Question İki soru

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Reaction score
0
Merhaba, iyi günler. İki sorum var. Birincisi, haplardan Efedrin elde etme yöntemleriyle ilgili olarak bir uzmana danışmak. Bu web sitesinde açıklanan yöntemlerin elimdeki haplar için işe yarayabileceğinden emin değilim. Elimde haplarımda bulunan yardımcı maddelerin bir listesi var (her biri 50 mg efedrin hidroklorür içeren yaklaşık 300 hapım var). Yardımcı maddeler şunlardır:
-Mikrokristalin selüloz.
-Talc
- Magnezyum stearat
- Sodyum karboksimetil nişasta (A tipi).
Bu bileşimle, Efedrin hidroklorürünü çıkarmak için hangi yöntem daha uygun olur?

İkinci bir soru, iki boyunlu 2000 ml'lik düz tabanlı bir şişeyle ilgili yaşadığım bir sorunla ilgilidir. Şişe kirliydi ve ağızlarında alüminyum amalgam reaksiyonunun kalıntıları vardı. Ağızlardan birini cam bir tıpa ile kapattım ve tıpayı çıkarmaya çalıştığımda yapıştı ve çıkaramadım. Şişeye zarar vermeden bu cam tıpayı çıkarmak için ne yapabilirim? Selamlar ve teşekkürler.

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
haplardan efedrin çıkarmakla ilgili bir konu var 😃

ikinci boynu biraz sıcak suda durulayın kaybolması gerekir

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
Eklemin üzerine sıcak su dökün ve dondurucuya koyun. Yarın parçalanacak Zemin bölümünde donan 1 damla su, bir araba krikosundan daha fazla kuvvet uygulayabilir. Sodyum karbometoksi strch, rt suda çözünen beyaz bir tozdur ve bok yükünü emer ve girişiminizi mahvedecek güzel ve kararlı bir emülsiyon yapar. Suçlu bu. Suda jele dönüşür.

Cian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Reaction score
0
Günaydın. Karboksimetil nişastayı çıkarmanın veya reaksiyonu bozmasını önlemenin belirli bir yolu olup olmadığını bilmek istiyorum. Efedrin elde etmek için tanımlanan farklı yöntemler var. Bazıları çakışsa da, hapların ilaç markasına bağlı olarak farklı bileşenleri vardır. Efedrin ekstraksiyon sistemi çoğu hap için genel olarak aynı mıdır yoksa farklı yardımcı maddeler için değişir mi?
Buhar jeti ekstraksiyon yöntemi haplarımdaki yardımcı maddeler için işe yarıyor.

Reaksiyon kalıntısı olan bir şişeye sıkışmış bir cam tıpanın nasıl çıkarılacağı ile ilgili soru, sıcak su, sabun ile denedim, benim için iyi çalışmadı.
Dondurucu yöntemini deneyeceğim ama camın kırılması ve şişemin mahvolması söz konusu olabilir.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.