовият фосфат се разтваря във вода и ако изцедите разтворителите, част от продукта ще се загуби, но това наистина не е много, ако имате 85% фосфорна киселина и можете да изпарите разтворителя, за да получите по-високи добиви.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Здравейте, бих казал, че не правите нищо лошо, като избирате по-високо концентрирани съставки, особено за сярната киселина.
Предположението ми е, че нечистите съставки оказват отрицателно влияние върху добивите и качеството на крайния продукт.

Що се отнася до IPA, ледената оцетна киселина и ацетона, най-добре е да използвате най-високата концентрация, която можете да намерите.

Що се отнася до живачния (II) нитрат - определено не е лесно да се намери в момента, но мога да ви препоръчам доставчик от Русия, който го продава.
Открих обаче, че живачният (II) хлорид е много по-лесен за набавяне, можете да го получите от следните магазини/продавачи

@Constantylious777 доста скъпо - 2,350 EUR/Kg
Уебсайт: Органична химия Полша 168EUR/Kg

Надявам се, че мога да помогна
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Добре дошли :)
 

contol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Без рефлуксен кондензатор ще се занимаваме с изпарението на алкохол. Ако утайката се превърне в камък, добавете отново чист алкохол към реакцията. Напълно затворената бъчва не е подходяща, тъй като ще имаме работа със силно нарастващо налягане
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Трябва да използвате рефлуксен кондензатор, както е описано в обяснението на HIGGS BOSSON под това видео
 

meribel

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
18
Reaction score
14
Points
3
Здравейте, момчета,

Как да направя киселинно-основна екстракция за фребазата ? Мога ли да използвам толуол и разделителна фуния ?

За съжаление не можах да се сдобия със сярна киселина, така че ще използвам фосфорна киселина.
Трябва ли просто да добавям фосфорна киселина или да я смеся с ацетон, както при сярната киселина?
Колко киселина трябва да добавя за 10 ml амфетамин със свободна основа например? Опитах се да разбера g/mol, но не мога..

Благодаря ви за отговорите!!

Мерибел.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Стр. 81, няма разреждане, 85% се добавят като в еквимоларни количества към фребазата. незнам за толуола.

https://ia600202.us.archive.org/34/items/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed.pdf
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Здравейте. Не можете да извършвате А/В екстракция за безплатна база. Възможно е да се направи само с амфетаминови соли. Можете да прочетете ръководството от главната страница на раздел Амфетамини Пречистване на амфетамини чрез киселинно-базова екстракция

Да, трябва да направите разтвор като сярна киселина с ацетон.

За да определим колко киселина ви е необходима, ще вземем 10 ml свободна от амфетамини основа, както в примера. 10 ml амфетаминова основа / 0,936 g/ml = 10,6838 g. Трябва да пресметнете количеството молове: 10,6838 g /135,21 g/мол = 0,079 мола амфетамин. За да произведете моноамфетамин фосфат, трябва да вземете същото количество киселина като амфетамина.
Следователно: 0,079 мола * 97,994 g/мол = 7,743 g чист H3PO4. В случай че имате 70% разтвор на киселина, трябва да вземете (7,743 g * 100) / 70 = 11,06 ml 70% H3PO4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Там (стр. 82) ясно е записано, че разтворът на амфетамин е направен с ацетон:
 
Top